X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety beta 0,1 😢😢😢

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Niestety beta 0,1 😢😢😢
    Nieeeee😩😭😭😭Eweszy bardzo mi przykro Kochana. Tak bardzo liczyłam, ze sikaniec oszukaniec

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy tylko się nie poddawaj i walcz dalej o swoje szczęście.

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Niestety beta 0,1 😢😢😢
    Eweszy przytulam mocno. Nie poddawaj sie!! Uderz do Gamety Gdynia lub do Czech. Gameta ma dobre statystyki. Moze wlasnie tam Twoj cud czeka na Ciebie❤❤

    Alicja83* lubi tę wiadomość

    Marmis
  • mlia Autorytet
    Postów: 883 1746

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Niestety beta 0,1 😢😢😢
    Bardzo mi przykro :(

    I tak jak Marmis pisze - Nie poddawaj się!

    age.png
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Niestety beta 0,1 😢😢😢
    Kochana przytulam i ściskam mocno.Tak jak dziewczyny piszá może to nie te zarodki.Wiem że daleko ale ja bym spróbowała w Czechach jedziesz do nich tylko na transfer.

  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy bardzo mi przykro, a miałas teraz accofil? Z mojego doświadczenie, przy podwyższonym anty tpo ciężko o ciążę. Organizm traktuje zarodek jak intruza. Myślę, ze accofil mógłby pomoc.

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • parviflora Autorytet
    Postów: 2501 3422

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy, bardzo mi przykro, nie poddawaj się i walcz dalej , wierzę że to Twoje szczęście gdzieś na Ciebie czeka ❤️

    Starania od 02.2016
    2019 - 3x IUI
    2020 - 3x IMSI, 3x ET 3 dniowych zarodków - beta 0, brak ❄️
    2021 - ruszamy po AZ
    - 17.02 - FET 4BB - poronienie zatrzymane 10.04👼
    - 26.06 - FET 4BA - beta <0.2
    - 22.09 - FET 3AA - 12 dpt beta 4.3 - cb
    2022
    -11.04 - FET 4AB🍀
    7dpt - II, 9dpt - beta 38.8, 11dpt - beta 102, 14dpt - beta 275
    28dpt-❤️
    30dpt-CRL 8,2 mm
    23.05-8t2d CRL 1,85 cm🥰
    31.05-9t4d CRL 2,79 cm i 💓 185/min
    06.06-10t5d CRL 3,81cm i 💓 178/min
    20.06-12t5d usg prenatalne- CRL 5,51 cm i 💓160/min + papp-a niskie ryzyka
    11.07-15t5d - 126 g naszego Szczęścia i 💓 150/min
    22.07-17t2d - 181 g i 💓 140/min - dziewczynka👧
    18.08-21t1d usg połówkowe- 369 g i 💓 138/min
    12.09-24t5d- 700 g
    13.10-29t1d- 1369g
    10.11-33t1d- 2100g
    28.11-35t5d- 2700g
    08.12-36t4d- 3000g
    19.12- 38+1, nasza córeczka przyszła na świat -3,030 kg, 51cm😍

    Czekamy na drugiego Maluszka😌Naturalny cud - TP 03.06.2024☺️
  • parviflora Autorytet
    Postów: 2501 3422

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane, podpowiedzcie mi proszę czy z poniższym wynikiem można podejść do histero i transferu? Od 21-25.12 brałam antybiotyk bo miałam bardzo mocny kaszel i tak myślę czy to czasem nie od tego antybiotyku bo zawsze miałam cytologie dobra tylko z informacją o nadzerce. Na razie czekam jeszcze na termin histero podejrzewam, że to może być w lutym dopiero a więc transfer może w marcu, napisałam do dr ale chyba jest na urlopie:
    C) INTERPRETACJA/WYNIK CII Stwierdza się inne zmiany nienowotworowe: a) zmiany odczynowe związane z: 1) zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) D) KOMENTARZ DI Zaleca się kontrolę cytologiczną: a) Wskazaną 1) po leczeniu przeciwzapalnym.

    Starania od 02.2016
    2019 - 3x IUI
    2020 - 3x IMSI, 3x ET 3 dniowych zarodków - beta 0, brak ❄️
    2021 - ruszamy po AZ
    - 17.02 - FET 4BB - poronienie zatrzymane 10.04👼
    - 26.06 - FET 4BA - beta <0.2
    - 22.09 - FET 3AA - 12 dpt beta 4.3 - cb
    2022
    -11.04 - FET 4AB🍀
    7dpt - II, 9dpt - beta 38.8, 11dpt - beta 102, 14dpt - beta 275
    28dpt-❤️
    30dpt-CRL 8,2 mm
    23.05-8t2d CRL 1,85 cm🥰
    31.05-9t4d CRL 2,79 cm i 💓 185/min
    06.06-10t5d CRL 3,81cm i 💓 178/min
    20.06-12t5d usg prenatalne- CRL 5,51 cm i 💓160/min + papp-a niskie ryzyka
    11.07-15t5d - 126 g naszego Szczęścia i 💓 150/min
    22.07-17t2d - 181 g i 💓 140/min - dziewczynka👧
    18.08-21t1d usg połówkowe- 369 g i 💓 138/min
    12.09-24t5d- 700 g
    13.10-29t1d- 1369g
    10.11-33t1d- 2100g
    28.11-35t5d- 2700g
    08.12-36t4d- 3000g
    19.12- 38+1, nasza córeczka przyszła na świat -3,030 kg, 51cm😍

    Czekamy na drugiego Maluszka😌Naturalny cud - TP 03.06.2024☺️
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam kochane jesteście 🥰
    Miałam właśnie podany teraz accofil. Najpierw miałam wlew kilka dni przed transferem, a później zastrzyki. Ale tak właśnie się zastanawiam, czy to nie jest wina podwyższonego TPO. Nie znam się za bardzo na tym. Ale niestety accofil nie pomógł. Od jutra będę brała euthyrox, powtórzę badania tarczycy za jakiś czas i zobaczę czy uda mi się trochę obniżyć TPO.
    Jesteśmy wewnętrznie rozbita całkowicie i prawdę mówiąc nie wiem, gdzie dalej uderzyć i co zrobić. Mąż całkowicie jest rozbity, teraz robił mi zastrzyki, szukał leków i wierzyliśmy oboje, ze to może być właśnie ten czas i ten zarodek, a jednak nie 😢
    Nie wiem jakie badania mogę jeszcze zrobić, czy coś jest jeszcze nie tak, czy to wina tej tarczycy.
    Zastanawiam się tylko nad tym ile jeszcze musimy przejść w życiu, aby wkoncu się udało.
    Jak myślicie za jaki czas mogę powtórzyć badania tarczycy?
    Spróbuje poczytać o Czechach. Jeśli tam jedzie się faktycznie tylko na transfer to może i faktycznie warto byłoby tam jechać. A jeśli nie to chyba Gameta.

    Ściskam i mam nadzieje, ze nasz wątek zapełni się wkoncu od pozytywnych bet 🥰

    Luuusia masz już ten drugi wynik?
    Laki a jak u Ciebie?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parviflora mnie przed transferem tez coś wyszło w cytologii, mój lekarz nazwał to pamiątką z wakacji, ale mimo tego kazał podchodzić do transferu. Ja miałam natomiast jakiegoś grzybka…

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Dziękuje Wam kochane jesteście 🥰
    Miałam właśnie podany teraz accofil. Najpierw miałam wlew kilka dni przed transferem, a później zastrzyki. Ale tak właśnie się zastanawiam, czy to nie jest wina podwyższonego TPO. Nie znam się za bardzo na tym. Ale niestety accofil nie pomógł. Od jutra będę brała euthyrox, powtórzę badania tarczycy za jakiś czas i zobaczę czy uda mi się trochę obniżyć TPO.
    Jesteśmy wewnętrznie rozbita całkowicie i prawdę mówiąc nie wiem, gdzie dalej uderzyć i co zrobić. Mąż całkowicie jest rozbity, teraz robił mi zastrzyki, szukał leków i wierzyliśmy oboje, ze to może być właśnie ten czas i ten zarodek, a jednak nie 😢
    Nie wiem jakie badania mogę jeszcze zrobić, czy coś jest jeszcze nie tak, czy to wina tej tarczycy.
    Zastanawiam się tylko nad tym ile jeszcze musimy przejść w życiu, aby wkoncu się udało.
    Jak myślicie za jaki czas mogę powtórzyć badania tarczycy?
    Spróbuje poczytać o Czechach. Jeśli tam jedzie się faktycznie tylko na transfer to może i faktycznie warto byłoby tam jechać. A jeśli nie to chyba Gameta.

    Ściskam i mam nadzieje, ze nasz wątek zapełni się wkoncu od pozytywnych bet 🥰

    Luuusia masz już ten drugi wynik?
    Laki a jak u Ciebie?

    Bardzo mi przykro. Na cyklu sztucznym tarczyca wariuje od estrofemu, trzeba brać większe dawki, żeby zbić, chociaż mówią też że niekoniecznie bo to nie ma takiego znaczenia, bo to od estrofemu... a sprawdzałaś z betą progesteron, jaki Ci wyszedł jak dołożyłaś leków? Z accofilu przy kolejnym podejściu nie ma co rezygnować...
    Zrób może wymaz z szyjki macicy z antybiogramem może są jakieś bakterie... jeśli są to mogą być w macicy i powodować bezobjawowy stan zapalny endometrium co może wpływać na brak zagnieżdżenia, warto sprawdzić też poziom żelaza i helicobacter pylori bo to też utrudnia zagnieżdżanie... no i samą macicę warto zbadać podczas histeroskopii czy nie ma jakichś zrostów albo polipów, a tego na usg nie zawsze widać jak są jakieś maleńkie, a podczas zabiegu od razu usuną, bo takie coś też utrudnia zagnieżdżanie...
    także to wszystko jeszcze bym zweryfikowała przed kolejnym podejściem czy w pl czy w czechach... i też niezależnie czy by to było na własnych gametach czy nie...

    ps. w stopce piszesz że masz Streptococcus Agalactiae, czy to aktualne? jeśli tak to ja bym obstawiała ją jako głównego winowajcę... u jednych to nie będzie żadna przeszkoda a u drugich i owszem...

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Bardzo mi przykro. Na cyklu sztucznym tarczyca wariuje od estrofemu, trzeba brać większe dawki, żeby zbić, chociaż mówią też że niekoniecznie bo to nie ma takiego znaczenia, bo to od estrofemu... a sprawdzałaś z betą progesteron, jaki Ci wyszedł jak dołożyłaś leków? Z accofilu przy kolejnym podejściu nie ma co rezygnować...
    Zrób może wymaz z szyjki macicy z antybiogramem może są jakieś bakterie... jeśli są to mogą być w macicy i powodować bezobjawowy stan zapalny endometrium co może wpływać na brak zagnieżdżenia, warto sprawdzić też poziom żelaza i helicobacter pylori bo to też utrudnia zagnieżdżanie... no i samą macicę warto zbadać podczas histeroskopii czy nie ma jakichś zrostów albo polipów, a tego na usg nie zawsze widać jak są jakieś maleńkie, a podczas zabiegu od razu usuną, bo takie coś też utrudnia zagnieżdżanie...
    także to wszystko jeszcze bym zweryfikowała przed kolejnym podejściem czy w pl czy w czechach... i też niezależnie czy by to było na własnych gametach czy nie...

    ps. w stopce piszesz że masz Streptococcus Agalactiae, czy to aktualne? jeśli tak to ja bym obstawiała ją jako głównego winowajcę... u jednych to nie będzie żadna przeszkoda a u drugich i owszem...

    Histeroskopie miałam robiona we wrześniu i właśnie podczas niej stwierdzono macice jednorozna, lekarz twierdzi ze wszystko jest Ok i nic się nie dzieje w macicy. Natomiast co do tej bakterii, wyszła ona mi w sierpniu. Jednak na nią nic nie dostałam, gdyż podobno dopiero podczas porodu podawany jest antybiotyk. A ta bakteria podobno raz jest, a raz jej nie ma. Dzisiaj już nie robiłam progesteronu, ale tez myśle ze nie podniósł się aż tak bardzo. Wiec myśle, ze przy kolejnym transferze będę musiała już wcześniej zaopatrzyć się w zastrzyki lub jakieś inne leki. Żelazo robiłam tydzień temu i jest w normie. Dzisiaj zrobiłam ferrytyne i tez jest Ok.
    Helicobacter nie robiłam, jutro kupię test i zrobię.

    W życiu nie pomyślałabym, ze aż tyle czynników wpływa na zagnieżdżenie. A już chyba odnalezienie tego właściwego to jest jak wygrana w lotka

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Histeroskopie miałam robiona we wrześniu i właśnie podczas niej stwierdzono macice jednorozna, lekarz twierdzi ze wszystko jest Ok i nic się nie dzieje w macicy. Natomiast co do tej bakterii, wyszła ona mi w sierpniu. Jednak na nią nic nie dostałam, gdyż podobno dopiero podczas porodu podawany jest antybiotyk. A ta bakteria podobno raz jest, a raz jej nie ma. Dzisiaj już nie robiłam progesteronu, ale tez myśle ze nie podniósł się aż tak bardzo. Wiec myśle, ze przy kolejnym transferze będę musiała już wcześniej zaopatrzyć się w zastrzyki lub jakieś inne leki. Żelazo robiłam tydzień temu i jest w normie. Dzisiaj zrobiłam ferrytyne i tez jest Ok.
    Helicobacter nie robiłam, jutro kupię test i zrobię.

    W życiu nie pomyślałabym, ze aż tyle czynników wpływa na zagnieżdżenie. A już chyba odnalezienie tego właściwego to jest jak wygrana w lotka

    Wiesz co, po sobie powiem żeby nie ignorować tych bakterii, warto sprawdzić czy nie ma innych, one lubią być po dwie-trzy różne, ale wymaz koniecznie z kanału szyjki macicy nie z pochwy... Jedni lekarze uważają że te bakterie nie są przeszkodą inni uważają przeciwnie i nie puszczają do transferu dopóki się nie wyleczy całkowicie bo powodują stan zapalny i nie ma opcji żeby doszło do zagnieżdżenia. Że wszystko powinno tam być czysto.
    Jeden immuno powiedział mi że jeśli nie wyleczy się tych bakterii i poda wyższa dawkę encortonu niż 10 mg to to spowoduje ich namnożenie, i zaszkodzi a nie pomoże, i to dotyczy wszystkich bakterii, a nawet jakichs chorób utajonych że się wtedy ujawnia, a posiadane zaostrzą, dlatego jak się daje wyższa dawkę sterydu to trzeba mieć wszystko ogarnięte..
    u mnie W wyniku powiklan po histeroskopii (brak osłony antybiotykowej) przywlokla się pałeczka zapalenia płuc i nie mogłam niczym tego wybić przez pól roku... Teraz czekam na kolejne wymazy kontrolne...
    Progesteronem faktycznie warto się obstawić... Żeby był tylko jeden czynnik... Najgorsze że jest ich czasem kilka i nakładają się na siebie... I faktycznie ciężko utrafić co konkretnie gra rolę...

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Wiesz co, po sobie powiem żeby nie ignorować tych bakterii, warto sprawdzić czy nie ma innych, one lubią być po dwie-trzy różne, ale wymaz koniecznie z kanału szyjki macicy nie z pochwy... Jedni lekarze uważają że te bakterie nie są przeszkodą inni uważają przeciwnie i nie puszczają do transferu dopóki się nie wyleczy całkowicie bo powodują stan zapalny i nie ma opcji żeby doszło do zagnieżdżenia. Że wszystko powinno tam być czysto.
    Jeden immuno powiedział mi że jeśli nie wyleczy się tych bakterii i poda wyższa dawkę encortonu niż 10 mg to to spowoduje ich namnożenie, i zaszkodzi a nie pomoże, i to dotyczy wszystkich bakterii, a nawet jakichs chorób utajonych że się wtedy ujawnia, a posiadane zaostrzą, dlatego jak się daje wyższa dawkę sterydu to trzeba mieć wszystko ogarnięte..
    u mnie W wyniku powiklan po histeroskopii (brak osłony antybiotykowej) przywlokla się pałeczka zapalenia płuc i nie mogłam niczym tego wybić przez pól roku... Teraz czekam na kolejne wymazy kontrolne...
    Progesteronem faktycznie warto się obstawić... Żeby był tylko jeden czynnik... Najgorsze że jest ich czasem kilka i nakładają się na siebie... I faktycznie ciężko utrafić co konkretnie gra rolę...

    Dziękuje w takim razie będę musiała udać się do innego gin i spróbuje ogarnąć te bakterie
    Przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia 😊 i zrobię wymaz z szyjki macicy

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Dziękuje Wam kochane jesteście 🥰
    Miałam właśnie podany teraz accofil. Najpierw miałam wlew kilka dni przed transferem, a później zastrzyki. Ale tak właśnie się zastanawiam, czy to nie jest wina podwyższonego TPO. Nie znam się za bardzo na tym. Ale niestety accofil nie pomógł. Od jutra będę brała euthyrox, powtórzę badania tarczycy za jakiś czas i zobaczę czy uda mi się trochę obniżyć TPO.
    Jesteśmy wewnętrznie rozbita całkowicie i prawdę mówiąc nie wiem, gdzie dalej uderzyć i co zrobić. Mąż całkowicie jest rozbity, teraz robił mi zastrzyki, szukał leków i wierzyliśmy oboje, ze to może być właśnie ten czas i ten zarodek, a jednak nie 😢
    Nie wiem jakie badania mogę jeszcze zrobić, czy coś jest jeszcze nie tak, czy to wina tej tarczycy.
    Zastanawiam się tylko nad tym ile jeszcze musimy przejść w życiu, aby wkoncu się udało.
    Jak myślicie za jaki czas mogę powtórzyć badania tarczycy?
    Spróbuje poczytać o Czechach. Jeśli tam jedzie się faktycznie tylko na transfer to może i faktycznie warto byłoby tam jechać. A jeśli nie to chyba Gameta.

    Ściskam i mam nadzieje, ze nasz wątek zapełni się wkoncu od pozytywnych bet 🥰

    Luuusia masz już ten drugi wynik?
    Laki a jak u Ciebie?
    Kochana w przyszłym tygodniu histero ktoś zwolnił termin i udało mi się wskoczyć oby tylko nic złego nie wyszło.Zarodek już na nas czeka w Reprofit.jak będę po histero dopiero plan leczenia z lekarzem będę ustalać.

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy bardzo mi przykro.
    Nie załamuj się Kochana, odpocznij, przygotuj plan działania i walcz.
    Mi zawsze było łatwiej jak miałam jakiś plan w głowie.

    Tak jak dziewczyny piszą, że tsh po estrofemie skacze.
    Mi tsh też skakało, po transferze przez estrofem, pierwsze transfery nie zwracałam na to uwagi, dopiero potem zaczęłam badać i zwiększać dawki euthyroxu.
    Progesteron też różny miałam, czasem ok, czasem za mały i musiałam brać 2 prolutexy. Teraz biorę agolutin i jest ok.
    Z każdym nieudanym transferem robiłam coraz więcej badań.
    Po 3 nieudanych zmieniłam lekarza i miałam zlecone badania immunologiczne: kir, nk, allo mlr
    Kolejne 2 transfery z Accofilem.
    Po 5 nieudanych transferach zrobiłam dopiero histeroskopie i wyszły zrosty i wysokie komórki nk w endometrium, żałowałam potem że tak późno.
    Potem pogłębiłam immunologię u Malinowskiego i miałam szczepienia.
    W dniu transferu intralipid i atosiban, miałam też accofil, encortolon i prograf.
    Z tym zestawem transfer mojego zarodka się nie udał, 2 transfery w Reprofit beta pozytywna, 1 transfer w Reprofit beta negatywna.
    Teraz mogę tylko wnioskować, że AZ to była bardzo dobra decyzja. W Czechach mają zarodki od przebadanych młodych dawców.
    Wcześniej wszystkie transfery miałam na cyklach naturalnych, jak się okazało, że przed którymś transferem mam torbiel to koleje były już na sztucznych.
    W Czechach robią zazwyczaj na sztucznym.
    Z endometrium też miałam problemy, raz rosło lepiej, raz gorzej, nie chciałam dużych dawek estrofemu więc brałam dodatkowo lek na potencję.
    Kiedyś chodziłam na akupunkturę, byłam na diecie. Teraz, dałam sobie spokój.

    Wiem, że dziewczyny robią jeszcze test be ready, myślałam wczesniej też o tym badaniu.
    Nie wiem czy robiłaś krzywą cykrową i insulinową.


    Eweszy lubi tę wiadomość

    Timber
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy skarbie jestem myślami z Tobą.

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce umówic sie do ginekologa po recepte na tę bakterię. Z doświadczenia już wiem, że idąc do lekarza musze sama wiedzieć, czego od niego oczekuje. Dlatego powiedzcie mi proszę jaki antybiotyk pomógł Wam zwalczyć bakterie?
    Zaczne od pozbycia sie tej bakterii, sprobuje unormować tarczyce. Zamówiłam sobie jeszcze badanie na testdna na trombofilie. I wyśle wniosek o udostepnienie dokumnetacji medycznej do mojej kliniki. I działam dalej.
    Miłego dnia dla Was.

    Laki trzymam kciuki
    Luuusia mam nadzieje, że wszystko OK bo nic sie nie odzywasz

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:47

    karolcia35, Eweszy, One, Laki21, parviflora, Luusia, Timber, Zuzanna., Lili_94, Marmis, Zocha, Virginia, Ada M, kropka lubią tę wiadomość

‹‹ 503 504 505 506 507 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ