X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Co robic??

Oceń ten wątek:
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem nowa i zmęczona przeokrutnie niepowodzeniami...ale zacznę od poczatku. Równo rok temu wybrałam się na badanie usg. Ot tak prewencyjnie bo nie byłam kilka lat, nie poszlam bo mnie cos niepokoilo...cykl regularny od wielu lat średnio 25 dni, objawów jakichkolwiek brak...a tu niespodzianka...endometrioza...i w lipcu laparoskopia (na wypisie napisaneze endometrioza III stopnia). Przy okazji operacji sprawdzona droznosc jajowodow...drozne. minął jeden cykl, minął drugi po operacji a ja czułam że coś jest nie tak...sluzu brak takiego jak wcześniej przy owulacji miałam...pod koniec sierpnia prolaktyna zbadana z obciążeniem i wyszło ponad 200 i od początku wrzesnia raz w tygodniu biorę jedna tabletkę Dostinex. Do listopada miałam cykle monitorowanie oczywiście, ale nic więcej. Od końca listopada miałam trzy cykle stymulowane clostilbegytem i ovetrille na pęknięcie pecherzykow. Każdy monitoring pokazywał że wszystko super, endometrium piękne, pęcherzyki duże, Po zastrzyku pekały, tylko do ciałka żółtego krwotocznego mam tendencję tak stwierdziła gin...w między czasie mężczyzna mój się badał i jak to gin stwierdziła widząc jego wyniki, ze takimi super to rzadko ktory mężczyzna mógłby się pochwalić. Ale mimo to nadal nic...po trzech cyklach z clo gin zdecydowała że następny cykl stymulowany letrozolem...i zastrzyk...i znow miesiączka...obecnie jestem w 18dc jest to drugi cykl stymulowanu letrozolem, monit był, wszystko pięknie, trzy pęcherzyki, był zastrzyk z pregnylu...test znów negatywny :( :(
    Podsumowując jestem w 5 cyklu stymulowanym od 3 do 7 dc po jednej tabletce clo przez pierwsze 3 cykle i tak samo z letrozolem w dwóch ostatnich cyklach, plus zastrzyk w każdym z nich, plus duphaston, plus od września dostinex 1 tabl raz w tyg. Poradzcie!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 19:40

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może badanie na wrogość śluzu?

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W następnym cyklu, wychodzi, że to będzie początek kwietnia, będzie inseminacja...gin stwierdziła żeby spróbować. Jeśli narzeczony ma super wyniki to coś to da??
    A jak dokładnie nazywają się ta badania na wrogość sluzu??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 19:38

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nasienie jest super to inseminacja może być udana jeśli oczywiście wykonana bedzie w odpowiednim czasie. Niestety nie pomogę jak nazywa się badanie na wrogość śluzu bo nie robiłam.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od badania prolaktyny z obciazeniem sie odchodzi, mozliwe ze niepotrzebnie ten dostinex bierzesz. Jaki masz prg po owulacji? Jak Twoja tarczyca? Badalas ca125; crp? Kiedy masz owulacje? Podczas laparoskopii zrobili Ci histeroskopie?
    I tak jak Emilka napisala badanie w kierunku wrogosci sluzu mogloby cos wniesc.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 hura w końcu coś mądrego powiedziałam :D jestem z siebie dumna.
    Kasiakelo - Bella93 to skarbnica wiedzy polecam ;)

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo wrote:
    W następnym cyklu, wychodzi, że to będzie początek kwietnia, będzie inseminacja...gin stwierdziła żeby spróbować. Jeśli narzeczony ma super wyniki to coś to da??
    A jak dokładnie nazywają się ta badania na wrogość sluzu??
    Test pc. Jesli wrogosci sluzu nie ma, a nasienie jest "super" to nie ma sensu robienia IUI - moim zdaniem

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam robiona laparoskopie z histeroskopia. Owulacje mam około 11 dnia cyklu (monit zawsze od 9dc). Pregnyl lub ovvetrille miałam podawany 10 lub 11 dnia. Cykle mam średnio 25 dni. Prolaktyne miałam badana w sierpniu. Później już lekarz nie zlecala. Kazała brać dostinex aż do zajścia w ciążę. Ale chyba doatinex nie jest problemem...skoro nie chca pecherzyki pękać bez zastrzyku (w jednym cyklu jesienia nie miałam zastrzyku i się torbielka krwotoczna się przez to zrobiła ale wchłonęła się sama). Wszystkie badania z krwi i usg piersi do inseminacji już zrobiłam. Są super. Przy okazji zrobiłam też usg tarczycy bo siostra ma hashimoto i lekarz która je robiła stwierdziła że tarczyca rzadko kiedy taka piękna i bez guzkow itd. Hormony z krwi tarczycowe też książkowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 19:48

  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 - testu wrogości sluzu nie miałam robionego.
    Progesteron raz miałam badany 20 dc i wyszedł nieprawidłowy niski i od następnego cyklu duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 19:59

  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko "super" tylko ciazy brak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 20:01

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ca125/crp? Moze przez endo masz stan zapalny w organizmie, wtedy trudniej o ciaze. Jesli wszystko jest "super" to moze jest to kwestia czasu, w koncu zdrowym parom moze zajac to 12cykli a nawet wiecej. Jesli dalej ciazy nie bedzie to po pierwsze udalabym sie na Twoim miejscu do kliniki leczenia nieplodnosci i do immunologa.
    Robilas krzywa cukrowa i insulinowa?
    Jakie masz AMH?
    Wyniki LH i FSH?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych z tych badań nie zlecił lekarz... Leczę się w klinice leczenia niepłodności w Warszawie...chodze na przemian tam i do przychodni gdzie przyjmuje moja lekarz (zależy to po prostu od tego który to dzień tygodniu i gdzie danego dnia pracuje). Ostatni zastrzyk w tym cyklu i monit miałam robiony w takiej właśnie klinice. W Fertimedice dokładnie.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 marca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to juz nie mozemy mowic o super wynikach, bo te ktore wymienilam to jedne z podstawowych przy diagnozowaniu nieplodnosci, związanych m.in. z owulacja.
    Ile masz lat?
    Bierzesz jakies suplementy?
    Ile dokladnie wynosi Twoje tsh, normy sa szerokie, a wynik w normie wcale nie oznacza wyniku odpowiedniego dla staraczek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 21:31

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 14 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakelo, kochana u mnie podobna sytuacja, męża wyniki jak mało które, u mnie prolaktyna zbita, tarczyca prawidłowa, progesteron książkowy, na usg ochy i achy a ciąży jak nie było tak nie ma już od 3 lat (z czego dwóch lat leczenia) :/ lekarz wprowadzał już różne leki i jak na razie nic nie pomaga. teraz chyba ostatni cykl z CLO jeśli i teraz nic nie wyjdzie lecimy z czymś innym. niektórym dziewczynom udaje się po kilku takich sesjach. grunt to znaleźć dobrego zaufanego lekarza i nie poddawać się.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH wyniku nie pamiętam, ale gin go widziała i powiedziała że jest ok. Znalazłam jeszcze fT3 4,94 pmol/l i fT4 13,43 pmol/l. Badania były robione jesienią wtedy jeszcze miałam 29 lat, dziś już 30. Suplementow żadnych nie biorę tylko kwas foliowy. Moja gin pracuje w klinice leczenia niepłodności więc powinna znać się na tym co robi...wiec skoro nie zleciła tych badań o których piszesz to pytanie czemu?? Chodzi mi o marker, te wszystkie krzywe czy fsh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 07:02

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 15 marca 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Bella napisała LH i FSH to podstawowe badania, aż trudno mi uwierzyć ze od tego nie zaczęła. To samo krzywe.

    AMH już bardziej wyszukane ale coraz bardziej popularne.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 15 marca 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziwię się, że lekarka podaje ci stymulację, zastrzyki na pękanie już piąty miesiąc, a nie zrobiła podstawowych badań...
    Badania hormonalne, o których pisały dziewczyny to podstawa.

    A na Twoje pytanie z tematu, może odpowiedź jest jedna - zmienić lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 08:28

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 15 marca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszą dziewczyny, nie miałaś podstawowych badań, musisz na pewno zrobić lh, fsh, krzywą cukrową i insuliny. Jaką masz prolaktynę bez obciążenia? Jakie masz normy do badań ft3 i ft4, robiłaś anty tg i anty tpo? Dobrze by było przed jakąkolwiek stymulacją zbadać amh. Przy edno często wychodzą stany zapalne, kiedy robiłaś cytologię? Po tylu próbach i przy endo powinnaś pomyśleć o histeroskopii.
    Pomyślałabym też nad suplementami na poprawę jakości komórek jajowych, bo endo może je uszkadzać no i nad zmianą diety.
    Dziwię się, że lekarz Ci o tym nie powiedział

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • kasiakelo Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytologię miałam robioną w listopadzie. Pierwsza grupa. ft3 i ft4 wyniki lekarz widziala i powiedziala, że są ok. W piątek pójdę zrobić marker i FSH (to będzie 21 dc.) w poniedziałek mam wizytę wieczorem wiec będę miala wyniki już to je zobaczy.
    Histeroskopię miałam razem z laparoskopią robioną w lipcu, gdzie usuwano mi wszystkie zmiany endo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 10:02

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 15 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady stanowczo ma racje.
    Niektorych badan nie robi sie niezaleznie od dnia cyklu, to wlasnie ta grupa.
    Nie rob samego fsh, bo to za wiele nie powie. A poza tym jak juz krew bedziesz oddawac to warto zrobic wszystkie badania, ktorych nie mialas robionych, bo jak zrobisz wybiorczo i beda ok, to bedziesz musiala sie znowu kluc i stracisz tylko czas.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ