X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Aaa bo jak ja rozmawiałam z lekarzem to mi powiedział, że "Od 1 listopada do odwołania wszystkie kliniki w Polsce nie będą przeprowadzały IVF, jak długo to potrwa zależy od urzędników w MZ."

    Tak, zgadza się też o tym wspomniał.Powiedział, że to się zgra z moim nowym cyklem ponieważ to ma potrwać do drugiej połowy listopada.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli tak mniej więcej do którego?
    Bo ja powinnam dostać 11.11 @ i jestem ciekawa czy w listopadzie czy w grudniu zaczniemy procedure. (O ile się jutro zakwalifikujemy)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nie określił wspomniał coś o 2 tygodniach. Wczoraj był mój 1dc w związku z czym mogłabym już dzisiaj zacząć stymulację ale doktor stwierdził, że bez sensu jest mnie teraz stymulować bo nie wiadomo czy przeprowadzą u mnie transfer w związku z tym 1 listopada i że bezpieczniej będzie poczekać. Przepisał mi recepte na leki i jak tylko zacznie się 2dc mam już rozpoczynać stymulację a to będzie około 20 listopada. Potem wiadomo mam zadzwonić do nich, umówić się w terminie 6dc na usg. A co do tego 1 listopada to wiem, że wchodzi nowa ustawa z leczeniem pozaustrojowym i stąd może tez ta przerwa.

    Torunianka, Lonia lubią tę wiadomość

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to lipa. Czyli w razie zakwalifikowania będzie to grudzień. Tyle, że punkcja by nam wyszła wtedy 25.12 i ciekawe czy w święta będą pracować.

    Przed chwilą do nich dzwoniłam czy mają jeszcze wolne miejsca i powiedzieli, że tak. Bo wiecie nie chciałabym na marne jutro jechać ponad 400km skoro by nie było wolnych miejsc.

    sucharek85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz dopytać, wydaje mi się że powinniście zdążyć przed grudniem, ponieważ stymulacje możesz zacząć wcześniej a te dwa tygodnie od 1 listopada to chyba chodzi o sam transfer (czyli powiedzmy do 15.11 wyłącznie transfery są wstrzymane). Tak więc jeśli bedziesz miała protokół krótki (którego czas do punkcji trwa średnio 11-12 dni) to od 11.11 bedzie już 23-25 listopada. Jakby co daj znać po wizycie ponieważ mogę się mylić.
    Będzie dobrze :) też byłam pewna obaw, po wizycie wszystko się zmieniło :)

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro ze stresu pewnie wszystko pozapominam. A mam tyyyyle pytań :) Oby było tak jak mówisz ;) Na pewno dam znać co i jak. Wizyte mam u jakieś Pani Doktor nie u tego Pana Doktora i czuje się nie pewnie..

    Kayaa lubi tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 23 października 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Jutro ze stresu pewnie wszystko pozapominam. A mam tyyyyle pytań :) Oby było tak jak mówisz ;) Na pewno dam znać co i jak. Wizyte mam u jakieś Pani Doktor nie u tego Pana Doktora i czuje się nie pewnie..
    Spokojnie to tylko kwalifikacja :) zawsze mozesz sie przepisac do dr Chrostowskiego. Trzymam kciuki dziewczyny.

    Kayaa, Torunianka, Kiniacz lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Spokojnie to tylko kwalifikacja :) zawsze mozesz sie przepisac do dr Chrostowskiego. Trzymam kciuki dziewczyny.

    Kwalifikacji nie mogę przepisać bo do dr Chrostowskiego nie ma wolnych terminów. A co dalszych wizyt to zobacze jaka jest ta Pani Doktor ;) Nie dziękuje za Kciuki ;* Przydadzą się .

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 23 października 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno jakość będzie taka sama :) ja stresuje sie punkcja i mam nadzieje, ze transfer bede miala przed 1 listopada

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze. Musi :)

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 23 października 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:27

    20140607580114.png

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 23 października 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    Ja właśnie też się o to boję...mam wizytę 29.10, a z Bdg jestem, więc daleko, prawie tak jak Ty. Tylko my nie mamy wszystkich wyników badań :/
    Co wam brakuje? moze zdarzycie szybko wykonac

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    Ja właśnie też się o to boję...mam wizytę 29.10, a z Bdg jestem, więc daleko, prawie tak jak Ty. Tylko my nie mamy wszystkich wyników badań :/

    Będąc wczoraj na wizycie byłam świadkiem, rejestracji par na wizyty kwalifikacyjne na miesiąc listopad, tak więc spokojnie :) Mąż pytał z ciekawości doktora, dlaczego u nich jest jeszcze tyle miejsc, odpowiedział, że dużo pacjentek zachodzi w ciąże już po pierwszym transferze. W rządowym na każdą pacjentkę przypadają 3 próby, w związku z czym 2 pozostają niewykorzystane. MZ oszczędza przez to pieniążki, które są przeznaczane na kolejną parę.
    Co do badań to do kwalifikacji są potrzebne, u kobiet:
    AMH; FSH(3dc); chlamydia IgG, IgM; grupa krwi, HIV; HcV, HbS, OWA
    u mężczyzn:
    badanie nasienia, grupa krwi, HIV; HcV, HbS, OWA.

    Kiniacz, Torunianka lubią tę wiadomość

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    Ja właśnie też się o to boję...mam wizytę 29.10, a z Bdg jestem, więc daleko, prawie tak jak Ty. Tylko my nie mamy wszystkich wyników badań :/

    My pierwotnie mieliśmy mieć wizyte 30.10 ale bałam się, że nie wystarczy pieniążków już dla nas i szybko się przepisałam na jutro. Na początku powiedzieli mi, że w sobote i ndz przyjmują tylko kobiety, które są w trakcie procedury. Ale zapytała się dyrektora i on się zgodził żeby nas na sobote zapisać. Tyle, że będziemy mieć u jakieś innej lekarki a nie u Chrostowskiego. Byle tylko była w porządku i nas zakwalifikowała.
    A jakich badań wam brakuje? Może zdążycie jeszcze zrobić. Na niektóre czeka się tylko 1 dzień. My robiliśmy prawie wszystkie badania w Vitalabo i bardzo szybko dostaliśmy wyniki.

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 23 października 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:27

    20140607580114.png

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    Dzięki za pocieszenie :) my wszystkiego nie zdążymy zrobić, bo mąż musi jeszcze badania genetyczne zrobić, a czeka się na nie trochę długo i jeszcze drogie są (ok. 2 tysiące zł). Pojedziemy się dowiedzieć co i jak, bo w każdym przypadku też trochę inne badania trzeba zrobić.

    Ja słyszałam, że w nie których przypadkach badania genetyczne nie są konieczne. Ale osobiście tego nie wiem i nie chce wprowadzać w błąd.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 25 października 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakwalifikowaliśmy się ;) Teraz między śr a pt muszę jechać na USG by sprawdzić czy nie ma żadnych torbieli i będziemy działać :)

    Kiniacz, Lonia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Zakwalifikowaliśmy się ;) Teraz między śr a pt muszę jechać na USG by sprawdzić czy nie ma żadnych torbieli i będziemy działać :)
    Gratulacje i powodzenia, trzymam kciuki za pozytywne efekty

    Torunianka lubi tę wiadomość

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 25 października 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:27

    Torunianka lubi tę wiadomość

    20140607580114.png

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 października 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam ostatnie usg, wieczorem ovitrelle i we wtorek na 11 punkcja. Wyhodowałam 5 pecherzykow po 20mm.

    Torunianka, Kiniacz lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ