X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 15 października 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:26

    19ilonka87 lubi tę wiadomość

    20140607580114.png

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 15 października 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    Hej, też mam rozmowę kwalifikacyjną w Krakowie, tam gdzie Wy.

    Staramy się rok, z tym, że ostatnie badania męża wyszły, że ma mln/ml plemników i androlog powiedział, że może od razu wypisać skierowanie na in vitro, nie trzeba czekać następnego roku.

    Jakie badania muszę zrobić? Wezmę wszystko co mam, ale czy jakieś dodatkowe? Czy badania na różyczkę, toksoplazmozę, grupę krwii można uznać za początek starań? Bardzo proszę o odpowiedź.
    Tak jak piszeszprzy czynniku męskim nie trzeba udowadniać dwóch lat starań, wystarczy skierowanie od androloga. Badania jakie musicie mieć:
    Ty:
    -grupa krwi
    -Fsh
    -Amh
    -Tsh
    -Ft3
    -Ft4
    -Hiv
    -Chlamydia trachomatis igm
    -Chlamydia trachomatis iga
    -Wr
    -Lh
    Maż:
    -nasienie
    -Fsh
    -Hiv
    -Chlamydie
    -Wr
    -Genetyczne przy bardzo slabych wynikach nasienia:kariotyp,cftr

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czynnik męski w postaci < 15 mln/ml, tetrazoospermia, przeciwciala przeciwplemnikowe 73%.Staramy sie ponad dwa lata ale nie mamy udokumentowanych tych staran ... Czy to nas dyskwalifikuje ? Czy ze wzgledu na slaba morfologię i dodatkowo przeciwciala nie dotyczylyby nas te obostrzenia w sensie zeby udokumentowac starania ? Nasza pani dr. powiedziala ze u nas ciaza naturalna sie nie zdarzy... byloby to cos jak wygrana w totolotka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2015, 15:46

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 18 października 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    U nas czynnik męski w postaci < 15 mln/ml, tetrazoospermia, przeciwciala przeciwplemnikowe 73%.Staramy sie ponad dwa lata ale nie mamy udokumentowanych tych staran ... Czy to nas dyskwalifikuje ? Czy ze wzgledu na slaba morfologię i dodatkowo przeciwciala nie dotyczylyby nas te obostrzenia w sensie zeby udokumentowac starania ? Nasza pani dr. powiedziala ze u nas ciaza naturalna sie nie zdarzy... byloby to cos jak wygrana w totolotka...
    Nie musisz mieć udokumentowanego leczenia przy takim czynniku meskim, u nas podobnie oligozoospermia III stopnia i nie ma szans na ciaze naturalna.

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 19 października 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Nie musisz mieć udokumentowanego leczenia przy takim czynniku meskim, u nas podobnie oligozoospermia III stopnia i nie ma szans na ciaze naturalna.


    Zgadza się. Tak jak pisze Lonia nie jest konieczne udokumentowane 2 lata starań w nie których przypadkach. A kiedy dziewczyny macie wizyty w Krakowie ? A może już po? :)

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 19 października 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:26

    20140607580114.png

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 19 października 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 24 w sobote. Miałam mieć 30 ale na szczęście udało się przełożyć na szybciej :) Lonia jest już PO :) Nawet zaczeła już stymulacje ;)

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 19 października 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:27

    Torunianka lubi tę wiadomość

    20140607580114.png

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 19 października 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniacz wrote:
    24 masz wizytę? Przed kwalifikacją? Daj znać :) Masz wszystkie badania porobione, czy nie? Ja nie będę miała do 29.10

    Tak 24.10 w sobote mam wizyte kwalifikacyjną. Badania wydaje mi się, że mam wszystkie. Mój mąż dzisiaj zrobił ostatnie konieczne badania i do piątku wszystko już będzie. Najważniejsze, że mamy karte informacyjną od gin-androloga, że się kwalifikujemy. Więc mam wielką nadzieje, że się dostaniemy.
    Oczywiście, że dam znać co i jak;)
    Za to 21 wizyte ma "snowhite". Więc może wcześniej nam opowie jak było:)
    Ok tyg temu rozmawiałam z lekarzem z tej kliniki i mówił mi, że kwalifikacje mają być do połowy listopada. Ale jak kilka dni temu ponowie z lekarzem rozmawiałam to już mówił, że kwalifikacje będą tylko do końca tego mies. Bo dużo chętnych.

    Kiniacz lubi tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 19 października 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę snowhite ma w tym samym dniu wizytę co ja :) Trzymam kciuki za Was dziewczyny! U mnie 3 dzień zastrzyków i pierwsze siniaki na brxuchu wychodza. Dziewczyny wcinajcie kwas foliowy i witamine D bo i tak zostanie Wam zlecone branie na wizycie kwalifikacyjnej :)

    Torunianka, Kiniacz lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja mam wizytę kwalifikacyjna w tej samej klinice co Wy 22 października (niepłodność idiopatyczna), jak będę po dam znać. Mam pytanie do Loni: na jakiej podstawie doktor ustala protokoły? Z tego co czytałam w rządowym przeważnie są długie protokoły bo niby skuteczniejsze.

    Torunianka, Kiniacz lubią tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 20 października 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie wyników i rezerwy jajnikowej plus ja miałam usg. Uznał, że dla mnie najbezpieczniejszy i najlepszy będzie krótki protokół ponieważ ja mam dobre wyniki, nawet niezła rezerwe jajnikowa tylko maz ma kiepskie wyniki nasienia. I nie ma potrzeby żeby mnie wyciszac i tak dlugo stymulować.

    Kayaa lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Na podstawie wyników i rezerwy jajnikowej plus ja miałam usg. Uznał, że dla mnie najbezpieczniejszy i najlepszy będzie krótki protokół ponieważ ja mam dobre wyniki, nawet niezła rezerwe jajnikowa tylko maz ma kiepskie wyniki nasienia. I nie ma potrzeby żeby mnie wyciszac i tak dlugo stymulować.

    Rozumiem, dziękuję. Mam nadzieję, że również zastosuje u mnie krótki (my oboje jesteśmy zdrowi) choć nie wiem czy w tym miesiącu zdążę, ponieważ na dniach zaczyna mi się nowy cykl.

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 21 października 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulacja rozpoczyna się od 2 dnia cyklu pierwsza wizyta w 6 dniu cyklu, bynajmniej tak u mnie jest. Jestem właśnie w drodze do kliniki, dziś poznam dalszy etap stymulacji. Pozdrawiam

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Stymulacja rozpoczyna się od 2 dnia cyklu pierwsza wizyta w 6 dniu cyklu, bynajmniej tak u mnie jest. Jestem właśnie w drodze do kliniki, dziś poznam dalszy etap stymulacji. Pozdrawiam

    Super, daj znać co i jak. Ja w sumie jutro mam wizytę więc o ile byśmy się zakwalifikowali i o ile będzie to protokół krótki to trafię z cyklem idealnie.

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 21 października 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, usg wykazało 5 pechęrzykow z kazdej strony najwiekszy ma 13mm. Dzis juz zostały wlaczone drugie zastrzyki cetrotide i pobrano mi krew. W niedziele kolejna wizyta usg plus krew, we wtorek punkcja :)

    Kiniacz, Torunianka lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na wizycie i zakwalifikowaliśmy się z mężem. Co do stymulacji zaczynamy od następnego cyklu - protokół krótki z antagonistą (w tym cyklu muszę odświeżyć badanie FSH 3dc a stymulacja zaczyna się 2dc, stąd też trzeba poczekać na wynik aby dokładnie dobrać dawki leku).

    Torunianka, Lonia, Kiniacz lubią tę wiadomość

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayaa wrote:
    Byłam wczoraj na wizycie i zakwalifikowaliśmy się z mężem. Co do stymulacji zaczynamy od następnego cyklu - protokół krótki z antagonistą (w tym cyklu muszę odświeżyć badanie FSH 3dc a stymulacja zaczyna się 2dc, stąd też trzeba poczekać na wynik aby dokładnie dobrać dawki leku).

    Gratuluje.
    Czyli w listopadzie czy w grudniu zaczynacie procedure?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Gratuluje.
    Czyli w listopadzie czy w grudniu zaczynacie procedure?

    :) W sumie to już w listopadzie a transfer gdzieś w pierwszym tygodniu grudnia.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 23 października 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayaa wrote:
    :) W sumie to już w listopadzie a transfer gdzieś w pierwszym tygodniu grudnia.


    Aaa bo jak ja rozmawiałam z lekarzem to mi powiedział, że "Od 1 listopada do odwołania wszystkie kliniki w Polsce nie będą przeprowadzały IVF, jak długo to potrwa zależy od urzędników w MZ."

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ