Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 26 października 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    No to na pewno właśnie, jeszcze poród i tak mam nadzieję naturalnie więc ona tam nie będzie uczestniczyc, ale chodzić do końca mam nadzieję do niej
    Ja na ostatniej wizycie już dowiedziałam się o stanie błogosławionym dr. I mnie ma przejąć w grudniu dr B który również pracuje w Angeliusie i w Bytomiu. Z nim bede już ustalala cesarke i itp.

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Ja na ostatniej wizycie już dowiedziałam się o stanie błogosławionym dr. I mnie ma przejąć w grudniu dr B który również pracuje w Angeliusie i w Bytomiu. Z nim bede już ustalala cesarke i itp.
    W którym jesteś tygodniu? Kurde mnie nic nie mówiła, a kiedy miałaś tą wizytę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 17:23

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 26 października 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    W którym jesteś tygodniu? Kurde mnie nic nie mówiła
    Spokojnie na pewno teraz wszystko wyjaśni. Ja teraz jestem w 25 tygodniu

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Trasti Autorytet
    Postów: 4403 1194

    Wysłany: 26 października 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem wydawalo
    Mi sie w maju ze wieksz roznica m nami byla ale moze juz demencja 🤪

    bl9c9vvjirf1bxzu.png

    Walka zakończyła się zwycięstwem !!! Nasz Bożonarodzeniowy cud 2950 kg 8 pkt 53 cm 18:20

    Mama 4 aniołków
    11. 2016 (*);06.2018 (*) (*) ; 2.03.2019 cb(*)
    6 lat oczekiwania na 2 cud
    2iui nieskutczne ..
    mutacje PAI i MTHFR w homo ; insulinooporność, cholesterol, stan przedcukrzycowy, cukrzyca ciążowa,hiperinsulemia;
    niskie białko s w ciąży.. tendecje do krwiaków i krwawień;choroby immunologiczne wzjg, łuszczyca , alergia /il10niska-brak ochrony zarodka; brak kirów implantacyjnych haplotyp aa ,hla-c męża c2c2 moje c2c2:(( lct ujemne; allo mlr 0% :( nasienie ok( po hba fragmentacjach seminogramach.. suplach
    Po 4 szczepieniach pullowanych łódź. ..niski prog w ciąży..problemy z niewydolnością łożyska.. po histero drożności i laparo( endometrioza)
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Spokojnie na pewno teraz wszystko wyjaśni. Ja teraz jestem w 25 tygodniu
    No trochę się zestresowalam, ale wychodzi na to że ja pewnie też będę miała zmianę, miałam wizytę 15.10 i nic nie mówiła

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trasti wrote:
    Nie wiem wydawalo
    Mi sie w maju ze wieksz roznica m nami byla ale moze juz demencja 🤪
    No nie wiem jakoś 3 tygodnie chyba była tak mi się wydaje, tak czy inaczej suwak jest na 17. 01 ale dokładniejszy termin to 12.01

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baba1 wrote:
    Ja tez będę w czwartek a na która masz??
    Ciekawe dlaczego ty masz zmniejszony gonapeptyl i tylko gonal dołożony 🤔🤔🤔

    Też się nad tym zastanawiałam. Miałam już pytać co z Menopurem, ale wtedy Pani Doktor by mnie zapytała czy sama chcę sobie zrobić to in vitro :D
    Zapytałam tylko czy to stymulacja docelowa i powiedziała, że na to pytanie mi odpowie w czwartek.
    Punkcja koło 5go listopada. Akurat na ten dzień mam zaplanowany całodzienny Workshop z klientem z Katowic. Może skoczę przed punkcją się odprężyć? Taki żart hihi
    Oczywiście jak trzeba będzie to odwołam wszystko

    czekamynadzidzie, Baba1 lubią tę wiadomość

  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 26 października 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Właśnie mi się wydawało coś takiego. A skąd wiecie?
    I co z naszymi porodami aaa
    Raczej ich nie wstrzymaja, po prostu urodzicie 🤪😉

    nick nieaktualny, czekamynadzidzie, sAnsa_28, bz10 lubią tę wiadomość

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Raczej ich nie wstrzymaja, po prostu urodzicie 🤪😉
    Taaak ale z tym Bytomiem nie ma idealnie nie będzie miejsca i do miejskiego każą iść a jak tam byłam ze szwem (brak. Miejsc w klinice) to położna mówiła że sn w ogóle do 15 nie ma a w nocy jest jedną dyzurujaca położna i ma 2 odcinki i kilkanaście pacjentek..... 😭 Chciałam mieć pewność chociaż co do szpitala

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2674

    Wysłany: 26 października 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Też się nad tym zastanawiałam. Miałam już pytać co z Menopurem, ale wtedy Pani Doktor by mnie zapytała czy sama chcę sobie zrobić to in vitro :D
    Zapytałam tylko czy to stymulacja docelowa i powiedziała, że na to pytanie mi odpowie w czwartek.
    Punkcja koło 5go listopada. Akurat na ten dzień mam zaplanowany całodzienny Workshop z klientem z Katowic. Może skoczę przed punkcją się odprężyć? Taki żart hihi
    Oczywiście jak trzeba będzie to odwołam wszystko
    Ja też tak miałam a potem w trakcie stymulacji dodatkowo brałam menopur. Dziewczyny powodzenia w stymulacji💪🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 18:10

    Baba1 lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaproszenia przyjęte dziewczynki ☺️

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4971 3775

    Wysłany: 26 października 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Dziękuję bardzo :*
    Blastki z 5 doby 3aa.
    ja też gratuluję! :)

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4971 3775

    Wysłany: 26 października 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Ja tez nie miałam do dzisiaj😢 najpierw dwa tygodnie temu dowiedziałam się że wizyta u dr J przełożona jest z wtorku na poniedziałek i miałam ustalona wizytę. Ale zawsze dzwonią dzień wcześniej a tutaj godz 13 i cisza. Dzwonię na recepcję że nie miałam telefonu z potwierdzeniem wizyty na poniedziałek a Pani mówi że zaprasza na wizytę tylko okazuje się że na inną godzinę, 3 godziny później. Nikt mnie nie zawiadomił zero info. No to mówię Pani że 2 tygodnie temu była ta wizyta ustalana z rana i to z Panią. Na to Pani mówi że mi przeniesie wizytę na pierwotną godzinę. Istna masakra więc liczę że w poniedziałek wogole dostanę się do doktor J...I na zakończenie Pani z recepcji powiedziała że dobrze że zadzwoniłam! Super
    to i tak nieźle, mnie jak przełozyli wizytę i powiedziałam, że nie mogę na tą godzine to pani powiedziała, że bardzo jej przykro ale innej godziny dla mnie nie ma i albo przychodzę albo nie :/ i myślałam, że mnie wtedy ch*j trafi. Już miałam powiedzieć, że niech spada, ale to była wizyta stymulacyjna i musiałam być. A wiecie jeszcze ja na hormonach to taki wkurw mnie złapał, ze myślałam, że tam zabije tą kobitę :P

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Baba1 Autorytet
    Postów: 1191 957

    Wysłany: 26 października 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Też się nad tym zastanawiałam. Miałam już pytać co z Menopurem, ale wtedy Pani Doktor by mnie zapytała czy sama chcę sobie zrobić to in vitro :D
    Zapytałam tylko czy to stymulacja docelowa i powiedziała, że na to pytanie mi odpowie w czwartek.
    Punkcja koło 5go listopada. Akurat na ten dzień mam zaplanowany całodzienny Workshop z klientem z Katowic. Może skoczę przed punkcją się odprężyć? Taki żart hihi
    Oczywiście jak trzeba będzie to odwołam wszystko
    A o której masz w czartek?
    Mamo jak się zestresowałam jak przeczytałam twoją datę punkcji bo pewnie moja bedzie podobna jak sobie sama liczyłam to na 4 😔🤨😳

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baba1 wrote:
    A o której masz w czartek?
    Mamo jak się zestresowałam jak przeczytałam twoją datę punkcji bo pewnie moja bedzie podobna jak sobie sama liczyłam to na 4 😔🤨😳

    Aaa..16:30
    Ale będę 2h wcześniej na badania.
    Więc jak zobaczysz laskę z lapkiem, to ja :)

    Co do tej daty to spokojnie - ona jest orientacyjna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 19:20

    Baba1 lubi tę wiadomość

  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 26 października 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    to i tak nieźle, mnie jak przełozyli wizytę i powiedziałam, że nie mogę na tą godzine to pani powiedziała, że bardzo jej przykro ale innej godziny dla mnie nie ma i albo przychodzę albo nie :/ i myślałam, że mnie wtedy ch*j trafi. Już miałam powiedzieć, że niech spada, ale to była wizyta stymulacyjna i musiałam być. A wiecie jeszcze ja na hormonach to taki wkurw mnie złapał, ze myślałam, że tam zabije tą kobitę :P
    Kurcze nie wiem co tam się zadziało, jak ja jeździłam na wizyty stymulacyjne to wszystko było w porzadku, nie było problemów z wizytami ani z przekładaniem...

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 26 października 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Taaak ale z tym Bytomiem nie ma idealnie nie będzie miejsca i do miejskiego każą iść a jak tam byłam ze szwem (brak. Miejsc w klinice) to położna mówiła że sn w ogóle do 15 nie ma a w nocy jest jedną dyzurujaca położna i ma 2 odcinki i kilkanaście pacjentek..... 😭 Chciałam mieć pewność chociaż co do szpitala
    Myślę, ze pani dr zadnej z Was nie zostawi na pastwę losu. Moj prowadzacy nie pracuje w powiatowym szpitalu (a takie mam 2 w najblizszej okolicy), tylko "zabiera" swoje pacjentki do wojewódzkiego, gdzie tez posucha z miejscami, bo jest mocno oblegany, niemniej kazda dostaje skierowanie i nie ma mowy zeby nie przyjeli. Czy na Slasku cos takiego funkcjonuje? Inna rzecz, ze przy sn ciezko liczyc na obecnosc swojego lekarza, podczas gdy ma wizyty lub jest w tym czasie operatorem.
    Ps. Oglądam wlasnie setny filmik o oddechu w trakcie i zywie gleboka nadzieje, ze do stycznia wymysla 3 metode wydawania dziecka na ten swiat 🤣🤣🤣

    nick nieaktualny, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Myślę, ze pani dr zadnej z Was nie zostawi na pastwę losu. Moj prowadzacy nie pracuje w powiatowym szpitalu (a takie mam 2 w najblizszej okolicy), tylko "zabiera" swoje pacjentki do wojewódzkiego, gdzie tez posucha z miejscami, bo jest mocno oblegany, niemniej kazda dostaje skierowanie i nie ma mowy zeby nie przyjeli. Czy na Slasku cos takiego funkcjonuje? Inna rzecz, ze przy sn ciezko liczyc na obecnosc swojego lekarza, podczas gdy ma wizyty lub jest w tym czasie operatorem.
    Ps. Oglądam wlasnie setny filmik o oddechu w trakcie i zywie gleboka nadzieje, ze do stycznia wymysla 3 metode wydawania dziecka na ten swiat 🤣🤣🤣
    No mam nadzieję, że przebiegnie ok to wszystko, nie oczekuję żeby lekarz był ale żeby miejsce było haha
    Ja to wypieram że zostało mi ok 2.5 miesiąca i nic nie patrzę bo się zalamie lub przestrasze

    Bejzi lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 26 października 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Myślę, ze pani dr zadnej z Was nie zostawi na pastwę losu. Moj prowadzacy nie pracuje w powiatowym szpitalu (a takie mam 2 w najblizszej okolicy), tylko "zabiera" swoje pacjentki do wojewódzkiego, gdzie tez posucha z miejscami, bo jest mocno oblegany, niemniej kazda dostaje skierowanie i nie ma mowy zeby nie przyjeli. Czy na Slasku cos takiego funkcjonuje? Inna rzecz, ze przy sn ciezko liczyc na obecnosc swojego lekarza, podczas gdy ma wizyty lub jest w tym czasie operatorem.
    Ps. Oglądam wlasnie setny filmik o oddechu w trakcie i zywie gleboka nadzieje, ze do stycznia wymysla 3 metode wydawania dziecka na ten swiat 🤣🤣🤣
    Haha przydałaby się jakaś szybka bezbolesna metoda 😂🤣 a z oddychaniem mnie bardzo pomogła szkoła rodzenia, mam nadzieje ze nie zapomnę z emocji jak oddychać 🤣🙈 mam założony pessar i już za 4 tygodnie maja mi ściągnąć 😳😉

    Bejzi lubi tę wiadomość

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 października 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bz10 wrote:
    Haha przydałaby się jakaś szybka bezbolesna metoda 😂🤣 a z oddychaniem mnie bardzo pomogła szkoła rodzenia, mam nadzieje ze nie zapomnę z emocji jak oddychać 🤣🙈 mam założony pessar i już za 4 tygodnie maja mi ściągnąć 😳😉
    Ja byłam raz u położnej ale mi nie pasuje poza tym mam nie chodzić i nie chce przekombinowac... Już tak szybko pessar ściągną? Mi szew ok 37 tyg

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
‹‹ 1723 1724 1725 1726 1727 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z poczuciem winy i ze wstydem?

Poczucie winy i wstydu może wpływać na to, jak postrzegasz siebie, jakie decyzje podejmujesz i jak budujesz relacje z innymi. Jeśli nie umiesz ich rozpoznać i zrozumieć, mogą Cię przytłaczać, odbierać energię i podcinać pewność siebie. Nie musisz w tym tkwić. Nauka rozróżniania tych emocji i skutecznego radzenia sobie z nimi pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój i lepszy kontakt ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ