X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 18 marca 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2021, 09:09

    Just hope! , Nadzieja, Kejtusia, Baby@ lubią tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Bibiluś87 Znajoma
    Postów: 26 15

    Wysłany: 18 marca 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Zlapalam go za rękę podczas wybierania dawcy. Po wyjściu z kliniki był normalny, normalnie rozmawialiśmy itd. Było wszystko dobrze.
    Właśnie po tej iui zrobił się taki dziwny.
    30.03 z rana zrobię test dla siebie, A betę dla potwierdzenia i muszę napisać wyniki swojej lekarce z kliniki.

    Kochana ty to masz teraz leżeć i pachnieć a nie stresować się :) Małżowi przejdzie :) Oni mają czasem takie odchyły od normy, wystraszył się zapewne i ma milion myśli jak my wszystkie a że mężczyźni są mało wylewni... ;) Oni potrzebują więcej wsparcia niż my wbrew pozorom ;)
    Będzie dobrze :)

    Kejtusia, Just hope! lubią tę wiadomość

    ♂️ -35lat, azoospermia, zespół klinefeltera
    ♀️ 33lata

    🩺25.02.2021 pierwsza wizyta w gyncentrum, pakiet badań, bakteria
    ✅Bakteria wyleczona
    ✅02.07sono HSG oba jajowody drożne

    ➡️05.08 monitoring
    1️⃣ IUI sierpień (lametta 1x1)

    🤬Nie wracam do gyncentrum, nie robię tam inseminacji.

    🤯 28.07 Invimed....
    🧐29.07 invimed...
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 18 marca 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam kochane za wszystkie słowa wsparcia i otuchy ❤ to dla mnie bardzo miłe, że mogłam Wam tutaj się wygadać i dostałam od Was tyle pocieszenia ❤

    Nie mniej jednak boli mnie bardzo jego zachowanie, ja też mam uczucia przecież ... to wszystko robię dla NAS. Nie dla siebie tylko...
    Dam mu czas. Będzie chciał to sam się o coś zapyta. Ja się wycofuje. Mój mąż czasem jest ciężki do rozmów. Wczorajszy brak seksu dosłownie odebrałam jako to, że się po prostu brzydzi...

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Dziękuję Wam kochane za wszystkie słowa wsparcia i otuchy ❤ to dla mnie bardzo miłe, że mogłam Wam tutaj się wygadać i dostałam od Was tyle pocieszenia ❤

    Nie mniej jednak boli mnie bardzo jego zachowanie, ja też mam uczucia przecież ... to wszystko robię dla NAS. Nie dla siebie tylko...
    Dam mu czas. Będzie chciał to sam się o coś zapyta. Ja się wycofuje. Mój mąż czasem jest ciężki do rozmów. Wczorajszy brak seksu dosłownie odebrałam jako to, że się po prostu brzydzi...

    Oczyść głowę na kilka dni. I przestań się przejmować (wiem że łatwo się mówi). Dam Ci przykład jeszcze jakiś miesiąc temu co chwilę czytałam dużo o Aid i co jakiś czas podsyłała mojemu jakieś artykuły 😂doszło do kłótni że on nie chce tego czytać. Na czym to wszystko polega. Był płacz... Byłam w takiej samej sytuacji jak Ty. Niepewność. Odpuściłam. Po 4 dniach M sam przyszedł i mówi że chce porozmawiać. Wytłumaczył dlaczego tak się zachowuje. Ze on po prostu się boi i nie ma z kim o tym porozmawiać. (oprócz mnie). A ja głupia co chwilę wysyłałam mu scerty screenów i z ovu i z Google. 😂Wiecie co go nurtowało najbardziej? Co będzie jeśli się uda i np. Za kilkanaście lat dziecko będzie przeszczepu potrzebowało i to co ja myślę czy wgl. kiedyś powiemy dziecku prawdę. Wiem dla mnie takie rzeczy to banał tak naprawdę chodzi tylko o plemnik jednak widzisz nie myślałam że takie rzeczy go trapią.

    Od czasu tej rozmowy sam zaczął dopytywać nawet o takie rzeczy które dla mnie są oczywiste : o czym mówił lekarz że są 3 słomki nasienia dawcy. Spokojnie wytłumaczyłam co i jak i od tego czasu to on przejął inicjatywę. Dopytuje itd. Wcześniej się złościł zaraz jak sama zaczynałam coś mówić? Myślę starzeje się? Nie po prostu szczera rozmowa i dojrzał do tego wszystkiego. 🙂🙂

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 18 marca 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział mi teraz, że to ja naciskalam na to wszystko, on teraz nie jest już pewny niczego... 😢😢
    Nie mogę w to uwierzyć jak bardzo mnie tym zawiódł... nie wierze, że to się dzieje naprawdę...😢

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Bibiluś87 Znajoma
    Postów: 26 15

    Wysłany: 18 marca 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Powiedział mi teraz, że to ja naciskalam na to wszystko, on teraz nie jest już pewny niczego... 😢😢
    Nie mogę w to uwierzyć jak bardzo mnie tym zawiódł... nie wierze, że to się dzieje naprawdę...😢

    ale kochana ja jadąc do kliniki sama powiedziałam małżowi że mam wątpliwości, że sama nie wiem i te wątpliwości będą z wami tak długo, dopóki dzidzi nie przytulicie

    Kejtusia lubi tę wiadomość

    ♂️ -35lat, azoospermia, zespół klinefeltera
    ♀️ 33lata

    🩺25.02.2021 pierwsza wizyta w gyncentrum, pakiet badań, bakteria
    ✅Bakteria wyleczona
    ✅02.07sono HSG oba jajowody drożne

    ➡️05.08 monitoring
    1️⃣ IUI sierpień (lametta 1x1)

    🤬Nie wracam do gyncentrum, nie robię tam inseminacji.

    🤯 28.07 Invimed....
    🧐29.07 invimed...
  • Malllllllllka Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 18 marca 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Powiedział mi teraz, że to ja naciskalam na to wszystko, on teraz nie jest już pewny niczego... 😢😢
    Nie mogę w to uwierzyć jak bardzo mnie tym zawiódł... nie wierze, że to się dzieje naprawdę...😢
    U mnie mąż też jak było po transferze stał się bardzo nerwowy, nie chciał rozmawiać na temat dawcy. A sam podjął jako pierwszy taka decyzję, to ja się wahałam i żałuję że go nie powstrzymałam przed tym. Mogliśmy jeszcze raz to wszytsko przemyśleć. Nie wiem jakie ma teraz odczucia on nie jest wylewny ale nie rozmawiamy w ogóle na temat dawcy jest ciąża i tyle.

  • Bibiluś87 Znajoma
    Postów: 26 15

    Wysłany: 18 marca 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki a ja mam pytanie :) Jaką dawkę kwasu foliowego bierzecie? Bo jak ja powiedziałam że biorę folik to pani dr powiedziała ojoj i dostałam oczywiście receptę na lepszy :D

    ♂️ -35lat, azoospermia, zespół klinefeltera
    ♀️ 33lata

    🩺25.02.2021 pierwsza wizyta w gyncentrum, pakiet badań, bakteria
    ✅Bakteria wyleczona
    ✅02.07sono HSG oba jajowody drożne

    ➡️05.08 monitoring
    1️⃣ IUI sierpień (lametta 1x1)

    🤬Nie wracam do gyncentrum, nie robię tam inseminacji.

    🤯 28.07 Invimed....
    🧐29.07 invimed...
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 18 marca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę cały czas 400 mg, wszędzie trąbią że 200 to za mało.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 18 marca 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę 200 i właśnie folik... Kurcze nie myślałam że to mało...
    Kejtusia bardzo mi przykro, aż ciężko sobie wyobrazić co teraz musi przeżywać i czuć ☹️ myślę że on po prostu nie był gotowy na ta decyzję... Albo po prostu go to przerosło.. No ale decyzję przecież podjęliście wspólnie a nie Ty sama.. Kurcze aż się boję jak u nas będzie ☹️ bo z moim też czasami ciężko się gada... Często pewne rzeczy dusi w sobie, albo obraca to niby w coś pozytywnego, ale myślę że to tylko takie pozory..
    Pamiętam jak przyszły pierwsze wyniki o braku plemników.... Nie chcial w ogóle ze mną rozmawiać, nie tylko na ten temat, nie chciał o niczym gadać... Potem jedna wizyta u lekarza, druga... Zaczal wspominać o dawcy... Ja na początku nie mogłam tego dopuscic do siebie... Nie... Ale ze miałabym urodzić dziecko nie jego... No ale potem w głowie sobie poukladalam wszystko... No i ja zaczęłam gadać o tym... No i jakiś że decyzja podjęta.. Mąż zaczął żartować ze przynajmniej żadna nigdy go nie oskarży o dziecko na boku... No ale według mnie to takie obracanie tego w żart... On tak potrafi...

    Baby@ lubi tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 marca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just hope! wrote:
    U nas też tak było tylko grupy krwi. Lekarz sam wybierał przy nas. Wiem tylko, że dawca wysoki niebieskooki i grupa krwi pasuje do naszych. Oprócz tego wiem że są 3 słomki nasienia. Generalnie byłam w takim szoku ze startujemy już w kolejnym cyklu że o nic więcej nie zapytalam😂
    Hej,
    Ja biorę suple skonsultowane z lekarzem.
    Polecam ogólnie.
    Koenzym q10, selen, witamina d3 2000, probiotyk, magne B6. No i ja kwas foliowy metylowany.
    Wcześniej brałam po prostu profertil dla kobiet przez 1.5 roku. Od tego miesiąca zamieniłam to na pojedyncze tabletki. Dostarczam sobie podobne suple, ale bardziej wybrane No i finalnie troszke taniej. Bi profertil to koszt ok. 140 zł na miesiąc i stwierdzialm, ze w końcu to jakoś pozamieniam :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2021, 14:44

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 marca 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle czesc dziewczyny.
    Sporadycznie ostatnio zaglądam z braku czasu.
    Witam wszytskie nowe Kobietki, które się ujawniły!
    Moja nadzieja gratuluje!! I dużo zdrówka dla Was.
    Mam do Was pytanie. Korzystaliśmy już z dawców z europejskiego banku ale nasienie już było na miejscu. Teraz sami zamawiamy z cyrosa i nikt finalnie nam odpowiedział na pytanie, co so transportu. Tzn klinika mówi, ze najczęściej im przychodzi w suchym lodzie. Jest tez do wyboru opcja droższa pojemniki z azotem.
    Jak myślicie warto dopłacić za ten pojemnik z azotem? Jak wy wybieraliście? Jutro już musimy złożyć zamówienie.


    Jak wiecie mg teraz robimy mix, 60% komorek zapładniamy dawca a 40% nasieniem partnera. No i My może podjęliśmy kontrowersyjna decyzje ale oboje jednoczesnie wpadliśmy na ten pomysł i klinika się zgodziła: Będziemy w tej procedurze transferować 2 zarodki: 1 dawcy a 1 partnera:) i jesteśmy z tym wyborem spokojni. Jeśli się uda 2 super, jeśli 1 tez super. Nie będziemy nigdy genetycznie sprawdzać ojcowstwa. Nie jest to dla nas tak istotne. ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2021, 22:36

    Baby@, Mojanadzieja, Krakowska lubią tę wiadomość

  • Baby@ Autorytet
    Postów: 1216 647

    Wysłany: 18 marca 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Tak w ogóle czesc dziewczyny.
    Sporadycznie ostatnio zaglądam z braku czasu.
    Witam wszytskie nowe Kobietki, które się ujawniły!
    Moja nadzieja gratuluje!! I dużo zdrówka dla Was.
    Mam do Was pytanie. Korzystaliśmy już z dawców z europejskiego banku ale nasienie już było na miejscu. Teraz sami zamawiamy z cyrosa i nikt finalnie nam odpowiedział na pytanie, co so transportu. Tzn klinika mówi, ze najczęściej im przychodzi w suchym lodzie. Jest tez do wyboru opcja droższa pojemniki z azotem.
    Jak myślicie warto dopłacić za ten pojemnik z azotem? Jak wy wybieraliście? Jutro już musimy złożyć zamówienie.


    Jak wiecie mg teraz robimy mix, 60% komorek zapładniamy dawca a 40% nasieniem partnera. No i My może podjęliśmy kontrowersyjna decyzje ale oboje jednoczesnie wpadliśmy na ten pomysł i klinika się zgodziła: Będziemy w tej procedurze transferować 2 zarodki: 1 dawcy a 1 partnera:) i jesteśmy z tym wyborem spokojni. Jeśli się uda 2 super, jeśli 1 tez super. Nie będziemy nigdy genetycznie sprawdzać ojcowstwa. Nie jest to dla nas tak istotne. ❤️
    Hej Koniczynko28 😀
    Nam powiedzieli w klinice, żeby koniecznie zamawiać w azocie dlatego, że jest pewność większa, że nic mie będzie słomkom. Czasami są obsunięcia na lotnisku czy terminowe problemy z dostawą i poprostu nie dbają o nasze paczki. My zamawiać będziemy też na dniach i właśnie w azocie

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    AMH -2.64
    12.2021- IUI - nieudane
    03.2022 IUI - nieudane
    31.03.2022 r. - zaczynamy procedurę IVF 🍀✊🙏
    ICSI - 04.2022 r. długi protokół
    Gonapeptyl + Mensinorm + Ovaleap
    02.05 - transfer zarodka 4.1.1 (tylko jeden)
    6 dpt-jasna kreska
    10 dpt- 34.6 beta, 51.10 progesteron
    14 dpt - 12.8 beta, 56.10 progesteron
    16.05.22r. - ciąża biochemiczna
    Sierpień 2022 r - zaczynamy krótki protokół z antagonistą🍀☘🍀☘. Mamy 2 zarodki: 4.1.2 i 5.1.1
    22.08.- transfer
    7dpt - beta HCG 60.80; 9 dpt -beta HCG 306.00; 16 dpt - beta HCG 4366, progesteron - 843 ; 24 dpt - beta HCG 29625. 35 dpt (22.09) - mamy ❤.
    28.10- badania prenatalne
    01.12 - wynik Sanco - niskie ryzyko i chłopczyk! ❤❤
    25tc (25.01) - 817 g Szczęścia
    28tc (15.02)- 1.090 g Szczęścia
    31tc 5 d (13.03)- 1757 g Szczęścia
    36tc 2 d (14.04) - 2700 g Szczęścia
    Maj 2023r. - jest!!
    1b8dffdbe8.png
  • Baby@ Autorytet
    Postów: 1216 647

    Wysłany: 18 marca 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Ja biorę 200 i właśnie folik... Kurcze nie myślałam że to mało...
    Kejtusia bardzo mi przykro, aż ciężko sobie wyobrazić co teraz musi przeżywać i czuć ☹️ myślę że on po prostu nie był gotowy na ta decyzję... Albo po prostu go to przerosło.. No ale decyzję przecież podjęliście wspólnie a nie Ty sama.. Kurcze aż się boję jak u nas będzie ☹️ bo z moim też czasami ciężko się gada... Często pewne rzeczy dusi w sobie, albo obraca to niby w coś pozytywnego, ale myślę że to tylko takie pozory..
    Pamiętam jak przyszły pierwsze wyniki o braku plemników.... Nie chcial w ogóle ze mną rozmawiać, nie tylko na ten temat, nie chciał o niczym gadać... Potem jedna wizyta u lekarza, druga... Zaczal wspominać o dawcy... Ja na początku nie mogłam tego dopuscic do siebie... Nie... Ale ze miałabym urodzić dziecko nie jego... No ale potem w głowie sobie poukladalam wszystko... No i ja zaczęłam gadać o tym... No i jakiś że decyzja podjęta.. Mąż zaczął żartować ze przynajmniej żadna nigdy go nie oskarży o dziecko na boku... No ale według mnie to takie obracanie tego w żart... On tak potrafi...
    Biorę MamaVita on ma 400 jednostek i dodatkowo piję zakwas buraczany bo ma też kwas foliowy

    AMH -2.64
    12.2021- IUI - nieudane
    03.2022 IUI - nieudane
    31.03.2022 r. - zaczynamy procedurę IVF 🍀✊🙏
    ICSI - 04.2022 r. długi protokół
    Gonapeptyl + Mensinorm + Ovaleap
    02.05 - transfer zarodka 4.1.1 (tylko jeden)
    6 dpt-jasna kreska
    10 dpt- 34.6 beta, 51.10 progesteron
    14 dpt - 12.8 beta, 56.10 progesteron
    16.05.22r. - ciąża biochemiczna
    Sierpień 2022 r - zaczynamy krótki protokół z antagonistą🍀☘🍀☘. Mamy 2 zarodki: 4.1.2 i 5.1.1
    22.08.- transfer
    7dpt - beta HCG 60.80; 9 dpt -beta HCG 306.00; 16 dpt - beta HCG 4366, progesteron - 843 ; 24 dpt - beta HCG 29625. 35 dpt (22.09) - mamy ❤.
    28.10- badania prenatalne
    01.12 - wynik Sanco - niskie ryzyko i chłopczyk! ❤❤
    25tc (25.01) - 817 g Szczęścia
    28tc (15.02)- 1.090 g Szczęścia
    31tc 5 d (13.03)- 1757 g Szczęścia
    36tc 2 d (14.04) - 2700 g Szczęścia
    Maj 2023r. - jest!!
    1b8dffdbe8.png
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 19 marca 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka - myślę, że to świetny wybór! Podjeliscie naprawdę dobra decyzję. Życzę Ci, aby wszystko poszło tym razem jak najlepiej i po Twojej myśli, już dość tych rozczarowań...

    Justyna - mój mąż właśnie taki jest, że czasem lubi coś w sobie poddusić. A to źle, przecież tylko rozmowa może zmienić jego głupi tok myślenia... 😥 już nie wiem, może się przerazil, przestraszył tym wszystkim.. albo dopiero bezpośrednio po inseminacji dotarło do niego że to się stało. No ale przecież taki był nasz cel - być rodzicami. No nic, zobaczymy co będzie dalej tylko że jego zachowanie mnie bardzo dołuje i aż boję się jego reakcji 30.03 jak wyjdą II kreski...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2021, 08:40

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Baby@ Autorytet
    Postów: 1216 647

    Wysłany: 19 marca 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Ja biorę 200 i właśnie folik... Kurcze nie myślałam że to mało...
    Kejtusia bardzo mi przykro, aż ciężko sobie wyobrazić co teraz musi przeżywać i czuć ☹️ myślę że on po prostu nie był gotowy na ta decyzję... Albo po prostu go to przerosło.. No ale decyzję przecież podjęliście wspólnie a nie Ty sama.. Kurcze aż się boję jak u nas będzie ☹️ bo z moim też czasami ciężko się gada... Często pewne rzeczy dusi w sobie, albo obraca to niby w coś pozytywnego, ale myślę że to tylko takie pozory..
    Pamiętam jak przyszły pierwsze wyniki o braku plemników.... Nie chcial w ogóle ze mną rozmawiać, nie tylko na ten temat, nie chciał o niczym gadać... Potem jedna wizyta u lekarza, druga... Zaczal wspominać o dawcy... Ja na początku nie mogłam tego dopuscic do siebie... Nie... Ale ze miałabym urodzić dziecko nie jego... No ale potem w głowie sobie poukladalam wszystko... No i ja zaczęłam gadać o tym... No i jakiś że decyzja podjęta.. Mąż zaczął żartować ze przynajmniej żadna nigdy go nie oskarży o dziecko na boku... No ale według mnie to takie obracanie tego w żart... On tak potrafi...
    Justyna, chyba tak jest u kazdej z nas. My gdy się dowiedzieliśmy, że nie ma nic to do dzisiaj pamiętamy ten dzień. Też się bardzo boję jak mój mąż zareaguje na II kreski. Cały czas sobie myślę że może tak pójdzie medycyna do przodu, że może będzie możliwość mieć wspólne dziecko.

    AMH -2.64
    12.2021- IUI - nieudane
    03.2022 IUI - nieudane
    31.03.2022 r. - zaczynamy procedurę IVF 🍀✊🙏
    ICSI - 04.2022 r. długi protokół
    Gonapeptyl + Mensinorm + Ovaleap
    02.05 - transfer zarodka 4.1.1 (tylko jeden)
    6 dpt-jasna kreska
    10 dpt- 34.6 beta, 51.10 progesteron
    14 dpt - 12.8 beta, 56.10 progesteron
    16.05.22r. - ciąża biochemiczna
    Sierpień 2022 r - zaczynamy krótki protokół z antagonistą🍀☘🍀☘. Mamy 2 zarodki: 4.1.2 i 5.1.1
    22.08.- transfer
    7dpt - beta HCG 60.80; 9 dpt -beta HCG 306.00; 16 dpt - beta HCG 4366, progesteron - 843 ; 24 dpt - beta HCG 29625. 35 dpt (22.09) - mamy ❤.
    28.10- badania prenatalne
    01.12 - wynik Sanco - niskie ryzyko i chłopczyk! ❤❤
    25tc (25.01) - 817 g Szczęścia
    28tc (15.02)- 1.090 g Szczęścia
    31tc 5 d (13.03)- 1757 g Szczęścia
    36tc 2 d (14.04) - 2700 g Szczęścia
    Maj 2023r. - jest!!
    1b8dffdbe8.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 19 marca 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baby@ wrote:
    Biorę MamaVita on ma 400 jednostek i dodatkowo piję zakwas buraczany bo ma też kwas foliowy
    Dziewczyny dzues zerknęłam i się pomyliłam... Folik ma 400 a nie 200 😊 i biorę tylko to i jeszcze witaminę d i tran ale to akurat na odporność 😊😊😊

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 19 marca 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Koniczynka - myślę, że to świetny wybór! Podjeliscie naprawdę dobra decyzję. Życzę Ci, aby wszystko poszło tym razem jak najlepiej i po Twojej myśli, już dość tych rozczarowań...

    Justyna - mój mąż właśnie taki jest, że czasem lubi coś w sobie poddusić. A to źle, przecież tylko rozmowa może zmienić jego głupi tok myślenia... 😥 już nie wiem, może się przerazil, przestraszył tym wszystkim.. albo dopiero bezpośrednio po inseminacji dotarło do niego że to się stało. No ale przecież taki był nasz cel - być rodzicami. No nic, zobaczymy co będzie dalej tylko że jego zachowanie mnie bardzo dołuje i aż boję się jego reakcji 30.03 jak wyjdą II kreski...
    A może po prostu się przestarszyl tego wszystkiego? Może jak już się uda to zmieni podejście do tego??? A jak tam dziś??? Nadal bez zmian??

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 19 marca 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baby@ wrote:
    Justyna, chyba tak jest u kazdej z nas. My gdy się dowiedzieliśmy, że nie ma nic to do dzisiaj pamiętamy ten dzień. Też się bardzo boję jak mój mąż zareaguje na II kreski. Cały czas sobie myślę że może tak pójdzie medycyna do przodu, że może będzie możliwość mieć wspólne dziecko.
    No my jak dostaliśmy pierwszy wynik to w głowie myśl... Zmieni styl życia, odżywiania, jakieś suplementy dołoży i że plemniki się pojawia... 🤦‍♀️
    Wtedy nie myślałam że tak będzie.. No ale badanie kariotypu nie pozostawiło już żadnych złudzeń....

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszem i wobec informuje że zaczynamy! 🙈Dzisiaj pierwszy dzień cyklu. W poniedziałek zaczynam brać Lamete! Proszę zacisnąć kciuki! 🙂Żeby wszystko rosło jak należy! Kurde cieszę się! Nareszcie. Po 6 latach "straconych" na niczym to wszystko zaczyna się dziać. 🥰🥰Wiem że pewno się nie uda ale jestem mega szczęśliwa, że wreszcie krok do przodu!

    justyna1719, Gioia lubią tę wiadomość

‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ