X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzieliście dzisiaj na stronie MZ? http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/programy-zdrowotne/konkursy/program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego/ogloszenie-w-sprawie-podzialu-srodkow-finansowych-pomiedzy-realizatorow-programu-zdrowotnego-pn.-program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego-na-lata-2013-2016-w-2016-r.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nooo, całkiem nieźle, na 8. miejscu z trzydziestu.
    to jednakże bardzo dotkliwie pokazuje, że pieniądze nie płyną wartko strumykiem ale że kurek zakręci się w odpowiednim czasie.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Kometa: nawet nie wiem jakie badania oprócz bety, nadal kotrola płynów :p
    pielęgniarki nic nie mogą mówić chyba boją się ordynatora :p nawet jak chciałam zejść po wodę prosily żebym poinformowała lekarza :p
    Jeszcze tu jestem niestety :p biorę swoje leki które jutro mi się kończą, dobrze że mam recepty od lekarza u którego byłam i wypisze mi na ten dostinex też ale mówi ze to jakaś kpina jest takie postępowanie ze będąc w szpitalu mam sobie recepty organizowac ehh

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście, że kpina.

    ewa84, Lola79 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Żałuję że przyjechałam:(
    Dziś był ordynator generalnie pytanie kto mnie w ogóle skierował do szpitala, że przesadzam i takie tam, nie wiem po co w tej sytuacji kazali mi zostać :/
    Jeszcze muszę sobie załatwić dostinex bo oni nie mają u siebie. Niby jak będąc w szpitalu :(
    Beta wieczorem 88

    Edit: w ogóle myśleli że transfer w innej klinice był :( coś sobie wymyślili i jeszcze źli

    Jeszcze po wyjściu słyszałam teksty ze dolegliwości mijają z porodem :p
    Przeciez nie przyszłam tu na ciąże tylko dlatego że mam torbiele, wielkie jajniki a przy tym no spe muszę brać co godzinę.
    Dodam że na sali jest 16 stopni i już mnie rozkłada

    oto Polska właśnie..
    Olej system. Przetrwasz to jakoś. Czasem po prostu lepiej przemilczeć. A co oni ogrzewania nie mają? Przerażająca temperatura jak dla mnie :/

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No racja :) dobrze że pielęgniarki są ok :)
    W ogóle lekarz nie mógł zrozumieć skąd ten Kraków sobie wymyśliłam :(
    Witki opadają:p

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogrzewanie nie daje coś rady :p
    U mnie w domu 23-25 stopni więc tutaj męczę się strasznie

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    No racja :) dobrze że pielęgniarki są ok :)
    W ogóle lekarz nie mógł zrozumieć skąd ten Kraków sobie wymyśliłam :(
    Witki opadają:p
    Chyba nie zna realiów programu rządowego in vitro.
    Nio co do temperatury to ja musze mieć min. 22. W sypialni rzadko grzeje tylko, za to jestem po uszy przykryta kołdrą ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a od czego zalezy ten podzial środków? Ze jedne kliniki dostaja więcej inne mniej?

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Dziewczyny a od czego zalezy ten podzial środków? Ze jedne kliniki dostaja więcej inne mniej?
    od tego jaki mają przerób i skuteczność.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    No racja :) dobrze że pielęgniarki są ok :)
    W ogóle lekarz nie mógł zrozumieć skąd ten Kraków sobie wymyśliłam :(
    Witki opadają:p
    co go to obchodzi gdzie się leczysz. możesz w całym kraju się leczyć u specjalisty. tylko lekarza poz się wybiera jednego. "sobie wymyśliłaś". no rzeczywiście. heh. każda z nas miała akurat taki kaprys, żeby jeździć sobie na wycieczki przez pół Polski albo i więcej, bo Kraków to takie ładne miasto.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    od tego jaki mają przerób i skuteczność.
    No to ladna produkcja musi isc w tej gamecie nr 1 hihi

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    No to ladna produkcja musi isc w tej gamecie nr 1 hihi

    Czesc dziewczyny. Żaden przerob :-) srodki nie sa rozdzielane na podstawie skutecznosci. To kwestia zaplecza kliniki, ilosci lekarzy, dr n. med., embriologow z ESHRE czyli tylko tego ile cykli realnie jest w stanie przeprowadzic klinika w danym czasie. Fakt, im wieksza klinika tym wiecej pacjentow ale do skutecznosci ma sie to nijak. Klinika jak klinika, nie narzekam, maja warunki, ale w ciazy poki co nie jestem.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielinka_97 wrote:
    Żaden przerob :-) srodki nie sa rozdzielane na podstawie skutecznosci. To kwestia zaplecza kliniki, ilosci lekarzy, dr n. med., embriologow z ESHRE czyli tylko tego ile cykli realnie jest w stanie przeprowadzic klinika w danym czasie. Fakt, im wieksza klinika tym wiecej pacjentow ale do skutecznosci ma sie to nijak.

    przerób, właśnie przerób zaplecze, liczba lekarzy, embriologów, liczba cykli własnie to jest przerób kliniki. Dokładnie tak.

    http://wyborcza.pl/1,76842,16153343,Rzad_oglosil__kto_dostanie_pieniadze_na_in_vitro_.html?disableRedirects=true
    Wprawdzie z 2014, ale:
    "Punkty przy ocenie oferty komisja konkursowa przyznawała m.in. za doświadczenie kadry, sprzęt, którym dysponuje, dostępność kliniki, liczbę par, które może przyjąć do leczenia. Ważny element oceny to także zobowiązanie, że ośrodek będzie raportować wyniki leczenia do ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), czyli prestiżowego międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się propagowaniem studiów i badań w dziedzinie rozrodczości, i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu."
    Doświadczenie i sprzęt najczęściej przekładają się właśnie na skuteczność. Nie chce mi się szukać tego rankingu z wyborczej i porównywać punkt po punkcie kliniki ale tak to mniej więcej wychodzi. Przy jakimś tam uogólnieniu oczywiście. Bo wiadomo jak to w statystykach właśnie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 19:13

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Widzieliście dzisiaj na stronie MZ? http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/programy-zdrowotne/konkursy/program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego/ogloszenie-w-sprawie-podzialu-srodkow-finansowych-pomiedzy-realizatorow-programu-zdrowotnego-pn.-program-leczenie-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia-pozaustrojowego-na-lata-2013-2016-w-2016-r.
    Na 8 miejscu. Całkiem dobra pozycja jak na tak małą klinikę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Bogu ze w porę uciekam z invicty bo jest na 13 miejscu i na tyle ludzi co tam jest na listach to kasy mało dostali, współczuję tym ktorzy tam siedzą i czekaja z nadzieją na pierwsza procedure

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 19:32

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, w obecnej sytuacji to nie jest powiedziane że i my się swoich procedur wszystkich doczekamy. Ciul wie jak te kliniki tą kasą zarządzają i jak oni to sobie wszystko obliczyli i zraportowali do Ministerstwa. Trochę to takie wróżenie z fusów. Liczba zapisanych par do programu, liczba tych w trakcie/po pierwszej procedurze, drugiej, trzeciej, nowe kwalifikacje (bo przecież dziewczyny niedługo jadą dopiero na kwalifikacje). Kto zdąży ten zdąży. No cóż- zobaczymy. Oby udało nam się w najbliższych podejściach dopiąć swojego.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy w życia Gameta to klinika, która z pacjenta wyssa każdy grosz i zleci tysiace zbędnych badań za kosmiczna kwotę. Kiedy raczkowałam w temacie dałam się naciagnać na prawie 2 tysiace złotych i zabieg historoskopii.
    Co do scratchingu to przed samym zabiegiem czytałam, że jest bolesny ale ze względu na krótki czas trwania nie podaje się znieczuulenia. Więc szłam nastawiona na niezbyt miłe doświadczenie. Po scratchingu z przyjemnościa powiedziałam Chruścikowi, że spodziewałam się dramatu a nic nie bolało,z uśmiechem powiedział, że wszystko zależy kto jak robi. Więc z doświadczenia powiem, że jest to uczucie bliskie pobraniu cytologii bynajmniej w wykonaniu doktorka :) nic się nie bójcie dziewczyny. Z tego wszystkiego najgorsze jest czekanie.
    Trzymajcie kciukasy żeby mój junior przeżył rozmrażanie, bardzo mnie to stresuje

    ComeToMeBaby, Torunianka lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymamy Loniu, pewnie że trzymamy :)

    Lonia lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam Lonia! :)

    Lonia lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ