X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Dziewczyny czy u ktorejs z Was zdarzaja sie krawienia plamienia podczas owulacji? Od kilku miesiecy i to za kazdym razem na poczatku duzo swiżych nitek krwi w śluzie potem jeszcze przez kolejne 2 dni plamienie. Troche mnie to martwi. Jakos w listopadzie bylam u gina ale nie stwierdzil zadnej nieprawidlowosci. Nigdy tak nie miałam.

    Dla mnie się zdarzały, był to raczej taki brązowy śluz, nawet w cyklu w którym zaszłam w ciążę, miałam wrażenie że było tego więcej. Ogólnie to nie często, ale trafiało się właśnie podczas dni płodnych.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Dziewczyny czy u ktorejs z Was zdarzaja sie krawienia plamienia podczas owulacji? Od kilku miesiecy i to za kazdym razem na poczatku duzo swiżych nitek krwi w śluzie potem jeszcze przez kolejne 2 dni plamienie. Troche mnie to martwi. Jakos w listopadzie bylam u gina ale nie stwierdzil zadnej nieprawidlowosci. Nigdy tak nie miałam.

    Dla mnie się zdarzały, był to raczej taki brązowy śluz, nawet w cyklu w którym zaszłam w ciążę, miałam wrażenie że było tego więcej. Ogólnie to nie często, ale trafiało się właśnie podczas dni płodnych.

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Zrobie badanie CA-125 czy ktoras z Was robila to badanie w zwiazku z endometriozą?
    Też robiłam te badanie i bylo ok A endometrioza byla.Majac endometrioze są często bóle w miednicy mniejszej lub mnie rwalo w pachwinie.
    Masz jakieś bóle objawy na endometrioze?

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Emilko ja mam endometriozę. Mam torbiel czekoladową na jajniku i jak miałam laparoskopię to endometrioza się potwierdziła. Robiłam badanie ca-125 ale ono nie potwierdził endo na 100%. Kiedyś doktor Wańczyk polecił mi badanie he4 roma jakoś tak
    Halszka nie usunęli ci tej torbieli,??

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Halszka nie usunęli ci tej torbieli,??

    Nie, nie usunęli tylko trochę wyskrobali

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Też robiłam te badanie i bylo ok A endometrioza byla.Majac endometrioze są często bóle w miednicy mniejszej lub mnie rwalo w pachwinie.
    Masz jakieś bóle objawy na endometrioze?

    W sumie to raczej bole mi jakies dziwne nie towarzyszą. Czasem tylko ale to rzadko sie zdarza przy wypróżnianiu sie sorki za szczegól w dole brzucha dosc silny ból. Ale teraz jak czytam te wszystkie objawy endometriozy to zaczynam podejrzewac ze to moze endometrioza.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka co trochę wyskrobali całość usunąć powinni a jak pęknie i się wyleje
    Emilka nie ma co gdybac czy mam czy nie. U mnie lekarze podejrzewali a potwierdzajacym był dr W i laparoskopia

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Halszka co trochę wyskrobali całość usunąć powinni a jak pęknie i się wyleje
    Emilka nie ma co gdybac czy mam czy nie. U mnie lekarze podejrzewali a potwierdzajacym był dr W i laparoskopia
    Więc powinnaś iść do lekarza który zajmuje się endometrioza lub choć trochę coś o niej wie. A mało jest takich lekarxy

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Więc powinnaś iść do lekarza który zajmuje się endometrioza lub choć trochę coś o niej wie. A mało jest takich lekarxy

    Kurcze teraz zaczelam sie martwic no i hidteroskopia tez nie wykazala rzadnych zrostow itp.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Miśka ja nie jestem zadowolona z Artemidy. Teraz kiedy wiem trochę więcej o ivf i bezpłodności to mnie szlak trafia jak pomyślę jak oni mogli mnie skierować na ivf bez podstawowych badań tj. Tsh, glukoza, insulina....za mną 3 nieudane transfery

    Co u Was dalej?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Więc powinnaś iść do lekarza który zajmuje się endometrioza lub choć trochę coś o niej wie. A mało jest takich lekarxy

    Tylko żaden lekarz nie chce mi tego usunąć, torbiel nie rośnie więc nie widzą konieczności i mówią że to mi obniży amh jak go wytną bo wtedy wycinają z kawałkiem zdrowego jajnika

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Tylko żaden lekarz nie chce mi tego usunąć, torbiel nie rośnie więc nie widzą konieczności i mówią że to mi obniży amh jak go wytną bo wtedy wycinają z kawałkiem zdrowego jajnika
    U malarkiewcza ja miałam usuwania, siostra ma też endo zaawansowana i tam też miała już, 2zabiegi.a jakie masz amh

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Halszka, jak jest mała torbiel i nie rośnie to się jej zazwyczaj nie operuje, bo można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mi też operacji nie chcą zrobić. O opinię pytałam już kilku lekarzy i każdy mówi, że może mi przez nią spaść drastycznie rezerwa jajnikowa tym bardziej, że mam tylko jeden jajnik.

    Emilka bardzo dobry do diagnozy jest dr Songin w Warszawie. Wizyta jest bardzo droga, bo chyba niecałe 400 zł, ale podobno bardzo dokładnie robi usg i daje piękny opis usg. Lekarz przede wszystkim od endometriozy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 15:12

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Co u Was dalej?
    Emilka marzec/ kwiecień chcę zrobić leczenie immuno of Paśnika i w maju zabrać ostatni zarodek...z tyłu głowy jednak tworzy się nowy plan czy podchodzić do kolejnej procedury, gdzie itd. A Wy już wybraliście klinikę do następnej procedury?

    Dziewczyny a histeroskopia nie wykryje endomendy? Nie chcę się nakręcać,ale też mnie często niepokoją bóle, zwłaszcza po prawej stronie taki tępy ból. Najczęściej podczas dni płodnych...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura to już niedługo... Życzę Ci żebyś nie musiala podchodzić do nast procedury...

    Histeroskopia raczej nie wykryje endometriozy. Chyba, że adenomioze... Wszystko zależy gdzie się umiejscowi. Podczas owulacji wiele kobiet czuje lekki ból i nie mają endometriozy :-) na usg u Ciebie wszystko dobrze wygląda?

    Izaura lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na USG ok, ostatnio moja gin tutejsza mówiła że mam trochę policystyczne jajniki, ale nie pociągnęła tematu. Stwierdziła że jest dobrze.
    Dziękuję Wiki ;-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 18:05

    Wiki03 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Emilka marzec/ kwiecień chcę zrobić leczenie immuno of Paśnika i w maju zabrać ostatni zarodek...z tyłu głowy jednak tworzy się nowy plan czy podchodzić do kolejnej procedury, gdzie itd. A Wy już wybraliście klinikę do następnej procedury?

    Dziewczyny a histeroskopia nie wykryje endomendy? Nie chcę się nakręcać,ale też mnie często niepokoją bóle, zwłaszcza po prawej stronie taki tępy ból. Najczęściej podczas dni płodnych...

    Juz podjelismy decyzje ze INVICTA w Gdansku. Pierwsza wizyte planujemy w czerwcu. Juz pewnie bysmy pojechali gdyby nie moj kregosłup. Obecn8e teraz w lutym jeszcze jedziemy do androloga do Wawy.
    Ja już myślę o 3 procedurza a jeszcze drugiej nie zaczelam. My kobiety lubimy miec plan B. Ta procedura miaka byc ostatnia ale mąz odzyskal siłe walki :).

    Wiki03, Izaura, ana1122 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Juz podjelismy decyzje ze INVICTA w Gdansku. Pierwsza wizyte planujemy w czerwcu. Juz pewnie bysmy pojechali gdyby nie moj kregosłup. Obecn8e teraz w lutym jeszcze jedziemy do androloga do Wawy.
    Ja już myślę o 3 procedurza a jeszcze drugiej nie zaczelam. My kobiety lubimy miec plan B. Ta procedura miaka byc ostatnia ale mąz odzyskal siłe walki :).

    Jedziecie może do androloga do Novum ?

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    Jedziecie może do androloga do Novum ?

    Nie. Jedziemy do prywatnego gabinetu dr Rabijewskiego.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Tak jak pisze Halszka, jak jest mała torbiel i nie rośnie to się jej zazwyczaj nie operuje, bo można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mi też operacji nie chcą zrobić. O opinię pytałam już kilku lekarzy i każdy mówi, że może mi przez nią spaść drastycznie rezerwa jajnikowa tym bardziej, że mam tylko jeden jajnik.

    Emilka bardzo dobry do diagnozy jest dr Songin w Warszawie. Wizyta jest bardzo droga, bo chyba niecałe 400 zł, ale podobno bardzo dokładnie robi usg i daje piękny opis usg. Lekarz przede wszystkim od endometriozy.

    No o to mi chodziło, tylko Ty ładniej to opisałaś :)

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
‹‹ 1909 1910 1911 1912 1913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ