X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 29 marca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Hm... to może źle się wyraziłam. Nie chodzi mi ze wszystkie dzieci się rodzą chore. Chodzi mi tylko o niepotrzebne ryzyko. Że dziecko może sie urodzić chore. 2 miesiące to nie 2 lata. Ale tak jak pisałam kazdy robi jak uważa. Jesteśmy dorośli i sami ponosimy konsekwencje swoich decyzji.

    Ja z kolei czytałam o kilku przypadkach małogłowia po korona w chinach. Ale nie jest nic udowodnione i długo nie będzie. Bo jak zrobic badania? ktos bedzie specjalnie zarażał kobiety w ciązy i sprawdzał? Oni tylko obserwują na podstawie tego co się dzieje i wyciągają wnioski. A myśle, że tego jest zbyt mało na jakieś rozsądne i wiarygodne stwierdzenia.

    A tak odbiegając całkowicie od tematu. Czemu wiek 40 jest jakimś limitem? Ostatnio spotykam się często z takim stwierdzenie. "za ileś tam bede miec 40 lat i to koniec starań". W wieku 41 czy 42 nie mozna sie już starać o ciążę? Czy tu chodzi np. o możliwości adopcyjne?
    Skąd wiesz, że za 2 miesiące się to skończy?
    Po 40 roku tylko 20% jajeczek jest zdrowych genetycznie. Szanse na urodzenie zdrowego dziecka znacznie maleją. Więc lepiej urodzić dziecko przed 40 z korona niz po z wadami generycznymi.

    Poziomka25, kasiek2620 lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sAnsa wiadomość od mnie czeka na Ciebie w skrzynce

    sAnsa_28 lubi tę wiadomość

  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    U D.Ch i Paśnika. Tez jestem w szoku, ze udało się za pierwszym razem z lekami immuno. Wcześniej miałam blastke 3AB i tez nic...
    Najważniejsze że zaniedlugo już będziesz mieć swojego Skarba przy sobie.


    Meggie1 lubi tę wiadomość

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Heidi Di Autorytet
    Postów: 917 880

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Skąd wiesz, że za 2 miesiące się to skończy?
    Po 40 roku tylko 20% jajeczek jest zdrowych genetycznie. Szanse na urodzenie zdrowego dziecka znacznie maleją. Więc lepiej urodzić dziecko przed 40 z korona niz po z wadami generycznymi.
    Evkill, też podobnie na to patrzę. Za dwa miesiące nic się nie zmieni, nie w sensie, który mógłby być przydatny dla nas. A nawet jak powstanie lek i szczepionka, miną lata nim przekonamy się o ew. skutkach ubocznych. Nie będzie wielkiego powrotu do rzeczywistości, wrócimy po prostu do czegoś nowego, a sam wirus niestety nie zniknie.

    evkill, Baba1, karolcia35, Cala lubią tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    I IVF:
    ET 1.2020 :(
    Krio 4.2020 :)
    1.2021 SYNECZEK <3
    Krio 12.2021 :( ciąża biochemiczna
    Krio 2.2022 :( nasz ostatni zarodek :(
    8.04.2022 ⏸ naturalny cud, pierwszy w życiu, Bhcg 643, dwa dni później 1518.

    Ja: Endometrioza II st., wycięta przegroda macicy, wyleczony rozrost endometrium.
    M: Morfologia 4%, HBA 92%, fDNA 9%.
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Skąd wiesz, że za 2 miesiące się to skończy?
    Po 40 roku tylko 20% jajeczek jest zdrowych genetycznie. Szanse na urodzenie zdrowego dziecka znacznie maleją. Więc lepiej urodzić dziecko przed 40 z korona niz po z wadami generycznymi.


    Dziewczyny, oszczędźcie nas - te ponad 40letnie w tych argumentach. ja wiem, że nasza sytuacja jest ..ujowa :(, ale choć nie przypominajcie nam o tym. I uwierzcie, że dla nas koronawirus nie jest najgorszy, a czas. Ja mam ostatnio taki kryzys, że już jestem między porzuceniem starań, bo już nie mam szans, bo już jestem za stara, bo już jajeczka słabe itp. :( a między jeszcze jakąs nadzieją. No więc sobie nie odbierajmy.

    Koronawirus jest ciężką sytuacją, ale tez myślę, że to się nie skończy szybko, więc każdy powinien decydować za siebie - czyli co będzie lepsze, a co gorsze - czy jak poczekam kilka miesiący - dla niektórych, które mają mniej lat, jasne, ale dla tych co mają 40 lub coś około, te kilka miesięcy się faktycznie liczą, moim zdaniem - więc tzreba rozpatrzy, kiedy ryzko jest większe - czy czekanie czy korona,
    Ale wtedy każdy bierze ryzyko na siebie, swoją odpowiedzialność. i to jest ok :)

    Pozdrowienia dla Was. Evkill, to kiedy wracasz do walki? :)

    Baba1 lubi tę wiadomość

  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.chcemybycrodzicami.pl/koronawirus-vs-ciaza-co-wiemy-o-objawach-zakazenia-oraz-jego-prewencji-mowi-dr-jacek-tulimowski/

    Coś dla uspokojenia.


    Też jestem tego samego zdania. Niby jestem w takim wieku że mam czas....ale nic się za 2 miesiące nie zmieni.

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak w ogole można tworzyć takie teorie spiskowe i stresować kobiety ze mogą urodzić przez wirusa chore dzieci. Trzeba nie mieć serca i mocno wybujała wyobraźnie albo być złośliwym.

  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_na_tymczasie wrote:
    Nie wiem jak w ogole można tworzyć takie teorie spiskowe i stresować kobiety ze mogą urodzić przez wirusa chore dzieci. Trzeba nie mieć serca i mocno wybujała wyobraźnie albo być złośliwym.
    Hehe luz dziewczyny, bo zaraz się zrobi nieprzyjemnie. To oczywiste, ze nie ma żadnych badań potwierdzających, ze ktoś urodzi chore dziecko przez wirusa. Myślę, że czekająca nie chciała nikogo urazić 😊 a jeśli nawet to zrobiła to niechcący

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
  • CzterolistnaKoniczyna Autorytet
    Postów: 996 811

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia, mogę na priv w sprawie thermomixa? :-) jesteś może w stanie dać jakieś oferty cenowe? Rozważamy z mężem zakup. Co prawda dopiero dziś o tym pomyśleliśmy, więc jeszcze nic pewnego ale chcielibyśmy się dowiedzieć o tym coś więcej i zorientować się o rzędzie kosztów :-)

    Pia88 lubi tę wiadomość

    4a013c5b60.png
    V Leiden hetero (trombofilia wrodzona), KiR AA (accofil)
    Aniołek 02.2020 8tc.
    Aniołek 10.2020 15tc.
    CB 05.2021
    Synek 9.2018 ❤🍀
    Ja: potwierdzony PCOS, niedoczynność tarczycy
    12.2017 laparo-histero ->ok; kauteryzacja
    M: obniżona koncentracja, HBA-ok, Fragmentacja-ok
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Dziewczyny, oszczędźcie nas - te ponad 40letnie w tych argumentach. ja wiem, że nasza sytuacja jest ..ujowa :(, ale choć nie przypominajcie nam o tym. I uwierzcie, że dla nas koronawirus nie jest najgorszy, a czas. Ja mam ostatnio taki kryzys, że już jestem między porzuceniem starań, bo już nie mam szans, bo już jestem za stara, bo już jajeczka słabe itp. :( a między jeszcze jakąs nadzieją. No więc sobie nie odbierajmy.

    Koronawirus jest ciężką sytuacją, ale tez myślę, że to się nie skończy szybko, więc każdy powinien decydować za siebie - czyli co będzie lepsze, a co gorsze - czy jak poczekam kilka miesiący - dla niektórych, które mają mniej lat, jasne, ale dla tych co mają 40 lub coś około, te kilka miesięcy się faktycznie liczą, moim zdaniem - więc tzreba rozpatrzy, kiedy ryzko jest większe - czy czekanie czy korona,
    Ale wtedy każdy bierze ryzyko na siebie, swoją odpowiedzialność. i to jest ok :)

    Pozdrowienia dla Was. Evkill, to kiedy wracasz do walki? :)
    Od mają zaczynam brać antyki, punkcja w czerwcu.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzterolistnaKoniczyna wrote:
    Pia, mogę na priv w sprawie thermomixa? :-) jesteś może w stanie dać jakieś oferty cenowe? Rozważamy z mężem zakup. Co prawda dopiero dziś o tym pomyśleliśmy, więc jeszcze nic pewnego ale chcielibyśmy się dowiedzieć o tym coś więcej i zorientować się o rzędzie kosztów :-)
    Ja zaczęłam się przymierzać do lidlowskiego termomomixa. W sumie kosztuje tyle co tranferu. Niezly mam przelicznik, nie?

    Baba1, Pia88, Cichaa, bz10, Śnieżka90 lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Baba1 Autorytet
    Postów: 1191 957

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja zaczęłam się przymierzać do lidlowskiego termomomixa. W sumie kosztuje tyle co tranferu. Niezly mam przelicznik, nie?
    Ja mam lidlomix polecam
    I oczywiście nie mowię ze termomix jest zły pewnie super to kwestia tego ile chcemy wydać kasy No i najważniejsze ile go używamy ja osobiście mało 🤔

    Pia88, CzterolistnaKoniczyna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzterolistnaKoniczyna wrote:
    Pia, mogę na priv w sprawie thermomixa? :-) jesteś może w stanie dać jakieś oferty cenowe? Rozważamy z mężem zakup. Co prawda dopiero dziś o tym pomyśleliśmy, więc jeszcze nic pewnego ale chcielibyśmy się dowiedzieć o tym coś więcej i zorientować się o rzędzie kosztów :-)

    Jasne, dajesz :)

    CzterolistnaKoniczyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansa zdenerwowałam się. Miałam się już nie odzywać bo koroparanoja mnie już wyprowadzała z równowagi. Jak już zaczęło być tu normalnie to znów. Ehhhh. Kiedy idziesz na usg?

  • CzterolistnaKoniczyna Autorytet
    Postów: 996 811

    Wysłany: 29 marca 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja zaczęłam się przymierzać do lidlowskiego termomomixa. W sumie kosztuje tyle co tranferu. Niezly mam przelicznik, nie?
    Ekvill, wiem, że to takie oklepane ale trzymam kciuki abyś szybko zmieniła ten przelicznik na pampersy :D

    evkill lubi tę wiadomość

    4a013c5b60.png
    V Leiden hetero (trombofilia wrodzona), KiR AA (accofil)
    Aniołek 02.2020 8tc.
    Aniołek 10.2020 15tc.
    CB 05.2021
    Synek 9.2018 ❤🍀
    Ja: potwierdzony PCOS, niedoczynność tarczycy
    12.2017 laparo-histero ->ok; kauteryzacja
    M: obniżona koncentracja, HBA-ok, Fragmentacja-ok
  • CzterolistnaKoniczyna Autorytet
    Postów: 996 811

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia, zaproszenie poszło :-)
    Co do staran to szczerze mam mętlik w głowie. Póki co mam i tak zakaz w tym cyklu bo po poronieniu zrobiło mi się zapalenie endo, więc mam antybiotykoterapię. Między 1 a 5 dc powinnam się stawić u Pani dr wraz z wynikiem bety (wolno spada), więc po ciuchu mam nadzieję, że klinika będzie normalnie otwarta. Ostatnia kwestia to równowaga psychiczna. Nie wiem czy jestem gotowa na starania w momencie, kiedy może zabraknąć dostępności medycznej bo na koncie mam jedną ciaze powiklaną ze szczęśliwym zakończeniem i jedno poronienie. Także jakby coś było nie tak to nie wiem.. ale z tych panikar, więc wiecie :-)
    Zastanawiam się nad zbadaniem trombofilli z testdna. Jednak dr sugeruje, że jeśli mam jedno zdrowe dziecko to nie proponuje tego badania. Co myślicie?
    Trzymam kciuki za wszystkie procedury, transfery i naturalsy :-)
    Ps Sansaaaaaa!!! Ogromne uściski i serducha Ci wysyłam :-)

    sAnsa_28 lubi tę wiadomość

    4a013c5b60.png
    V Leiden hetero (trombofilia wrodzona), KiR AA (accofil)
    Aniołek 02.2020 8tc.
    Aniołek 10.2020 15tc.
    CB 05.2021
    Synek 9.2018 ❤🍀
    Ja: potwierdzony PCOS, niedoczynność tarczycy
    12.2017 laparo-histero ->ok; kauteryzacja
    M: obniżona koncentracja, HBA-ok, Fragmentacja-ok
  • Luna Autorytet
    Postów: 951 496

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam dziś strasznego doła, siedzę czytam was, myślę i niewiem co robić, płakać już mi się chce, wydaje mi się że nadaremno miałam laparoskopie, usunięto endometrioze, biorę teraz diphereline i co dalej, tracę nadzieję że sytuacja z wirusem się uspokoi, jak nie podejdę do transferu to cały zabieg i faszerowanie hormonami jest nadaremno, mogę naturalnie próbować ale nie czarujmy się, przy problemach immuno nie wierzę że wogole są jakieś szanse, jestem tak rożalona ze chyba mnie zaraz szlag jasny trafi, czuję się bezsilna😢

    Starania od 2014 roku,
    od 2018 Provita
    1 procedura krótki protokół 2 komórki, transfer 2 dniowca 😟 brak ❄️
    2 procedura krótki protokół 6 komórek, 3 blastki, transfer 2BB😟 2❄️❄️, criotransfer 3BB😢 criotransfer 2BC😢 XI/2020 start 3 i ostatnia procedura
    Ja: niedoczynność tarczycy, niskie AMH, endometrioza 2 stopnia, Kir bx brak 4 kirow implantacyjnych, rozjechane cytokiny, komórki nk30%, mutacje PAI i MTHFR w homo
    Mąż: słabe nasienie ilość i morfologia 2%, HBA 1%
  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_na_tymczasie wrote:
    Sansa zdenerwowałam się. Miałam się już nie odzywać bo koroparanoja mnie już wyprowadzała z równowagi. Jak już zaczęło być tu normalnie to znów. Ehhhh. Kiedy idziesz na usg?
    W piątek

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8432 7331

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam zajrzeć z nudów.
    Jejku dziewczyny w ciąży... Nawet nie wiem co mam Wam powiedzieć. Moja siostra też jest we wczesnej ciąży. Oczywiście wszyscy się o nią martwimy, a ona od kilku tygodniu po prostu siedzi w domu. To już prawie 9 tydzień więc z nadzieją patrzymy w przyszłość. No ale ona sama jeszcze się nie chwali bo wie że różnie może być. Czeka do magicznego 12 tyg.

    No ale w tym wszystkim co się teraz dzieje nikt Wam nie powie czy korona ma jakiś wpływ na ciążę.
    No na logikę. Wirus jest na świecie dopiero od 5 miesięcy! W Chinach pojawił się w listopadzie/grudniu 2019 a w Europie w 2020. To na jakie badania Wy liczycie? Przecież nawet jeśli kobiety łagodnie przechorowały koronę będąc we wczesnej ciąży to te dzieci jeszcze się nie urodziły... No tak czy nie?
    A jak zapewne z większością chorób na świecie bywa, mniejszy wpływ ma zarażenie w 3 trymestrze niż w 1.
    Niestety co do korony nie liczyłabym jeszcze na jakiekolwiek mądre badania bo tak naprawdę te dzieci które mogły zarazić się od matki i przechorować wirusa w brzuchu wciąż w nim są.

    Mam wrażenie, że w przypadku tego zakażenia ważna jest też wysoka gorączka... No nie jest odkryciem że zwykła gorączka w grypie czy innej chorobie powyżej 38 st może spowodować poronienie.

    No i uważam że lepiej zrobić więcej niż za mało. Pamiętajcie że jeszcze miesiąc temu opinie które do nas napływały że świata brzmialy: "Ta choroba zabija starych i schorowanych, a młodzi i zdrowi przejdą ja bezobjawowo"
    Dzisiaj już wiemy że korona zbiera żniwo zarówno wśród ludzi w sile wieku jak i dzieci czy młodzieży.

    Takze dbajcie o siebie i swoje maleństwa. Lepiej zachować więcej środków ostrożności niż za mało.

    No i wiele z Was stoi przed rozterka czy robić transfer... A inne co z procedura.
    Myślę że transfer, a cała stymulacja to 2 różne bajki.
    Ja osobiście dałabym sobie czas tych 2 miesięcy. Oczywiście w tym czasie nic się z wirusem nie zmieni ale to czas dla służby zdrowia aby mogli opracować jakieś procedury, aby wiedzieli jak działać żeby zachować ostrożność, a także aby mogli uzupełnić braki sprzętowe i materiałowe które teraz właściwie są nieosiągalne.

    Powodzenia dla Wszystkich i zdrówka kochane 🥰

    12.2023 FET 3BB ❌

    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb, 4ab, ❄️4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sAnsa_28 wrote:
    W piątek

    Ja tez ✊🏻✊🏻

‹‹ 2411 2412 2413 2414 2415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ