X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

bhcg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miała któraś z was wykonywane te badania ja miałam i wyszedł mi strasznie dziwny wynik zawsze miałam 0,1 i był negatywny a teraz mam 0,47 i nie wiem co on oznacza koleżanki mówią ze jest bardzo dziwny co wy o tym myślicie ?
    przed testem brałam clo i zastrzyk pregnyl 5000 aby pęcherzyki pękły i tak się stało pękły dwa a testy wykazują jedna kreske

    Kasica
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik nie jest dziwny, zakres wskazujacy na ciaze to zapewne powyzej 5, u Ciebie beta jest negatywna a te cyfry po przeciwnku mogly wyjsc po pregnylu.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wynik nie jest dziwny, zakres wskazujacy na ciaze to zapewne powyzej 5, u Ciebie beta jest negatywna a te cyfry po przeciwnku mogly wyjsc po pregnylu.


    Dzięki no cóż musze działać dalej choć naprawdę czasami nie mam sił może ty znasz jakies metody i leki na to aby mi się udało na razie znam clo i ten zastrzyk pregnyl nic innego nie próbowałam ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 17:18

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 a robiliście badanie nasienia?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    kasia1996 a robiliście badanie nasienia?


    właśnie nie bo nie wiem gdzie iść z Dawidem i z kąd wziąć skierowanie ja mam zamiar zrobić na jajowody czy nie mam zapchanych

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 pierwsze co powinniście zrobić to badanie nasienia. Po co poddawać się stymulacji jeśli może u ciebie wszystko gra? Stymulując jajniki zmniejsza sie szybciej rezerwa jajnikowa. Zmień lekarza bo moim zdaniem jeśli ktoś przepisuje leki stymulujące bez badania nasienia to jest lekarzem do bani.
    W innym wątku pisałaś że masz PCOS i na tej podstawie lekarz stwierdził że nie masz owulacji? Ja mam PCOS i owulacje mam co miesiąc piekną. Miałaś monitoring cyklu?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robiliśmy badanie nasienia prywatnie bez skierowania. Są kliniki leczenia niepłodności i tam można wykonać takie badanie. Skąd jesteście jeśli można wiedzieć?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    My robiliśmy badanie nasienia prywatnie bez skierowania. Są kliniki leczenia niepłodności i tam można wykonać takie badanie. Skąd jesteście jeśli można wiedzieć?


    z Jaworska koło Tarnowa

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiu a jak ten monitoring wyglądał? Miałaś kilka wizyty pod rząd jakieś badania krwi?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    kasiu a jak ten monitoring wyglądał? Miałaś kilka wizyty pod rząd jakieś badania krwi?


    robił mi usg dopochwowo raz w tygodniu przez 3 tygodnie potem przepisał clo po pół tabletki w 3 dniu wyklu w 12 dniu byłam na usg znów i po 2 dniach zastrzyk badania krwi nie miałam oprócz beta potem znów wizyta czy pękły pęcherzyki 20 dniu i pękły

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli ten monitoring do bani miałaś. Prawidłowy monitoring wygląda tak, przynajmniej u mnie w klinice że zgłaszam sie do lekarza na usg w 12 dniu cyklu i mam wykonywane usg żeby stwierdzić czy jest pecherzyk dominujący kolejne wizyty mam co drugi dzien a nawet pod koniec codziennie wraz z badaniem estradiolu ( z krwi) który własnie jest wyznacznikiem zbliżającej się owulacji. Zmień lekarza i zrobcie koniecznie badanie nasienia zanim przyjmiesz kolejne dawki niepotrzebnych leków i narazisz sie na niepotrzebne zabiegi.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    kasia1996 pierwsze co powinniście zrobić to badanie nasienia. Po co poddawać się stymulacji jeśli może u ciebie wszystko gra? Stymulując jajniki zmniejsza sie szybciej rezerwa jajnikowa. Zmień lekarza bo moim zdaniem jeśli ktoś przepisuje leki stymulujące bez badania nasienia to jest lekarzem do bani.
    W innym wątku pisałaś że masz PCOS i na tej podstawie lekarz stwierdził że nie masz owulacji? Ja mam PCOS i owulacje mam co miesiąc piekną. Miałaś monitoring cyklu?


    mam pco i on właśnie mi go wykrył nikt wcześniej mam bardzo dużo torbieli na jajnikach i z dwa lata temu mi jeden pękł doszło do krwotoku ja naprawdę nie wiem co robić pytał o narzeczonego to powiedziałam że z nim jest wszystko ok bo tak jest i bierze tabletki na poprawę i wiem ze wina nie jest po jego stronie tylko po mojej

    Kasica
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 wrote:
    mam pco i on właśnie mi go wykrył nikt wcześniej mam bardzo dużo torbieli na jajnikach i z dwa lata temu mi jeden pękł doszło do krwotoku ja naprawdę nie wiem co robić pytał o narzeczonego to powiedziałam że z nim jest wszystko ok bo tak jest i bierze tabletki na poprawę i wiem ze wina nie jest po jego stronie tylko po mojej


    my jak wspomniałam staramy się o dziecko 1,5 roku nie licząc przerwy anty i wcześniej naturalnie i nic tylko ból jajników spowodowany torbielami czasem to kochanie się sprawiał mi straszny ból nie wiem czy te leki mi pomagają ale czuje ulge podczas okresu i podczas stosunku okresy były torturami dla mnie miałam czopki przepisywane najsilniejsze kiedyś jeszcze miałam wode w macicy i nikt mi nie wytłumaczył dlaczego i z kąd się tam wzięła ale po antybiotykach mi się wchłonęło wszystko

    Kasica
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 wrote:
    my jak wspomniałam staramy się o dziecko 1,5 roku nie licząc przerwy anty i wcześniej naturalnie i nic tylko ból jajników spowodowany torbielami czasem to kochanie się sprawiał mi straszny ból nie wiem czy te leki mi pomagają ale czuje ulge podczas okresu i podczas stosunku okresy były torturami dla mnie miałam czopki przepisywane najsilniejsze kiedyś jeszcze miałam wode w macicy i nikt mi nie wytłumaczył dlaczego i z kąd się tam wzięła ale po antybiotykach mi się wchłonęło wszystko
    nie wode tylko jakiś płyn tak to nazwali

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia nie masz pewności że z narzeczonym jest wszystko ok chyba że ma dzieci z inną kobietą.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    e_mil_ka wrote:
    czyli ten monitoring do bani miałaś. Prawidłowy monitoring wygląda tak, przynajmniej u mnie w klinice że zgłaszam sie do lekarza na usg w 12 dniu cyklu i mam wykonywane usg żeby stwierdzić czy jest pecherzyk dominujący kolejne wizyty mam co drugi dzien a nawet pod koniec codziennie wraz z badaniem estradiolu ( z krwi) który własnie jest wyznacznikiem zbliżającej się owulacji. Zmień lekarza i zrobcie koniecznie badanie nasienia zanim przyjmiesz kolejne dawki niepotrzebnych leków i narazisz sie na niepotrzebne zabiegi.


    jeżeli chodzi o badania to robi mi cały czas i sam mi zaproponował badanie na jajowody no ale nie przyszło mi do głowy ze mogłabym mieć je zapchane teraz jak dostane okres to po okresie mam przyjść na badanie sluzu

    Kasica
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka teraz właśnie zadzwoniłam do koleżanki o numer do Tarnowa kliniki która bada nasienie i jutro dzwonie :)

    Kasica
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to nie zdecydowałabym się na to gdybym wczesniej nie miała wyników nasienia. Też chodziłam do lekarza który chciał mi przepisac właśnie clo podziękowałam mu za taka diagnozę i zrobiliśmy na własna rekę badanie nasienia. Okazało się, że moj mąż ma nasienie tragiczne i zostaje tylko in vitro.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia brawo i nie wiem ale jak dla mnie ten lekarz Ci szkodzi może warto przenieść się do tej kliniki. Oni na pewno znają się tam najlepiej na leczeniu niepłodności.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Kasia brawo i nie wiem ale jak dla mnie ten lekarz Ci szkodzi może warto przenieść się do tej kliniki. Oni na pewno znają się tam najlepiej na leczeniu niepłodności.


    przeniosę się właśnie wiesz co zmuszę Narzeczonego aby poszedł jak najszybciej

    Kasica
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ