X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ciąże po badaniach genetycznych zarodków
Odpowiedz

Ciąże po badaniach genetycznych zarodków

Oceń ten wątek:
  • Pati S Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 25 września 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    WIK, ok akurat Ciebie rozumiem, mogłaś sobie na to pozwolić mając 7 zarodków, ale nie mówimy tutaj o statystykach indywidualnych, czy nawet podawanych przez kliniki, tylko o prostych przykładach z życia wziętych, wynikających choćby z tego wątku. Ilu dziewczynom udało się za pierwszym razem? Jak na razie jednej. Ja na przykład zadaję sobie pytanie, czy nie osłabiłam swojego zdrowego zarodka biopsją.


    Mysle ze dziewczynom ktorym sie udaje za pierwszym razem czy nawet za kolejnym to juz nie pisza. Ciesza sie wygrana. Ja jestfm jedna z nich. Udalo sie za pierwszym razem. Fakt nie udzielalam sie na forach ale zawsze wszystko czytalam. Teraz chcemy odebrac nastepny zarodek i znow tu wracam bo znowu obawy, czy sie uda, i czy bedzie przede wszystkim zdrowy, oraz czy ja nie bede musiala przechodzic przez poronienie.
    Teraz zaluje ze nie zrobilam testow genetycznych przy punkcji.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 25 września 2021, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaliśmy genetycznie zarodki z uwagi na translokacje męża. Z 6 prawidlowych były 3. Już straciliśmy 1 z nich w pierwszym nieudanym transferze. Postanowiliśmy więc poszerzyć diagnostykę i wyszło u mnie sporo nieprawidłowości immunologicznych. Profesor twierdzi że kontynuowanie transferów bez leczenia i tak by się nie udało. Czynnik genetyczny jest istotny Ale nie jest jedyny. W samych żarodkach Oprócz prawidłowej morfologii, ilości chromosomów jest np też cis takiego jak mitochondrialne dna które też ma wpływ.

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 27 września 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:30

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat.
    Mam 3 zdrowe zarodki, pierwszy się nie przyjął i bardzo mnie to podłamało. Skoro były takie wysokie szanse, a się nie udało, to co teraz? Próbować dalej, czy rozszerzać diagnostykę?

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze teraz lekarz powinien zaproponowac poszerzenie diagnostyki.
    To wlasnie daje zbadany zarodek- ze juz przy pierwszej porazce wiemy ze to nie wina jego dna a szukamy przyczyny dalej.

    Cosmia lubi tę wiadomość

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Mysle ze teraz lekarz powinien zaproponowac poszerzenie diagnostyki.
    To wlasnie daje zbadany zarodek- ze juz przy pierwszej porazce wiemy ze to nie wina jego dna a szukamy przyczyny dalej.
    Zgadzam się. Dla mnie to był jeden z argumentów za badaniem. Z tym że ostatecznie podeszłam dwutorowo i sprawdziłam takie większe przyczyny niepowodzeń już przed tym pierwszym żeby zmaksymalizować szanse.
    Ja to widzę tak, że jeśli endometrium jest nie takie (zapalenie, problem z oknem implantacji), mama ma niedobory żelaza, D3 itd, są problemy z immunologią to nawet zarodek ideał nie da rady.

    Cosmia, Emily0723 lubią tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jest to jak najbardziej logiczne.
    A jednak dołuje mnie to, bo miałam próbny transfer (biopsję endometrium) - wyszło wszystko super, endometrium pięknie wyrosło, niedoborów żadnych nie mam, na immunologię dali Encorton, dostałam też heparynę... Powinno się udać, a się nie udało.
    Nie rozumiem tego.
    Na razie zapisałam się do immunologa, ale pierwszy wolny termin jest za miesiąc.
    Mam dość :(

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Dziewczyny, jest to jak najbardziej logiczne.
    A jednak dołuje mnie to, bo miałam próbny transfer (biopsję endometrium) - wyszło wszystko super, endometrium pięknie wyrosło, niedoborów żadnych nie mam, na immunologię dali Encorton, dostałam też heparynę... Powinno się udać, a się nie udało.
    Nie rozumiem tego.
    Na razie zapisałam się do immunologa, ale pierwszy wolny termin jest za miesiąc.
    Mam dość :(

    Niestety to jest okrutny proces.
    Ja pamiętam jak na studiach na wykładzie omawiali prawdopodobieństwo żywego urodzenia u zdrowej pary to wróciłam do domu i oświadczyłam mamie że to prawda że każdy jest cudem.

    Skąd jesteś? Pytam w kontekście immunologa?

    Cosmia lubi tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, żebyś wiedziała - właśnie dzisiaj o tym myślałam - że to naprawdę cud, że żyję, że się urodziłam cała i zdrowa.

    Jestem ze śląska.

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Ach, żebyś wiedziała - właśnie dzisiaj o tym myślałam - że to naprawdę cud, że żyję, że się urodziłam cała i zdrowa.

    Jestem ze śląska.

    To może dr Sydor? Najłatwiej złapać wizytę w Krakowie ale wiem że bywa też w Gyncentrum w Katowicach.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam, że przyjmuje też w Krakowie.
    Postaram się umówić z nim w Katowicach (choć póki co nie udało mi się), ale gdyby to nie wypaliło, to może warto podjechać do Krakowa. Dzięki!

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Nie wiedziałam, że przyjmuje też w Krakowie.
    Postaram się umówić z nim w Katowicach (choć póki co nie udało mi się), ale gdyby to nie wypaliło, to może warto podjechać do Krakowa. Dzięki!
    W Krakowie najłatwiej o terminy w Sportmedicum. Nie obiecuję ale może będę miała termin do oddania na początku stycznia.

    Cosmia lubi tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 689 728

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Odświeżam temat.
    Mam 3 zdrowe zarodki, pierwszy się nie przyjął i bardzo mnie to podłamało. Skoro były takie wysokie szanse, a się nie udało, to co teraz? Próbować dalej, czy rozszerzać diagnostykę?
    Rozumie co czujesz bo byłam w identycznej sytuacji 💔 potraktowałam pierwszy transfer jak formalność, że musi się udać bo zarodek przebadany, immunologia przebadana i wdrożone odpowiednie leki, żadnych niedoborów witamin i minerałów w organizmie, transfer na cyklu naturalnym co wg. prywatnych statystyk mojego doktora daje większe szanse a tu beta 0 😭
    Z racji tego, że wcześniej nie byłam nigdy w ciąży i Allo wyniosło u mnie 0% to doktor zaproponował poczekać kilka tygodni i sprawdzić ponownie Allo, jeżeli nie wzrosło przy próbie implantacji to zalecal szczepienia limfocytami lub kolejna próbę z wdrożonym sterydem. My zdecydowaliśmy, że chcemy spróbować z sterydem bo średnio nas przekonują szczepienia. Dodatkowo doktor zaproponował scratching endometrium z dwutygodniowa kuracja antybiotykowa, jak twierdził często dziewczyny mają ukryty stan zapalny endometrium, który ciężko wykryc a scratching endometrium i antybiotyk pomagają. Wiem, że mój doktor ma specyficzne podejście do badan i diagnostyka bo z tego widzę na forum inni lekarze nie badają imunologii i nie kierują na tysiące badan na wstępie, przed cała procedurą oraz mało kiedy wykonują scratching zapobiegawczo. Wydaje mi się, że w Twoim wypadku warto porozmawiać z lekarzem i wysłuchać co ma do zaproponowania i jeżeli mu ufasz to warto trzymać się jego zaleceń...

    Cosmia lubi tę wiadomość

    06.03.2023 👶❤
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska - dziękuję za informacje! ❤ W czwartek spróbuję (jeszcze raz) umówić się do dr Sydora w Katowicach - w zeszły piątek jeszcze nie miał grafiku na styczeń. A jeśli się nie uda, to może faktycznie wybiorę się do Krakowa. Gdybyś rzeczywiście miała ten termin do oddania, to bardzo proszę o informację na priv - może udałoby mi się tam pojechać.
    Dziuba1339 wrote:
    Rozumie co czujesz bo byłam w identycznej sytuacji 💔 potraktowałam pierwszy transfer jak formalność, że musi się udać bo zarodek przebadany, immunologia przebadana i wdrożone odpowiednie leki, żadnych niedoborów witamin i minerałów w organizmie, transfer na cyklu naturalnym co wg. prywatnych statystyk mojego doktora daje większe szanse a tu beta 0 😭
    Z racji tego, że wcześniej nie byłam nigdy w ciąży i Allo wyniosło u mnie 0% to doktor zaproponował poczekać kilka tygodni i sprawdzić ponownie Allo, jeżeli nie wzrosło przy próbie implantacji to zalecal szczepienia limfocytami lub kolejna próbę z wdrożonym sterydem. My zdecydowaliśmy, że chcemy spróbować z sterydem bo średnio nas przekonują szczepienia. Dodatkowo doktor zaproponował scratching endometrium z dwutygodniowa kuracja antybiotykowa, jak twierdził często dziewczyny mają ukryty stan zapalny endometrium, który ciężko wykryc a scratching endometrium i antybiotyk pomagają. Wiem, że mój doktor ma specyficzne podejście do badan i diagnostyka bo z tego widzę na forum inni lekarze nie badają imunologii i nie kierują na tysiące badan na wstępie, przed cała procedurą oraz mało kiedy wykonują scratching zapobiegawczo. Wydaje mi się, że w Twoim wypadku warto porozmawiać z lekarzem i wysłuchać co ma do zaproponowania i jeżeli mu ufasz to warto trzymać się jego zaleceń...
    Dziuba1339 - przywracasz mi nadzieję, dziękuję za ten wpis! ❤

    Dziękuję serdecznie, dziewczyny! 😘 Poprawiłyście mi humor 😊

    Kluska lubi tę wiadomość

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Dziewczyny, jest to jak najbardziej logiczne.
    A jednak dołuje mnie to, bo miałam próbny transfer (biopsję endometrium) - wyszło wszystko super, endometrium pięknie wyrosło, niedoborów żadnych nie mam, na immunologię dali Encorton, dostałam też heparynę... Powinno się udać, a się nie udało.
    Nie rozumiem tego.
    Na razie zapisałam się do immunologa, ale pierwszy wolny termin jest za miesiąc.
    Mam dość :(

    Ja jestem po 4 nieudanych transferach przebadanych zarodków. Do pierwszego transferu podchodziłam już z obstawą immunologiczna tj accofil i encorton oraz po biopsji endometrium z cd138 (0/10). Kolejny transfer bez dodatkowych badań ale z atosibanem (po pierwszym transferze miałam duże skurcze brzucha). Dopiero po dwóch nieudanych transferach zrobiłam histeroskopie - wszystko ok. Po trzecim nieudanym transferze zrobiłam test era - brak przesuniętego okna. Tym samym wykorzystałam wszystkie przebadane zarodki ☹️został mi jeden nieprzebadany - blastka 5aa z 6 doby.
    Nie mam pojęcia co jest przyczyną - lekarka sugeruje rozszerzone badania genetyczne mnie i męża (pomimo tego że mamy dobre kariotypy i zdrowe zarodki po pgta).
    Ja wierzę w to, że może to nie były "te zarodki" i zrobienie całej procedury od nowa coś zmieni.
    Rozważam też immunoglubuliny.
    Także głowa do góry, uda się 😊

  • Alicja83* Autorytet
    Postów: 427 156

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy transfer z przebadanym zarodkiem udany .
    Poprzednio 4 na nieprzebadanych nieudane .
    Brałam tez kroplówkę atosibanu , 3x intralipid , accofil i wlew z accofilu 3 dni przed transferem , encorton, fraxiparine .
    Do wcześniejszych transferów nie miałam intralipidu i wlewu z accofilu .
    Mysle ze badanie zarodków znacznie zwiększa skuteczność transferów .

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/ciazowe]202306106847.png[/url]

    06.2020 Gameta Rzgów
    21.09.2020 ET blastocysty :(
    12.2020 FET :(
    04.2021 histeroskopia 💪
    05.2021 FET :(
    06.2021 FET :(
    02. 2022 start II procedura Gameta Gdynia
    11.3. punkcja
    19.09 transfer zarodka po badaniu PGT-a🍀 (intralipid ,Atosiban ,accofil,encorton, prograf , fraxiparina)
    29.09- 10 dpt Beta 268
    11.10 - 22 dpt- mamy <3
    22.11 Sanco - zdrowa dziewczynka 🥰🥰
    20.12 164 gram szczęścia ♥️
    11.01 314 gram szczęścia ♥️
    23.01 połówkowe - 448 gram szczęścia ♥️
    07.02- 598 gram szczęścia ♥️
    01.03- 947 gram szczęścia ♥️
    10.03- 1116 gram szczęścia ♥️
    22.03- 1426 gram szczęścia ♥️
    31.03- 1749 gram szczęścia ♥️
    14.04- 2041 gram szczęścia ♥️
    28.04- 2504 gram szczęścia ♥️
    22.05- 3076 gram szczęścia ♥️
    28.05- 3364 szczęścia z nami 🥰🥰🥰🥰
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaOla wrote:
    Ja jestem po 4 nieudanych transferach przebadanych zarodków. Do pierwszego transferu podchodziłam już z obstawą immunologiczna tj accofil i encorton oraz po biopsji endometrium z cd138 (0/10). Kolejny transfer bez dodatkowych badań ale z atosibanem (po pierwszym transferze miałam duże skurcze brzucha). Dopiero po dwóch nieudanych transferach zrobiłam histeroskopie - wszystko ok. Po trzecim nieudanym transferze zrobiłam test era - brak przesuniętego okna. Tym samym wykorzystałam wszystkie przebadane zarodki ☹️został mi jeden nieprzebadany - blastka 5aa z 6 doby.
    Nie mam pojęcia co jest przyczyną - lekarka sugeruje rozszerzone badania genetyczne mnie i męża (pomimo tego że mamy dobre kariotypy i zdrowe zarodki po pgta).
    Ja wierzę w to, że może to nie były "te zarodki" i zrobienie całej procedury od nowa coś zmieni.
    Rozważam też immunoglubuliny.
    Także głowa do góry, uda się 😊
    Jak poczytalam watek o zapeleniu endometrium to widzialam tam wiele przypadkow ze jedna biopsja nie wykazala stanu zapalnego a druga tak. Tak jakby ten stan nie zawsze wychodzil w badaniach.
    Ja sie przeleczylam bez biopsji. 3 tygodnie doksycyliny koszt 90 pln. Fakt ze pewnie troche organizm przeczyscilam ale po tym leczeniu zarodek sie przyjal.

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Kluska - dziękuję za informacje! ❤ W czwartek spróbuję (jeszcze raz) umówić się do dr Sydora w Katowicach - w zeszły piątek jeszcze nie miał grafiku na styczeń. A jeśli się nie uda, to może faktycznie wybiorę się do Krakowa. Gdybyś rzeczywiście miała ten termin do oddania, to bardzo proszę o informację na priv - może udałoby mi się tam pojechać.


    Odezwij się na priv w sprawie tego terminu. Bo jeśli nie Ty to popytam czy ktoś inny nie chce.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska, wysłałam zaproszenie do przyjaciółek. Nie wiem jak inaczej napisać do Ciebie wiadomość 😅

    Dziewczyny, dziękuję za Wasze historie! ❤️

    Kluska lubi tę wiadomość

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • JaOla Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Jak poczytalam watek o zapeleniu endometrium to widzialam tam wiele przypadkow ze jedna biopsja nie wykazala stanu zapalnego a druga tak. Tak jakby ten stan nie zawsze wychodzil w badaniach.
    Ja sie przeleczylam bez biopsji. 3 tygodnie doksycyliny koszt 90 pln. Fakt ze pewnie troche organizm przeczyscilam ale po tym leczeniu zarodek sie przyjal.
    O widzisz 😊 ja miałam stan zapalny (cd 138 4/10) i go przeleczylam dwoma antybiotykami, robiłam biopsje kontrolna i leczenie poskutowalo bo wynik 0 /10 😊ale wiadomo, to jest na dany moment w czasie i może się niestety zmienić.
    Niestety to nie była przyczyna niepowodzeń

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ