X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 190 43

    Wysłany: 13 października, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    No ja jestem mega przerażona :( a mówił ci dr w jakim celu się go bierze ? Chodzi o jakieś przeciwzapalne właściwości ?
    Ja znam aulin bo przez lata go brałam przy bolesnych miesiączkach, ale wtedy lekarz nie chciał przepisywać mi tabletek (tylko proszek) mimo, ze mi podczas okresu łatwiej było połknąć tabletkę, bo smak tego proszku był nie do zniesienia… Ale że właśnie podobno łagodniejszy. Więc założyłam że właściwości rozkurczowe i przeciwzapalne, kiedyś też miałam mieć zamiennie mefacit. Ale wiesz ja też miałam końską dawkę tego aulinu 3x1…i przez tyle dni… bo też przed transferem też.

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 13 października, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Ja znam aulin bo przez lata go brałam przy bolesnych miesiączkach, ale wtedy lekarz nie chciał przepisywać mi tabletek (tylko proszek) mimo, ze mi podczas okresu łatwiej było połknąć tabletkę, bo smak tego proszku był nie do zniesienia… Ale że właśnie podobno łagodniejszy. Więc założyłam że właściwości rozkurczowe i przeciwzapalne, kiedyś też miałam mieć zamiennie mefacit. Ale wiesz ja też miałam końską dawkę tego aulinu 3x1…i przez tyle dni… bo też przed transferem też.

    Też mam 3x1 właśnie i nie wiem co o tym myśleć bo mnie to przeraża

    Ula.p
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 190 43

    Wysłany: 13 października, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Też mam 3x1 właśnie i nie wiem co o tym myśleć bo mnie to przeraża
    A ok, bo jakoś myślałam że masz 1 raz dziennie. Masz endometriozę lub problem ze skurczam macicy po transferze? Jeśli tak to bardzo prawdopodobne, że to na to. Przerażenie rozumiem - ja boję się większości leków. Accofilu odmówiłam, nad encortonem bardzo długo się zastanawiałam, biorę 10 mg i jestem przerażona też. Wracając do aulinu - mimo takiej dawki u mnie nic się nie działo, a jestem wrażliwa na leki i lubię mieć mdłości nawet po suplach. Może pogadaj z lekarzem jak masz tak duże wątpliwości? Może da coś innego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października, 22:20

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 13 października, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    A ok, bo jakoś myślałam że masz 1 raz dziennie. Masz endometriozę lub problem ze skurczam macicy po transferze? Jeśli tak to bardzo prawdopodobne, że to na to. Przerażenie rozumiem - ja boję się większości leków. Accofilu odmówiłam, nad encortonem bardzo długo się zastanawiałam, biorę 10 mg i jestem przerażona też. Wracając do aulinu - mimo takiej dawki u mnie nic się nie działo, a jestem wrażliwa na leki i lubię mieć mdłości nawet po suplach. Może pogadaj z lekarzem jak masz tak duże wątpliwości? Może da coś innego


    Mam Endo właśnie i też mam obawy przed każdym lekiem. Myślę analizuje czytam opinie itd. Mam właśnie po transferze skurcze i wcześniej miałam kroplówki ale teraz nie można

    Ula.p
  • Idia90 Przyjaciółka
    Postów: 120 24

    Wysłany: 13 października, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Mam Endo właśnie i też mam obawy przed każdym lekiem. Myślę analizuje czytam opinie itd. Mam właśnie po transferze skurcze i wcześniej miałam kroplówki ale teraz nie można

    Jeśli chciałabyś kroplówkę np z atosibanu do transferu to da się, ale w innej klinice np w invimedzie. Tak troszkę obchodzą ten „zakaz”.

    💔2.2023 - 8tc ciąża zatrzymana. Łyżeczkowanie.
    💔7.2023 - ciąża biochemiczna

    AP Dr MP
    💔11.2023 ciąża pozamaciczna - laparotomia. Usunięcie prawego jajowodu.

    ⛔ Zakaz starań na 6 miesięcy.

    Decyzja o in vitro.
    ➡️Start 21.06.2024
    I procedura - 1 zarodek 4AA, przebadany genetycznie ✅
    💔27.08 transfer - ciąża pozamaciczna - laparoskopia - Usunięcie lewego jajowodu.

    II procedura - ??
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 13 października, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia90 wrote:
    Jeśli chciałabyś kroplówkę np z atosibanu do transferu to da się, ale w innej klinice np w invimedzie. Tak troszkę obchodzą ten „zakaz”.

    Wiem ale tam nie mają pompy i ponoć bez sensu ją tak podawać

    Ula.p
  • Idia90 Przyjaciółka
    Postów: 120 24

    Wysłany: 13 października, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Wiem ale tam nie mają pompy i ponoć bez sensu ją tak podawać
    Mi nie pomogła …
    To mówisz, że należy podawać przez pompę, a nie zwyczajnie przez kroplówkę?

    💔2.2023 - 8tc ciąża zatrzymana. Łyżeczkowanie.
    💔7.2023 - ciąża biochemiczna

    AP Dr MP
    💔11.2023 ciąża pozamaciczna - laparotomia. Usunięcie prawego jajowodu.

    ⛔ Zakaz starań na 6 miesięcy.

    Decyzja o in vitro.
    ➡️Start 21.06.2024
    I procedura - 1 zarodek 4AA, przebadany genetycznie ✅
    💔27.08 transfer - ciąża pozamaciczna - laparoskopia - Usunięcie lewego jajowodu.

    II procedura - ??
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 13 października, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia90 wrote:
    Mi nie pomogła …
    To mówisz, że należy podawać przez pompę, a nie zwyczajnie przez kroplówkę?

    Ponoć prawidłowe podanie to właśnie przez pompę i ważne są te odstępy czasowe.

    Ula.p
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 903 377

    Wysłany: 13 października, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś z Was się orientuję ile kosztuje podanie atosibanu lub intralipidu w Invimed. Bo sama jestem ciekawa jak to wygląda cenowo.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - IUI -❌
    01.2024 - transfer (AZ) Klinika Bocian -❌
    09. 2024 - transfer (AZ) Angelius Katowice - ❌
    niskie amh - 0,52
    endometrioza II stopnia
    Allo mlr 0
    Kiry brak 2DS1, 2DS5 i 3DS1
    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie
    (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego
    - endometrium PreReceptywne
    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 190 43

    Wysłany: 13 października, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Mam Endo właśnie i też mam obawy przed każdym lekiem. Myślę analizuje czytam opinie itd. Mam właśnie po transferze skurcze i wcześniej miałam kroplówki ale teraz nie można
    To pewnie dlatego przepisal lekarz. Na spokojnie się zastanów, nic na siłę, a z drugiej strony też tłumaczę sobie że lekarz nie chce źle dla nas. Niestety wszystkie te leki niosą ze sobą efekty uboczne :(

  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 13 października, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    To pewnie dlatego przepisal lekarz. Na spokojnie się zastanów, nic na siłę, a z drugiej strony też tłumaczę sobie że lekarz nie chce źle dla nas. Niestety wszystkie te leki niosą ze sobą efekty uboczne :(

    A ty nie brałaś jakiś przepisanych leków czy wszystko zawsze jak trzeba ?
    Wiem że nie chce dla nas źle i oczywiście że są skutki uboczne. Ja się zdziwiłam tym lekiem

    Ula.p
  • Braknicku Przyjaciółka
    Postów: 190 43

    Wysłany: 13 października, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    A ty nie brałaś jakiś przepisanych leków czy wszystko zawsze jak trzeba ?
    Wiem że nie chce dla nas źle i oczywiście że są skutki uboczne. Ja się zdziwiłam tym lekiem
    Nie brałam accofilu, immunoglobulin, encortonu też bardzo nie chciałam brać i mówiłam o tym, ale finalnie się zdecydowałam

  • Idia90 Przyjaciółka
    Postów: 120 24

    Wysłany: 13 października, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny a czy któraś z Was się orientuję ile kosztuje podanie atosibanu lub intralipidu w Invimed. Bo sama jestem ciekawa jak to wygląda cenowo.

    Atosiban w invimedzie 1000 zł.
    Intralipidu nie stosowałam.

    💔2.2023 - 8tc ciąża zatrzymana. Łyżeczkowanie.
    💔7.2023 - ciąża biochemiczna

    AP Dr MP
    💔11.2023 ciąża pozamaciczna - laparotomia. Usunięcie prawego jajowodu.

    ⛔ Zakaz starań na 6 miesięcy.

    Decyzja o in vitro.
    ➡️Start 21.06.2024
    I procedura - 1 zarodek 4AA, przebadany genetycznie ✅
    💔27.08 transfer - ciąża pozamaciczna - laparoskopia - Usunięcie lewego jajowodu.

    II procedura - ??
  • invi pau Koleżanka
    Postów: 140 19

    Wysłany: 14 października, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Braknicku wrote:
    Nie brałam accofilu, immunoglobulin, encortonu też bardzo nie chciałam brać i mówiłam o tym, ale finalnie się zdecydowałam

    I jak się czujesz na tym encortonie ?

    Ula.p
  • Agula Autorytet
    Postów: 1107 981

    Wysłany: 14 października, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    invi pau wrote:
    Agula a scopolan brałaś doustny czy w czopkach? Mi pani w aptece dała doustny i nie wiem czy jest ok
    Brałam i taki i taki

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET cykl naturalny 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌

    Koniec pierwszej procedury.

    Procedura II 10.2024 - ⏳


    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Agula Autorytet
    Postów: 1107 981

    Wysłany: 14 października, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    hej Dziewczyny.
    Witam się z forum po 7 latach.

    Nie sądziłam że jeszcze tu wróce. Taka przecież już oblatana w tematach byłam... Piszę w skrócie, jeśli powielam to co pisałyscie wczesniej boje sie w piers. Wypadłam z obiegu muszę sobie odświezyc funkcjnowanie forum ;)

    Ale przychodzę, może coś powiedzie, poradzicie, ojojacie.
    Jesteśmy w Programie Ministerialnym, chociaż nie wiem czy ma on sens w naszym przypadku.
    "Za moich czasów" programu nie było, podchodzilismy komercyjnie, raz z badan klinicznych. transferować można było zarodki z 5,3 a nawet 2 doby.
    Obecnie program i w dniu poprzedniej punkcji dowiedziałam się ze transfer zarodka tylko z 5 doby, brak wsparcia intralipidem ( przynajmniej oficjalnie), brak wsparcia atosibanem ( tez przynajmniej oficjalnie, ale wiadomo kiedy ma podanie sens a kiedy juz musztarda po obiedzie).
    Ale uznałam ze spoko. Pobrano tyle komorek ze powinno być ok. Chociaż patrzac na naszą historie nie wiem co ja sobie w ogole myślałam...

    Pobrano 11, dojrzałe 9 zapłodniło się 9. 3 odpadły przed 3 dobą, kolejne 6 w 4 dobie.

    Podsumowanie ? z 3 procedur:
    - zapłodniono 21 komorek
    - blastki - 1
    - mrożaków : 0
    - transfery : 2
    - transfer udany : 1

    Statystyki kiepskie, blastke miałam jedna z pierwszej procedury z badan klinicznych, do dzis sie zastanawiam czy napewno była ta bastka patrzac całosciowo na jakosc tego co produkujemy.

    Ciąze uzyskałam z zarodka z 3 doby (8a)

    poza tym, nigdy nic nie dotrwało do etapu blastocysty, nie mielismy nigdy nic zamrozone.
    Przy badaniach klinicznych zarodek transferowany musiał być blastocysta. Przy komercyjnym pICSI odano zarodek z 3 doby reszta padła w 4.

    Początkiem września podeszlismy do IVF ponownie. Mimo ze po moim PCOS nie ma teoretycznie sladu ( po ciazy AMH z 17 na 2,9, cykle jak w zegarku, usg OK ) endometrioza 2/3 stopien ale bez tragedii, maz ogolne parametry nasienia dobre poza morfologia ktora niezmiennie ma 2 % od lat. brak zabezpieczen od 6 lat, naturalsów, cudow brak.

    efekt ? jak powyzej. Myslałam ze jestem kozak, ze ide tym razem na pewniaka, syn w dom wiec już to nie jest takie samo ciśnienie. O losie. O ja głupia.
    dlugi protokół, gonapeptyl dłuuugo bo 2 msc ze wzgledu na ten przeklety stan zapalny endometrium, potem standardowo gonal f, menopur, zivafert


    Od pazdziernika ponowna stymulacja, tym razem krotki protokoł ( to z krotkiego mialam jedna jedyna blastke, syn jest z długiego)
    Rekovelle, orgalutran, jutro wizyta u dr P ( kocham ja niezmiennie !), wstepnie w srode ma byc punkcja a ja złapałam doła. mega doła. czuje ze bedzie powtorka, ze moje zarodki nie chca zyc na szkle.

    Stad mysle czy jest sens potencjalnie 3 raz tez z programu podchodzic czy juz komercyjnie...

    Miała ktoras taka masakre ze za chiny ludowe do blastek dojsc nie mogla mimo wcale nie takich dramatycznych wyników u pary ?

    Hej. Właśnie też pytałam MP o transfer 3 dniowca po kolejnej punkcji i też mi powiedziała, że MZ rekomenduje transfer balastek. Tylko pytanie czy rekomendacja jest jednocześnie "nakazem"? Pytałam dziewczyn na wątku ivf czy któraś miała transferowany zarodek z 3 doby będąc w programie i okazuje się, że są takie osoby...

    Oczywiście będę gadać z panią dr czy można to jakoś "obejść" bo nie ukrywam, że też bym wolała 3 dniowca. Może dlatego, że też podjął u mnie próbę implantacji w odróżnieniu od balastek..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października, 08:28

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 FET cykl sztuczny 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET cykl naturalny 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌

    Koniec pierwszej procedury.

    Procedura II 10.2024 - ⏳


    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Yahu Autorytet
    Postów: 511 1315

    Wysłany: 14 października, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina betujesz jeszcze dzisiaj?🍀

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 Angelius Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / BIRADS-3 (02.2024) → BIRADS-2 (08.2024)
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89',
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - kryptozoospermia 😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    → 06.23 histero
    → 09.23 I PICSI → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 11.23 histero → przerośnięte endo ❌
    → od 03.24 dietoterpia + suple
    →17.10.24 - I FET: encorton 10 (1x1), Besins 200 (3x1), Neoparin 0,4, Acard 75
    → HCG❓⌛
    Losie bądź łaskawy 🙏
  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 648 578

    Wysłany: 14 października, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny a czy któraś z Was się orientuję ile kosztuje podanie atosibanu lub intralipidu w Invimed. Bo sama jestem ciekawa jak to wygląda cenowo.
    Też myślę nad tym żeby to zastosować przed transferem ale cena to 1000 zł nie jest to mało... i tak sobie myślę czy te pieniądze nie pójdą w błoto 🤔🤔

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium CD138 ,CD56 - czekamy na wyniki
    Zalecono Viagre na wzrost endometrium 2x dziennie
    Październik - transfer 🤞🤞

    Czekają na nas ❄️❄️ 4 AA , 4 AB

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 648 578

    Wysłany: 14 października, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Też myślę nad tym żeby to zastosować przed transferem ale cena to 1000 zł nie jest to mało... i tak sobie myślę czy te pieniądze nie pójdą w błoto 🤔

    Agula przy kolejnym podejściu masz zamiar znowu skorzystać z niego ?? Sama już nw co mam o to myśleć czy męczyć lekarza czy raczej odpuścić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października, 11:21

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium CD138 ,CD56 - czekamy na wyniki
    Zalecono Viagre na wzrost endometrium 2x dziennie
    Październik - transfer 🤞🤞

    Czekają na nas ❄️❄️ 4 AA , 4 AB

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 903 377

    Wysłany: 14 października, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Też myślę nad tym żeby to zastosować przed transferem ale cena to 1000 zł nie jest to mało... i tak sobie myślę czy te pieniądze nie pójdą w błoto 🤔🤔

    Wiesz co zgadzam się to nie małe pieniądze ale ja myśle bardziej o intralipid bo mam wysokie komórki uNk - CD56 i już 1000 złotych nie gra aż takiej dużej roli. Dr Sydor mówił że może pomóc.
    Ale w naszej klinice nie podadzą jak jesteś w programie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października, 11:27

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - IUI -❌
    01.2024 - transfer (AZ) Klinika Bocian -❌
    09. 2024 - transfer (AZ) Angelius Katowice - ❌
    niskie amh - 0,52
    endometrioza II stopnia
    Allo mlr 0
    Kiry brak 2DS1, 2DS5 i 3DS1
    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie
    (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego
    - endometrium PreReceptywne
    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️
‹‹ 4652 4653 4654 4655 4656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ