X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaa wrote:
    Hejo ja już po stymulacji ale zleciała szybciutko, teraz czekam na testowanie jak będziesz miała jakieś pytania to pisz 🥰

    Nela to Twoje pierwsze podejście? I rozumiem że tez Olsztyn ? Najbardziej jakos mnie przeraza punkcja... jest do zniesienia? Kto Ci robil? Ile czasu trzymali Cie jeszcze w klinice?

    Poza tym Trzymam kciuki za Ciebie!! Tak bardzo bardzo mocno!

    Nelaa lubi tę wiadomość

  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    Nela to Twoje pierwsze podejście? I rozumiem że tez Olsztyn ? Najbardziej jakos mnie przeraza punkcja... jest do zniesienia? Kto Ci robil? Ile czasu trzymali Cie jeszcze w klinice?

    Poza tym Trzymam kciuki za Ciebie!! Tak bardzo bardzo mocno!

    Tak to była moja pierwsza procedura, też się bałam punkcji ale zasnęłam szybko po przebudzeniu dostałam paracetamol i pyralgine i po 2 godzinach do domu, dyskomfort był znośny jeszcze następnego dnia wzięłam jeden paracetamol trochę cmily jajniki ale nie jakoś znacznie i brzuch wzdelo , podsumowując nie było źle strach ma wielkie oczy🙂 mam nadzieję że i u Ciebie będzie lekko 🙂 punkcję robiła Dr Kamila a transfer Dr Domitrz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2022, 21:33

  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    Maritka... daj znać po środowej wizycie co dalej... no mi jeszcze kilkanaście dni do wdrożenia Menopur. Więc wiele wkuc przede mną.... a też może macie lekkie zaczerwienie po wstrzyknięciu genopeptylu? A wogole czy zwiększa wam się waga po tych lekach? Czy tylko mi się wydaje?

    Po gonapeptylu miałam lekkie zaczerwienienie; nie ważyłam się z ciekawości jutro to zrobię bardziej myślę że jestem spuchnięta chyba woda się zatrzymuje.

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaa wrote:
    Tak to była moja pierwsza procedura, też się bałam punkcji ale zasnęłam szybko po przebudzeniu dostałam paracetamol i pyralgine i po 2 godzinach do domu, dyskomfort był znośny jeszcze następnego dnia wzięłam jeden paracetamol trochę cmily jajniki ale nie jakoś znacznie i brzuch wzdelo , podsumowując nie było źle strach ma wielkie oczy🙂 mam nadzieję że i u Ciebie będzie lekko 🙂 punkcję robiła Dr Kamila a transfer Dr Domitrz

    A powiedz mi zanim miałaś punkcję ile miałaś wizyt monitorujących przed? I jakie miałaś zarodki? Ile udało się pobrać? A wogole to wszystko odbywa się na parterze czy na piętrze? Inseminację miałam tam przy gabinetach w zabiegowym.

    Nelaa lubi tę wiadomość

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam jeszcze kilka pytań:
    1. Menopur bierze się tylko 6 dni ?
    2. Gonapeptyl do kiedy się bierze?
    3. Po punkcji inne zastrzyki?
    4. A po transferze tez inne zastrzyki i leki? Czytałam w niektórych wątkach że sporo tego jest.

    Przepraszam, że tak dopytuje, ale chcę się nastawić na dalsze etapy...

  • Martitka3006 Autorytet
    Postów: 263 491

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam lekkie zaczerwienienie po zastrzykach ale szybko mija.
    Ważyć się nie ważyłam...wolę chyba nie wiedzieć, ale ogólnie w trakcie całej procedury woda się zbiera, puchnie się itp
    Wiesz co widzę że dr ogólnie ma metodę od wizyty do wizyty więc ja na razie mam tylko 6zastrzykow po 200 od 04 do 09, Gonapeptyl mam brać do 10. Tak mam na kartce rozpisane. Co będzie dalej to dowiem się właśnie na wizycie (czy nadal brać, czy coś innego) Oczywiście wszystko napiszę.
    Ogólnie leki to sprawa indywidualna, zależy od Naszych problemów, ale i cech np wagi. Ciężko zatem porównywać. Każdy lekarz ma też jakieś swoje sprawdzone postępowanie, preferencje leków itp dlatego dziewczyny z innych wątków mają inne leki, dawki

    od 09.2020 r. - starania "na poważnie"
    od 10.2021 r. - klinika
    11.2021 r. - badanie drożności jajowodów 👍
    18.03.22r. - 1 IUI 👎
    14.04.22r. 2 IUI 👎
    06.22r decyzja o IVF
    20.07.22 r. początek stymulacji
    16.08.22r punkcja; 9 komórek Mamy ❄️❄️❄️ (5.1.1. 3.2.1 3.2.3)
    19.08.22 r 1IVF w 3 dobie - klasa zarodka 8.1 ( 10 dpt - beta 62,13; 12dpt - beta 188,9 prog. 35,26; 14 dpt 471,1; 18dpt beta 2656, prog 43,56)
    13.09.22 r 25dpt mamy ♥️


    👱‍♀️35 lata
    Hashimoto, TSH 1,43 ulU/ml

    🧑‍🦲
    Ogólne badanie plemników ok: fragmentacja ok, HBA na poziomie 30%
    Hashimoto, TSH w normie
  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    A powiedz mi zanim miałaś punkcję ile miałaś wizyt monitorujących przed? I jakie miałaś zarodki? Ile udało się pobrać? A wogole to wszystko odbywa się na parterze czy na piętrze? Inseminację miałam tam przy gabinetach w zabiegowym.
    Wszystko na parterze pierwsza wizyta kwalifikacyjna dostałam antykoncepcję i potem 4 wizyty monitorujące i punkcja w jajnikach było ok 20 pęcherzyków niestety w jednym jajniku wszystkie puste prawie pobrana 12 8 było dobrych 6 zapłodnili ale przetrwały tylko 3 zarodki 2.1.2 , 4.1.2, 4.2.3

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odp. Cieszę się, że mogę na was liczyć. Razem raźniej.... poza tym, tylko my jesteśmy w stanie zrozumieć się na wzajem. Co przechodzimy, co czujemy....

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martitka3006 wrote:
    Też mam lekkie zaczerwienienie po zastrzykach ale szybko mija.
    Ważyć się nie ważyłam...wolę chyba nie wiedzieć, ale ogólnie w trakcie całej procedury woda się zbiera, puchnie się itp
    Wiesz co widzę że dr ogólnie ma metodę od wizyty do wizyty więc ja na razie mam tylko 6zastrzykow po 200 od 04 do 09, Gonapeptyl mam brać do 10. Tak mam na kartce rozpisane. Co będzie dalej to dowiem się właśnie na wizycie (czy nadal brać, czy coś innego) Oczywiście wszystko napiszę.
    Ogólnie leki to sprawa indywidualna, zależy od Naszych problemów, ale i cech np wagi. Ciężko zatem porównywać. Każdy lekarz ma też jakieś swoje sprawdzone postępowanie, preferencje leków itp dlatego dziewczyny z innych wątków mają inne leki, dawki


    O tak Martitka daj znać koniecznie. Mi Dr D. mówił na początku, że właśnie od tej wizyty ok 2 - 3 monitoringi tak mniej więcej i dopiero punkcja. Ciekawe jak będzie u Ciebie? I jakie dalej leki.

    Trzymam kciuki!

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaa wrote:
    Wszystko na parterze pierwsza wizyta kwalifikacyjna dostałam antykoncepcję i potem 4 wizyty monitorujące i punkcja w jajnikach było ok 20 pęcherzyków niestety w jednym jajniku wszystkie puste prawie pobrana 12 8 było dobrych 6 zapłodnili ale przetrwały tylko 3 zarodki 2.1.2 , 4.1.2, 4.2.3


    A wizyty monitorujące są raczej co drugi dzień czy z dnia na dzień? Muszę ułożyć plan działania w pracy... właśnie a jak mowa o pracy? Po transferze brałaś zwolnienie? Ja mam barrrdzzooo stresująca pracę i myślę o tym intensywnie... niestety po inseminacjach chodziłam i akurat takie miałam tam wydarzenia, że żałuję. ...

  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    A wizyty monitorujące są raczej co drugi dzień czy z dnia na dzień? Muszę ułożyć plan działania w pracy... właśnie a jak mowa o pracy? Po transferze brałaś zwolnienie? Ja mam barrrdzzooo stresująca pracę i myślę o tym intensywnie... niestety po inseminacjach chodziłam i akurat takie miałam tam wydarzenia, że żałuję. ...
    Jak wprowadzili mi bemfole to miałam już co 2 dni monitoring, ja na szczęście nie mam aktualnie stresującej pracy więc nie wzięłam zwolnienia i dobrze się czułam, ale gdybym była na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiala tylko brała zwolnienie odrazu stres wpływa na cały organizm i na pewno nie będzie sprzyjał, a tak spokojnie odpoczniesz w domu 🙂

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    Dziewczynki mam jeszcze kilka pytań:
    1. Menopur bierze się tylko 6 dni ?
    2. Gonapeptyl do kiedy się bierze?
    3. Po punkcji inne zastrzyki?
    4. A po transferze tez inne zastrzyki i leki? Czytałam w niektórych wątkach że sporo tego jest.

    Przepraszam, że tak dopytuje, ale chcę się nastawić na dalsze etapy...

    Już Ci odpisuje, menopur bierzesz więcej nic 6 dni, po 6 dniach kontrola i zazwyczaj później co dwa dni i tak przedłużają co dwa dni aż będzie stop. Zazwyczaj jeszcze jakieś 3-5 dni. Na koniec stymulacji zastrzyk ovitrelle. Gonapeptyl to nie wiem do kiedy się bierze, bo nie miałam, szlam krótkim protokołem. Po punkcji czasami są zastrzyki z progesteronu . Po transferze tez czasami są zastrzyki Albo wcale. ja po punkcji nie miałam zastrzykow, a po transferze miałam heparyne w brzuch codziennie oraz miałam przez pierwszy tydzień zastrzyki w tylek z agolutin, a potem co trzy dni. (progesteron). Dobór zastrzykow jest bardzo indywidualny. Wszystko Ci będzie mówił lekarz.

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... wrote:
    A wizyty monitorujące są raczej co drugi dzień czy z dnia na dzień? Muszę ułożyć plan działania w pracy... właśnie a jak mowa o pracy? Po transferze brałaś zwolnienie? Ja mam barrrdzzooo stresująca pracę i myślę o tym intensywnie... niestety po inseminacjach chodziłam i akurat takie miałam tam wydarzenia, że żałuję. ...

    Jeśli masz stresująca pracę i możesz wziąć zwolnienie to śmiało bierz. Odpoczniesz chociaż od pracy, bo głowa i tak będzie zajęta transferem.

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczynki... z Wami czuje się o wiele raźniej.

  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Już Ci odpisuje, menopur bierzesz więcej nic 6 dni, po 6 dniach kontrola i zazwyczaj później co dwa dni i tak przedłużają co dwa dni aż będzie stop. Zazwyczaj jeszcze jakieś 3-5 dni. Na koniec stymulacji zastrzyk ovitrelle. Gonapeptyl to nie wiem do kiedy się bierze, bo nie miałam, szlam krótkim protokołem. Po punkcji czasami są zastrzyki z progesteronu . Po transferze tez czasami są zastrzyki Albo wcale. ja po punkcji nie miałam zastrzykow, a po transferze miałam heparyne w brzuch codziennie oraz miałam przez pierwszy tydzień zastrzyki w tylek z agolutin, a potem co trzy dni. (progesteron). Dobór zastrzykow jest bardzo indywidualny. Wszystko Ci będzie mówił lekarz.

    Nadziejka zdradź agolutin i heparyna z Olsztyna zlecone ? Jak sciagalas agolutin do Polski?Jakie miałaś wskazania do heparyny mi ja przepisał dr Paśnik że wzgledu na pai i mthfr w klinice nie było mowy o niej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 10:26

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Jeśli masz stresująca pracę i możesz wziąć zwolnienie to śmiało bierz. Odpoczniesz chociaż od pracy, bo głowa i tak będzie zajęta transferem.

    Czy mogę to pewnie nie za bardzo.... ale niestety muszę postawić wszystko ba jedna kartę żeby nie żałować... trudno.... są rzeczy ważne i ważniejsze... a teraz to jest dla mnie priorytetem. I tak żałuję że przy insem. chodziłam.... dwie nieudane, a w pracy konto, że brak słów...

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaa wrote:
    Nadziejka zdradź agolutin i heparyna z Olsztyna zlecone ? Jak sciagalas agolutin do Polski?Jakie miałaś wskazania do heparyny mi ja przepisał dr Paśnik że wzgledu na pai i mthfr w klinice nie było mowy o niej.

    Heparyne to już mi dr Z dal przy drugiej procedurze, bo się uparłam. Nie miałam badań ale miałam za sobą już trzy nieudane transfery.

    Agolutin już dostałam z automatu przy trzeciej procedurze ale w Kriobanku w Białymstoku. Byłam na sztucznym cyklu i bardzo ważne było utrzymać wysoki poziom progesteronu. Ja po transferze miałam poziom od 75 do 125. Ale ja mam endometrioze i przy tym nie ma takiej przyswajalności progesteronu, wiec miałam dziennie 2 globulki cyclogestu 400 oraz zastrzyk Agolutinu. Ja dostałam Agolutinu w klinice. Niestety tani nie był bo jeden zastrzyk 40 zl, a łącznie przyjęłam 30 zastrzyków do odstawienia. W Czechach ponoć opakowanie kosztuje ok 20 zł, a ja płaciłam 200 zł.

  • Ach... Ekspertka
    Postów: 261 94

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Heparyne to już mi dr Z dal przy drugiej procedurze, bo się uparłam. Nie miałam badań ale miałam za sobą już trzy nieudane transfery.

    Agolutin już dostałam z automatu przy trzeciej procedurze ale w Kriobanku w Białymstoku. Byłam na sztucznym cyklu i bardzo ważne było utrzymać wysoki poziom progesteronu. Ja po transferze miałam poziom od 75 do 125. Ale ja mam endometrioze i przy tym nie ma takiej przyswajalności progesteronu, wiec miałam dziennie 2 globulki cyclogestu 400 oraz zastrzyk Agolutinu. Ja dostałam Agolutinu w klinice. Niestety tani nie był bo jeden zastrzyk 40 zl, a łącznie przyjęłam 30 zastrzyków do odstawienia. W Czechach ponoć opakowanie kosztuje ok 20 zł, a ja płaciłam 200 zł.


    Jesteśmy jak laboratorium chemiczne ;) niedługo po tylu zastrzykach i lekach będziemy świecić... ;) oczywiście o cenach nie wspomnę. ... jeśli jestem po poronieniu naturalnym to pewnie też mi coś ekstra dorzuca. Ale nie mam co przewidywać... przyjdzie czas to się wszystkiego dowiem .. jednak tak łatwo powiedzieć, a już myślę co dalej....

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poronieniu to upieraj się na heparyne, nie zaszkodzi.

    Nelaa lubi tę wiadomość

  • Nelaa Przyjaciółka
    Postów: 115 26

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Po poronieniu to upieraj się na heparyne, nie zaszkodzi.
    Najgorsze w tych całych staraniach jest to że ciężko zaufać komukolwiek i trzeba szukać rozwiązań na własną reke😥

‹‹ 2160 2161 2162 2163 2164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ