X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja dziś z dobrymi wiadomościami pisze, usg potwierdziło bardzo wczesna ciążę na razie malutki 8,2mm pęcherzyk ciążowy. Oby każdej z nas dopisywalo szczęście co najmniej przez najbliższe 9 miesięcy. Naprawdę mamy tu wysyp :)

    Evli... Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :*

    Ewka 111111, Evli, AneTkaa87, Esta, Pani Ciasio, pola89, Pastylka, Pietruszcia, Rubii, Niusia3045 lubią tę wiadomość

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga gratulacje :)) Evli twoja mała to bohaterka wierzę, że się uda :)

    Evli lubi tę wiadomość

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga! Super! Gratulacje! Oby więcej takich dobrych wiosennych wiadomości :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa a Ty kiedy testujesz? :)

    Rubi jak po wizycie?

    Chaga gratulacje!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Esta Autorytet
    Postów: 401 109

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ja się cały czas pytam, ale żaden lekarz mi na to pytanie nie umie odpowiedzieć ;)
    Właśnie się zastanawiam co usłyszę w poniedziałek 🤔 jeszcze pare dni..

    Dziewczyny kciuki za pozytywne bety :)
    Evli wierze ze uslyszysz cos dobrego trzymam kciuki i tak jak juz kiedys pisalam mysle o was i wierze ze wszystko zakonczy sie szczesliwie

    Evli lubi tę wiadomość

  • Esta Autorytet
    Postów: 401 109

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga wrote:
    Dziewczyny i ja dziś z dobrymi wiadomościami pisze, usg potwierdziło bardzo wczesna ciążę na razie malutki 8,2mm pęcherzyk ciążowy. Oby każdej z nas dopisywalo szczęście co najmniej przez najbliższe 9 miesięcy. Naprawdę mamy tu wysyp :)

    Evli... Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze :*
    Chaga ale super gratulacje ktory to masz tydzien lub kiedy mialas ostatnia @

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga gratulacje!!!! :) <3 <3 <3

    Paletka 87, mój poprzedni cykl ogólnie był pełen nerwów. Long story short: były dwie kreski, a po kilku dniach przyszło mocne plamienie, następnego dnia test ujemny; potem mocny i bolesny spóźniony okres. Dzisiaj lekarz potwierdził, że to była ciąża, ale oczywiście przyczyn jej straty mogło być bardzo wiele. To wczesne poronienie + wykryta tydzień temu mutacja w genie MTHFR spowodowała, że lekarz zdecydował o podaniu Acardu. Powiedział też, że mimo wszystko dobrą wiadomością jest to, że coś się zadziało, że moje szanse są niejako większe... i tego się trzymam :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Paletka87 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, przykro mi bardzo, w jaki sposób wykryto mutację genu?z krwi ale kto kazał zrobić?jak to było?
    Ja od 1 poronienia biorę Acard 150mg, teraz robiłam badanie na krzepliwość i mam dobry wynik ale z lekami, ponad rok już

    2 poronienia 8 tydz,
    3 lata starań
    1 i 2 cykl z Clo, 5-9dc 1tabl.- nie udało się
    Obecnie 3 cykl z Clo
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga
    Gratulacje! 😊

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esta wrote:
    Chaga ale super gratulacje ktory to masz tydzien lub kiedy mialas ostatnia @
    Dziekuje Wam, bedziemy swietowac jak bedzie serduszko, dzis 40dc teoretycznie wiec 5 tyg. i 4 dni, ale przytulanki były w 16dc, wec owu musiala być troszke później.

    Esta, Pietruszcia, Paletka87 lubią tę wiadomość

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paletka87 wrote:
    Pani Ciasio, przykro mi bardzo, w jaki sposób wykryto mutację genu?z krwi ale kto kazał zrobić?jak to było?
    Ja od 1 poronienia biorę Acard 150mg, teraz robiłam badanie na krzepliwość i mam dobry wynik ale z lekami, ponad rok już

    Paletka, jak dostałam plamienia, to poszłam do ginekologa "z polecenia", ale u którego wcześniej nie bylam (mój był niedostępny). To właśnie ta pani zobaczyła nieprawidłowy wynik we wcześniejszych badaniach. Konkretnie w badaniu w kierunku antykoagulantu toczniowego. Te z Was, które to miały, wiedzą, że na to badanie składa się kilka pozycji. Ogólny wynik miałam ujemny, ale jedna z pozycji wyszła źle. Na tej podstawie lekarka kazała mi zrobic badanie dwóch mutacji w genie MTHFR, mutacji V czyn. Leiden oraz badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Ja te badania zrobiłam z krwi. Są drogie i długo się czeka :/
    Tak się zastanawiam, czy nie mam zbyt niskiej dawki Acardu?

    Paletka87 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ogólnie rzadko mówię kiedy testuje, bo to mnie bardziej dobija i nie lubię wprowadzać smutnej atmosfery, ale jak Ty pytasz to oczywiście napisze 😊 więc w sekrecie Ci powiem, że... 😀 wstępny termin testowania to wtorek, to będzie wg moich obliczeń 12dpo. Ale małe szanse aby się udało bo męża miałam dzień przed owu ;)

  • Paletka87 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio przepraszam że tak dopytuje się, wiem że to nie jest łatwe pisać o tym ale ja mam zrobić a.toczniowy i przeciwciała kardiolipowe zwgl.na moje straty i dlatego, razem 300zł, więc czekam do wyplaty. Możesz poprosić lekarza rodzinnego (badanie na NFZ)-krzepliwość krwi-INR- i zobaczysz czy dobrą dawkę bierzesz, moja koleżanka brała 75mg po starcie a w kolejnym cyklu zaszła i urodziła zdrowe dziecko i gin. jej nie kazał jej robić INR ani nic, zaufała mu, ja znów do tych nadgorliwych należę i badania robię

    2 poronienia 8 tydz,
    3 lata starań
    1 i 2 cykl z Clo, 5-9dc 1tabl.- nie udało się
    Obecnie 3 cykl z Clo
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Evli ogólnie rzadko mówię kiedy testuje, bo to mnie bardziej dobija i nie lubię wprowadzać smutnej atmosfery, ale jak Ty pytasz to oczywiście napisze 😊 więc w sekrecie Ci powiem, że... 😀 wstępny termin testowania to wtorek, to będzie wg moich obliczeń 12dpo. Ale małe szanse aby się udało bo męża miałam dzień przed owu ;)

    Eeee trzeba być dobrej myśli. Zreszta według jakiś tam badań współżycie przed owulacja owocuje dziewczynką 🥰

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Eeee trzeba być dobrej myśli. Zreszta według jakiś tam badań współżycie przed owulacja owocuje dziewczynką 🥰

    Hihi zobaczymy ;)
    Ale jestem dobrej myśli, jak się nie uda teraz, to następnym razem 😊

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paletka87 wrote:
    Pani Ciasio przepraszam że tak dopytuje się, wiem że to nie jest łatwe pisać o tym ale ja mam zrobić a.toczniowy i przeciwciała kardiolipowe zwgl.na moje straty i dlatego, razem 300zł, więc czekam do wyplaty. Możesz poprosić lekarza rodzinnego (badanie na NFZ)-krzepliwość krwi-INR- i zobaczysz czy dobrą dawkę bierzesz, moja koleżanka brała 75mg po starcie a w kolejnym cyklu zaszła i urodziła zdrowe dziecko i gin. jej nie kazał jej robić INR ani nic, zaufała mu, ja znów do tych nadgorliwych należę i badania robię

    Dzięki, Paletka. Miałam kiedyś INR robiony, chyba był w normie. Muszę odkopać to badanie i sprawdzić, kiedy było robione :) I nie przepraszaj za dopytywanie- po to tu jesteśmy :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chaga gratulacje!!! <3

    Ewka również gratuluje i czekam na piekny przyrost <3

    Evil kochana trzymam kciuki za dobre wiesci malutka jest silna i wierze w nią że da radę <3

    A u mnie po wizycie dobre wiesci. Krwiaka juz nie ma i po 3 tyg lezenia moge zaczac chodzic. Ale mam sie nie przemeczac i duzo odpoczywac.
    Z dzieckiem wszystko dobrze nawet sie ruszalo na usg :-) kolejna wizyta 27 kwietnia i badania prenatalne.
    Poza tym wyszlo mi ze mam infekcje i musze znow brac leki. I znow schudlam 1kg to juz razem 2 kg zamiast przytyc. Ale to przez spore mdlosci.

    Niusia3045, Ewka 111111, Pietruszcia, Esta, Evli, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Niusia3045 Autorytet
    Postów: 760 677

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii, Chaga - świetne wiadomości! Gratulacje :*
    Ewka, trzymam kciuki za kolejną betę :)
    I za wszystkie testujace, bo trochę Was się uzbierało :)
    U mnie wymuszona przerwa w stymulacji przebiega bez rewelacji niestety. Dzisiaj jestem w 34dc. Na @ sie nie zapowiada. Temperatura od kilku dni podwyższona, ale nie nakrecam sie na owulacje - brak bólu jajników, brak śluzu plodnego, brak bólu piersi.
    Ale za to glowe mam czystą i z przyjemnością czytam dobre wiadomości od Was :)

    Ewka 111111, Rubii, Pietruszcia lubią tę wiadomość

    🧑'90
    🧔'87
    Czynnik męski: fragmentacja 34%.

    Start in vitro: 2019 r. (długi protokół)
    - punkcja wraz z biopsją jądra 28.09.19
    - zapłodniono 11 komórek - uzyskano dwa zarodki (3.2.2 i 4.2.2)
    - 03.10.2019 - świeży transfer zarodka 3.2.2
    Ciąża! ❤️❤️ 10.06.2020 dziewczynka ❤️❤️

    -13.07.2021 criotransfer zarodka 4.2.2 - beta <0.1 💔

    Podejście nr 2(długi protokół):
    - punkcja 10.10.23
    - zapłodniono 20 komórek - uzyskano 2 zarodki (morula top quality, blastka 4.2.3)
    - transfer 14.10.23 moruli - beta <0.1 💔

    Marzec 2024 przygotowania do criotransferu ❤️
    - 04.04.24 - transfer blastki z 6 doby klasa 4.2.3
    - 10.04.24 - beta 6dpt <0.1 💔
    - 15.04.24 - beta 11dpt <0.1 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Kobietki! Chaga gratulacje! Rubii, mówiłam, że będzie dobrze?! Chyba ta wiosna wyciąga nas z depresji i złego humoru, co sprzyja dobrym wieściom :) Kwitną kwiaty, to i może my zakwitniemy w końcu :D Ja się śmieje sama z siebie, coś ewidentnie nie chce, żebym zrobiła betę... Dziś przed pracą pojechałam do labolatorium, a tam awaria systemu... Nie zrobiłam tego badania :( A jutro mam kurs i pracę od 6 do 20 :O Ja to jak zwykle mam szczęście :D Do tego jestem padnięta, bo nie mogę od kilku dni przespać całej nocy, tak jakoś dziwnie się czuję, dreszcze mam, raz mi zimno, raz gorąco, zwariować idzie! Do tego dręczą mnie jakieś dziwne sny... We wszystkich zazwyczaj pojawiają się osoby mi bliskie, jednak już nieżyjące. Dziś nie spałam od 2 do 4:30, a o 6 musiałam wstać. Temperatura 37.0, na razie żadnych bóli, czy plamień. No nic, zostało czekanie do poniedziałku, a mnie już od środka roznosi! Jutro rano teścik zrobię :)

    Rubii lubi tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietruszcia a dzisiaj nie robiłaś testu? Szkoda że nie udalo Ci się zrobić bety i jescze troszkę nas potrzymasz w niepewności. Ale plamienia ustaly to dobry znak. Temperatura też piękna. Czuje że będzie tu pozytywnie <3 bardzo mocno trzymam kciuki <3

    Pietruszcia lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 3205 3206 3207 3208 3209 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ