X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona84 tez mam nadzieje ze dr W pomoze. U mnie tez wszystko ok a ciazy brak i wstepnie podejrzenia endometriozy. Poczekamy i zobaczymy....Powodzenia przy stymulacji.

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka a masz jakies obiawy co do endo?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • eni33 Autorytet
    Postów: 1018 654

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktos byla u dr Ramela.A ktos wie w którym dniu cyklu robia droznosc jajowodow.

    3jvztv73z47a71uw.png

    klz9roeqyeov6byo.png

    30.05.2016. | iui :-( 9.07.2016 || iui :-( 30.09.2016 punkcja 3.10.2016 transfer :-(
    11.03.2017 punkcja. 16.03.2017 transfer :-) 7dpt beta 34. 8dpt beta 54. 10dpt beta 148. 12dpt beta 412
    17.11.2018 crio transfer
    :-( Puste jajo :-(
    8.06.2019 crio transfer :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    A czy ktos byla u dr Ramela.A ktos wie w którym dniu cyklu robia droznosc jajowodow.
    Ja już dokładnie nie pamiętam kiedy miałam robione badanie drożności, ale z tego co kojarzę to chyba musi być po okresie, a przed owulacją. U dr R nigdy nie byłam.

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem nowa na forum i z chęcią tu dołączę bo też leczę się od października w Artemidzie. Dr Ramela nie polecam, bardzo oschły i przekazuje minimum informacji. Za to bardzo polecam dr Zbrocha. Facet konkretny, miły, odpowiada grzecznie i cierpliwie na wszystkie pytania :)
    A przy okazji zapytam - czy któraś z was jest cukrzykiem t1? I też na pompie?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    A czy ktos byla u dr Ramela.A ktos wie w którym dniu cyklu robia droznosc jajowodow.
    Przy badaniu drożności trzeba być na początku cyklu, najlepiej do 10 dnia
    :)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, na drożność trzeba się zgłosić do 10 DC.

    Ja po wizycie. Jeden pęcherzyk sprawował i zatrzymał się na 15mm, drugi 22mm, e2 295. Jutro zastrzyk a w środę iui. I właśnie u dr R. Nawet nie zapamietałam nazwiska, dobrze że napisalyscie, bo bym się pewnie za szukała. ;)

    Pietra mam. Raz, że pierwszy raz będę sama robiła zastrzyk, a dwa boję się samego iui.

    Dziewczyny, które miałyście iui - jakoś specjalnie się przygotowywać? Z tego wszystkiego nie zapytałam. :(

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia08 wrote:
    Potwierdzam, na drożność trzeba się zgłosić do 10 DC.

    Ja po wizycie. Jeden pęcherzyk sprawował i zatrzymał się na 15mm, drugi 22mm, e2 295. Jutro zastrzyk a w środę iui. I właśnie u dr R. Nawet nie zapamietałam nazwiska, dobrze że napisalyscie, bo bym się pewnie za szukała. ;)

    Pietra mam. Raz, że pierwszy raz będę sama robiła zastrzyk, a dwa boję się samego iui.

    Dziewczyny, które miałyście iui - jakoś specjalnie się przygotowywać? Z tego wszystkiego nie zapytałam. :(
    Zastrzyku się bój bo to nie boli pod warunkiem ze dość mocno zlapiesz skórę na brzuchu :)
    A do iui nie musisz się specjalnie przygotowywać. To wygląda jak normalne badanie ginekologiczne. Ja przed świętami miałam pierwszą iui i też bardzo się bałam ale mąż był ze mną cały czas więc nie było źle :)
    W czwartek będę testować ;)
    Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz:)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyków jako takich się nie boję. Ba, jako dzieciak je uwielbiałam. ;) Boję się tego, że sama muszę. ;)

    A nasienie trzeba koniecznie u nich oddać? Nie można dowieźć? ;)

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego niestety nie wiem, musisz zadzwonić i dopytać. Wiesz, myślę że jeśli od oddania do dostarczenia do ich laboratorium nie minie długo to nie powinno być problemu. Ale to tylko moje przypuszczenia :)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • leo Autorytet
    Postów: 472 568

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia08 wrote:
    Zastrzyków jako takich się nie boję. Ba, jako dzieciak je uwielbiałam. ;) Boję się tego, że sama muszę. ;)

    A nasienie trzeba koniecznie u nich oddać? Nie można dowieźć? ;)

    Asia nasienie można dostarczy ale lepiej zadzwonić i u przedzic że dowieziecie czas od chwili otrzymania do dostarczenia to chyba Max 20
    Minut, więc myślę że jednak lepiej na miejscu się ogarnąć niż gnać
    zeby się zmieścić wczasie

    zrz6sg18xvo5c80a.png

    4c3tvfxm38vphymt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia 08 to w środę sądny dzień.

    Agusza cześć. Długo się staraliście zanim trafiliście do Artemidy? Ja miałam cukrzycę ciążową - najpierw tylko dieta, a potem i insulina. Po rozwiązaniu małpa mnie opuściła, ale jestem czujna. Pompa insulinowa to chyba duże ułatwienie?

  • Asia08 Autorytet
    Postów: 1450 915

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Nie będziemy kombinować z tym nasieniem.

    Ena, no sądny. I już mnie nachodzą myśli, czy środa to nie za późno. Przy jak dużych pecherzykach miałyście iui?

    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."
    mhsvqps6knsjrcis.png
    06.04.2016 I iui :( 14.05.2016 II iui :( 21.06.2016 III iui :(
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena wrote:
    Asia 08 to w środę sądny dzień.

    Agusza cześć. Długo się staraliście zanim trafiliście do Artemidy? Ja miałam cukrzycę ciążową - najpierw tylko dieta, a potem i insulina. Po rozwiązaniu małpa mnie opuściła, ale jestem czujna. Pompa insulinowa to chyba duże ułatwienie?
    Hej Ena, staramy się od dwóch lat już a w Artemidzie jesteśmy od października. Mój wcześniejszy lekarz trochę chyba rozłożył ręce i polecił właśnie tą klinikę.
    Wiesz, na pompie jest naprawdę lepiej. Cukrzycę w tej chwili mam wyrównaną idealnie ale strasznie się boję jak to będzie w ciąży. A Ty jak sobie radziłaś? Duże miałaś skoki cukru? Jak Twoje maleństwo?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • polopiryna Autorytet
    Postów: 554 598

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, mój pęcherzyk bezpośrednio przed IUI miał 25mm. Pękł dopiero wieczorem, dokładnie czułam ten moment. A do samego zabiegu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać.

    19.03.2016 - I iui :(, 14.07.2016 - II iui :(, 05.08.2016 - III iui :(
    06 - 11.10.2016 - I IVF :)
    dqpr6iye74d9v83c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia 08 ja nie miałam inseminacji. Pozytywne fluidy ci wysyłam na jutro.

    Agusza - Mała spoko - okaz zdrowia. Na początku dobrze mi szło z dietą, ale po 30 tc jakoś te cukry szły w górę. Najwięcej miałam 200. A ty w czwartek na betę lecisz?

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    200 to w ciąży już sporo. A powiedz czy podczas stosowania insuliny zdarzały Ci się wymioty? Bo boję się najbardziej tego że będą poważne spadki w takich sytuacjach kiedy nie możesz nic zjeść a insulina już podana...
    Dzisiaj testowałam i niestety nic z tego a brzuch od rana boli jak przed @ jak się nie pojawi to chyba wstrzymam się i pojadę na betę w piątek dla pewności.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    nadziejka a masz jakies obiawy co do endo?

    Ona właśnie nie ale po wywiadzie wyszło podejrzenie bo mam strasznie bolesne miesiaczki i do tego przy badaniu gin podejrzenie ze juz widac kulki endo. Na razie dr W powiedzial ze 2 miechy stymulacji na clo potem na mocniejszych lekach, IUI i wtedy moze laparoskopia aby zobaczyc czy to rzeczywiscie to. Bo tylko laparoskopia odpowie na pytanie czy jest to endo i w jakim stopniu.

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eni33 wrote:
    A czy ktos byla u dr Ramela.A ktos wie w którym dniu cyklu robia droznosc jajowodow.

    Eni najlepiej przed miesiaczką po ktorej masz miec badanie zrob posiew bo bez tego nie robia HSG. Musi byc czysto bo nie moga ci jakis tam bakterii wprowadzic wraz ze srodkiem cieniujacym. HSG robi sie jak tylko ustaje krwawienie aby zdazyc przed owulka bo jest to pod rentgenem dlatego nie mozna po owulacji. Ja mialam robione chyba w 9dc jak dobrze pamietam. Powodzenia i oby dwa jajowody były drozne :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    200 to w ciąży już sporo. A powiedz czy podczas stosowania insuliny zdarzały Ci się wymioty? Bo boję się najbardziej tego że będą poważne spadki w takich sytuacjach kiedy nie możesz nic zjeść a insulina już podana...
    Dzisiaj testowałam i niestety nic z tego a brzuch od rana boli jak przed @ jak się nie pojawi to chyba wstrzymam się i pojadę na betę w piątek dla pewności.
    To może jeszcze za wcześnie na test i dlatego negatyw.

    Nie wymiotowałam podczas brania insuliny tylko strasznie mi ona śmierdziała. Te 200 to miałam zaraz po tym jak podali mi sterydy na rozwój płuc u dzidziola, bo istniało ryzyko wcześniej akcji. Potem dieta + insulina i spoko było.

‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ