X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 12 października 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Beta 0,1 😢
    Bardzo mi przykro

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1377 1645

    Wysłany: 12 października 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Beta 0,1 😢

    Tak przykro :( sciakam

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1377 1645

    Wysłany: 12 października 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinaa89 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Po 3 nieudanych IVF, ciąży do 9 tygodnia oraz ciąży biochemicznej chcemy spróbować z AZ, ponieważ moje komórki są słabej jakości a nasienie męża też jest bardzo kiepskie.

    Czekamy w kolejce w Gameta Gdynia.

    Embriolog mi powiedział, że raczej jest mała szansa, że dostaniemy zarodek zgodny z naszymi grupami krwi. Czy zwracaliście na to uwagę? Czy to dla was było istotne i rezygnowaliście z zarodka z uwagi na niezgodność grup krwi?

    Witaj. Widze, ze Twoja droga do AZ jest bardzo podobna do mojej z mezem :(

    Grupa krwi w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia. No chyba, ze Ty bedziesz chciala, zeby zarodek mial taka sama krew jak Wy.
    U mnie dobieralismy zarodek pod wzgledem cech fenotypowych, a nie krwi.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 12 października 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:39

  • parafina Przyjaciółka
    Postów: 79 124

    Wysłany: 12 października 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam kolejne zagwozdki. Czeka mnie histeroskopia - tak nam doradzili w reproficie. Mam pytanie, czy któraś z Was podchodziła w tym samym cyklu co histeroskopia do transferu? Ponoć jest to możliwe, choć histeroskopia musiałaby być bardzo ostrożnie zrobiona.

    Drugie pytanie, gdzieś mi śmignelo w postach, ze nie powinno się encortonu brać od początku cyklu, bo endometrium słabo rośnie-dobrze kojarzę?

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 października 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mnie chyba cos łapie. Nie wiem skad- bo nigdzie nie wychodze. Maz tez w domu- tyle co zakupy. Ale ma głupi zwyczaj wietrzenia w sypialni w nocy ( mala jest). Sam do toalety, a ja w lozku- niby okryta - jkj twierdzi. Moze mnie owiało?Nie wiem - w sumie - ale dzis od poludnia tak wlasnie troche czuje się przeziebieniowo. Taka jakos jakby cos mnie bralo, rozlała jakaś i zmeczona . Goraczki nie mam. Troszke gardło pobolewa, glowa w ciągu dnia. Teraz juz nie. Pije gorącą wode z cytryna, imbirem i miodem. Jem kanapki z maslem i czosnkiem. Zastanawiam sie czy moze na noc wziac apap? I co kupic w aptece na wszelki wypadek? Macie sprawdzony spray do gardła , tabletki do ssania? Nie wiem- moze to.nic takiego- moze to accofil i ogólne dolegliwości ciazowe i po lekach . No ale główka pracuje...

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 października 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    parafina wrote:
    Cześć, mam kolejne zagwozdki. Czeka mnie histeroskopia - tak nam doradzili w reproficie. Mam pytanie, czy któraś z Was podchodziła w tym samym cyklu co histeroskopia do transferu? Ponoć jest to możliwe, choć histeroskopia musiałaby być bardzo ostrożnie zrobiona.

    Drugie pytanie, gdzieś mi śmignelo w postach, ze nie powinno się encortonu brać od początku cyklu, bo endometrium słabo rośnie-dobrze kojarzę?
    Ja chyba bym.jednak podeszła w nastepnym cyklu po histero . A co do encortonu - lekarz Ci nie zalecił od kiedy? Jest taja teoria- zeby zaczac pozniej . Ale tez dziewczyny braly dluzej np. przez 2 cykle przed transferem- więc nie zawsze ten argument sie sprawdza.

    Marmis
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 12 października 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis może lepiej nie bierz apapu? Kuruj się domowymi sposobami, mleko z masłem, czosnkiem i miodem, może jakieś maści rozgrzewające? My chyba przez ten accofil łatwiej łapiemy przeziebienie. Czy dobrze kojarzę, że jutro masz usg?

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 12 października 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Marmis może lepiej nie bierz apapu? Kuruj się domowymi sposobami, mleko z masłem, czosnkiem i miodem, może jakieś maści rozgrzewające? My chyba przez ten accofil łatwiej łapiemy przeziebienie. Czy dobrze kojarzę, że jutro masz usg?
    Mialam miec jutro, ale mam dopiero w czwartek. Niby paracetamol mozna brac No ale juz sama nie wiem. No nic. Zobaczymy jak jutro bedzie.

    Marmis
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 12 października 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny a mnie chyba cos łapie. Nie wiem skad- bo nigdzie nie wychodze. Maz tez w domu- tyle co zakupy. Ale ma głupi zwyczaj wietrzenia w sypialni w nocy ( mala jest). Sam do toalety, a ja w lozku- niby okryta - jkj twierdzi. Moze mnie owiało?Nie wiem - w sumie - ale dzis od poludnia tak wlasnie troche czuje się przeziebieniowo. Taka jakos jakby cos mnie bralo, rozlała jakaś i zmeczona . Goraczki nie mam. Troszke gardło pobolewa, glowa w ciągu dnia. Teraz juz nie. Pije gorącą wode z cytryna, imbirem i miodem. Jem kanapki z maslem i czosnkiem. Zastanawiam sie czy moze na noc wziac apap? I co kupic w aptece na wszelki wypadek? Macie sprawdzony spray do gardła , tabletki do ssania? Nie wiem- moze to.nic takiego- moze to accofil i ogólne dolegliwości ciazowe i po lekach . No ale główka pracuje...
    Prenalen (syrop, spray do gardła, tabsy do ssania) cała seria dedykowana kobietom w ciąży. Także tantum verde może być podawane w ciąży. Zdrowia🌷

    Marmis lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 12 października 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Prenalen (syrop, spray do gardła, tabsy do ssania) cała seria dedykowana kobietom w ciąży. Także tantum verde może być podawane w ciąży. Zdrowia🌷
    Dokładnie te same produkty chciałam polecić. Ja miałam przeziębienie w 3 miesiącu i brałam wszystko z serii prenalen oraz klasyka czyli herbata z miodem, cytryną i malinami. Lekarz tantum verde w sprayu też mi pozwolił.

    Marmis, One lubią tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 13 października 2021, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy, bardzo mi przykro🌷walcz dalej, bądź silna i nie trać wiary🍀

    18’córka❤️
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 13 października 2021, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, dziękuje za ciepłe słowa. Cała noc nie mogłam spać 😢 będę walczyła do skutku. Tylko znowu to kombinowanie z wolnym, te dojazdy bo mam do kliniki 140 km ale nie poddam się.
    Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Który dzień od brania proga miałyście transfer? Ja miałam 6-tego dnia, bo akurat 5-ty to była niedziela i w mojej klinice nie robią w niedziele. Oczywiście teraz to już nie ma znaczenia, ale chciałabym przy następnym transferze zwrócić na to uwagę i przypilnować.
    Miłego dnia dla Was kochane i dużo sił i zdrowia

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 13 października 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy ja też miałam szóstego dnia, bo klinika wymagała pięciu pełnych dni brania leków przygotowujących i szóstego dnia transfer.

    Eweszy lubi tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 13 października 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, ze 6 dzień od włączenia proga jest prawidłowy dla blastki. Toczyła się tez dyskusja aby badać poziom proga przed jego włączeniem na cyklu sztucznym aby sprawdzić czy nie jest powyżej 1-1,5 bo wtedy nie trafi się w okno implantacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 09:22

    Eweszy lubi tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 13 października 2021, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Czytałam, ze 6 dzień od włączenia proga jest prawidłowy dla blastki. Toczyła się tez dyskusja aby padać poziom proga przed jego włączeniem na cyklu sztucznym aby sprawdzić czy nie jest powyżej 1-1,5 bo wtedy nie trafi się w okno implantacyjne.


    W takim razie będę pamietała, zeby zbadać.

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis ja też napiszę prenalen katar, kakao lub cieple mleko i Tantum verde. Apap ma być brany awaryjnie przy temperaturze ponad 37.5 i max dwie na dobę bo jak weźmiesz już a potem skoczy to nic nie zrobisz bo nie ma innego leku na gorączkę.

    Marmis lubi tę wiadomość

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 13 października 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Marmis ja też napiszę prenalen katar, kakao lub cieple mleko i Tantum verde. Apap ma być brany awaryjnie przy temperaturze ponad 37.5 i max dwie na dobę bo jak weźmiesz już a potem skoczy to nic nie zrobisz bo nie ma innego leku na gorączkę.
    Wzielam na noc apap jednak. I dzis jakby reka odjal. Oprocz zmęczenia.
    Wczoraj oczywiscie na maxa domowe sposoby - czosnek, imbir, cytryna, miod etc. Nie wiem co to bylo. Gorączk nie mialam ani wczoraj.ani dzis. Tylko takie rozbicie dziwne, bol glowy, mięśni, zmęczenie. Miewalysce taka "niemoc"?Juz sobie zaczelam wkrecac najgorsze- ze to reakcja organizmu na to, ze z Kropkiem źle sie zadzialo..No ale odpycham te mysli najmocniej jak potrafię.

    Marmis
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 13 października 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis ja tak mialam, wydaje mi się jednak, że takie niby zwykle przeziebienie naprawdę potęguje accofil. Męczyłam się dwa tygodnie z osłabieniem, niemocą, bólem mięśni I stawów. Brałam prenalen w różnej postaci, ale niewiele pomagało. Minęło po około dwóch tygodniach tak jak wspomniałam. Powiedzialam o tym lekarzowi, stwierdził, że to accofil i tyle.

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 13 października 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Marmis ja tak mialam, wydaje mi się jednak, że takie niby zwykle przeziebienie naprawdę potęguje accofil. Męczyłam się dwa tygodnie z osłabieniem, niemocą, bólem mięśni I stawów. Brałam prenalen w różnej postaci, ale niewiele pomagało. Minęło po około dwóch tygodniach tak jak wspomniałam. Powiedzialam o tym lekarzowi, stwierdził, że to accofil i tyle.
    Moze juz za dlugo ten accofil i organizm sie buntuje. No nic zobaczymy co jutro na usg.

    Marmis
‹‹ 451 452 453 454 455 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ