Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2024, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    Możesz napisać jakie miałaś immunoglobuliiny w drugim AZ?

    Flebogamma 400 ml/20g.

  • Aneta_S Autorytet
    Postów: 420 253

    Wysłany: 25 września 2024, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Kliniki nie chca bete z wczesniej niz 10 dpt. Dziwne ze robilas tak wczesnie.
    Tak.mi lekarka kazała. 5dpt i 7 dpt. To jie Koj wymysł. Narazie biorę tabletki jak brałam. Zobaczymy.

    Sas lubi tę wiadomość

    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    III transfer 7dpt-33; 10dpt-152; 13dpt-788; 19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
    09.2024 - adopcja zarodka 2BB - beta 0
    11.2024 - adopcja zarodka 4 BB (pierwszy raz dochodzi accofil):
    22dpt - zarodek z akcją serca ❤️❤️❤️
    12+2 - prenatalne, niskie ryzyka, synuś💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2024, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    Tak.mi lekarka kazała. 5dpt i 7 dpt. To jie Koj wymysł. Narazie biorę tabletki jak brałam. Zobaczymy.
    Czy ty jesteś u dr MP?

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 25 września 2024, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    Możesz napisać jakie miałaś immunoglobuliiny w drugim AZ?

    Myślisz o immunoglobulinach do transferu. Mi dr Sydor mówił że teraz accofil i encorton a jak się nie uda to już tylko immunoglobuliny. Konsultowałas z immunologiem, ja jestem u Dr Sydora.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2024, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Myślisz o immunoglobulinach do transferu. Mi dr Sydor mówił że teraz accofil i encorton a jak się nie uda to już tylko immunoglobuliny. Konsultowałas z immunologiem, ja jestem u Dr Sydora.

    U mnie było podobnie, najpierw zalecił sam accofil i encorton a jak się nie uda to do tego immunoglobuliny. Tak zrobiłam i się udało, więc pomyślcie o tym dziewczyny, ja czytałam że immunoglobiny zwiększają szanse aż do 80‰. Mi pomogły.

    Sas lubi tę wiadomość

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 25 września 2024, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    U mnie było podobnie, najpierw zalecił sam accofil i encorton a jak się nie uda to do tego immunoglobuliny. Tak zrobiłam i się udało, więc pomyślcie o tym dziewczyny, ja czytałam że immunoglobiny zwiększają szanse aż do 80‰. Mi pomogły.

    Już właśnie z mężem rozmawiałam i mówił że jak się nie uda to musimy te immunoglobuliny kupić, jak trzeba to trzeba. Ale rzeczywiście 80% szans to jest naprawdę dużo.
    Ale dziś sobie załatwiłam u lekarza rodzinnego accofil w ramach leczenia od immunologa. Wypisała mi bez problemu receptę.

    nick nieaktualny, Sas lubią tę wiadomość

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1989 1517

    Wysłany: 25 września 2024, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    Tak.mi lekarka kazała. 5dpt i 7 dpt. To jie Koj wymysł. Narazie biorę tabletki jak brałam. Zobaczymy.
    A co to za klinika w PL ? Rozumiem, mozejesz ze nie wszystko stracone.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1989 1517

    Wysłany: 25 września 2024, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    U mnie było podobnie, najpierw zalecił sam accofil i encorton a jak się nie uda to do tego immunoglobuliny. Tak zrobiłam i się udało, więc pomyślcie o tym dziewczyny, ja czytałam że immunoglobiny zwiększają szanse aż do 80‰. Mi pomogły.
    Zajaczek a tobie za ktory. razem udalo sie az ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2024, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Zajaczek a tobie za ktory. razem udalo sie az ?

    Za drugim 😉 Ja dodatkowo byłam jeszcze przez 3 miesiące na sztucznej menopauzie, ale przy pierwszym AZ też byłam. Więc dlatego uważam, że mi pomogły immunoglobuliny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2024, 22:50

    Sas lubi tę wiadomość

  • Aneta_S Autorytet
    Postów: 420 253

    Wysłany: 26 września 2024, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Czy ty jesteś u dr MP?
    tak, powiedz jaki koszt jest tych leków?

    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    III transfer 7dpt-33; 10dpt-152; 13dpt-788; 19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
    09.2024 - adopcja zarodka 2BB - beta 0
    11.2024 - adopcja zarodka 4 BB (pierwszy raz dochodzi accofil):
    22dpt - zarodek z akcją serca ❤️❤️❤️
    12+2 - prenatalne, niskie ryzyka, synuś💙
  • Aneta_S Autorytet
    Postów: 420 253

    Wysłany: 26 września 2024, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Myślisz o immunoglobulinach do transferu. Mi dr Sydor mówił że teraz accofil i encorton a jak się nie uda to już tylko immunoglobuliny. Konsultowałas z immunologiem, ja jestem u Dr Sydora.
    ja byłam u Paśnika, on tylko zalecał szczepienia, ale MP za tym nie jest, i dała w zamian prograf, poprezednim razem się udało ale w 8 tc poroniłam, myślalam że teraz tez się uda, może poprosze MP następnym razem o accofil? co myslicie?

    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    III transfer 7dpt-33; 10dpt-152; 13dpt-788; 19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
    09.2024 - adopcja zarodka 2BB - beta 0
    11.2024 - adopcja zarodka 4 BB (pierwszy raz dochodzi accofil):
    22dpt - zarodek z akcją serca ❤️❤️❤️
    12+2 - prenatalne, niskie ryzyka, synuś💙
  • Aneta_S Autorytet
    Postów: 420 253

    Wysłany: 26 września 2024, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Myślisz o immunoglobulinach do transferu. Mi dr Sydor mówił że teraz accofil i encorton a jak się nie uda to już tylko immunoglobuliny. Konsultowałas z immunologiem, ja jestem u Dr Sydora.
    a ten accofil ile kosztuje? sorki ze tak o ceny pytam ale krucho z kasą:/

    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    III transfer 7dpt-33; 10dpt-152; 13dpt-788; 19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
    09.2024 - adopcja zarodka 2BB - beta 0
    11.2024 - adopcja zarodka 4 BB (pierwszy raz dochodzi accofil):
    22dpt - zarodek z akcją serca ❤️❤️❤️
    12+2 - prenatalne, niskie ryzyka, synuś💙
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 26 września 2024, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    ja byłam u Paśnika, on tylko zalecał szczepienia, ale MP za tym nie jest, i dała w zamian prograf, poprezednim razem się udało ale w 8 tc poroniłam, myślalam że teraz tez się uda, może poprosze MP następnym razem o accofil? co myslicie?

    Pewnie poproś o accofil. Ja teraz już chyba immunoglobuliny jak się nie uda. To dość spory koszt ale co się nie zrobi żeby osiągnąć cel. Ja też za szczepieniami nie jestem. A robiłaś może allo mlr?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 26 września 2024, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    a ten accofil ile kosztuje? sorki ze tak o ceny pytam ale krucho z kasą:/
    Accofil 250 złotych kosztuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2024, 08:54

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 26 września 2024, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Za drugim 😉 Ja dodatkowo byłam jeszcze przez 3 miesiące na sztucznej menopauzie, ale przy pierwszym AZ też byłam. Więc dlatego uważam, że mi pomogły immunoglobuliny.

    Ile płaciłaś za immunoglobuliny? W Czechach kupowałaś?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Aneta_S Autorytet
    Postów: 420 253

    Wysłany: 26 września 2024, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Pewnie poproś o accofil. Ja teraz już chyba immunoglobuliny jak się nie uda. To dość spory koszt ale co się nie zrobi żeby osiągnąć cel. Ja też za szczepieniami nie jestem. A robiłaś może allo mlr?
    tak i jest ok, kurcze ja wszystkie badania mam ok, endometrium ładne, zapalenia brak a nie moge w ciaze zajsc, to jest szok

    10.2020 rozpoczęcie leczenia w AP
    I transfer: beta 0
    II transfer: beta 0
    III transfer 7dpt-33; 10dpt-152; 13dpt-788; 19dpt-1800
    21dpt- pęcherzyk ciążowy
    30 dpt - brak zarodka w pęcherzyku:( poronienie 8tc
    09.2024 - adopcja zarodka 2BB - beta 0
    11.2024 - adopcja zarodka 4 BB (pierwszy raz dochodzi accofil):
    22dpt - zarodek z akcją serca ❤️❤️❤️
    12+2 - prenatalne, niskie ryzyka, synuś💙
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 26 września 2024, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    tak i jest ok, kurcze ja wszystkie badania mam ok, endometrium ładne, zapalenia brak a nie moge w ciaze zajsc, to jest szok

    U mnie niestety allo mlr wyszło 0 i tu może być problem. Też zapalenia endometrium brak a zarodek się przyjąć nie chce.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2024, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    tak, powiedz jaki koszt jest tych leków?
    Ja kupowalam w Czechach w Ostravie. Trzeba było zapłacić w koronach czeskich. W przeliczeniu na polskie to wyszło jakieś 5 tys zł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2024, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    a ten accofil ile kosztuje? sorki ze tak o ceny pytam ale krucho z kasą:/

    Została mi jedna ampułka accofil. Jeśli chcesz to mogę Ci oddać za darmo. Mi już nie będzie potrzebna. W przyszłym tygodniu będę w Angeliusie. Termin jest do lipca 2026. Może Ci się przyda? Ja też leczyłam się u dr MP 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2024, 09:14

    Virginia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2024, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta_S wrote:
    ja byłam u Paśnika, on tylko zalecał szczepienia, ale MP za tym nie jest, i dała w zamian prograf, poprezednim razem się udało ale w 8 tc poroniłam, myślalam że teraz tez się uda, może poprosze MP następnym razem o accofil? co myslicie?

    A robiłaś jakiekolwiek badania immunologiczne?

‹‹ 1399 1400 1401 1402 1403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ