X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy któraś z Was miała krwiaka w ciąży?
    Ja niestety dzisiaj zaczęłam plamić i po usg okazało się że mam krwiaka 1,4×1,5.
    Mam leżeć i tyle. Nie wiem co w takim przypadku może pomóc, co mogę brać?
    U mojej kropeczki ok . Jest ♥️
    Strasznie się boję bo w poprzedniej ciąży też miałam krwiaka tylko dużo większego i nie skończyło się to dobrze. Tylko tak naprawdę nie wiadomo czy przez moje problemy czy przez krwiaka...

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana przerabiałam krwiaka dwa razy.
    Przede wszystkim spokój, spokój, spokój. Choć wiem co czujesz.
    Ja leżałam plackiem, wstawałam tylko do wc i pod prysznic. Miałam kontrole co dwa tygodnie.
    Brałam tez 3x1 cyclonaminę. Ale najważniejsze jest leżenie na płasko.
    Będzie dobrze tylko nic nie rób. Ja na ten czas przeprowadziłam się do mamy i miałam pełna obsługę ;)
    Będzie dobrze nie martw się 😘

  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Kochana przerabiałam krwiaka dwa razy.
    Przede wszystkim spokój, spokój, spokój. Choć wiem co czujesz.
    Ja leżałam plackiem, wstawałam tylko do wc i pod prysznic. Miałam kontrole co dwa tygodnie.
    Brałam tez 3x1 cyclonaminę. Ale najważniejsze jest leżenie na płasko.
    Będzie dobrze tylko nic nie rób. Ja na ten czas przeprowadziłam się do mamy i miałam pełna obsługę ;)
    Będzie dobrze nie martw się 😘

    Dziękuję za słowa otuchy. 😘
    Czy ta cyclonamina jest na receptę?

    Nika15 lubi tę wiadomość

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolkowamama3 wrote:
    Dziękuję za słowa otuchy. 😘
    Czy ta cyclonamina jest na receptę?

    Potwierdzam słowa didik, też to przerabialam po dwóch tygodniach się wchlonal i do tej pory spokój mam nadzieję że już się więcej nie pojawi. Zalecenia również takie jak u didik cyclonamine plus duphaston i oszczędny tryb życia. Będzie dobrze😉

    Aniolkowamama3 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie większa dawka duphastonu jeszcze była !3x2
    Cyclonamina jest na receptę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 17:12

    Aniolkowamama3 lubi tę wiadomość

  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy moglybyscie mi napisać jak duże były u Was krwiaki i w którym tygodniu się pojawiły?
    Wiem że każdy jest inny ale chyba potrzebuje sobie to jakoś poukładać a dajecie mi dużą nadzieję że może i u mnie skończy się to wszystko dobrze.

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 23 lipca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njut jak tam? Udało Ci się zrobić dzisiaj betę? Bo ja tu trzymam za Ciebie kciuki ;)

    njut lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolkowamama3 wrote:
    A czy moglybyscie mi napisać jak duże były u Was krwiaki i w którym tygodniu się pojawiły?
    Wiem że każdy jest inny ale chyba potrzebuje sobie to jakoś poukładać a dajecie mi dużą nadzieję że może i u mnie skończy się to wszystko dobrze.

    Ja miałam malutkiego bo tylko 0,5 cm pojawił mi się gdzieś około 6 tygodnia ciąży zaczęło się małym plamieniem dosłownie kilka plamek na papierze, na drugi dzień miałam od razu usg i widoczny krwiak dostałam leki tak jak wyżej pisałam i za dwa tygodnie do kontroli. Na szczęście po tych dwóch tygodniach po krwiaku ani śladu choc w między czasie jeszcze jakieś małe plamienia były później już spokój na szczęście. A lekarz nie przepisał ci żadnych leków na tego krwiaka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 20:33

    Aniolkowamama3 lubi tę wiadomość

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 23 lipca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    Njut jak tam? Udało Ci się zrobić dzisiaj betę? Bo ja tu trzymam za Ciebie kciuki ;)
    Nie wiedziałam który wątek wybrać jako najbardziej uprzywilejowany.
    Napisałam już na Provicie i na immunologii... dziś odebrałam niziutką ale pozytywną betę.

    Aniolkowamama3, Esperanza Mia, didik34, asienka30, Wisienka39*, Meggie1 lubią tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką niziutką, nie bądź skromna🤪

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolkowamama ja miałam 2cm x 1cm. Pojawił się coś około 6 tc. Leżałam plackiem bity miesiąc. Na każdej wizycie byl mniejszy aż w końcu dostałam zielone światło na małe chodzenie.
    Niestety teraz znowu leżę i chyba będzie tak do końca ciąży . Dopadły mnie dolegliwości „podwozia” 😉. Wystarczy ze wstanę a ciągnie mnie grawitacja i mam uczucie jakby wszystko miało mi wypaść 😬

    Aha i nie napinaj mięśni jak się podnosisz z łóżka i nie schylaj się . No i zero podnoszenia czegokolwiek😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 21:13

  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika15 wrote:
    Ja miałam malutkiego bo tylko 0,5 cm pojawił mi się gdzieś około 6 tygodnia ciąży zaczęło się małym plamieniem dosłownie kilka plamek na papierze, na drugi dzień miałam od razu usg i widoczny krwiak dostałam leki tak jak wyżej pisałam i za dwa tygodnie do kontroli. Na szczęście po tych dwóch tygodniach po krwiaku ani śladu choc w między czasie jeszcze jakieś małe plamienia były później już spokój na szczęście. A lekarz nie przepisał ci żadnych leków na tego krwiaka?

    Właśnie nie. Niestety mój prowadzący jest na urlopie i poszłam do pierwszego lepszego najbliżej domu który miał termin bo się wystraszyłam tych płomień. Do swojego już napisałam maila może coś poradzi.
    Na własną rękę zakupiłam cyclo3fort podobno uszczelnia naczynka i jest bez recepty.
    Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać.

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Nie wiedziałam który wątek wybrać jako najbardziej uprzywilejowany.
    Napisałam już na Provicie i na immunologii... dziś odebrałam niziutką ale pozytywną betę.
    Super!!! :) a który masz dzień po transferze? Dalej trzymam mocno kciuki za Ciebie i Kropka! &&&

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolkowamama3 wrote:
    Kochane czy któraś z Was miała krwiaka w ciąży?
    Ja niestety dzisiaj zaczęłam plamić i po usg okazało się że mam krwiaka 1,4×1,5.
    Mam leżeć i tyle. Nie wiem co w takim przypadku może pomóc, co mogę brać?
    U mojej kropeczki ok . Jest ♥️
    Strasznie się boję bo w poprzedniej ciąży też miałam krwiaka tylko dużo większego i nie skończyło się to dobrze. Tylko tak naprawdę nie wiadomo czy przez moje problemy czy przez krwiaka...
    6/7 tydzień ciąży nagle pojawił się krwiak który objawił się krwawienie. Później okazało się że ma 14 mm ×3,5 mm a dzisiaj czyli w 10 tyg 4 dniu nie ma już krwiaka i czysciutko. Lezalam dwa tygodnie, a później oszczędny tryb życia.

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Aniolkowamama ja miałam 2cm x 1cm. Pojawił się coś około 6 tc. Leżałam plackiem bity miesiąc. Na każdej wizycie byl mniejszy aż w końcu dostałam zielone światło na małe chodzenie.
    Niestety teraz znowu leżę i chyba będzie tak do końca ciąży . Dopadły mnie dolegliwości „podwozia” 😉. Wystarczy ze wstanę a ciągnie mnie grawitacja i mam uczucie jakby wszystko miało mi wypaść 😬

    Aha i nie napinaj mięśni jak się podnosisz z łóżka i nie schylaj się . No i zero podnoszenia czegokolwiek😉
    Leż kochana. Dla naszych skarbów wszystko.
    Ja też juz grzecznie leżę i będę polegiwać ile będzie trzeba.

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie myśle , ze jeśli nie miałaś krwawienia to pewnie dlatego nic Ci nie przepisał. Ze mnie się lało przy krwiakach. Na plamienia weź więcej dupka tylko.

  • Aniolkowamama3 Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    6/7 tydzień ciąży nagle pojawił się krwiak który objawił się krwawienie. Później okazało się że ma 14 mm ×3,5 mm a dzisiaj czyli w 10 tyg 4 dniu nie ma już krwiaka i czysciutko. Lezalam dwa tygodnie, a później oszczędny tryb życia.

    Dziewczyny dajecie mi nadzieję. Dziękuję 😘

    35 lat, endometrioza, NK 27%, KIR AA, HLA mąż C2

    3 aniołki :(
    Synek :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniolkowamama3 wrote:
    Właśnie nie. Niestety mój prowadzący jest na urlopie i poszłam do pierwszego lepszego najbliżej domu który miał termin bo się wystraszyłam tych płomień. Do swojego już napisałam maila może coś poradzi.
    Na własną rękę zakupiłam cyclo3fort podobno uszczelnia naczynka i jest bez recepty.
    Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać.

    Będzie dobrze dużo lez i odpoczywaj to najlepsze lekarstwo 🤗

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 25 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Nie wiedziałam który wątek wybrać jako najbardziej uprzywilejowany.
    Napisałam już na Provicie i na immunologii... dziś odebrałam niziutką ale pozytywną betę.
    Njut mogłabyś napisać jakie miałaś przygotowania do transferu?
    Jakie leczenie itd... Będę mega wdzięczna...

    Megi13 lubi tę wiadomość

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, rok temu miałam puste jajo, poronienie 8 tc, przeszłam dwa in vitro, 5 transferow, i teraz miała być 3 procedura, zaszłam w ciążę bliźniacza, niestety obumarły oba maluchy, dwa dni temu po tabletkach poroniłam.

    To mój kir:
    BX

    Nieobecne : 2DL2, 2DL5B, 2DS2, 2DS3, 3DP1.

    CZekam jeszcze na hla męża. Czy u mnie może być problem?

    Edit: u męża jest na wyniku c*01, c*03, to znaczy że c1 ma?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 15:05

    Nika15 lubi tę wiadomość

‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ