X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Chemia i czym ją zastąpić
Odpowiedz

Chemia i czym ją zastąpić

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zakładam wątek, bo chciałabym, żeby w jednym miejscu znalazły się Wasze porady odnośnie kosmetyków, chemii domowej i ich naturalnych zamienników.
    Ja niestety zaczynam dopiero zmieniać swoje przyzwyczajenia i bardzo chętnie się dowiem o konkretnych produktach. Także piszcie, polecajcie.

    Ja zaczęłam od zmiany antyperspirantu .. uwielbiam dove, ale teraz tylko od święta 😜 zmieniłam na antyperspirant mineralny.

    Co polecacie do mycia łazienki np? Do zlewu konkretnie?

    Dominisia883, Sylwia Sylwia lubią tę wiadomość

  • Kosiaczek Ekspertka
    Postów: 215 269

    Wysłany: 8 marca 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam aplikacje na telefon Ingred- pokazuje skład kosmetyków,ktore składniki są szkodliwe, wraz ze szczegółowymi opisami

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    wiek 33 lata
    starania od 01.2019 naturalnie
    AMH 0,86
    pozostałe wyniki bdb

    I IVF 17.02.2020
    8dpt beta poniżej 0,2

    pozostały 3 maleństwa 5dniowe mrozaczki (3BB, 5BA, 3BB)
    transfer 17.06.2020

    Wiem, że marzenie spełni się (◕‿◕)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosiaczek wrote:
    Polecam aplikacje na telefon Ingred- pokazuje skład kosmetyków,ktore składniki są szkodliwe, wraz ze szczegółowymi opisami

    Dzięki, skorzystam, choć chciałam uniknąć biegania po sklepie i skanowania każdego produktu ..tak trochę na łatwiznę chce iść i żeby mi ktoś powiedział co używa konkretnie ☺️

  • ola_90 Autorytet
    Postów: 267 651

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o kosmetyki-ja polecam firmę cztery szpaki. Używam od nich antyperspirantu, serum do twarzy, szamponu w kostce i mydeł do mycia ciała. Reszta kosmetyków różnie, ale na instagramie podglądam piggypeg i od nich czerpię pomysły. Np uwielbiam balsamy do zmywania twarzy od czarszki, kosmetyki do twarzy z firmy polny warkocz. Teraz jest naprawde duzy wybor w kosmetykach naturalnych. Do mycia domu najlepiej sprawdza się woda z octem.

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    uwo9dqk3ebttjlzi.png

    29 lat
    PCOS, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    12.2015-👱‍♂️
    07.2017-początek starań o rodzeństwo
    05.2018-biochemiczna
    06.2018-poczatek stymulacji
    11.2018-poronienie, 9 tc
    02.2019- powrót do stymulacji
    11.2019- pierwsza wizyta w klinice, szykujemy się do ivf

    Mąż:
    05.2018 i 09.2019-Novum morf 4%
    12.2019-Kriobank morf 0%

    1ivf: 17.01.20 punkcja, mamy ❄❄❄❄❄ (3 blastki, 2 morule)
    19.03.20-FET
    6dpt beta 14,5
    8dpt 61.8
    12dpt 341.2
    19dpt 6582
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_90 wrote:
    Jeśli chodzi o kosmetyki-ja polecam firmę cztery szpaki. Używam od nich antyperspirantu, serum do twarzy, szamponu w kostce i mydeł do mycia ciała. Reszta kosmetyków różnie, ale na instagramie podglądam piggypeg i od nich czerpię pomysły. Np uwielbiam balsamy do zmywania twarzy od czarszki, kosmetyki do twarzy z firmy polny warkocz. Teraz jest naprawde duzy wybor w kosmetykach naturalnych. Do mycia domu najlepiej sprawdza się woda z octem.

    Super, dziękuję zaraz dodam na insta
    Nigdy nie słyszałam o tych produktach.
    Olu Ty jesteś stomatologiem? Bo miałabym pytanie

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja to poszłam w zupelną naturę. Berbeć ja głównie teraz używam do mycia kuchni, łazienki - octu, wody z octem - na wszystko dobre!

    Berbeć. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    No ja to poszłam w zupelną naturę. Berbeć ja głównie teraz używam do mycia kuchni, łazienki - octu, wody z octem - na wszystko dobre!

    Ciężko mi jest się przełamać ale już kupiłam i będę próbować. Ile tego octu?
    A co do kibelka ?

  • ola_90 Autorytet
    Postów: 267 651

    Wysłany: 8 marca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Super, dziękuję zaraz dodam na insta
    Nigdy nie słyszałam o tych produktach.
    Olu Ty jesteś stomatologiem? Bo miałabym pytanie

    Tak, dobrze pamiętasz mój zawód ;-) jak coś to możemy pogadać

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    uwo9dqk3ebttjlzi.png

    29 lat
    PCOS, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    12.2015-👱‍♂️
    07.2017-początek starań o rodzeństwo
    05.2018-biochemiczna
    06.2018-poczatek stymulacji
    11.2018-poronienie, 9 tc
    02.2019- powrót do stymulacji
    11.2019- pierwsza wizyta w klinice, szykujemy się do ivf

    Mąż:
    05.2018 i 09.2019-Novum morf 4%
    12.2019-Kriobank morf 0%

    1ivf: 17.01.20 punkcja, mamy ❄❄❄❄❄ (3 blastki, 2 morule)
    19.03.20-FET
    6dpt beta 14,5
    8dpt 61.8
    12dpt 341.2
    19dpt 6582
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_90 wrote:
    Tak, dobrze pamiętasz mój zawód ;-) jak coś to możemy pogadać
    Wysyłam zaproszenie. Później się odezwę

  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 8 marca 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o mycie naczyń w zmywarce to mogę podpowiedzieć, że zamiast zapachów i czyszczenia chemią używam połówek wyciśniętych cytryn. Akurat sporo soku z cytryny piję w zimie i zawsze jakieś skórki są. Wbijam je w pręty w zmywarce między talerze czy kubki. Czysta zmywarka i super zapach :) Zamiast płynu do nabłyszczania wlewam ocet, efekt super. A do czyszczenia kostki Frosh albo proszek firmy Balja :)

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki31 wrote:
    Jeżeli chodzi o mycie naczyń w zmywarce to mogę podpowiedzieć, że zamiast zapachów i czyszczenia chemią używam połówek wyciśniętych cytryn. Akurat sporo soku z cytryny piję w zimie i zawsze jakieś skórki są. Wbijam je w pręty w zmywarce między talerze czy kubki. Czysta zmywarka i super zapach :) Zamiast płynu do nabłyszczania wlewam ocet, efekt super. A do czyszczenia kostki Frosh albo proszek firmy Balja :)

    No właśnie zmywarka..czekaj zamiast tabletek skórki od cytryny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytryns ocet i soda oczyszczona sa dobre na wszystko a im mniej uzywasz kosmetykow tym lepiej kurz scieram szmatka z mikrofibry..proszki do prania dzieciece . Antyperspirant bez aluminium. A ostatnio moje odkrycie zamiast swoich ulubionych kosmetykow do kapieli dove kupuje dla ciezarnych :D ale tez polecam szare mydlo

    Berbeć. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samos88 tymczasowo;) wrote:
    Cytryns ocet i soda oczyszczona sa dobre na wszystko a im mniej uzywasz kosmetykow tym lepiej kurz scieram szmatka z mikrofibry..proszki do prania dzieciece . Antyperspirant bez aluminium. A ostatnio moje odkrycie zamiast swoich ulubionych kosmetykow do kapieli dove kupuje dla ciezarnych :D ale tez polecam szare mydlo

    A ja kocham pronto. No nic może zwilżoną szmatką też da rade

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    A ja kocham pronto. No nic może zwilżoną szmatką też da rade
    Pomysl ze zaoszczedzisz pieniadze ;) tez kiedys uzywalam tego duzo wykorzystaj do konca i nie kupuj bo szkoda pieniazkow Twoich wydanych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samos88 tymczasowo;) wrote:
    Pomysl ze zaoszczedzisz pieniadze ;) tez kiedys uzywalam tego duzo wykorzystaj do konca i nie kupuj bo szkoda pieniazkow Twoich wydanych.

    Ja mam jedno pronto na pół roku chyba ale pronto pewnie też zawiera szkodliwe składniki.

    Rozpracowuje właśnie jak zrobić proszek do zmywarki 🤔 tzn na razie czytajac w necie 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Ja mam jedno pronto na pół roku chyba ale pronto pewnie też zawiera szkodliwe składniki.

    Rozpracowuje właśnie jak zrobić proszek do zmywarki 🤔 tzn na razie czytajac w necie 😅
    Napisz jak bedziesz wiedziala bo jeszcze tabletek nie wymienilam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samos88 tymczasowo;) wrote:
    Napisz jak bedziesz wiedziala bo jeszcze tabletek nie wymienilam

    a228672ba1e3.jpg

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 8 marca 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, że cytryna jest super do czyszczeni zmywarki. Do prania i sprzątania używam środków firmy Frosch

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Potwierdzam, że cytryna jest super do czyszczeni zmywarki. Do prania i sprzątania używam środków firmy Frosch

    A do mycia naczyń w zmywarce?ten frosh w miarę naturalny? Gdzie można dostać stacjonarnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a dla męża kosmetyki naturalne??

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ