X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sAnsa_28 wrote:

    Pia, w listopadzie mamy ostatnie szczepienie i po zarodek właśnie albo w grudniu, albo w styczniu. Zobaczymy jaka będzie sytuacja :) a Ty jak tam?

    30go mam wizytę u Pani Doktor i zobaczymy

    sAnsa_28 lubi tę wiadomość

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 22 października 2020, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Hej dziewczyny, na forum już trochę jestem, jednak przyszło nam zmienić tor starań i powoli myśleć o klinice, bo szanse na poprawę i naturalne starania są już niewielkie. Za miesiąc w zasadzie będziemy wiedzieli czy zmiana jeszcze toru leczenia przyniesie u męża poprawę.
    Ja z kolei nie wiem czy mam jakieś problemy, obecnie szukam ginekologa i właśnie pomyślałam o jakimś w klinice, że gdyby coś, to żebym już nie musiała zmieniać, robić nowych badań.
    Więc stąd do Was moje pytanie, czy możecie polecić kogoś, jak oceniacie tych lekarzy, czy podchodzą kompleksowo i tez patrzą na męża/partnera?

    PS trzymam kciuki za nas wszystkie, żebyśmy tuliły tyle swoich maluszków ile tylko zapragniemy <3


    Hej Lollipop :)

    My z mężem podeszliśmy do 2 IUI. Moje wyniki wszystkie w normie a męża tym bardziej. 1 IUI mialam na cyklu naturalnym i niestety biochem. 2 IUI na cyklu stymulowanym i nic nie ruszyło. Mój lekarz na pierwszej wizycie nakreślił taki plan, że robimy 2 inseminacje jak nie wyjdzie to laparoskopie i tak się stało. W lipcu miałam zabieg. Po tym mieliśmy podejść do 3 IUI ale już inaczej stymulowanej. A jutro idę na 1 usg bo mam pozytywną bete.

    Ja trafiłam do doktora Cholewy z polecenia mojej Pani ginekolog. On ma swoją klinice w Tychach a zabiegi wykonuje w Katowicach. Zlecil dodatkowe badania ale respektował wszystkie, które do tej pory miałam więc robiłam dodatkowo te wszystkie wymagane do IUI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 06:22

    CinniMinni, lollipop lubią tę wiadomość

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    A wiek? Oni jakoś obliczają szansę przy ivf parze? Albo czy 25 latkę potraktują 'mniej poważnie" niż np 30+?
    Boję się czekania, jak już słyszę że jesteśmy młodzi, że jeszcze będzie dobrze to mnie trafia...

    Ja Ci życzę jak najlepiej, ale problemy z płodnością w niektórych przypadkach uczą pokory i czasem niestety trzeba poczekać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 08:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiem że uczą pokory, jednak z takimi parametrami bez przyczyny i czekaniem ze samo sie zrobi nasze szanse tak samo maleją. W tym pytaniu chodziło mi raczej o to czy w klinice jak się przychodzi jeszcze bez diagnozy i w wieku stosunkowo niskim jeśli chodzi o ivf to czy się jest traktowanym na równi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Dobrze wiem że uczą pokory, jednak z takimi parametrami bez przyczyny i czekaniem ze samo sie zrobi nasze szanse tak samo maleją. W tym pytaniu chodziło mi raczej o to czy w klinice jak się przychodzi jeszcze bez diagnozy i w wieku stosunkowo niskim jeśli chodzi o ivf to czy się jest traktowanym na równi.

    Nie ma lepszej kliniki, poczujesz się tam dobrze zaopiekowana i napewno nikt nie zlekceważy Cię ze względu na wiek. :)

    lollipop lubi tę wiadomość

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 22 października 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Dobrze wiem że uczą pokory, jednak z takimi parametrami bez przyczyny i czekaniem ze samo sie zrobi nasze szanse tak samo maleją. W tym pytaniu chodziło mi raczej o to czy w klinice jak się przychodzi jeszcze bez diagnozy i w wieku stosunkowo niskim jeśli chodzi o ivf to czy się jest traktowanym na równi.
    Witaj, my jesteśmy przed 30 i byliśmy w novum w twarz nam się śmiali jak przeżywałam że nie możemy mieć dziecka a setny lekarz mi mówi jesteście jeszcze młodzi macie czas, sami robiliśmy bardzo dużo badań i czułam wewnętrznie że jeszcze coś jest nie tak bo wyszło u partnera bardzo słabe wyniki nasienia a u mnie brak kirow ds, ana dodatnie i jeszcze kilka badań ale w novum powiedzieli że jeśli mi nic nie pasuje to in vitro i to był strzał w twarz wyszłam i popłakałam się na parkingu i już tam nie wróciłam, chciałam to in vitro bo czułam że nie uda nam się inaczej ale tam nie chcieli nas zdiagnozować dla nich nasz wiek młody wystarczyl żeby wmawiac nam że jesteśmy zdrowi. Poszłam do dr Paligi w Angeliusie teraz ma zapisy na kwiecień ale jak będziesz dzwonić do nich ciągle i się przypominać to może uda Ci się wcześniej trafić na wizytę. I dr zlecila nam kilka badań i wyszło że partner ma tak mało nasienia ze będzie trzeba mrozić prawdopodobnie bo zaraz może go nie być, a u mnie wykryto polipowate endometrium, wiem co czujesz potrafiłam w pracy wyjść do toalety i rozkleić się totalnie z bezsilności bo żaden lekarz nie traktowal nas poważnie. A pani dr zaśmiała się tylko że naszym głównym problemem jest w takim razie wiek nasz, ale anioł z niej i nie lekceważy młodszych straraczek naprawdę warto zapisać się do niej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 09:48

    lollipop lubi tę wiadomość

  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 22 października 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , nie wiem co robić .. miałam mieć laparoskopie we wrześniu ale niestety dostałam anginy więc mi przenieśli na przyszły tydzień . I nie chciałam się rozchorowac więc jestem na l4 , a tu od wczoraj rośnie mi ósemka:/ dzwoniłam do lekarza rodzinnego kazal smarować i plukac A dodam że kiedyś mi też wychodzila bolało 3dni i przeszło. Nie wiem czy mam odwolać zabieg , a podobno terminy dopiero na styczeń

    Cyprysek89 lubi tę wiadomość

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 22 października 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny , nie wiem co robić .. miałam mieć laparoskopie we wrześniu ale niestety dostałam anginy więc mi przenieśli na przyszły tydzień . I nie chciałam się rozchorowac więc jestem na l4 , a tu od wczoraj rośnie mi ósemka:/ dzwoniłam do lekarza rodzinnego kazal smarować i plukac A dodam że kiedyś mi też wychodzila bolało 3dni i przeszło. Nie wiem czy mam odwolać zabieg , a podobno terminy dopiero na styczeń


    Sorry przez przypadek polubiłam, kup elugel smaruj to Ci pomoże na dziąsło. Weź jakiś ibuprofen przez 2- 3 dni. Może się uspokoi a jak nie to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym czy to przeszkadza 😉

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 22 października 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi kciuki za dzisiaj i czekamy na wieści 😊

    Santi_14 lubi tę wiadomość

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1720 1233

    Wysłany: 22 października 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które miały intralipid, braliście w klinice czy w domu Wam pielęgniarka podawała?

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 22 października 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek89 wrote:
    Sorry przez przypadek polubiłam, kup elugel smaruj to Ci pomoże na dziąsło. Weź jakiś ibuprofen przez 2- 3 dni. Może się uspokoi a jak nie to skontaktuj się z lekarzem prowadzącym czy to przeszkadza 😉


    smaruje właśnie , jeszcze popukam szałwią. Chyba nic nie będę brała bo nie boli aż tak , tylko lekki dyskomfort jest . Zobaczymy jak jutro będzie 😊😊 dziękuję za poradę 🥰😊

  • martyna123 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 22 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    ja się leczę u Malinowskiego ;) ale w sumie dopiero bedzie teraz druga wizyta to nie wiem czy coś więcej pomogę. Tam dodzwonic sie to przygoda, mnie sie jeszcze ani razu nie udało, dlatego umawiam wizyty od razu na miejscu :P prof bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy, ma dużą wiedzę ale zleca też mnóstwo badań więc finansowo trzeba mieć spory budżet. Na pierwszy raz bym chyba polecała Paśnika. Malinowski jest wtedy jak juz Paśnik rozłoży ręce ;)
    Ale do Paśnika lepiej nie ma , dzwoniłam tam to nawet nie zapisują już... wiec to żadna różnica co chodzi o termin.

    Endometrioza III stopnia ❌
    Mąż ok 👍🏻
    5.04 transfer
    21.04 beta - 4200
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 22 października 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    Dziewczyny które miały intralipid, braliście w klinice czy w domu Wam pielęgniarka podawała?
    W domu i w klinice. Jeśli ma kto Ci podać kroplówkę to w domu na pewno będzie taniej

    0901d7c722.png
  • Aness Autorytet
    Postów: 389 211

    Wysłany: 22 października 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    45zł. Powinien być w każdej, ale może sprawdź sobie na ktomalek. Dziewczyny, czy wlew z accofilu robi się zawsze 5dni przed transferem czy można później?
    Ja na rozpisce od immunologa miałam że wlew od 3-5 dni przed transferem. Faktycznie miałam 4 dni przed.

    Endometrioza II stopnia+ słabe nasienie.
    Luty 2015 - rozpoczęcia leczenia INVICTA Warszawa
    Lipiec 2015 - puste jajo płodowe
    Grudzień 2017- Angelius
    2 IUI nieudane
    Wrzesień 2018 - in vitro- transfer - 1 zarodek - 😢
    Grudzień 2018-II procedura ❄️❄️
    Marzec crio-😢
    Czerwiec crio- 😥
    Maj 2020- III procedura ❄️
    Październik crio-😥
    Kir BX, Kariotypy ok. Cytokiny skopane ...
    09.22 Czechy ❄️❄️❄️❄️❄️
    01.23 Crio-cb😥
    07. 23 Crio
    7dpt- beta 20
    9dpt- beta 42
    11dpt- beta 85
    15dpt-beta 526
    23dpt- beta 8042
    30dpt- ♥️

    preg.png
  • Aness Autorytet
    Postów: 389 211

    Wysłany: 22 października 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    Dziewczyny które miały intralipid, braliście w klinice czy w domu Wam pielęgniarka podawała?
    Ja miałam w klinice, koszt 400zł.

    Endometrioza II stopnia+ słabe nasienie.
    Luty 2015 - rozpoczęcia leczenia INVICTA Warszawa
    Lipiec 2015 - puste jajo płodowe
    Grudzień 2017- Angelius
    2 IUI nieudane
    Wrzesień 2018 - in vitro- transfer - 1 zarodek - 😢
    Grudzień 2018-II procedura ❄️❄️
    Marzec crio-😢
    Czerwiec crio- 😥
    Maj 2020- III procedura ❄️
    Październik crio-😥
    Kir BX, Kariotypy ok. Cytokiny skopane ...
    09.22 Czechy ❄️❄️❄️❄️❄️
    01.23 Crio-cb😥
    07. 23 Crio
    7dpt- beta 20
    9dpt- beta 42
    11dpt- beta 85
    15dpt-beta 526
    23dpt- beta 8042
    30dpt- ♥️

    preg.png
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1720 1233

    Wysłany: 22 października 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    W domu i w klinice. Jeśli ma kto Ci podać kroplówkę to w domu na pewno będzie taniej
    A w domu to pewnie koszt duzo tańszy? Chyba kogoś wykombinuje.

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 22 października 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    A w domu to pewnie koszt duzo tańszy? Chyba kogoś wykombinuje.
    O ile dobrze pamiętam lek 70zł plus zestaw do kroplówki no i nie wiem czy masz pielęgniarkę, która Ci to poda? Moja koleżanka- doświadczona pielęgniarka pracująca w szpitalu namęczyła się ze mną okropnie i powiedziała nigdy więcej, bo podobno ciężko u mnie już z żyłami. W klinice takiego problemu nigdy nie miałam. Aness, dzięki za podpowiedź. Xagax, dobrze czytam, że wprowadzają Wam kwarantannę od soboty?😱 Ja osiwieje do poniedziałku

    Aness lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • I_ga Autorytet
    Postów: 613 434

    Wysłany: 22 października 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaJaaa wrote:
    Dziewczyny które miały intralipid, braliście w klinice czy w domu Wam pielęgniarka podawała?
    Ja miałam podawany w klinice.

    AP od 8/2019
    POF - procedura z KD
    1/2020 - ❄ - bez reakcji 😑
    2/2020 - ❄ - cb 😢
    4/2020 - ❄ - 😢😢😢
    8/2020 ♥️🤰BOY
    04/2021 Witamy na świecie 👨‍👩‍👦
    ❄ Oddany do adopcji
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 22 października 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Dobrze wiem że uczą pokory, jednak z takimi parametrami bez przyczyny i czekaniem ze samo sie zrobi nasze szanse tak samo maleją. W tym pytaniu chodziło mi raczej o to czy w klinice jak się przychodzi jeszcze bez diagnozy i w wieku stosunkowo niskim jeśli chodzi o ivf to czy się jest traktowanym na równi.

    Zaczęłam leczyć się w klinice jak miałam 26 lat. Nie poczułam się w żaden sposób inaczej traktowana ze względu na wiek. Chociaż rozmowa o ivf pojawiła się rok później. Najpierw próbowaliśmy się diagnozować i stymulować clo/lametta.

    lollipop lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8432 7331

    Wysłany: 22 października 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi powodzenia dzisiaj! Jeździe ostrożnie 😘

    Santi_14 lubi tę wiadomość

    12.2023 FET 3BB ❌

    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb, 4ab, ❄️4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
‹‹ 2994 2995 2996 2997 2998 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ