X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną CLEXANE - ZASTRZYKI
Odpowiedz

CLEXANE - ZASTRZYKI

Oceń ten wątek:
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesli mozna spytac to od ktorego tc zaczelyscie robic zastrzyki? Przewaznie spotykalam sie z opinia ze robi sie juz od pozytywnego testu ale chcialabym wiedziec czy ma sens zaczynanie terapii okolo 6/7 tygodnia czy to juz za pozno?

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że sens najlepiej oceni lekarz wiedząc z jakiej przyczyny masz je przyjmować.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • iwa7988 Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Ja zastrzyki brałam o ile dobrze pamietam od 5/6 tygodnia ciazy teraz jestem juz na finiuszu bo w 38 tygodniu i nadal zastrzyki biore.....:)))

    iwaa27
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 20 lutego 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwa7988 wrote:
    Witajcie,

    Ja zastrzyki brałam o ile dobrze pamietam od 5/6 tygodnia ciazy teraz jestem juz na finiuszu bo w 38 tygodniu i nadal zastrzyki biore.....:)))

    A bierzesz je na siedząco czy leżąco? Mi mąż robi na leżąco, ale im większy robi się brzuch tym gorzej jest chwycić trochę tłuszczyku, którego ja i tak niestety nie mam, a brzuch jest naciągniety tak ze mąż czasami mnie szczypie żeby jakoś zrobić zastrzyk.

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • Izunia30 Koleżanka
    Postów: 60 5

    Wysłany: 11 marca 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! ja jestem po 2 poronieniach . Mam wade MTHFR a 1298C oraz niska antytrombinę i mi lekarz kazał brac clexane 40 jeszcze przed ciażą bo niby szybciej zajde i jak zajde cała ciąże. Własnie czekam na wizyte zeby mi przepisał. Tylko cały czas sie zastanawiam czy rzeczywiscie przed sie bierze?

    Iza
  • anian90 Ekspertka
    Postów: 164 138

    Wysłany: 11 marca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też mam pytanie odnośnie clexane..pierwszą ciążę poroniłam, ciąża obumarła. Teraz udało mi się ponownie zajść, moja gin zaleciła acard, biorę też duphaston. Mam hashimoto. Po poronieniu zrobiłam mnóstwo badań i wszystko w porządku, kardiolipinowe ujemne, toczeń ujemny, ANA ujemne. Nie wiem czy naciskać na moją doktorkę żeby mimo wszystko dała mi clexane? Boję się kolejnego poronienia :( w poniedziałek idę na badania i myśle sobie zrobić coś z krzepnięciem jeszcze dodatkowo, byłam też w szpitalu na badaniach po 3 msc od poronienia i wszystko ok prócz tego hashimoto. Boję się że sam acard to za mało...biorę dużo witamin bo walczę z moimi przeciwciałami antyTPO i udaje się trochę je zbijać :)

    3jvz9vvjg1f8syfg.png
    oar8hgqsyc4p2s3q.png
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja tez zaczelam robic zastrzyki dzis zrobilam piaty i bolal mnie najbardziej nie wiem czemu

    Meja
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 8 maja 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczelam robic zastrzyki dzis zrobilam piaty i bolal mnie najbardziej nie wiem czemu

    Meja
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 13 maja 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktorejs robia sie siniaki po zastrzykach? Bo mi tak, male ale tak moze cos robie zle?

    Meja
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 15 maja 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam zastrzyki (całą ciąże)i po operacji nogi i też robiły się siniaki - kiedyś pielęgniarka powiedziała mi żeby te miejsca rozmasowywać zaraz po zastrzyku. Niestety nie wiele pomagało.

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 17 maja 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was,
    ja po 3 poronieniach, 4 ciążę- od pozytywnego testu do rozwiązania (+ 2 dni po CC)- byłam na Clexane 40- 0,4.
    Clexane hamuje odpowiedź immunologiczną organizmu- ja mam Hashimoto, zespół antyfosfolipidowy nie potwierdzony (wyniki ujemne).
    Teraz, ostatnie trzy cykle starań byłam na Clexane, ale nic nie przyniosły ;(

    Przyznam, że ostatnie zastrzyki były bolesne, ale ja zawsze staram się "poszukać" odpowiedniego, najmniej bolącego miejsca do iniekcji. Miejsca, tam gdzie najczęściej powstają mi siniaki(znaczy, że jest tam dużo naczyń w które się wbijam) omijam.

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi stwierdzono trombofilie z niedoboru bialka s w 26 tc i od tej pory do porodu i przez caly polog przyjmowalam clexan 0,4. Maz robil mi zastrzyki w ramiona, na przemian, tam bolalo najmniej.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 20 maja 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kupujecie clexane na refundacje czy jak to u was jet bo ja dostalam refundacje od profesora a teraz chodze do ginekologa prywatnie i sie zastanawiam czy da mi refundacje? Do profesora jezdzilam tez prywatnie.

    U mnie 7tc.

    Meja
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 21 maja 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meja, ja mam zawsze płatne 100% ale dlatego, że nie mam stwierdzonej zakrzepicy

    Misia90 lubi tę wiadomość

  • Izunia30 Koleżanka
    Postów: 60 5

    Wysłany: 21 maja 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał robić zastrzyki tylko wyłącznie w brzuch nigdzie indziej. Wtedy ona lepiej działa na żyły przy macicy..

    Iza
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 22 maja 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam nic stwierdzone ale dostalam od profesora na refundacje i wlasnie sie zastanawiam czy jutro jak bede u zwyklego ginekologa to da mi refundowane czy nie...

    Meja
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 23 maja 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać clexane od pozytywnego testu. Drugą ciąże (donoszoną) brałam zastrzyki w brzuch ale przy końcówce w ramię. No właśnie z tą refundacją to są jaja. Ja mam wyniki badań z zagranicy że mam niedobór białka S oraz Hashimoto i dziwy wynik Antykoagulant Tocznia ale póki co lekarz prywatnie upiera się że nie może mi dać na refundację. Pożyjemy zobaczymy co będzie.

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Meja Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie jestem po wizycie nie ma ryczaltu bo mam za dobre wyniki, za granica z tymi wynikami bym dostala na ryczalt a u nas musze 100 % placic... No nic trzeba to trzeba. Eh ta Polska, place wszystkie skladki a tu takie dziadostwo ze ze znizek korzystac nie mozna

    Meja
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 23 maja 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No porażka kiedy byłam z córcią w ciąży to te leki były refundowane dla każdej kobiety w ciąży i były po 1 grosz !!! potem cena poszła po ok. 10 zł ale i tak darmo. A teraz porażka doliczając badania i prywatne wizyty to ładna sumka.

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 24 maja 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w ciąży (2013) za Clexane 40 płaciłam ok. 130 zł bo bez refundacji- wtedy ciąża nie podlegała pod refundację- i tak w każdym miesiącu prawie 400 zł uciekało :(.
    Teraz płacę ok. 13 zł i też mam recepty na 100%.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ