X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Chce umówic sie do ginekologa po recepte na tę bakterię. Z doświadczenia już wiem, że idąc do lekarza musze sama wiedzieć, czego od niego oczekuje. Dlatego powiedzcie mi proszę jaki antybiotyk pomógł Wam zwalczyć bakterie?
    Zaczne od pozbycia sie tej bakterii, sprobuje unormować tarczyce. Zamówiłam sobie jeszcze badanie na testdna na trombofilie. I wyśle wniosek o udostepnienie dokumnetacji medycznej do mojej kliniki. I działam dalej.
    Miłego dnia dla Was.

    Laki trzymam kciuki
    Luuusia mam nadzieje, że wszystko OK bo nic sie nie odzywasz
    Też mam problem z tą bakteria. I ile lekarzy tyle opinii.
    Dr Paliga twierdziła właśnie że nic mam z tym nie robić A jak będę w ciąży to przed porodem dadza antybiotyk. W międzyczasie w Gyncentrum nie chcieli mnie do transferu dopuścić.
    Najlepsze jest to że raz wychodzi raz nie. Zazwyczaj nie miałam żadnych objawów. Z rok temu tak myślę po immunosupresji. Potem encortonie do transferu bujalam się kilka miesięcy z nawracajacymi infekcjami. Ze 3 miesiące chodziłam w kółko na wymazy. W antybiogramie wyszło mi że powinnam dostać penicyline Ale znów jakiś lekarz mi mówił że w czasie pandemii w żadnym szpitalu mnie nie przyjmą na kilkudniowy pobyt i podawanie kroplowek bo są inne ważniejsze choroby itp.
    W końcu jakoś na wiosnę dostałam antybiotyk Levoxa. I po nim odpukac do tej pory mam spokój. Pozatym od ponad roku jem codziennie probiotyki.

    Eweszy, arzu lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na innym forum też dziewczyna zaleca probiotyki w każdej formie.znajoma lekarka zaleciła jej też kurację antybiotykiem trzy miesiące i dopiero po tym udał się transfer.Tylko każdy przypadek jest inny ale Eweszy może warto wziąć antybiotyk może lekarz zbagatelizował a to było przyczyną nieudanych transferów.I koniecznie sprawdź Anty Tpo.Ja też biorę probiotyk chociaż nie systematycznie bo powinnam dwie godziny po metforminie a zapominam często.
    Kochana super że szukasz dalej przyczyn niepowodzeń tylko to najbardziej mnie wk....że same musimy tych przyczyn szukać a tym powinni zajmować się lekarze.A oni umiá tylko powiedzieć przykro może następnym razem się uda trzeba próbować tylko nie wiedzá ile nas to kosztuje.mnie lekarka dwa razy dopuściła do transferu z polipem i nie miało szans powodzenia choćby zarodek był najlepszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2022, 10:30

  • parviflora Autorytet
    Postów: 2501 3422

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Dziewczyny, chciałam wam tylko napisać, że 3 stycznia tuż przed godzina 21 na świecie pojawił się nasz syn 😍 3240g i 54 cm miłości 🥰
    Brzuszek zwolniony można przejmować. Powodzenia dziewczyny 😉
    Gratulacje Kochana!! Wszystkiego najlepszego dla Was 🥰

    Starania od 02.2016
    2019 - 3x IUI
    2020 - 3x IMSI, 3x ET 3 dniowych zarodków - beta 0, brak ❄️
    2021 - ruszamy po AZ
    - 17.02 - FET 4BB - poronienie zatrzymane 10.04👼
    - 26.06 - FET 4BA - beta <0.2
    - 22.09 - FET 3AA - 12 dpt beta 4.3 - cb
    2022
    -11.04 - FET 4AB🍀
    7dpt - II, 9dpt - beta 38.8, 11dpt - beta 102, 14dpt - beta 275
    28dpt-❤️
    30dpt-CRL 8,2 mm
    23.05-8t2d CRL 1,85 cm🥰
    31.05-9t4d CRL 2,79 cm i 💓 185/min
    06.06-10t5d CRL 3,81cm i 💓 178/min
    20.06-12t5d usg prenatalne- CRL 5,51 cm i 💓160/min + papp-a niskie ryzyka
    11.07-15t5d - 126 g naszego Szczęścia i 💓 150/min
    22.07-17t2d - 181 g i 💓 140/min - dziewczynka👧
    18.08-21t1d usg połówkowe- 369 g i 💓 138/min
    12.09-24t5d- 700 g
    13.10-29t1d- 1369g
    10.11-33t1d- 2100g
    28.11-35t5d- 2700g
    08.12-36t4d- 3000g
    19.12- 38+1, nasza córeczka przyszła na świat -3,030 kg, 51cm😍

    Czekamy na drugiego Maluszka😌Naturalny cud - TP 03.06.2024☺️
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki21 wrote:
    Na innym forum też dziewczyna zaleca probiotyki w każdej formie.znajoma lekarka zaleciła jej też kurację antybiotykiem trzy miesiące i dopiero po tym udał się transfer.Tylko każdy przypadek jest inny ale Eweszy może warto wziąć antybiotyk może lekarz zbagatelizował a to było przyczyną nieudanych transferów.I koniecznie sprawdź Anty Tpo.Ja też biorę probiotyk chociaż nie systematycznie bo powinnam dwie godziny po metforminie a zapominam często.
    Kochana super że szukasz dalej przyczyn niepowodzeń tylko to najbardziej mnie wk....że same musimy tych przyczyn szukać a tym powinni zajmować się lekarze.A oni umiá tylko powiedzieć przykro może następnym razem się uda trzeba próbować tylko nie wiedzá ile nas to kosztuje.mnie lekarka dwa razy dopuściła do transferu z polipem i nie miało szans powodzenia choćby zarodek był najlepszy.

    Laki a na co bierzesz metformine?
    Właśnie to jest najgorsze ze jesteśmy zdane same na siebie. U mnie antyTPO również wyszły podwyższone, lekarz stwierdził ze to nie ma znaczenia. Poszłam do endokrynologa i dostałam euthyrox i jak dziewczyny tu na forum piszą to jednak ma ogromne znaczenie.
    Zacznę brać te probiotyki i szukam teraz jakiegoś ginekologa, żeby dostać ten antybiotyk ehh ciężkie to wszystko

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Dziewczyny, chciałam wam tylko napisać, że 3 stycznia tuż przed godzina 21 na świecie pojawił się nasz syn 😍 3240g i 54 cm miłości 🥰
    Brzuszek zwolniony można przejmować. Powodzenia dziewczyny 😉
    Gratulacje dla mamy i synka.

  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Dziewczyny, chciałam wam tylko napisać, że 3 stycznia tuż przed godzina 21 na świecie pojawił się nasz syn 😍 3240g i 54 cm miłości 🥰
    Brzuszek zwolniony można przejmować. Powodzenia dziewczyny 😉
    Gratuluję 😘

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Laki a na co bierzesz metformine?
    Właśnie to jest najgorsze ze jesteśmy zdane same na siebie. U mnie antyTPO również wyszły podwyższone, lekarz stwierdził ze to nie ma znaczenia. Poszłam do endokrynologa i dostałam euthyrox i jak dziewczyny tu na forum piszą to jednak ma ogromne znaczenie.
    Zacznę brać te probiotyki i szukam teraz jakiegoś ginekologa, żeby dostać ten antybiotyk ehh ciężkie to wszystko

    faktycznie te bakterie lubią wracać te czy inne... ja dostałam levoxa 500 mg 2x1 i metronidazol 250 mg 3x1 i chyba pomogło, czekam na wymaz, wcześniej przerabiałam różne konfiguracje antybiotyków na podstawie antybiogramu i nic... ale jednak dobór antybiotyku i dawkowania jest kluczowy... może to nie było za mądre ale ostatnio właśnie podeszłam do transferu z antybiotykami na cyklu sztucznym, tzn. 1-10 dc ww. antybiotyki (do tego w trakcie probiotyki trivagin 3x1, enterol 2x1, urolact 1x1, po też brałam ale już każdego 1x1), fluomizin dopochwowo przez 2 doby przed wlewem z accofilu żeby odkazić, w 15 dc accofil wlew, 20 dc transfer, potem zastrzyki z accofilu, do tego encorton 10 mg, heparyna 0,6, i pierwszy raz zaskoczyło, był biochem, ale zarodek był słaby, niemniej to jest mega postęp u mnie... to taka partyzantka była.. ale u mnie jest czysto tylko bezpośrednio po antybiotykach, nie ma innego okna.. jeden lekarz każe czekać aż wylecze (ale kiedy to bedzie jak lecze to dziadostwo już poł roku?) a drugi każe transferować z bakteriami... hmmm... więc finalnie sobie sama zaordynowałam podanie tych antybiotyków w cyklu transferowym bo widziałam na forach że niektóre dziewczyny w podobnej sytuacji miały tak zalecone przez innych swoich lekarzy i się im udawało, no i też dużo dziewczynom bezpośrednio po antybiotykoterapii udawało się zajść nawet naturalnie... więc coś jest na rzeczy z tymi bakteriami i wg mnie nie można tego ignorować... teraz czekam na wyniki wymazu, po tym biochemie zaraz zrobiłam, powinnam mieć niedługo wyniki to coś więcej będzie wiadomo...

    ostatnio też jak sprawdzałam interakcje miedzy lekami to się okazało że jak się bierze estrofem razem z encortonem (a na cyklu sztucznym się bierze to razem) to estrofem podbija/nasila działanie encortonu, czyli jak brałam 10 mg, to pewnie było więcej może 15 mg... więc może to też miało znaczenie... więc wychodzi że w tym połączeniu też nie jest wskazane brać większych dawek sterydu... bo jakieś ciulostwa mogą się uaktywnić które niekorzystnie wpłyną na macicę i zagnieżdżanie... tak wnioskuje...

    tsh na estrofemie wywaliło mi na 3,75, zbijałam to dawką to 150, a teraz 125, ale na dawce 75 miałam tsh 1,7 przed estrofemem.. kto wie może to też jednak sie przyczyniło.. ale trudno w ryzach utrzymać tsh biorąc estrofem...

    no jednym słowem chyba poniekąd jesteśmy z tym wszystkim same choćby nie wiem ile ścieżek po lekarzach wydeptać...

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Dziewczyny, chciałam wam tylko napisać, że 3 stycznia tuż przed godzina 21 na świecie pojawił się nasz syn 😍 3240g i 54 cm miłości 🥰
    Brzuszek zwolniony można przejmować. Powodzenia dziewczyny 😉
    Robin a własnie dzis miałam Cie wywoływac na forum. Cudowne wieści❤❤ Ogromne gratulacje!! Dużo zdrówka dka Was! Ściskam 😘😘

    Marmis
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin ogromne gratulacje 🥰🥰🥰

    arzu lubi tę wiadomość

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia martwię się, ze nic nie piszesz

    Ja poszłam za ciosem i właśnie siedzę w poczekalni do ginekologa. Akurat znalazłam blisko mnie i kazał mi przyjść od razu, wiec jestem. Zobaczymy co powie

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy daj znać jak po wizycie.

    Dziewczyny w ciąży lub po porodzie, jakie suple polecacie? Brałam pregna, ale chce zmienić na coś lepszego. Tylko ja nie przyswajam zwykłego kwasu foliowego, zatem muszę mieć foliany. Możecie coś polecić? Z góry dziękuję.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Bardzo mi przykro. Na cyklu sztucznym tarczyca wariuje od estrofemu, trzeba brać większe dawki, żeby zbić, chociaż mówią też że niekoniecznie bo to nie ma takiego znaczenia, bo to od estrofemu... a sprawdzałaś z betą progesteron, jaki Ci wyszedł jak dołożyłaś leków? Z accofilu przy kolejnym podejściu nie ma co rezygnować...
    Zrób może wymaz z szyjki macicy z antybiogramem może są jakieś bakterie... jeśli są to mogą być w macicy i powodować bezobjawowy stan zapalny endometrium co może wpływać na brak zagnieżdżenia, warto sprawdzić też poziom żelaza i helicobacter pylori bo to też utrudnia zagnieżdżanie... no i samą macicę warto zbadać podczas histeroskopii czy nie ma jakichś zrostów albo polipów, a tego na usg nie zawsze widać jak są jakieś maleńkie, a podczas zabiegu od razu usuną, bo takie coś też utrudnia zagnieżdżanie...
    także to wszystko jeszcze bym zweryfikowała przed kolejnym podejściem czy w pl czy w czechach... i też niezależnie czy by to było na własnych gametach czy nie...

    ps. w stopce piszesz że masz Streptococcus Agalactiae, czy to aktualne? jeśli tak to ja bym obstawiała ją jako głównego winowajcę... u jednych to nie będzie żadna przeszkoda a u drugich i owszem...

    Warto sprawdzić TSH. Też się tym przestraszyłam i zrobiłam badanie bo w zeszłym roku prawie pół roku byłam na cyklach sztucznych i wyniki bardzo dobre (TSH w okolicach 1, czyli jak zawsze).

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • kropka Ekspertka
    Postów: 199 89

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Dziewczyny, chciałam wam tylko napisać, że 3 stycznia tuż przed godzina 21 na świecie pojawił się nasz syn 😍 3240g i 54 cm miłości 🥰
    Brzuszek zwolniony można przejmować. Powodzenia dziewczyny 😉
    Gratulacje 💐🙂
    Ojjj jak ja chętnie bym ten brzuszek przejęła w tym roku 😔 a jakoś z dnia na dzień co raz mniej wierzę ze się uda 😔

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie, aż mi się spać zachciało tak długo lekarz mnie trzymał 🙈 nie dał mi antybiotyku, Kazał mi odczekać cykl i zrobić jeszcze raz to badanie na bakterie.
    Powiedzcie proszę czy krzywa cukrowa mogę teraz czy lepiej odczekać jeden cykl, żeby się organizm oczyścił

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Jestem już po wizycie, aż mi się spać zachciało tak długo lekarz mnie trzymał 🙈 nie dał mi antybiotyku, Kazał mi odczekać cykl i zrobić jeszcze raz to badanie na bakterie.
    Powiedzcie proszę czy krzywa cukrowa mogę teraz czy lepiej odczekać jeden cykl, żeby się organizm oczyścił

    mnie się zdaje że jeśli chodzi o krzywe to nie ma znaczenia...

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Eweszy daj znać jak po wizycie.

    Dziewczyny w ciąży lub po porodzie, jakie suple polecacie? Brałam pregna, ale chce zmienić na coś lepszego. Tylko ja nie przyswajam zwykłego kwasu foliowego, zatem muszę mieć foliany. Możecie coś polecić? Z góry dziękuję.
    Majaa a czujesz- ze brakuje Ci witamin?. Moja ginka jakas oszczedna w tym tenacie. Ja biiore foliany z Solgara (metylowane), witamine C 1000 mg, DHA i B12.I to wszystko. Nic wiecej mi nie kazała . A jak sie czujecie w ogole? Ja dzis miałam założony pessar. Jednak szyjka mi sie skraca. Dzis było 2,5 cm, 10 dni temu 3 cm. Mam nadzieje, ze to pomoze. Bo trochę sie martwie.Mała dobrze rośnie, dzis miała 500 gramów i jest 3 dni do przodu.Niby tego pessara nie czuje- ale jakos tak dziwnie- moze to psychika. Czy dobrze kojarze, ze Ty tez mialas przy pierwszej ciazy pessar?

    Marmis
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis Kochana, ja nie miałam pessara, wręcz przeciwnie, u mnie zero oznak porodu, rodziłam w 41 tc, poród wywoływany oksytocyną, która nic nie dała i trzeba mi było córkę siłą wyciągnąć poprzez cc, bo chyba by tam siedziała do dzisiaj😅. Teraz tez mam mieć cc…

    Co do witamin, to strasznie zaczęły wypadać mi włosy, dosłownie garściami. Jestem pewna, ze to przez moje tsh, skacze - raz 11 a po dwóch tygodniach 0,01… Wiem, ze nic z tym nie zrobię, ale chce choć trochę brać tych witamin, bo jeśli po porodzie nadal będą wypadać to zostanę łysa.
    Ja ostatnią wizytę miałam 20 grudnia, kolejna dopiero 17 stycznia. Teraz każe mi przychodzić co 4 tygodnie. Dłuży się strasznie, ale dzidzia mnie tak kopie i jest taka ruchliwa, ze czuje ją za każdym razem jak się położę. Wiec jak tylko mam złe myśli, to biegnę się położyć i już ją czuję a to mnie uspokaja. A jak u Ciebie ruchy? Już coś czujesz, czy to łożysko umożliwia?

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Luusia martwię się, ze nic nie piszesz

    Dopiero wcieraj dostałam wynik ostatniego badania - HE-4 w normie i ryzyko raka złośliwego jest niskie. Ten cykl obserwujemy czy są to sprawy czynnościowe czy jednak coś jest na rzeczy. Wizyta za 3 tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 10:09

    Eweszy lubi tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Marmis Kochana, ja nie miałam pessara, wręcz przeciwnie, u mnie zero oznak porodu, rodziłam w 41 tc, poród wywoływany oksytocyną, która nic nie dała i trzeba mi było córkę siłą wyciągnąć poprzez cc, bo chyba by tam siedziała do dzisiaj😅. Teraz tez mam mieć cc…

    Co do witamin, to strasznie zaczęły wypadać mi włosy, dosłownie garściami. Jestem pewna, ze to przez moje tsh, skacze - raz 11 a po dwóch tygodniach 0,01… Wiem, ze nic z tym nie zrobię, ale chce choć trochę brać tych witamin, bo jeśli po porodzie nadal będą wypadać to zostanę łysa.
    Ja ostatnią wizytę miałam 20 grudnia, kolejna dopiero 17 stycznia. Teraz każe mi przychodzić co 4 tygodnie. Dłuży się strasznie, ale dzidzia mnie tak kopie i jest taka ruchliwa, ze czuje ją za każdym razem jak się położę. Wiec jak tylko mam złe myśli, to biegnę się położyć i już ją czuję a to mnie uspokaja. A jak u Ciebie ruchy? Już coś czujesz, czy to łożysko umożliwia?
    Oj to faktycznie to tsh Ci szaleje. Wiem, ze na wlosy cos ala biotebal- ale biotyny w ciazy nie mozna 😣A żelazo masz ok? Bo zapomniałam napisac- ze jeszcze zelazo pije 2x dziennie- ale to ze wzgledu na to, ze troche anemie mam. Ja ruchy tez juz czuję. Chociaz moja Mała dopiero po południu i wieczorem sie rozkreca. Jak długo nie daje znaku - posiłkuje sie detektorem. Moja gin mowiła- ze jak najbardzoej mozna uzywac. Dziwila sie tylko, ze te detektory juz tak wczesnie wyłapuja tetno.Od wczoraj- od kiedy mam pessar te kopnięcia sa delikatniejsze. Tak sobie mysle- ze moze wczesniej bardziej na szyjke mi naciskała.

    Marmis
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Dopiero wcieraj dostałam wynik ostatniego badania - HE-4 w normie i ryzyko raka złośliwego jest niskie. Ten cykl obserwujemy czy są to sprawy czynnościowe czy jednak coś jest na rzeczy. Wizyta za 3 tyg.
    No to super 🥰 to jest najważniejsze. Ja również teraz trochę muszę dać odpocząć organizmowi. Zaczęłam brać te leki na tarczyce, przestałam brać Encorton i chodzę nieprzytomna, ledwo funkcjonuje tak mi się spać chce. Luuusia a do jakiej lekarki teraz chodzisz? Ja teraz już nie wiem sama do kogo uderzyć. A ta Twoja obecna wydaje się być konkretna

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
‹‹ 504 505 506 507 508 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ