X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie KIR na problem z implantacją zarodka
Odpowiedz

Badanie KIR na problem z implantacją zarodka

Oceń ten wątek:
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli chcecie się dostać do Paśnika to polecam odświeżać dość często portal znany lekarz ja w sobotę byłam i gin który skierował mnie do immunologa a później w niedziele już miałam termin u Paśnika siedziała na portalu i odświeżałam i mam teraz już w czwartek. Jestem pełna nadziei że może w końcu coś u nas wyjdzie i będzie leczenie.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Anqa02 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny jeśli chcecie się dostać do Paśnika to polecam odświeżać dość często portal znany lekarz ja w sobotę byłam i gin który skierował mnie do immunologa a później w niedziele już miałam termin u Paśnika siedziała na portalu i odświeżałam i mam teraz już w czwartek. Jestem pełna nadziei że może w końcu coś u nas wyjdzie i będzie leczenie.

    Podobno jest najlepszy. Też już jestem po konsultacji u niego, kazał zrobić kontrolne allo mlr, immunofenotyp i powtórzyć Ana 3. Zobaczymy jaki będzie plan na leczenie. Pokładam w nim moja ostatnia nadzieję.

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa02 wrote:
    Podobno jest najlepszy. Też już jestem po konsultacji u niego, kazał zrobić kontrolne allo mlr, immunofenotyp i powtórzyć Ana 3. Zobaczymy jaki będzie plan na leczenie. Pokładam w nim moja ostatnia nadzieję.

    O to super;) mnie też czekają pewnie badania.
    Hm a później na tą teleporadę ciężko się jest umówić?
    Kurcze mi zależy na czasie (jak każdej z nas). Ale jeśli będzie możliwość to badania zrobię odrazu po wizycie w Łodzi i może uda się wbić gdzieś w termin

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    O to super;) mnie też czekają pewnie badania.
    Hm a później na tą teleporadę ciężko się jest umówić?
    Kurcze mi zależy na czasie (jak każdej z nas). Ale jeśli będzie możliwość to badania zrobię odrazu po wizycie w Łodzi i może uda się wbić gdzieś w termin
    Anulla, daj znać jak tam wrażenia po wizycie u dr P. :)

  • Anqa02 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 6 lipca 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam właśnie wyniki Allo mlr- z mężem mam 48,5%, a z innym dawcą 39,5% ( są to wyniki po szczepieniach i po poronieniu). Pierwsze wyniki po szczepieniach miałam z mężem 33%,a z innym dawca 66% i wtedy w pierwszym miesiącu starań udało się zajść w ciążę która zakończyła się poronieniem w 7 tc. Wyjściowy wynik było allo 0%.
    Czy ktoś wie co to znaczy że z mężem mi wzrosły a z innym dawca spadły??? Bo ja zgłupiałam.

  • Kami93 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 6 lipca 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Dziewczyny owiedzcie mi czy to badanie allo mlr wykonuje tylko kobieta czy dotyczy sie to pary?

  • Anqa02 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 6 lipca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kami93 wrote:
    Cześć,
    Dziewczyny owiedzcie mi czy to badanie allo mlr wykonuje tylko kobieta czy dotyczy sie to pary?


    Pary, Ty i partner oddajecie krew do badania.

  • Kami93 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 6 lipca 2021, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa02 wrote:
    Pary, Ty i partner oddajecie krew do badania.

    Dziekuje za odpowiedz :)

  • Kamila88 Autorytet
    Postów: 383 317

    Wysłany: 11 lipca 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które brały encorton, do którego tc miałyście zalecenia żeby go brać? Ja miałam odstawić w 9tc i 4 dni później serce przestało bić..

    Ja 33 lata, amh 0.5, on 40 wyniki ok
    06.2020 IUI 👎
    07.2020 IUI 👎
    Klinika Bocian
    09.2020 ICSI 👍
    Poronienie w 9tc, puste jajo 😢
    01.2021 transfer 👎
    Kriobank pierwsza procedura 03.2021
    Transfer 05.2021👍
    Jest ❤️, poronienie w 12tc, trisomia 21
    08.2021 druga procedura, mamy 2 ❄️❄️
    Kolejna punkcja 11.2021, jest kolejna ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-)
    Jestem tu nowa i poszukuję informacji albo interpretacji wyników badań i odwzorowania tego w rzeczywistości, czy Wam z tymi parametrami udało się zajść i urodzić czy tylko in vitro albo jakiś cud.

    Mój kir bx. Hla C 01* 12*
    Partner hla c 01* 07*

    Coś można na tej podstawie powiedzieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tekla wrote:
    Ja niestety nie mam dobrych KIRow ☹️

    Niedobry kir to jaki?

  • Nasta Ekspertka
    Postów: 152 81

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Nie wiecie może czy jak test cytotoksyczności wyszedł okej to komórki nk mogą wyjść źle?
    Kurde nie mam tego badania bo akurat jakiś odczynów nie było i mi nie zrobili a teraz terminy odległe i się zastanawiam czy robiić to badanie.
    Ja tak mam... komorki nk 30% a cytotoksycznosc ok. Nie wiem co dalej z tym, czekam za wizyta

    Endometrioza IV st, usunięta przegroda macicy
    Starania od 01.2016
    2018 laparo i hisero
    2018 3x IUI
    05.2019 transfer beta 0
    09.2019 transfer beta 5, kolejna 0
    12.2019 transfer beta 7, 5, 0
    07.2020 laparo
    03.2021 AZ 😢
    08.2021 AZ 😢

    Kariotyp ✔
    ANA✔
    P/c p. Antyg. jajnika✔
    P/C P. kardiolipinie ✔
    Mutacja MTHFR ❌
    Homocysteina ✔
    V Leiden +Mutacja genu ✔
    Antykoagulant toczniowy ✔
    Komórki NK 30% ❌
    Brak KIR: 2DL5(1i2gr), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1 ❌
    Prolaktyna skacząca
    TSH 1,4
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasta wrote:
    Ja tak mam... komorki nk 30% a cytotoksycznosc ok. Nie wiem co dalej z tym, czekam za wizyta
    Kurcze mi Paśnik powiedzial że w moim przypadku nie muszę robić tych badań...

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Kurcze mi Paśnik powiedzial że w moim przypadku nie muszę robić tych badań...
    To ma sens, bo ja miałam 19% NK i gdyby cytotoksycznosc nie wyszla tak wysoka to nie musiałabym z tym nic robić. Dowiedzialam sie, ze nie jest to przyczyna nieplodnosci, ale rownolegle podczas leczenia powinnam je zbić. Oprocz intralipidu mam zalecony encorton przed ewentualnym transferem.

  • Nasta Ekspertka
    Postów: 152 81

    Wysłany: 12 lipca 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka12 dobrze doczytałam, że też się leczysz u dr Padjas ? Jeśli mogę spytać to jaki miałaś wynik cytotoksycznosci ? U mnie jest 21% ale mieści się w przedziale to uznałam że jest ok :)

    Endometrioza IV st, usunięta przegroda macicy
    Starania od 01.2016
    2018 laparo i hisero
    2018 3x IUI
    05.2019 transfer beta 0
    09.2019 transfer beta 5, kolejna 0
    12.2019 transfer beta 7, 5, 0
    07.2020 laparo
    03.2021 AZ 😢
    08.2021 AZ 😢

    Kariotyp ✔
    ANA✔
    P/c p. Antyg. jajnika✔
    P/C P. kardiolipinie ✔
    Mutacja MTHFR ❌
    Homocysteina ✔
    V Leiden +Mutacja genu ✔
    Antykoagulant toczniowy ✔
    Komórki NK 30% ❌
    Brak KIR: 2DL5(1i2gr), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1 ❌
    Prolaktyna skacząca
    TSH 1,4
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasta wrote:
    Karolka12 dobrze doczytałam, że też się leczysz u dr Padjas ? Jeśli mogę spytać to jaki miałaś wynik cytotoksycznosci ? U mnie jest 21% ale mieści się w przedziale to uznałam że jest ok :)
    Tak, zaczelam leczenie u dr Sydora ale ze wzgledu na brak dostepnosci terminow poszlam na wizyte do dr Padjas i zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie. W badaniu immunofenotypu wyszlo mi 19% NK a badanie cytotoksycznosci wyszlo 48.4 % specyficznej aktywnosci (normy 9.9-26.1) i 54.3 % specyficznej aktywnosci po dodaniu II-2 (norma 14.8-33.41). Intralipid mam miec na 7 dni i 1 dzien przed transferem. Oprocz tego encorton 7.5mg od 2 do 3dc. KIRy mam ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 18:27

    Nasta lubi tę wiadomość

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 13 lipca 2021, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona87 wrote:
    Witajcie :-)
    Jestem tu nowa i poszukuję informacji albo interpretacji wyników badań i odwzorowania tego w rzeczywistości, czy Wam z tymi parametrami udało się zajść i urodzić czy tylko in vitro albo jakiś cud.

    Mój kir bx. Hla C 01* 12*
    Partner hla c 01* 07*

    Coś można na tej podstawie powiedzieć?


    Tutaj, jak wyszukasz "KIR", to znajdziesz tabelkę, jak to mniej więcej się rozkłada.
    https://www.medgen.pl/pl/nieplodnosc-i-poronienia

    Najgorsze ułożenia to u mężczyzny HLAC c1 c2 i c2 c2 + jednocześnie u kobiety KIR AA.
    Dla kobiety gorszy jest KIR AA (bo masz wtedy same receptory hamujące), ale również dwa pozostałe mogą być niezbyt niedobre.
    KIR Bx (czyli BA albo BB) świadczy o tym, że posiadasz receptory aktywujące i hamujące. Jest 5 genów aktywujących, a nie wszystkie będą występowały - jeśli masz ich więcej niż nie masz (np. masz 3) to dobrze. Ale w przeciwnym wypadku, może to powodować brak implantacji.
    Na tej stronie co podałam są posegregowane. Masz w swoich wynikach jakieś napisy typu: KIR2DS1, KIR3DL1 albo 2DS1, 3DL1 ?

    Iwona87 lubi tę wiadomość

  • tekla Koleżanka
    Postów: 54 18

    Wysłany: 13 lipca 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona87 wrote:
    Niedobry kir to jaki?


    Brak mi KIRów odpowiedzialnych za implantacje zarodka.
    Kilka stron wcześniej opisywałam swój przypadek.

    Komórki NK 19
    (Miałam robić test cytotoksyczności komórek NK, ale nie ma odczynników i dopiero wrzesień / październik mogę iść)

    Wszystkie hormony w normie, jajowody drożne, amh powyżej 5.
    3 nieudane inseminacje ....

    KIR obecne: 2DL1, 2DL2, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS2, 2DS4norm, 2DS4del-22pz,
    3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm, 3DP1var
    KIR niewykryte: 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Genotyp KIR: Bx

    Czyli brak mi tych ważniejszych do implantacji zarodka.

    Do tego "W badanym materiale w mianie 1:80 NIE WYKRYTO obecności przeciwciał
    przeciwjądrowych", nie ma też przeciwciał przeciw plemnikowych.

    Allo wyszło mi 0,00% zarówno z mężem jak i z dawcą.

    Lekarz mówi, że lepiej, jakby wyszło dodatnie, bo to świadczy o tym, że nigdy nie byłam w ciąży powyżej 4 tygodnia, co ma sens, bo miesiączkuję. Ale ten wynik go zaniepokoił, chociaż tu kilka dziewczyn pisało, że taki wynik jest normalny przy braku ciąży.


    Ogólnie plan jest u mnie taki:
    15.07 mam wizytę u dr Mercika, ma on stwierdzić, czy robimy koleją histeroskopie z biopsją, bo być moze mam jakiś stan zapalny.

    Jeśli stwierdzi, że nie, robie badania do inseminacji, jeśli histeroskopia, to badania do histeroskopii, które są takie same. Jak w biopsji wyjdzie stan zapalny to leczymy go i potem inseminacja.

    Od 10 dc mam brac encorton (chyba tak się to nazywa) plus na 2-3 dni przed owulacją accofil.
    Nie wiem czy będzie intralipid, to już lekarz musi ocenić.


    I to jest ostatnie nasze podejście. Nie mamy już siły na kolejne próby, które przez moje KIRy mogą się nie udać.
    Za rok w październiku stuknie nam 4 rocznica ślubu, uderzamy wtedy do Ośrodka Adopcyjnego i będziemy starać się o adopcję dziecka.

    25 lat

    Wszystkie hormony w normie
    jajowody drożne
    AMH 5.58 - stan na 08.2019

    Histeroskopia z usunięciem polipa - 02.2020

    Komórki NK 19%

    KIR obecne: 2DL1, 2DL2, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS2, 2DS4norm, 2DS4del-22pz, 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm, 3DP1var

    KIR niewykryte: 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1

    Genotyp KIR: Bx

    przeciwciała przeciwjądrowe - brak
    przeciwciała przeciw plemnikowe - brak

    Allo MLR 0,00% zarówno z mężem jak i z dawcą (nigdy nie byłam w ciąży)

    IUI - 10.2020, 11.2020
    AID - 12.2020

    mąż 25 lat - słaba ruchliwość, żywotność, mała ilość
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Tutaj, jak wyszukasz "KIR", to znajdziesz tabelkę, jak to mniej więcej się rozkłada.
    https://www.medgen.pl/pl/nieplodnosc-i-poronienia

    Najgorsze ułożenia to u mężczyzny HLAC c1 c2 i c2 c2 + jednocześnie u kobiety KIR AA.
    Dla kobiety gorszy jest KIR AA (bo masz wtedy same receptory hamujące), ale również dwa pozostałe mogą być niezbyt niedobre.
    KIR Bx (czyli BA albo BB) świadczy o tym, że posiadasz receptory aktywujące i hamujące. Jest 5 genów aktywujących, a nie wszystkie będą występowały - jeśli masz ich więcej niż nie masz (np. masz 3) to dobrze. Ale w przeciwnym wypadku, może to powodować brak implantacji.
    Na tej stronie co podałam są posegregowane. Masz w swoich wynikach jakieś napisy typu: KIR2DS1, KIR3DL1 albo 2DS1, 3DL1 ?


    Dzięki za odpowiedź :-)
    Mam kir nie wykryty: 2DL4del, 2DL5 gr.1 , gr 2, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1

    kir obecny: 2DL1, 2DL2, 2DL3, 2DL4norm, 2DS2, 2DS4norm, 2DS4del-22pz, 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm, 3DP1var

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tekla wrote:
    Brak mi KIRów odpowiedzialnych za implantacje zarodka.
    Kilka stron wcześniej opisywałam swój przypadek.

    Komórki NK 19
    (Miałam robić test cytotoksyczności komórek NK, ale nie ma odczynników i dopiero wrzesień / październik mogę iść)

    Wszystkie hormony w normie, jajowody drożne, amh powyżej 5.
    3 nieudane inseminacje ....

    KIR obecne: 2DL1, 2DL2, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS2, 2DS4norm, 2DS4del-22pz,
    3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm, 3DP1var
    KIR niewykryte: 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Genotyp KIR: Bx

    Czyli brak mi tych ważniejszych do implantacji zarodka.

    Do tego "W badanym materiale w mianie 1:80 NIE WYKRYTO obecności przeciwciał
    przeciwjądrowych", nie ma też przeciwciał przeciw plemnikowych.

    Allo wyszło mi 0,00% zarówno z mężem jak i z dawcą.

    Lekarz mówi, że lepiej, jakby wyszło dodatnie, bo to świadczy o tym, że nigdy nie byłam w ciąży powyżej 4 tygodnia, co ma sens, bo miesiączkuję. Ale ten wynik go zaniepokoił, chociaż tu kilka dziewczyn pisało, że taki wynik jest normalny przy braku ciąży.


    Ogólnie plan jest u mnie taki:
    15.07 mam wizytę u dr Mercika, ma on stwierdzić, czy robimy koleją histeroskopie z biopsją, bo być moze mam jakiś stan zapalny.

    Jeśli stwierdzi, że nie, robie badania do inseminacji, jeśli histeroskopia, to badania do histeroskopii, które są takie same. Jak w biopsji wyjdzie stan zapalny to leczymy go i potem inseminacja.

    Od 10 dc mam brac encorton (chyba tak się to nazywa) plus na 2-3 dni przed owulacją accofil.
    Nie wiem czy będzie intralipid, to już lekarz musi ocenić.


    I to jest ostatnie nasze podejście. Nie mamy już siły na kolejne próby, które przez moje KIRy mogą się nie udać.
    Za rok w październiku stuknie nam 4 rocznica ślubu, uderzamy wtedy do Ośrodka Adopcyjnego i będziemy starać się o adopcję dziecka.

    Dzięki za odpowiedź :-)

    Tekla to mamy te same kiry zarówno obecne jak i nieobecne. :-(
    Czekam na wyniki badań.
    Póki co mam tyle: p/C P.plemnikom ujemny
    Białko s wolne 94.25
    Wit. B12 702
    Kw.foliowy 15.60
    Homocysteina 9.00
    AMH 1.760
    nasze kariotypy prawidłowe
    ANA 3 negatywne
    P/C.p. antyg.lozyska ujemny
    Czynnik V leiden układ heterozygotyczny
    MTHFR A1298C układ homozygotyczny
    PAI 1 układ heterozygotyczny
    Antytrombina III 106.80
    Białko C aktywność 145 (norma do 140)
    P/C P. Antygenom jajnika ujemny

    Nie mamy jeszcze wyników allo mlr, test cytotoksyczny, polimorfizm apal, i niestety komorek NK póki co nie da sie zrobić.

    Jutro idę drugi raz do dra Milewicza A za 2 tyg do dra Przybycienia.

    Jestem po dwóch poronieniach: 1 w 9t.c., 2 w 6 t.c.

‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ