X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ania, w obecnej sytuacji to nie jest powiedziane że i my się swoich procedur wszystkich doczekamy. Ciul wie jak te kliniki tą kasą zarządzają i jak oni to sobie wszystko obliczyli i zraportowali do Ministerstwa. Trochę to takie wróżenie z fusów. Liczba zapisanych par do programu, liczba tych w trakcie/po pierwszej procedurze, drugiej, trzeciej, nowe kwalifikacje (bo przecież dziewczyny niedługo jadą dopiero na kwalifikacje). Kto zdąży ten zdąży. No cóż- zobaczymy. Oby udało nam się w najbliższych podejściach dopiąć swojego.
    kochana ja nie licze nawet na to ze uda sie wszystkie procedury zrobic bo nie starczy kasy , bede szczesliwa po jednej a jak zalapie sie na druga to bede przeszczesliwa :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia na pewno wytrzyma bo twardziel z niego niezły :)

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    odwodnianie Vanili odpuściłam, ale tu...tu aż kłuje w oczy.
    masz ołówka z procy! w czolo!
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1d46f0aa8049.jpg
    następnym razem poleci ostrzem w twoją stronę, dziś dostajesz z gumki :P
    W ciąży jestem. Odpuść! Hyhyhy.
    Coś mi nie stykalo ale nie wiedziałam co.

    Co u mnie? Wczoraj pierwszy dzień w pracy i bang wypowiedzenie w nagrodę za to, że byłam w szpitalu. No nie kumam tego jak tak można. Powiedzialam co i jak i wycofali się ale niesmak pozostal.
    Zdrowie - znacząca poprawa ale jajniki chyba nadal sa ogromne bo coś bola. Nudności minęły. Wyostrzyl mi się węch do tego stopnia, że wszystko mi śmierdzi i myślę, że jest popsute. No tak jakoś. Do tego jestem niewyobrażalnie zmęczona i senna. Potrafię spac do 11 a potem bez problemu mogę resztę dnia przysypiac na kanapie, dodam że ledwo wytrzymuje do 21 kiedy to musze zrobić zastrzyk z clexane :( Musze wytrwać do czwartku do 20 bo wówczas mam wizytę u gina. Najgorsze 47 h przede mną.

    No to tyle u mnie :)

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Trzymajcie kciukasy żeby mój junior przeżył rozmrażanie, bardzo mnie to stresuje
    Trzymam i ja :)

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    W ciąży jestem. Odpuść! Hyhyhy.
    Coś mi nie stykalo ale nie wiedziałam co.

    Co u mnie? Wczoraj pierwszy dzień w pracy i bang wypowiedzenie w nagrodę za to, że byłam w szpitalu. No nie kumam tego jak tak można. Powiedzialam co i jak i wycofali się ale niesmak pozostal.
    Zdrowie - znacząca poprawa ale jajniki chyba nadal sa ogromne bo coś bola. Nudności minęły. Wyostrzyl mi się węch do tego stopnia, że wszystko mi śmierdzi i myślę, że jest popsute. No tak jakoś. Do tego jestem niewyobrażalnie zmęczona i senna. Potrafię spac do 11 a potem bez problemu mogę resztę dnia przysypiac na kanapie, dodam że ledwo wytrzymuje do 21 kiedy to musze zrobić zastrzyk z clexane :( Musze wytrwać do czwartku do 20 bo wówczas mam wizytę u gina. Najgorsze 47 h przede mną.
    No to tyle u mnie :)



    Wypowiedzenie? :-O powiedziałaś o ciąży, ze zdanie zmienili?
    Masakra jak pracodawcy czasem ludzi traktują... a raczej kobiety.

    fajnie że ze zdrowiem juz lepiej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2016, 22:55

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, Vanili, rozwiń się.
    Przykra sprawa.
    Ta senność to normalna sprawa w ciąży, wiesz? :-D

    Lola79 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Właśnie, Vanili, rozwiń się.
    Przykra sprawa.
    Ta senność to normalna sprawa w ciąży, wiesz? :-D
    Co do sennosci to fakt. Ale tylko do czasu... aż brzuchowy lokator na to pozwoli. Im większy brzuszek tym będzie gorzej ;) A jak już maluch zmieni miejsce stałe pobytu to każda minuta snu będzie na wagę złota :-D więc tenteges korzystaj ile się da! :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 00:01

    pabelka88, Lonia lubią tę wiadomość

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee prawdziwa zabawa zaczyna się jak maluch zaczyna chodzic hehe :)

    Lola79 lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • bubus Znajoma
    Postów: 23 28

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    właśnie staram się nadrobić wasz wątek, jednak jest mega rozległy..
    Ja także będę pacjentką Artvimedu, widzę że jest tu bardzo duży ruch, mam nadzieję, że to dobrze:-)
    Wyczytałam,że są wśród Was dziewczyny, którym w klinice się udało, czego serdecznie gratuluję.
    Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące.

    Postaram sie powoli dowiedzieć się co u Was się dzieje i chciałabym dołączyć do WAs.

    Szukam właśnie informacji jakie badania muszę jeszcze wykonac i które powtórzyć.
    Na pewno nie mam w ogóle wirusologii,ani mąż. AMH mam z kwietnia, a hormony typu FSH, Lh itp mam z września, bo wtedy liczyłam na to,że uda mi się zakwalifikować we wrześniu w Katowicach.Ale niestety brak środków..

    Czy mogłybyście odpowiedzieć, czy muszę robić usg piersi? Chciałabym mieć wszytko co potrzebne na moją wizytę,a nie mam za dużo czasu.

    pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wolnego dnia.

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubus wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    właśnie staram się nadrobić wasz wątek, jednak jest mega rozległy..
    Ja także będę pacjentką Artvimedu, widzę że jest tu bardzo duży ruch, mam nadzieję, że to dobrze:-)
    Wyczytałam,że są wśród Was dziewczyny, którym w klinice się udało, czego serdecznie gratuluję.
    Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące.

    Postaram sie powoli dowiedzieć się co u Was się dzieje i chciałabym dołączyć do WAs.

    Szukam właśnie informacji jakie badania muszę jeszcze wykonac i które powtórzyć.
    Na pewno nie mam w ogóle wirusologii,ani mąż. AMH mam z kwietnia, a hormony typu FSH, Lh itp mam z września, bo wtedy liczyłam na to,że uda mi się zakwalifikować we wrześniu w Katowicach.Ale niestety brak środków..

    Czy mogłybyście odpowiedzieć, czy muszę robić usg piersi? Chciałabym mieć wszytko co potrzebne na moją wizytę,a nie mam za dużo czasu.

    pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wolnego dnia.

    Witamy :)

    Co do badań:
    -cytologia
    -usg piersi
    -amh
    -fsh
    -grupa krwi
    -prolaktyna
    -toxo igg i igm
    -różyczka
    -cytimegalia igg i igm
    -vdrl
    -hbs tyb. B
    -hbs typ c
    -chlamydia trachomatis igg i igm
    -chlamydia pcr (wymaz)
    -hiv combo
    -ft4
    -tsh
    -anty TPO
    -przeciwciała atg

    Z jakiego czynnika podchodzicie? Kiedy wizyta kwalifikacyjna?
    Ja też się starałam w Katowicach ale miejsc brak. ..byliście w Angliusie czy Gyncentrum?

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa i biocenoza pochwy (wymaz)

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola, to żeś pojechała z tymi badaniami hahahahaha połowa niepotrzebna jest do kwalifikacji.
    To co para ma w swojej historii choroby to inna sprawa.

    ewa84 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Lola, to żeś pojechała z tymi badaniami hahahahaha połowa niepotrzebna jest do kwalifikacji.
    To co para ma w swojej historii choroby to inna sprawa.

    A które są niepotrzebne? Bo to są badania zlecone przez dr Ch i dr z Angeliusa właśnie..oboje zajmują się in vitro.
    Połowa z nich jest standardowo zalecana kobietom przez staraniami w sumie.
    Nie podchodzilismy z czynnika żeńskiego. Wiec nie miałam nic extra zleconego. Nie mam PCOS ani problemów z tarczyca. Wiec historia choroby tu raczej nie ma znaczenia. U nas to mój Z miał zleconych dużo dodatkowych to fakt ale x powód tarczycy i fatalnych parametrów nasienia.
    Nie wiem które są potrzebne do samej kwalifikacji ale te które wymieniłam są potrzebne do rozpoczęcia procedury z tego co mi 2 dr w sumie powiedziało ;)
    Więc prędzej czy później je zrobić trzeba. No ale jeśli masz jakieś inną wiedzę to mi napisz które robiłam nie potrzebnie. Wiele z nich robiłam po kwalifikacji ale to nie zmienia faktu że płaciłam sama. Wiec chyba lepiej zrobić większość za jednym zamachem niz biegać jak ja 5 x chyba ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 16:03

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola :)))

    Do kwalifikacji to chyba zależy jaki czynnik
    Ale na pewno AMH, Fsh, tsh
    Badanie nasienia.
    Warto mieć odrazu chlamydia metodą pcr, toxo, rozyczka, cytologia, biocenoza
    Oraz wirusowe dla obojga partnerów i grupy krwii bo to musi być a czasu mało.
    Ja nie miałam usg piersi zleconego ;)

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z wirusologia bym dała sobie spokój bo te badania sa w standardzie po kwalifikacji i sa za darmo a do kwalifikacji potrzebne nie sa wcale, usg piersi jest zalecane ale tylko zalecane,przed 1 procedura mam zlecona:cytologie, biocenoze, anty hbc, chlamydie metoda pcr, toxo igg igm

    ja co prawda byłam kwalifkowana w invikcie i tam było potrzebne amh , fsh, zaswiadczenie od ginekologa /androloga o czasie starania i leczeniu, oraz badanie nasienia nie starsze niz 6 miesiecy i to jest w regulaminie programu rzadowego reszta to wymysł klinik
    badania ktore sa w ustawie robi sie przed pierwsza procedura(grupa krwi i wirusologia jest darmowe jak juz wspomniałam ale w artvimedzie trzeba o tym przypomnieć lekarzowi bo proboje zlecic je jako platne) )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 16:32

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i właśnie my o tym nie wiedzieliśmy a panie w rejestracji mówiły że to do kwalifikacji trzeba mieć. więc ja robiłam a mój m jako dawca krwi wydębił wyniki z punktu poboru i w sumie jego wirusologię i grupę krwi mieliśmy gratis. a ja swoją grupę zrobiłam już wcześniej. do tego potrzebne jest amh i fsh, chlamydia.

    reszta badań to już jest wasza historia choroby. my też mieliśmy różne badania, wiadomo.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • bubus Znajoma
    Postów: 23 28

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) dzięki za odzew. Tylko,że teraz i tak nie wiem już,co robić..Bo nie chciałabym odejść z kwitkiem.
    Wizytę mamy 21 styczeń.

    Mamy 3 lata starań, wyniki męża super, problem jest u mnie najprawdopodobniej,miałam 2 razy hsg,za drugim razem podczas badania pod silnym kontrastem udroznil mi mój gin oba jajowody,które okazaly się niedrozne, to bylo w listopadzie 2014,w kwietniu 2015 histeroskipia, znaleźli dwa polipy i usunęli je. Wszystkie moje wyniki są dobre. Owulacje wszystko pięknie.
    Od wrzesnia leczymy się w Invimedzie w K-cach. Właściwie to zdecydowaliśmy się na komercyjne podejście, ale ciągle wierzylam i wierze,że jednak uda się refundowane stąd Kraków.

    A co do badań to chodzi mi o badania koniecznie do kwalifikacji. Więc skoro amh mam z kwietnia to na pewno muszę powtórzyć(właśnie czekam na @) i właśnie się zastanawiam czy reszta hormonów,czy je też powtarzać robiłam wszystko we wrześniu i jeszcze Tez większość wcześniej... Nie chciałabym być odeslana przez nieaktualne bania. Aha i ta wirusologia i czystość pochwy, potrzebne na kwalifikacje?
    Z góry dzięki za reakcję.
    Jestem obecnie tak zestresowana,jak chyba nigdy, tak się boje,że jednak się nie uda i kwalifikacja i w ogóle nasze marzenie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    no i właśnie my o tym nie wiedzieliśmy a panie w rejestracji mówiły że to do kwalifikacji trzeba mieć. więc ja robiłam a mój m jako dawca krwi wydębił wyniki z punktu poboru i w sumie jego wirusologię i grupę krwi mieliśmy gratis. a ja swoją grupę zrobiłam już wcześniej. do tego potrzebne jest amh i fsh, chlamydia.

    reszta badań to już jest wasza historia choroby. my też mieliśmy różne badania, wiadomo.
    mi Panie z recepcji w artvimedzie mimo ze bylam po kwalifkacji podyktowaly taka liste badan ze masakra jakas o niektorych to pierwszy raz słyszałam, postanowiłam poczekac na wizyte ,wziasc to co mam i tak zrobilam, dostałam rozpiske tych badan co dodatkowo sa potrzebne(wymieniłam w poscie poprzednim ) i tyle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubus wrote:
    Witajcie :-) dzięki za odzew. Tylko,że teraz i tak nie wiem już,co robić..Bo nie chciałabym odejść z kwitkiem.
    Wizytę mamy 21 styczeń.

    Mamy 3 lata starań, wyniki męża super, problem jest u mnie najprawdopodobniej,miałam 2 razy hsg,za drugim razem podczas badania pod silnym kontrastem udroznil mi mój gin oba jajowody,które okazaly się niedrozne, to bylo w listopadzie 2014,w kwietniu 2015 histeroskipia, znaleźli dwa polipy i usunęli je. Wszystkie moje wyniki są dobre. Owulacje wszystko pięknie.
    Od wrzesnia leczymy się w Invimedzie w K-cach. Właściwie to zdecydowaliśmy się na komercyjne podejście, ale ciągle wierzylam i wierze,że jednak uda się refundowane stąd Kraków.

    A co do badań to chodzi mi o badania koniecznie do kwalifikacji. Więc skoro amh mam z kwietnia to na pewno muszę powtórzyć(właśnie czekam na @) i właśnie się zastanawiam czy reszta hormonów,czy je też powtarzać robiłam wszystko we wrześniu i jeszcze Tez większość wcześniej... Nie chciałabym być odeslana przez nieaktualne bania. Aha i ta wirusologia i czystość pochwy, potrzebne na kwalifikacje?
    Z góry dzięki za reakcję.
    Jestem obecnie tak zestresowana,jak chyba nigdy, tak się boje,że jednak się nie uda i kwalifikacja i w ogóle nasze marzenie.
    Wirusologia i czystosc jest potrzebna do pierwszej procedury dopiero :) powtorz amh i fsh(3dc) wybierz cala dokumentacje z invimedu i ogolnie wez wszystko co masz, nawet monitoringi noi badanie nasienia nie starsze niz 6 miesiecy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 16:40

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja wymieniłam badania potrzebne kobiecie:
    - bez problemow hormonalnych
    - standardowo zleconych kobietom przed rozpoczęciem starań
    - wymaganych do kwalifikacji
    - wymaganych do 1 procedury

    Niestety już straciłam rachubę dokładnie co i w którym momencie miałam zalecane.

    W każdym razie jeśli dojdzie do 1 procedury mam już niezbędny komplet.

    W przypadku czynnika żeńskiego pewnie zakres badań też jest inny myślę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 17:24

‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ