X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ciąże po badaniach genetycznych zarodków
Odpowiedz

Ciąże po badaniach genetycznych zarodków

Oceń ten wątek:
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3225 6275

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Kluska, wysłałam zaproszenie do przyjaciółek. Nie wiem jak inaczej napisać do Ciebie wiadomość 😅

    Dziewczyny, dziękuję za Wasze historie! ❤️

    Napisałam do Ciebie.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    Ja jestem po 4 nieudanych transferach przebadanych zarodków. Do pierwszego transferu podchodziłam już z obstawą immunologiczna tj accofil i encorton oraz po biopsji endometrium z cd138 (0/10). Kolejny transfer bez dodatkowych badań ale z atosibanem (po pierwszym transferze miałam duże skurcze brzucha). Dopiero po dwóch nieudanych transferach zrobiłam histeroskopie - wszystko ok. Po trzecim nieudanym transferze zrobiłam test era - brak przesuniętego okna. Tym samym wykorzystałam wszystkie przebadane zarodki ☹️został mi jeden nieprzebadany - blastka 5aa z 6 doby.
    Nie mam pojęcia co jest przyczyną - lekarka sugeruje rozszerzone badania genetyczne mnie i męża (pomimo tego że mamy dobre kariotypy i zdrowe zarodki po pgta).
    Ja wierzę w to, że może to nie były "te zarodki" i zrobienie całej procedury od nowa coś zmieni.
    Rozważam też immunoglubuliny.
    Także głowa do góry, uda się 😊

    JaOla jestem po 3 nieudanych transferach przebadanych zarodkow. (W tym 2 były z obstawą immunologiczna).
    Zaczelam teraz druga procedurę w Czechach, wyszlo nam więcej blastocyst niż w Polsce, bralam teraz jeszcze suplementy, liczę że skoro tym razem przetrwało nam 58% a nie 33% zapłodnionych komorek, to że może mają lepsze laboratoria i enriologow. Może tym razem zarodki będą silniejsze. Mi dopiero Czesi chcieli po tych nieudanych transferach zbadać receptywbosc - w teście ERA wyszło przesuniete okno. Wiev teraz odpuszczam immunologie I spróbujemy przesunąć termin podania zarodka. Jak to nie pomoże jako ostatnia deskę ratunku rozważam immunoglobuliny a jak druga procedura nie wyjdzie to chyba AZ. Jeszcze nie próbowałam atosibanu i testu kurczliwosci ale kazdy lekarz mi mówi że to na pewno nie jest przyczyną.....

    W każdym razie embriolog z Polski m powiedziała że skuteczność transferów przebadanych zarodkow to u nich 60-70% i że to bardzo dziwne ze nic się nie udało. To po prostu chyba ja jestem takim felernym przypadkiem, a nie samo pgs.
    Ale w związku z tym że mam dużo zarodkow znow zaczynamy je badać. Raz że mamy translokacje, dwa wiek tez juz niemały, trzy chce ograniczyć ryzyko poronienia czy straty. Koszt badań w przypadku dużej liczby zarodkow I tak wynosi tyle ile zapłacilibyśmy za transfery nieprawidłowych zarodkow. A tak to jeszcze nie tracimy czasu i zdrowia faszerując się kolejna chemia i ograniczamy koszt psychiczny i emocjonalny kolejnych niepowodzen. Przecież to jest wiele. Tak przynajmniej ja na to patrze.
    Nie traktuje pgt jako gwarancje że sie uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2022, 22:46

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    JaOla jestem po 3 nieudanych transferach przebadanych zarodkow. (W tym 2 były z obstawą immunologiczna).
    Zaczelam teraz druga procedurę w Czechach, wyszlo nam więcej blastocyst niż w Polsce, bralam teraz jeszcze suplementy, liczę że skoro tym razem przetrwało nam 58% a nie 33% zapłodnionych komorek, to że może mają lepsze laboratoria i enriologow. Może tym razem zarodki będą silniejsze. Mi dopiero Czesi chcieli po tych nieudanych transferach zbadać receptywbosc - w teście ERA wyszło przesuniete okno. Wiev teraz odpuszczam immunologie I spróbujemy przesunąć termin podania zarodka. Jak to nie pomoże jako ostatnia deskę ratunku rozważam immunoglobuliny a jak druga procedura nie wyjdzie to chyba AZ. Jeszcze nie próbowałam atosibanu i testu kurczliwosci ale kazdy lekarz mi mówi że to na pewno nie jest przyczyną.....

    W każdym razie embriolog z Polski m powiedziała że skuteczność transferów przebadanych zarodkow to u nich 60-70% i że to bardzo dziwne ze nic się nie udało. To po prostu chyba ja jestem takim felernym przypadkiem, a nie samo pgs.
    Ale w związku z tym że mam dużo zarodkow znow zaczynamy je badać. Raz że mamy translokacje, dwa wiek tez juz niemały, trzy chce ograniczyć ryzyko poronienia czy straty. Koszt badań w przypadku dużej liczby zarodkow I tak wynosi tyle ile zapłacilibyśmy za transfery nieprawidłowych zarodkow. A tak to jeszcze nie tracimy czasu i zdrowia faszerując się kolejna chemia i ograniczamy koszt psychiczny i emocjonalny kolejnych niepowodzen. Przecież to jest wiele. Tak przynajmniej ja na to patrze.
    Nie traktuje pgt jako gwarancje że sie uda.
    Mam dokładnie takie samo podejście! Koszt tych badań wcale nie jest tak duży biorąc pod uwagę fakt, że zawsze jakiś zarodek będzie nieprawidłowy. Normalnie odbyłby się transfer który razem z lekami u mnie kosztuje ok 3k. A niepotrzebne nerwy i stresy nie mają swojej ceny. Ja jakbym nie zrobiła tych badań odrazu przy pierwszym podejściu to lekarz na 100% zwaliłby niepowodzenia na genetykę. Teraz jestem o tyle do przodu, że wiem, że wszystko jest ok a mimo to się nie udaje.
    Też zastanawiam się nad zmianą kliniki. Może faktycznie coś jest z tym laboratorium lub ze stymulacja jajeczkowania nie tak.

    Dziuba1339 lubi tę wiadomość

  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    JaOla jestem po 3 nieudanych transferach przebadanych zarodkow. (W tym 2 były z obstawą immunologiczna).
    Zaczelam teraz druga procedurę w Czechach, wyszlo nam więcej blastocyst niż w Polsce, bralam teraz jeszcze suplementy, liczę że skoro tym razem przetrwało nam 58% a nie 33% zapłodnionych komorek, to że może mają lepsze laboratoria i enriologow. Może tym razem zarodki będą silniejsze. Mi dopiero Czesi chcieli po tych nieudanych transferach zbadać receptywbosc - w teście ERA wyszło przesuniete okno. Wiev teraz odpuszczam immunologie I spróbujemy przesunąć termin podania zarodka. Jak to nie pomoże jako ostatnia deskę ratunku rozważam immunoglobuliny a jak druga procedura nie wyjdzie to chyba AZ. Jeszcze nie próbowałam atosibanu i testu kurczliwosci ale kazdy lekarz mi mówi że to na pewno nie jest przyczyną.....

    W każdym razie embriolog z Polski m powiedziała że skuteczność transferów przebadanych zarodkow to u nich 60-70% i że to bardzo dziwne ze nic się nie udało. To po prostu chyba ja jestem takim felernym przypadkiem, a nie samo pgs.
    Ale w związku z tym że mam dużo zarodkow znow zaczynamy je badać. Raz że mamy translokacje, dwa wiek tez juz niemały, trzy chce ograniczyć ryzyko poronienia czy straty. Koszt badań w przypadku dużej liczby zarodkow I tak wynosi tyle ile zapłacilibyśmy za transfery nieprawidłowych zarodkow. A tak to jeszcze nie tracimy czasu i zdrowia faszerując się kolejna chemia i ograniczamy koszt psychiczny i emocjonalny kolejnych niepowodzen. Przecież to jest wiele. Tak przynajmniej ja na to patrze.
    Nie traktuje pgt jako gwarancje że sie uda.
    A powiedz mi proszę, jakie suplementy brałaś przed punkcja? 😊

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    A powiedz mi proszę, jakie suplementy brałaś przed punkcja? 😊

    Nic specjalnego głównie q10 ale koniecznie w formie ubiquinolu, reszta mniej systematycznie tzn jakis magnez, b complex, wit E, wit D
    Potem q10 zamieniłam na Best Life na mitochondria bo to glownie o ich prace i zawartość chodzi w naszych komprkach a ro stosunkowo świeży temat - zawiera q10 I jezlszcze inne składniki ale na pewno działa bo człowiek ma po tym więcej energii.
    "Połączenie magnezu, koenzymu Q10, L-karnityny oraz PQQ zapewni nam paliwo energetyczne do najważniejszych procesów przebiegających w naszym organizmie. Natomiast dodatek ekstraktu z kiełków pszenicy, standaryzowany na spermidynę, wpłynie rewelacyjnie na procesy autofagii stojące na straży regeneracji naszego DNA." Zobaczymy jak wraca wyniki pgt-sr czy to cos zadziałało:)

    JaOla lubi tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Nic specjalnego głównie q10 ale koniecznie w formie ubiquinolu, reszta mniej systematycznie tzn jakis magnez, b complex, wit E, wit D
    Potem q10 zamieniłam na Best Life na mitochondria bo to glownie o ich prace i zawartość chodzi w naszych komprkach a ro stosunkowo świeży temat - zawiera q10 I jezlszcze inne składniki ale na pewno działa bo człowiek ma po tym więcej energii.
    "Połączenie magnezu, koenzymu Q10, L-karnityny oraz PQQ zapewni nam paliwo energetyczne do najważniejszych procesów przebiegających w naszym organizmie. Natomiast dodatek ekstraktu z kiełków pszenicy, standaryzowany na spermidynę, wpłynie rewelacyjnie na procesy autofagii stojące na straży regeneracji naszego DNA." Zobaczymy jak wraca wyniki pgt-sr czy to cos zadziałało:)
    Kiedy spodziewasz się wynikow? 😍

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    Kiedy spodziewasz się wynikow? 😍

    Dziś przyszedl. Z 6 zbadanych 2 zdrowe. 4 z trisomiami/monosomiami.

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ