X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek dla mnie amnio to standard 😅
    Ja nie będę robiła nifty jak się uda z AZ, wiem że to wyodrębnia dna dziecka, ale właśnie o to chodzi że nawet jak to będzie AZ, czy moje genetycznie zdrowe to w moim przypadku może wyjść fałszywie dodatnie wynik. Inaczej jakby mąż był nosicielem. Rozmawiałam z dr I z genetykiem gdy się zastanawialiśmy jakie badania zrobić. Serio za dużo się naczytalam o błędach tego badania. Amnio jest bardziej dokładne niż nifty. Tak jak piszesz są wady których nie wykryje, bo to np. będzie tak ukryta mutacja w genie którą dopiero głębsze badanie genetyczne wykryje.

    ambrozja lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Dolis Przyjaciółka
    Postów: 93 31

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Dziewczyny dla mnie amnio to standard bo 1. Ja jestem nosicielem translokacji chromosomów i u mnie nifty I wszystkie badania z krwi mogą wyjść fałszywie dodatnie 2. Mam córkę z wadami genetycznymi bo odziedziczyła niezrównoważoną transakcję
    Zenula to czemu te badania skoro zarodek przebadany ? Ja nie wiem czy będę robić amnio skoro weźmiemy przebadanego. Ale z drugiej str można zrobić mikromacierze .....
    Dolis nifty robią z krwi matki, więc nie wiem po co je robić skoro była adopcja zarodka , nifty I tak nie wykryje mikrodelecji . Zdarza się też tak że wychodzi dobrze a dziecko i tak ma wady. Amnio jest dokładniejszym badaniem. I nie jest takie straszne. Sporo rozmawiałam że swoją dr o tych badaniach krwi, bo jest ich kilka, nifty, harmony, pappa i dużo czytałam a forach.

    Przebadany zarodek nie oznacza że musi być zdrowe dziecko , nifty jest to badanie dna dziecka, papa to jest statystyka wyliczona na podstawie danych ... Amniopunkcja oczywiście ale jak jest wskazanie tj USG wykazuje nieprawidłowości, papa wyjdzie podwyższona następnie nifty wykaże nieprawidłowości i dopiero amniopunkcja

    Zenula lubi tę wiadomość

  • Dolis Przyjaciółka
    Postów: 93 31

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Ewuszek dla mnie amnio to standard 😅
    Ja nie będę robiła nifty jak się uda z AZ, wiem że to wyodrębnia dna dziecka, ale właśnie o to chodzi że nawet jak to będzie AZ, czy moje genetycznie zdrowe to w moim przypadku może wyjść fałszywie dodatnie wynik. Inaczej jakby mąż był nosicielem. Rozmawiałam z dr I z genetykiem gdy się zastanawialiśmy jakie badania zrobić. Serio za dużo się naczytalam o błędach tego badania. Amnio jest bardziej dokładne niż nifty. Tak jak piszesz są wady których nie wykryje, bo to np. będzie tak ukryta mutacja w genie którą dopiero głębsze badanie genetyczne wykryje.

    Czyli będziesz chciała mieć zrobiona amniopunkcję na ,,życzenie,, nawet bez zasadności badań ??

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Ale stanowi to tez problem jakbyś skorzystała z
    KD lub AZ?
    Lusia nie, jak adoptujemy zarodka lub KD to będzie ok, ja nic nie przekażę dziecu. Dlatego podjęliśmy decyzję o AZ, bo tu mamy większe szanse na pełnosprawne dziecko 😊 Gdybym walczyła tylko z nosicielstwem transakcji to może i bym dalej się stymulowała i próbowała mieć swoje genetycznie dziecko, ale tragiczne amh i 2 pęcherzyki po stymulacji pomogły mi podać decyzję o AZ.

    Luusia lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszku każda kobieta po 35r z ma prawo do amniopunkcji, każda kobieta która ma dziecko z wadą genetyczna, u której w rodzinie są choroby dzieciczone - ma na NFZ. Reszta może zrobić ale musi zapłacić. Ja jak robiłam w kwietniu tego roku z synem miałam za darmo, dostałam bardzo szybki termin.
    Dolis nie zawsze, czasem wystarczy złe usg I od razu kierują na amnio. Albo tak jak u mnie obciążony wywiad. Nie wiem czy będziemy teraz robić amnio, jeśli dr powie ze nie musimy to nie będziemy tego robic. Najpierw niech znajdą nam zarodka, niech się wszystko uda. Gdyby to był nasz genetycznie zarodek to też byłby po pgt a i amnio byśmy nie robili, więc tu pewnie też nie będziemy robić. I u mnie to nie jakiś tam kaprys....po prostu nie chce mieć drugiego niepełnosprawnego dziecka. Nie damy rady.

    Ewuszek, Cherry78, Salome lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 12:11

    Zenula, Virginia, Cherry78 lubią tę wiadomość

  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Ewuszek dla mnie amnio to standard 😅
    Ja nie będę robiła nifty jak się uda z AZ, wiem że to wyodrębnia dna dziecka, ale właśnie o to chodzi że nawet jak to będzie AZ, czy moje genetycznie zdrowe to w moim przypadku może wyjść fałszywie dodatnie wynik. Inaczej jakby mąż był nosicielem. Rozmawiałam z dr I z genetykiem gdy się zastanawialiśmy jakie badania zrobić. Serio za dużo się naczytalam o błędach tego badania. Amnio jest bardziej dokładne niż nifty. Tak jak piszesz są wady których nie wykryje, bo to np. będzie tak ukryta mutacja w genie którą dopiero głębsze badanie genetyczne wykryje.


    Monika, a dlaczego badanie może wyjść fałszywie dodatnie? zwłaszcza w przypadku KD???
    ani PGT A (którym badają zarodki w reprofit) ani nifty nie wykrywa Twojej wady tak jak nie wykrywa miliona innych abberacji które są bardzo rzadkie albo co gorsza mogą powstać ad hoc...

    Moim zdaniem, tak jak piszą dziewczyny, nie masz się co obawiać o tę wadę u dziecka z KD. Tzn prawdopodobienstwo jest takie samo jak u każdej z nas. W tym przypadku jak byś się przyznała lekarzowi do KD to moim zdaniem nawet nie masz wskazań do amniopunkcji na NFZ :D

    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Powiem ci, że też tak myslałam, ale potem odliczałam czas do kolejnego skończonego tygodnia, do kolejnej wizyty. Cały czas miałam wrażenie, że coś się wydarzy. Jak zaczął się ruszać to było na chwilę spokojniej. A potem to za mało się ruszał, to za dużo. Kilka razy wyladowałam na IP przez to.. Cały czas myślałam o tym, żeby ta ciąża się skończyła i był już z nami. A co do mówienia ludziom to właśnie ok 12 tygodnia powiedzieliśmy najbliższej rodzinie, później w pracy no bo poszłam na L4. Mój mąż się chwalił bardziej znajomym, a ja niektórym powiedziałam dopiero jak syn był na świecie 🙈
    To mnie pocieszyłaś :D
    jak będę już po prenatalnych to powiemy rodzicom-reszta szybko sie dowie hehe
    ja mam krwiaka i leżę już miesiąc na zwolnieniu. Wolałabym wrócić do pracy, zająć się czymś a nie czytać wszystko w necie :/

    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula, bo ja jestem nosicielem translokacji, to moja krew pobiorą do badania a nie dawczyni. Pgta wykrywa moja wadę. Wy które macie czyste geny nie macie tego ryzyka co ja. Na 7 ciąż 2 były z wadą. Reszta nie wiem bo nie było co badać. Ale po to chcemy przebadany zarodek żeby był zdrowy, wiadomo że nie wszystko pgd wykryje ale liczę że będzie ok . Moja dr wie o AZ, sama mi o tym mówiła 😊

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Zenula, bo ja jestem nosicielem translokacji, to moja krew pobiorą do badania a nie dawczyni. Pgta wykrywa moja wadę. Wy które macie czyste geny nie macie tego ryzyka co ja. Na 7 ciąż 2 były z wadą. Reszta nie wiem bo nie było co badać. Ale po to chcemy przebadany zarodek żeby był zdrowy, wiadomo że nie wszystko pgd wykryje ale liczę że będzie ok . Moja dr wie o AZ, sama mi o tym mówiła 😊
    Monia, a Ty masz prawidłowy kariotyp? nie wiem czy mam czyste geny...badałam tylko kariotyp, jest prawidłowy ale czy to znaczy że nie jestem nosicielem jakiejś wady hmmm

    jeśli PGTa wykrywa Twoją wadę to jesteście w domu. Masz jeszcze szanse na swoje zdrowe dziecko :) znam parę, której urodziło się dziecko z SM. okazało się że oboje rodziców jest nosicielem genu. Bardzo chceli mieć jeszcze dzieci, ale się bali bo patrzyli codziennie jak powoli umiera ich dziecko. Zrobili in vitro-przebadali zarodki pod tym kątem (jakieś specjalistyczne badania pgta tego nie wykrywa) i okazało się że część zarodków była zdrowa i mają zdrowe dzieci :)

    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula nie mam i o tym ciągle pisze 😅 mam translokacje 4 i 16 chromosomu. Tak, to że kariotyp masz dobry nie znaczy że nie masz jakiejś 'głębszej' mutacji, która może wyjść dopiero po bardziej dokładnych badaniach. Nam zrobili kariotypy jak urodzila się córka. Mąż jest czysty. PGTA wykrywa moja wadę, ale moje amh to 0.27, w pierwszej stymulacji były 2 pęcherzyki. Zrezygnowaliśmy z tego, bo nawet jeśli 2 się zapłodnią i będą 2 zarodki to muszą być zdrowe. Szkoda mi czasu na to i wybraliśmy AZ. Tak są jeszcze bardziej dokładne badania niż te co my chcieliśmy zrobić. Fajnie ze Twoim znajomym się udalo 😊 a jak to dziecko teraz ? Żyje?

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Dolis Przyjaciółka
    Postów: 93 31

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Zenula, bo ja jestem nosicielem translokacji, to moja krew pobiorą do badania a nie dawczyni. Pgta wykrywa moja wadę. Wy które macie czyste geny nie macie tego ryzyka co ja. Na 7 ciąż 2 były z wadą. Reszta nie wiem bo nie było co badać. Ale po to chcemy przebadany zarodek żeby był zdrowy, wiadomo że nie wszystko pgd wykryje ale liczę że będzie ok . Moja dr wie o AZ, sama mi o tym mówiła 😊

    Monia ale krew jest odseparowana i jest to badanie dna dziecka ,Twoja krew nie ma z tym nic wspólnego . Chyba nie do końca dogadalas się z lekarzem ,albo go źle zrozumiałaś skoro ktoś Ci powiedział że przy KD czy AZ nifty może być przekłamane . Bo tak chyba każda z nas po tym co napisałas zrozumiała .
    To że czytałaś opracowania w necie ok ale ani AZ ani KD nie łączą się w żaden sposób z Twoją wada

    Zenula, Ewuszek lubią tę wiadomość

  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Zenula nie mam i o tym ciągle pisze 😅 mam translokacje 4 i 16 chromosomu. Tak, to że kariotyp masz dobry nie znaczy że nie masz jakiejś 'głębszej' mutacji, która może wyjść dopiero po bardziej dokładnych badaniach. Nam zrobili kariotypy jak urodzila się córka. Mąż jest czysty. PGTA wykrywa moja wadę, ale moje amh to 0.27, w pierwszej stymulacji były 2 pęcherzyki. Zrezygnowaliśmy z tego, bo nawet jeśli 2 się zapłodnią i będą 2 zarodki to muszą być zdrowe. Szkoda mi czasu na to i wybraliśmy AZ. Tak są jeszcze bardziej dokładne badania niż te co my chcieliśmy zrobić. Fajnie ze Twoim znajomym się udalo 😊 a jak to dziecko teraz ? Żyje?
    sorki, nie doczytałam w takim razie :D
    my zdecydowaliśmy się na przebadany zarodek, ale potem gdybałam że można było wziąć nieprzebadany bo to są przecież gamety od młodych dawców...jednak teraz daje mi to jakiś wewnętrzny spokój, że tych najgorszych najprawdopodobniej nie będzie i cieszę się że na taki się zdecydowałam, mimo iż przelew bolał :(

    wczoraj zaczęłam jeszcze rozkminiać tych dawców do AZ. Ktoś wie czy i jakie badania oni przechodzą? czy to tylko ankieta , w której zaznaczają że nie chorowali na nic ani nikt w rodzinie nie umarł np na raka?


    Dziecko z SM niestety umarło bodajże w wieku 9 lat :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 11:12

    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolis ale skoro to ma wpływ przy zarodku naszym genetycznie to przy adoptowanym chyba też.... tak samo jak biopsja kosmówki nie jest dobra bo mogą pobrać fragment łożyska i też może wyjść fałszywie dodatni wynik. Nieważne....najpierw chce zajsc w ra ciążę 😁
    Zenula, chyba robią im kariotyp? Przynajmniej mam taką nadzieję 😅
    Przykro mi ze zmarło. Na pewno było im ciężko. Teraz tyle jest zbiorek na leczenie sm. 😥

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie kariotyp i infekcyjne do zabiegu, resztę ankieta. jak będziesz mieć wizytę z lekarzem, to zapytaj proszę o tę kwestię :)

    Monika29 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:

    wczoraj zaczęłam jeszcze rozkminiać tych dawców do AZ. Ktoś wie czy i jakie badania oni przechodzą? czy to tylko ankieta , w której zaznaczają że nie chorowali na nic ani nikt w rodzinie nie umarł np na raka?

    (

    Ja też się nad tym zastanawiałam. W klinice nie pokazali mi badań dawców , więc wierzę na słowo, że w ogóle jakieś były. Na pewno robią kariotypy, ale nie wiem co jeszcze.
    Zastanawiam się nad zrobieniem dziecku po urodzeniu jakiś badań genetycznych w kierunku predyspozycji do konkretnych chorób. Nie zagłębiałam się jeszcze w temat, ale chyba to możliwe w dzisiejszych czasach?

    Zenula, Virginia, kid_aa lubią tę wiadomość

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3029 5400

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Pewnie kariotyp i infekcyjne do zabiegu, resztę ankieta. jak będziesz mieć wizytę z lekarzem, to zapytaj proszę o tę kwestię :)
    Zapytam, muszę zrobić sobie listę pytań.

    Zenula lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 864 1703

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam z nieskrywaną radością poinformować, że mam wreszcie ustawiony transfer na wtorek :) czyli endo urosło do magicznych 8mm. Czy polecacie coś na przygotowanie endo na zarodek jeszcze przez te kilka dni? I jeszcze pytanie czy któraś z Was miała przepisany plaquenil?

    Robin27, Monika29, Virginia, Cherry78, kid_aa, Laki21 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to świetnie 😊😊😊 jaki zarodek będziesz mieć podawany?
    Ja już nic specjalnego przed transferem nie robiłam,nawet wina nie piłam. Ile i jaki progesteron bierzesz?

    mlia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1363 1637

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja też się nad tym zastanawiałam. W klinice nie pokazali mi badań dawców , więc wierzę na słowo, że w ogóle jakieś były. Na pewno robią kariotypy, ale nie wiem co jeszcze.
    Zastanawiam się nad zrobieniem dziecku po urodzeniu jakiś badań genetycznych w kierunku predyspozycji do konkretnych chorób. Nie zagłębiałam się jeszcze w temat, ale chyba to możliwe w dzisiejszych czasach?

    Altair, nie wiem gdzie to mozna zrobic w Polsce, ale takie testy juz sa. A jak nie w Polsce to moze mozna wyslac gdzies krew do badania tak jak na Nifty.
    Moj synek mial takie robione w Stanach zaraz po urodzeniu. Na wyniki czekalam chyba kilka tygodni. W tym badaniu byl caly panel najbardziej powszechnych wad genetycznych. Dobrze jest zrobic to badanie jezeli pozwalaja finanse, bo niektore choroby mozna leczyc tylko jak sie je wykryje w pierwszych miesiacach zycia.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
‹‹ 617 618 619 620 621 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ