X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zagląda tu ktoś jeszcze?

  • Cicha. Ekspertka
    Postów: 205 84

    Wysłany: 28 lipca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    Hej, rok temu miałam puste jajo, poronienie 8 tc, przeszłam dwa in vitro, 5 transferow, i teraz miała być 3 procedura, zaszłam w ciążę bliźniacza, niestety obumarły oba maluchy, dwa dni temu po tabletkach poroniłam.

    To mój kir:
    BX

    Nieobecne : 2DL2, 2DL5B, 2DS2, 2DS3, 3DP1.

    CZekam jeszcze na hla męża. Czy u mnie może być problem?

    Edit: u męża jest na wyniku c*01, c*03, to znaczy że c1 ma?

    Przykro mi :/
    Te kiry z DS odpowiedzialne są za implantację, a kilku Ci brakuje.
    A Twój mąż ma C1, to dobrze.
    Może trzeba spróbować z Accofilem

    Hashimoto, endometrioza

    wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    kwiecień 2019: ivf - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: ivf- 4 tydzień [*]
    kwiecień 2020: ciąża naturalna <3
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 31 lipca 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dzielne wojowniczki i fajterki:) Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Czy jest tu para z wynikiem jak ja i mój mąż: ja haplotyp bx brak brak implantacyjnych kirów 2ds1, 2ds5, 3ds1, 3dp1; mąż wyniki nasienia ok ale wynik badania antygenów zgodności tkankowej c04, c06 co nam daje c2. Przepisany oczywiście accofil. Czy udało się z takim połączeniem? z tego co czytam jest sporo przypadków z kir aa ale u męża wtedy ok wyniki.
    Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie

    Adzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Witam wszystkie dzielne wojowniczki i fajterki:) Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Czy jest tu para z wynikiem jak ja i mój mąż: ja haplotyp bx brak brak implantacyjnych kirów 2ds1, 2ds5, 3ds1, 3dp1; mąż wyniki nasienia ok ale wynik badania antygenów zgodności tkankowej c04, c06 co nam daje c2. Przepisany oczywiście accofil. Czy udało się z takim połączeniem? z tego co czytam jest sporo przypadków z kir aa ale u męża wtedy ok wyniki.
    Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie
    Witaj, ja mam ten gorszy zestaw kirów , ale u mnie oprócz tego wysoko NK i endometrioza. Mąż miał lekko poniżej normy hba. Nie wiem jaki problem u Twojego męża , ale my nie próbowaliśmy naturalnie tylko działaliśmy z ivf.
    Docent powiedział, ze naturalnie można próbować jeśli nie ma innych czynników. Inaczej ivf, żeby zmaksymalizować szanse podczas faszerowania się lekami😉

  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Witaj, ja mam ten gorszy zestaw kirów , ale u mnie oprócz tego wysoko NK i endometrioza. Mąż miał lekko poniżej normy hba. Nie wiem jaki problem u Twojego męża , ale my nie próbowaliśmy naturalnie tylko działaliśmy z ivf.
    Docent powiedział, ze naturalnie można próbować jeśli nie ma innych czynników. Inaczej ivf, żeby zmaksymalizować szanse podczas faszerowania się lekami😉
    Kochana ten gorszy w sensie, że kir aa? hm czytając posty naj grupie widzę, że częściej zachodzą w ciążę dziewczyny z kirem aa niż z haplotypem jak ja. Również mam podwyższone komórki nk. Mąż wzorowe wyniki nasienia oprócz tego hla który ma c2:(
    Znalazłam 1 dziewczynę tu z grupy, która z mężęm miała wyniki jak my.... niestety poroniła.

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po 3 transferach. Raz beta skoczyła do 54 i na tym był koniec.

    Adzia
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Witam wszystkie dzielne wojowniczki i fajterki:) Podczytuję Was od jakiegoś czasu. Czy jest tu para z wynikiem jak ja i mój mąż: ja haplotyp bx brak brak implantacyjnych kirów 2ds1, 2ds5, 3ds1, 3dp1; mąż wyniki nasienia ok ale wynik badania antygenów zgodności tkankowej c04, c06 co nam daje c2. Przepisany oczywiście accofil. Czy udało się z takim połączeniem? z tego co czytam jest sporo przypadków z kir aa ale u męża wtedy ok wyniki.
    Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie
    Witaj. Również mam KIR bx i oprócz 2DS1 nie mam pozostałych implantacyjnych kirów, o których wspomniałaś. Przy kolejnym transferze będę miała accofil. Mąż ma C1, ale ze względu na słabe HBA meliśmy Picsi. To będzie czwarty transfer, dwa razy beta nie drgnęła, raz doszła doszła do 17 i zaczęła spadać.
    Kiedy podchodzicie do transferu?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Cicha. Ekspertka
    Postów: 205 84

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Jesteśmy po 3 transferach. Raz beta skoczyła do 54 i na tym był koniec.

    A mieliście próby z Accofil?

    Hashimoto, endometrioza

    wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    kwiecień 2019: ivf - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: ivf- 4 tydzień [*]
    kwiecień 2020: ciąża naturalna <3
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Witaj. Również mam KIR bx i oprócz 2DS1 nie mam pozostałych implantacyjnych kirów, o których wspomniałaś. Przy kolejnym transferze będę miała accofil. Mąż ma C1, ale ze względu na słabe HBA meliśmy Picsi. To będzie czwarty transfer, dwa razy beta nie drgnęła, raz doszła doszła do 17 i zaczęła spadać.
    Kiedy podchodzicie do transferu?
    niestety nie wiem kiedy, bo aktualnie jestem prawie 2 miesiące na antybiotyku ze względu na zapalenie żołądka. We wtorek biorę ostatnią dawkę leku. Potem czekam na wizytę do gastrologa i na sygnał czy mam zielone światło, czy muszę jeszcze odczekać. Do mojego lekarza prowadzącego na wszelki wypadek też się umówiłam:) chyba z nadzieją, że może coś się zacznie w końcu dziać. Twój mąż ma c1 czyli to dobra wiadomość. My mamy 3 blastki zamrożone i 3 komórki.

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha. wrote:
    A mieliście próby z Accofil?
    mam przepisany accofil od doc Paśnika, ale niestety jeszcze nie miałam z nim transferu. Dawka przepisana 1/3 amp codziennie zaczynając od dnia po transferze Wcześniej 5 dni przed wlew domaciczny z accofilu. Sporo dziewczyn chwali ten lek, ale niestety wiem, że tu tyle rzeczy na raz musi się zgrać, że podchodzę do tego bez większego entuzjazmu.

    Adzia
  • Cicha. Ekspertka
    Postów: 205 84

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    mam przepisany accofil od doc Paśnika, ale niestety jeszcze nie miałam z nim transferu. Dawka przepisana 1/3 amp codziennie zaczynając od dnia po transferze Wcześniej 5 dni przed wlew domaciczny z accofilu. Sporo dziewczyn chwali ten lek, ale niestety wiem, że tu tyle rzeczy na raz musi się zgrać, że podchodzę do tego bez większego entuzjazmu.

    Trzymam kciuki, zebys szybko wyzdrowiala i podeszła do transferu z Accofilem i żeby zadziałał.
    Ja tam w niego wierzę :) Jeszcze co prawda nie przekonałam się na własnej skórze o skuteczności, ale jestem pozytywnie nastawiona. To kolejny lek, który ma zwiększyć nasze szanse :)

    Agataa29, monik123 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza

    wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    kwiecień 2019: ivf - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: ivf- 4 tydzień [*]
    kwiecień 2020: ciąża naturalna <3
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha. wrote:
    Trzymam kciuki, zebys szybko wyzdrowiala i podeszła do transferu z Accofilem i żeby zadziałał.
    Ja tam w niego wierzę :) Jeszcze co prawda nie przekonałam się na własnej skórze o skuteczności, ale jestem pozytywnie nastawiona. To kolejny lek, który ma zwiększyć nasze szanse :)
    Dziękuję bardzo:*
    Powodzenia!

    Adzia
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha. wrote:
    Trzymam kciuki, zebys szybko wyzdrowiala i podeszła do transferu z Accofilem i żeby zadziałał.
    Ja tam w niego wierzę :) Jeszcze co prawda nie przekonałam się na własnej skórze o skuteczności, ale jestem pozytywnie nastawiona. To kolejny lek, który ma zwiększyć nasze szanse :)
    A miałaś już transfer ? Bo widzę, że w stopce jest informacja o lipcowym criotransferze :)

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Dziś Was znalazłam i dziś odebrałam wyniki moje KIRy i męża HLA. Może coś podpowiecie?

    Moje - haplotyp AA/kiry nieobecne: 2DL2/2DL5A/2DL5B/2DS1/2DS2/2DS3/2DS5/3DS1/3D51

    Mąż - HLA-C 07

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Cicha. Ekspertka
    Postów: 205 84

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Hej, dziewczyny. Dziś Was znalazłam i dziś odebrałam wyniki moje KIRy i męża HLA. Może coś podpowiecie?

    Moje - haplotyp AA/kiry nieobecne: 2DL2/2DL5A/2DL5B/2DS1/2DS2/2DS3/2DS5/3DS1/3D51

    Mąż - HLA-C 07

    Kiry z DS odpowiedzialne są za implantację. Możliwe,że lekarz zaleci Ci Accofil

    Sunray lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza

    wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    kwiecień 2019: ivf - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: ivf- 4 tydzień [*]
    kwiecień 2020: ciąża naturalna <3
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha. wrote:
    Kiry z DS odpowiedzialne są za implantację. Możliwe,że lekarz zaleci Ci Accofil

    A orientujesz się czy HLA-C 07 męża jest ok? Nic nie mogę na temat znaleźć w necie.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A orientujesz się czy HLA-C 07 męża jest ok? Nic nie mogę na temat znaleźć w necie.


    Hla c Twojego męża to C1 czyli ten ok :)

    Sunray lubi tę wiadomość

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    Hla c Twojego męża to C1 czyli ten ok :)

    Super, dziękuję Ci za odpowiedź.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny .Ja również jestem po badaniach zleconych przez docenta Paśnika .Mam genotyp AA i komórki nk .Jestem 9dpt i 5 dni przed miałam wlew z accofilu i dzień po criotransferze zastrzyki co 3 dni .Mój mąż jest posiadaczem HLA -C1 Oprócz tego mam Clexane i encorton 5 mg .Czy to pomogło nie wiem .Dziś test ciążowy negatywny .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2019, 23:35

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • Cicha. Ekspertka
    Postów: 205 84

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Destiny80 wrote:
    Hej dziewczyny .Ja również jestem po badaniach zleconych przez docenta Paśnika .Mam genotyp AA i komórki nk .Jestem 9dpt i 5 dni przed miałam wlew z accofilu i dzień po criotransferze zastrzyki co 3 dni .Mój mąż jest posiadaczem HLA -C1 Oprócz tego mam Clexane i encorton 5 mg .Czy to pomogło nie wiem .Dziś test ciążowy negatywny .

    Lepiej idź na bete. Trzymam kciuki :)

    Hashimoto, endometrioza

    wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    kwiecień 2019: ivf - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: ivf- 4 tydzień [*]
    kwiecień 2020: ciąża naturalna <3
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ