X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Toffik_0101 Przyjaciółka
    Postów: 85 40

    Wysłany: 22 marca 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Przepraszam, że tak wbijam do was, ale potrzebuję podpowiedzi. Potrzebuję umówić się na wizytę do dr Paligi. Nie musi być na już, teraz. Po prostu chcę się u niej skonsultować i mogę cierpliwie poczekać. Możecie mi doradzić jakiś sposób, żeby to zrobić? Niedługo mają być zapisy na lipiec, ale czytałam, że dodzwonić się i złapać miejsce graniczy z cudem…

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1136 982

    Wysłany: 22 marca 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toffik_0101 wrote:
    Cześć dziewczyny. Przepraszam, że tak wbijam do was, ale potrzebuję podpowiedzi. Potrzebuję umówić się na wizytę do dr Paligi. Nie musi być na już, teraz. Po prostu chcę się u niej skonsultować i mogę cierpliwie poczekać. Możecie mi doradzić jakiś sposób, żeby to zrobić? Niedługo mają być zapisy na lipiec, ale czytałam, że dodzwonić się i złapać miejsce graniczy z cudem…
    Hej. Ja co prawda nie leczylam się u dr Paligi ale czytalam ze niektóre dziewczyny jechały w dniu zapisów rano do kliniki specjalnie sie zapisac. Jak jesteś z okolicy może warto podjechać?

    Toffik_0101 lubi tę wiadomość

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 22 marca 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które leczą się u MP - czy kazała Wam odstawiać q10 i inozytol po transferze?

  • Sernik Autorytet
    Postów: 728 1103

    Wysłany: 22 marca 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które leczą się u MP - czy kazała Wam odstawiać q10 i inozytol po transferze?

    Mnie przed, w ogóle teraz nie biorę Q10, resweratrolu i Wit. C. W sumie nie zapytałam dlaczego mam tego nie brać.

    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 22 marca 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sernik wrote:
    Mnie przed, w ogóle teraz nie biorę Q10, resweratrolu i Wit. C. W sumie nie zapytałam dlaczego mam tego nie brać.
    Tzn brałaś do punkcji i potem koniec? Z tego, co czytałam to q10 podnosi NK, wiec może dlatego.

  • Sernik Autorytet
    Postów: 728 1103

    Wysłany: 22 marca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Tzn brałaś do punkcji i potem koniec? Z tego, co czytałam to q10 podnosi NK, wiec może dlatego.

    Na ostatniej wizycie, po nieudanym transferze, tak zaleciła. A kolejny transfer może będę mieć w czerwcu. Także nie było nic, że do punkcji itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 19:19

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 641 496

    Wysłany: 23 marca 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Myślę, że czas rozgościć się w waszej społeczności:)

    Udało mi się zapisać nas na pierwszą konsultacje do dr GM na 01.06 Oczywiście będę próbowała jeszcze do dr MP ale i tak jesteśmy ogólnie zadowoleni.
    Proszę powiedzcie mi czy jest jakiś standardowy zestaw badań które warto już ze sobą zabrać na pierwszą wizytę?
    Jak widać po mojej stopce jestem po 3 ciążach pozamacicznych w których straciłam oba jajowody, więc jedyną drogą jest dla nas in vitro.
    Z uzyskaniem ciąż nie mieliśmy większych problemów, ale były możliwe tylko i wyłącznie po stymulacji letrozolem przez PCOS i brak swoich owulacji.

    Tak poza tym jeszcze półtora roku temu amh miałam wskazujące raczej PCOS, hormony w normie, słabe endo (koksowane estrogenami), Hashimoto i zdiagnozowaną trombilofilie. Kariotypy ok. U partnera wtedy parametry nasienia były też ok, dwukrotnie miał robione badania.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml
    29.04 10dpt beta 64.30 mIU/ml
    02.05 13dpt beta 132.60 mIU/ml 🥺

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 23 marca 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Witajcie :)
    Myślę, że czas rozgościć się w waszej społeczności:)

    Udało mi się zapisać nas na pierwszą konsultacje do dr GM na 01.06 Oczywiście będę próbowała jeszcze do dr MP ale i tak jesteśmy ogólnie zadowoleni.
    Proszę powiedzcie mi czy jest jakiś standardowy zestaw badań które warto już ze sobą zabrać na pierwszą wizytę?
    Jak widać po mojej stopce jestem po 3 ciążach pozamacicznych w których straciłam oba jajowody, więc jedyną drogą jest dla nas in vitro.
    Z uzyskaniem ciąż nie mieliśmy większych problemów, ale były możliwe tylko i wyłącznie po stymulacji letrozolem przez PCOS i brak swoich owulacji.

    Tak poza tym jeszcze półtora roku temu amh miałam wskazujące raczej PCOS, hormony w normie, słabe endo (koksowane estrogenami), Hashimoto i zdiagnozowaną trombilofilie. Kariotypy ok. U partnera wtedy parametry nasienia były też ok, dwukrotnie miał robione badania.
    Warto powtórzyć amh, żebyś miala świeże. U GM warto zrobić kiry (Ty). Facetów wysyła na fragmentację nasienia +hba.

  • dmg111 Autorytet
    Postów: 3259 7481

    Wysłany: 23 marca 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2023, 22:52

    Toffik_0101 lubi tę wiadomość

  • Agula Autorytet
    Postów: 641 496

    Wysłany: 23 marca 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dmg111 wrote:
    Mi mówili, żeby właśnie nie jechać, bo są kolejki do zabiegów do rejestracji i nie ma szans się dostać, koleżanka potwierdziła - za to z kolejki dzwoniła i się dodzwoniła i się udało 😂
    Właśnie też jak dzwoniłam pytać o zapisy do dr MP to pytałam jak to wygląda jak przyjadę osobiście się zapisać, to pani w rejestracji również mi to potwierdziła,że rano zapisują kobiety na zabiegi i raczej rejestracja słabo wtedy działa. W każdym razie.. trzeba próbować :)

    dmg111 lubi tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml
    29.04 10dpt beta 64.30 mIU/ml
    02.05 13dpt beta 132.60 mIU/ml 🥺

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • aleo_ Autorytet
    Postów: 666 615

    Wysłany: 23 marca 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dmg111 wrote:
    Mi mówili, żeby właśnie nie jechać, bo są kolejki do zabiegów do rejestracji i nie ma szans się dostać, koleżanka potwierdziła - za to z kolejki dzwoniła i się dodzwoniła i się udało 😂
    Ja się zapisywałam osobiście, przyjechałam rano, żadnych pacjentów nie było, chyba miałam farta :D

    Toffik_0101, dmg111 lubią tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2020
    Hormony ok, endometrioza I stopnia, IO, kariotypy ok, kir BX, On - ok
    10.2021 I IVF, krótki protokół pobrano 5 komórek, 4 się zapłodniły, 3 zarodki
    10.2021 ET - beta 0;
    01.2022 FET - beta 0;
    03.2022 FET - beta 0;
    07.2022 histerolaparoskopia - prawy jajowód niedrożny, endometrioza I stopnia, stan zapalny endometrium
    10.2022 II IVF, długi protokół: pobrano 4 komórki, 3 się zapłodniły, brak zarodków
    12.2022 zmiana lekarza, przygotowania do III IVF
    02.2023 naturals 🙀❤️
  • dmg111 Autorytet
    Postów: 3259 7481

    Wysłany: 23 marca 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2023, 22:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Byłam z mężem na pierwszej wizycie u dr Jur ogólne wrażenie dobre. Konkretny, rzeczowy lekarz. Ale czytając opinie o dr MP chyba każda z nas chce się do niej dostać. Pani w rejestracji powiedziała, że graniczy to z cudem bo jest ogrom pacjentek także rezerwowych …. A zapisy dopiero na lipiec /wrzesień….
    A może któraś z Was leczy się u dr Jur to chętnie poczytam opinie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 20:14

  • Agula Autorytet
    Postów: 641 496

    Wysłany: 23 marca 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dmg111 wrote:
    No i teraz pytanie co robić 😀 chociaż nadal liczę na tego Orlinskiego 😉
    Trzeba chyba ustawić się w kolejce i jednocześnie dzwonić 😂

    dmg111 lubi tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml
    29.04 10dpt beta 64.30 mIU/ml
    02.05 13dpt beta 132.60 mIU/ml 🥺

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 23 marca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Witajcie :)
    Myślę, że czas rozgościć się w waszej społeczności:)

    Udało mi się zapisać nas na pierwszą konsultacje do dr GM na 01.06 Oczywiście będę próbowała jeszcze do dr MP ale i tak jesteśmy ogólnie zadowoleni.
    Proszę powiedzcie mi czy jest jakiś standardowy zestaw badań które warto już ze sobą zabrać na pierwszą wizytę?
    Jak widać po mojej stopce jestem po 3 ciążach pozamacicznych w których straciłam oba jajowody, więc jedyną drogą jest dla nas in vitro.
    Z uzyskaniem ciąż nie mieliśmy większych problemów, ale były możliwe tylko i wyłącznie po stymulacji letrozolem przez PCOS i brak swoich owulacji.

    Tak poza tym jeszcze półtora roku temu amh miałam wskazujące raczej PCOS, hormony w normie, słabe endo (koksowane estrogenami), Hashimoto i zdiagnozowaną trombilofilie. Kariotypy ok. U partnera wtedy parametry nasienia były też ok, dwukrotnie miał robione badania.

    Po pierwsze co to za stopka! Nie jesteś bezpłodna tylko niepłodna 👍 Masz owulację więc jak najbardziej możesz mieć zdrowe dzieci z drobną pomocą medyczna w postaci IVF 🙏 Głowa do góry 😊 Może jajowody nie były do końca sprawne/drożne i dlatego też ciąże pozamaciczne. Do GM Twój mąż musi mieć fragmentację + HBA tak jak Mała MiMi napisała ale nie rób tego już teraz - poczekaj na przed wizytą (badanie kosztuje 500 zł, a GM chce świeże) Wiadomo, że jesli uda Ci się ta wizytę umówić wcześniej to nie będziesz miała tego badania ale i tak i tak będziesz musiała robić jeszcze cały komplet badań typu biocenozy itp. więc spokojnie Twój mąż zdąży sobie to zrobić. AMH u GM nie może być starsze niż rok. Naprawdę warto zrobić sobie badanie KIR - długo się czeka na wynik więc to sobie możesz zrobić w oczekiwaniu na termin wizyty już teraz, wynik jest bezterminowy (nie ma sensu robić HLA-C, sam KIR wystarczy bo GM tak czy owak podaje Accofil jeśli masz zły wynik, niezależnie od wyniku męża). Rozumiem, że miałaś usuwane jajowody poprzez laparoskopię? Czy miałaś również histeroskopie? GM będzie chciał wiedzieć czy masz prawidłowa macice, bez przegród i ognisk endometriozy - to jest też ważne dla powodzenia IVF. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje wyniki nie są jednoznaczne, bardzo możliwe, że pan doktor będzie chciał wykonac histeroskopie diagnostyczna przed rozpoczęciem procedury.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 641 496

    Wysłany: 23 marca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszha wrote:
    Po pierwsze co to za stopka! Nie jesteś bezpłodna tylko niepłodna 👍 Masz owulację więc jak najbardziej możesz mieć zdrowe dzieci z drobną pomocą medyczna w postaci IVF 🙏 Głowa do góry 😊 Może jajowody nie były do końca sprawne/drożne i dlatego też ciąże pozamaciczne. Do GM Twój mąż musi mieć fragmentację + HBA tak jak Mała MiMi napisała ale nie rób tego już teraz - poczekaj na przed wizytą (badanie kosztuje 500 zł, a GM chce świeże) Wiadomo, że jesli uda Ci się ta wizytę umówić wcześniej to nie będziesz miała tego badania ale i tak i tak będziesz musiała robić jeszcze cały komplet badań typu biocenozy itp. więc spokojnie Twój mąż zdąży sobie to zrobić. AMH u GM nie może być starsze niż rok. Naprawdę warto zrobić sobie badanie KIR - długo się czeka na wynik więc to sobie możesz zrobić w oczekiwaniu na termin wizyty już teraz, wynik jest bezterminowy (nie ma sensu robić HLA-C, sam KIR wystarczy bo GM tak czy owak podaje Accofil jeśli masz zły wynik, niezależnie od wyniku męża). Rozumiem, że miałaś usuwane jajowody poprzez laparoskopię? Czy miałaś również histeroskopie? GM będzie chciał wiedzieć czy masz prawidłowa macice, bez przegród i ognisk endometriozy - to jest też ważne dla powodzenia IVF. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje wyniki nie są jednoznaczne, bardzo możliwe, że pan doktor będzie chciał wykonac histeroskopie diagnostyczna przed rozpoczęciem procedury.
    Tak, miałam w sumie 4 laparoskopie (3 w związku z samą ciąża pozamaciczną) a jedną diagnostyczną z histeroakopią właśnie. Podczas tej diagnostycznej moja uwczesna prowadząca pani doktor nie miała żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek tą histero-laparoskopie miałam wykonywaną 2 lata temu. Nie wiem czy w takim wypadku coś może się zmienić.

    Ile czeka się na wyniki KIR?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117

    26.04 7dpt - beta 12 mIU/ml
    29.04 10dpt beta 64.30 mIU/ml
    02.05 13dpt beta 132.60 mIU/ml 🥺

    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 23 marca 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Tak, miałam w sumie 4 laparoskopie (3 w związku z samą ciąża pozamaciczną) a jedną diagnostyczną z histeroakopią właśnie. Podczas tej diagnostycznej moja uwczesna prowadząca pani doktor nie miała żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek tą histero-laparoskopie miałam wykonywaną 2 lata temu. Nie wiem czy w takim wypadku coś może się zmienić.

    Ile czeka się na wyniki KIR?
    Hmm to raczej nie będzie chciał histero już robić. Niby minely te 2 lata ale jak za każdym razem miałaś ok to nie wydaje mi się, żeby chciał na nowo to powatarzac. Na genotypowanie KIR czeka się do 6 tygodni.

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • dmg111 Autorytet
    Postów: 3259 7481

    Wysłany: 24 marca 2023, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2023, 22:52

    izaz123 lubi tę wiadomość

  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 24 marca 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze ostatnio był poruszany temat ale nie jestem w stanie odnaleźć ;-) do którego tc dr P przyjmuje pacjentki?

    34 cs 🍀

    age.png
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 24 marca 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat96 wrote:
    Wiem, ze ostatnio był poruszany temat ale nie jestem w stanie odnaleźć ;-) do którego tc dr P przyjmuje pacjentki?

    Kilka lat temu dr przyjmowała mnie ostatni raz w 11 tyg. Tym razem byłam na wizycie 6+5 i to była już ostatnia wizyta i inne dziewczyny miały w ostatnim czasie podobnie.

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
‹‹ 4435 4436 4437 4438 4439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ