X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 25 grudnia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny wezmę całą. Powiedzcie jeszcze raczej bierzecie zastrzyk z rana czy wieczorem macie jakieś skutki uboczne po tych zastrzykach??

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Dziękuję dziewczyny wezmę całą. Powiedzcie jeszcze raczej bierzecie zastrzyk z rana czy wieczorem macie jakieś skutki uboczne po tych zastrzykach??

    Zastrzyki są dosyć bolesne. Skutków ubocznych oprócz siniaków brak ;) ja brałam na noc ;)

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 26 grudnia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt zastrzyki z prolutexu są bolesne też mi ciężko idą.
    Sluchajcie trochę mnie to zastanawia może dlatego ze pierwszy raz miałam wizytę u tej lekarki i jakoś nie wzbudziła mojego zaufania wyznaczyła mi już w 9
    dc termin criotransferu na 16 dc ale tak naprawdę od 10 dc dopiero przyjmuje progesteron i moje pytanie jak to wyglądało u Was czy nie musiałyście się stawić np. na dzień lub dwa przed transferem na monitoring i sorawdzenie poziomu progesteronu? Wiem ze w niektórych klinikach stosują praktykę ze jeżeli progesteron nie jest na poziomie około 10 to przekładają transfer. Rozważam czy nie pojechać mimo wszystko na monitoring we wtorek do mojego lekarza prowadzącego ?

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 27 grudnia 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    wracam do gry. Zaczęłam właśnie nowy cykl i umówiłam się na wizytę kontrolną z estadiolem na 7 stycznia 2022 r. Teraz od pierwszego dnia cyklu biorę estrofem. I zaczynamy procedure z criotransferem :)

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Hej dziewczyny,
    wracam do gry. Zaczęłam właśnie nowy cykl i umówiłam się na wizytę kontrolną z estadiolem na 7 stycznia 2022 r. Teraz od pierwszego dnia cyklu biorę estrofem. I zaczynamy procedure z criotransferem :)


    Hej
    powiedzcie mi jak wygląda procedura z criotransferem, czy czynności i czas oczekiwania jest takli sam jak przy świeżym transferze

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Hej
    powiedzcie mi jak wygląda procedura z criotransferem, czy czynności i czas oczekiwania jest takli sam jak przy świeżym transferze

    U mnie to wygląda tak ze od 1 dc brałam estrofem 2x1 przez 6 dni od 7-9 dc brałam 3x1 od 11 dc doszły zastrzyki z prolutexu 1x1 i luteina 3x1 . Ze względu na święta wizytę miałam już 9 dc przed którą oznaczyłam poziom progesteronu i na tej wizycie wyznaczyli mi już datę Transfer który mam w czwartek czyli 16 dc.

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Marzycielka23 Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    U mnie to wygląda tak ze od 1 dc brałam estrofem 2x1 przez 6 dni od 7-9 dc brałam 3x1 od 11 dc doszły zastrzyki z prolutexu 1x1 i luteina 3x1 . Ze względu na święta wizytę miałam już 9 dc przed którą oznaczyłam poziom progesteronu i na tej wizycie wyznaczyli mi już datę Transfer który mam w czwartek czyli 16 dc.

    Dzięki. Ja wizytę mam w 13 dc i tez mam przed wizytą oznaczyć estadiol. Teraz biorę estrofem w dawkowaniu jak twoje. Mam nadzieję, że też wyznaczy mi datę transferu i tym razem będzie udany. A brałyscie jakieś dodatkowe leki oprócz tych które przepisał lekarz??

    Wiek 31 l | Olsztyn/ Artemida /
    drożność OK, cykle nieregularne,
    M: mała ilość plemników
    I IVF 28.10.2021 :(
    II IVF 13.01.2022
    2 mroziaczki
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka23 wrote:
    Dzięki. Ja wizytę mam w 13 dc i tez mam przed wizytą oznaczyć estadiol. Teraz biorę estrofem w dawkowaniu jak twoje. Mam nadzieję, że też wyznaczy mi datę transferu i tym razem będzie udany. A brałyscie jakieś dodatkowe leki oprócz tych które przepisał lekarz??[/QUOTE

    Ja teraz też oznaczylam estradiol ale powiedziała mi dr Joanna ze niepotrzebie. ( na marginesie to była moja pierwsza wizyta u niej i jakoś nie odnioslam dobrego wrażenia) Z dodatkowych leków to ja biorę tylko witaminy cynk, wit. D,kwas foliowy zapytam lekarza czy po transferze brać acard bo pamiętam że po pierwszym vrakam. I pomimo tego ze lekarz mi nie kazał to jutro jeszcze zrobię wynik progesteronu gdzieś wyczytałam ze w innych klinikach jest to standardowa procedura i jeżeli progesteron nie jest na poziomie około 10 to nie robią transferu,

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie jutro za mnie kciuki 😀 Zabieram mojego mrozaczka mam nadzieję że będziemy razem przez najbliższe 9 m-cy.

    Agatkaaaaa, Karcia lubią tę wiadomość

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Dziewczyny trzymajcie jutro za mnie kciuki 😀 Zabieram mojego mrozaczka mam nadzieję że będziemy razem przez najbliższe 9 m-cy.
    Jesteśmy z Tobą. Buziaczki powodzenia

  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny, właśnie zrobiłam test papa. Ryzyko skorygowane:
    Trisomia 21 1:7431
    Trisomia 18 1:6749
    Trisomia 13 <1:20000
    Samoistny poród przedwczesny przed 34 tyg ciąży 1:74

    Wolne beta 9,1
    Papa 3,52

    Lekarz powiedział ze mam niskie ryzyko chorób genetycznych i wszytsko na niskim poziomie. Jednak zmartwił mnie ten wynik samoistnego poród. Co myślicie o tym ?

  • youdith Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Dziewczyny trzymajcie jutro za mnie kciuki 😀 Zabieram mojego mrozaczka mam nadzieję że będziemy razem przez najbliższe 9 m-cy.

    Super! Trzymam kciuki!
    Jakimi lekami byłaś obstawiona do transferu ?

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    youdith wrote:
    Super! Trzymam kciuki!
    Jakimi lekami byłaś obstawiona do transferu ?

    Estrofem 1-6 dc 2x1 tabletce od 7-10 dc 3x1 tab i od 11 dc już cały czas 2x1
    Od 11 dc Prolutex jeden zastrzyk dziennie i luteina 3x1.
    Co do prolutexu to sama zaproponowałam ze wolę od duphastonu ale teraz tak pomyślałam ze jakby się udało i do 12 to brać prolutex to trochę drogo wychodzi no i znów jest problem z dostępnością.
    Powiem Wam ze wyjątkowo spokojnie podchodzę do tematu i staram się nie myślbedzie co bedzie. 13.01 się okaże.



    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • youdith Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o prolutex to faktycznie drogi temat.
    Ja kupowałam w aptece pod gryfem, do końca listopada nie było problemu z dostępnością.
    A u jakiego lekarza miałaś transfer? Przepraszam, może już o tym pisałaś.

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    youdith wrote:
    Jeśli chodzi o prolutex to faktycznie drogi temat.
    Ja kupowałam w aptece pod gryfem, do końca listopada nie było problemu z dostępnością.
    A u jakiego lekarza miałaś transfer? Przepraszam, może już o tym pisałaś.

    Transfer robił mi Domitrz. Wizytę monitorująca w 9 dc miałam u dr Joanny ( bo w tym dni unijny lekarz nie przyjmował) ona rozpisała mi leki i wstępnie chciała mi dać duphaston 3x1 ale ja wczensjej z moim lekarzem dr Anetą rozmaiwlam żeby spróbować na prolutex więc sama poprosiłam tyle ze nie wiedziałam ze będę musiała jak się uda brać te zastrzyki jeszcze później no ale w sumie teraz to najważniejsze żeby kropek się zagniezdzil na dobre

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Verna Ekspertka
    Postów: 158 171

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie in vitro. Staramy się od dwóch lat zajść naturalnie, niby wszystko jest ok, owulacja występuje chociaż nie w każdym miesiącu, mąż ma dobre parametry nasienia. Od przyszłego miesiąca stymulacja clostybegyt. Lekarz ze względu na mój wiek, 35 lat, zalecił stymulację maks 3 miesiące, następnie 3 próby inseminacji, później in vitro. Powiedział że powodzenie po inseminacji to 15%, strasznie mało. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego etapu i przejść od razu do in vitro. Napiszcie proszę ile taka procedura kosztuje w Artemidzie? Mają cennik na stronie, ale nie piszą z których zabiegów, czy badań podczas in vitro będę musiała skorzystać. Leki też swoje kosztują.

    08.2019 - początek starań
    05.2023 punkcja do IVF, 2 zarodki
    05.2023 I transfer, Bhcg 0 😢
    09.2023 II transfer, Bhcg 0 😢
    01.2024 przygotowania do IVF - estrofem, zaplanowana punkcja 02.2024
    01.02.2024 ⏸️
    6w1d- 2,9 mm ❤️
    13.03 - widzimy się 👀
    29.03 - prenatalne I trymestru
    Czekamy na córeczkę
    15.05 - widzimy się 👀

    preg.png
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verna wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie in vitro. Staramy się od dwóch lat zajść naturalnie, niby wszystko jest ok, owulacja występuje chociaż nie w każdym miesiącu, mąż ma dobre parametry nasienia. Od przyszłego miesiąca stymulacja clostybegyt. Lekarz ze względu na mój wiek, 35 lat, zalecił stymulację maks 3 miesiące, następnie 3 próby inseminacji, później in vitro. Powiedział że powodzenie po inseminacji to 15%, strasznie mało. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego etapu i przejść od razu do in vitro. Napiszcie proszę ile taka procedura kosztuje w Artemidzie? Mają cennik na stronie, ale nie piszą z których zabiegów, czy badań podczas in vitro będę musiała skorzystać. Leki też swoje kosztują.

    Cała procedura invitro to około 12 tys. tak ostatnio słyszałam jak mówili w klinice

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 11:15

    Verna lubi tę wiadomość

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Agatkaaaaa Przyjaciółka
    Postów: 115 34

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verna wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie in vitro. Staramy się od dwóch lat zajść naturalnie, niby wszystko jest ok, owulacja występuje chociaż nie w każdym miesiącu, mąż ma dobre parametry nasienia. Od przyszłego miesiąca stymulacja clostybegyt. Lekarz ze względu na mój wiek, 35 lat, zalecił stymulację maks 3 miesiące, następnie 3 próby inseminacji, później in vitro. Powiedział że powodzenie po inseminacji to 15%, strasznie mało. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego etapu i przejść od razu do in vitro. Napiszcie proszę ile taka procedura kosztuje w Artemidzie? Mają cennik na stronie, ale nie piszą z których zabiegów, czy badań podczas in vitro będę musiała skorzystać. Leki też swoje kosztują.
    Koszt jest spory. W Artemidzie odb razu proponują in vitro. Przynajmniej tak wynika z tego co piszą dziewczyny. U nas przynajmniej tak bylo. Nam od razu powiedzieli, że szkoda pieniędzy na inseminację. Koszt to lekka ręką od razu trzeba liczyć, że na pewno ponad 10 tysięcy. Dodatkowo w tym roku możliwe, że będą podwyżki. ;( co do leków to juz w zależności jakie leki będziesz miała przepisywane.

    Verna lubi tę wiadomość

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynałam swoją przygodę 5 lat temu w Artemidzie u męża było słabe nasienie ale mimo to robiłam 2 iui po fakcie stwierdzam , że w takim przypadku jak u nas obniżone parametry nasienia to szkoda kasy.

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Verna Ekspertka
    Postów: 158 171

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Cała procedura invitro to około 12 tys. tak ostatnio słyszałam jak mówili w klinice

    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. 12 tys. jedna próba? Czy to razem z pobieraniem jajeczek plus transfer? Pobieranie nie jest za każdym razem więc kolejne próby będą tańsze? Nie zakładam, że za pierwszym razem się uda.

    08.2019 - początek starań
    05.2023 punkcja do IVF, 2 zarodki
    05.2023 I transfer, Bhcg 0 😢
    09.2023 II transfer, Bhcg 0 😢
    01.2024 przygotowania do IVF - estrofem, zaplanowana punkcja 02.2024
    01.02.2024 ⏸️
    6w1d- 2,9 mm ❤️
    13.03 - widzimy się 👀
    29.03 - prenatalne I trymestru
    Czekamy na córeczkę
    15.05 - widzimy się 👀

    preg.png
‹‹ 2146 2147 2148 2149 2150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ