X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam załozyc nowy watek dla osob takich jak ja ktore czekaja, odlczaja dni ...do stycznia i wznowienia/rozpoczecia procedur, wiem ze jest nas w "zawieszeniu" nawet spora grupka a na watku ogolnym IVF jest nas tak duzo ze czasem ciezko jest sie polapac kto czeka...

    Jesli spodoba wam sie ten watek to zapraszam jesli nie to pewnie spadnie na sam koniec i go moderator usunie ;)

    Marzenia, pragnienia są różne i w różnych głowach
    Są w myślach, czynach oraz słowach.
    Nie wiem jak to jest mieć Cię pod sercem,
    Ale chcę tego bardzo... najbardziej na świecie.....
    Choć z tęsknoty i bólu usycham powoli.....
    Chcę scałować Ci ciałko,
    Lecz narazie nie jest mi to dane.....
    Nie wiem jak bedzię wyglądał Twój uśmiech
    Wiem jedno że bedzię to nagrodą....
    Nagrodą za wyczekiwanie, ból, cierpienie...
    Jeszcze nie wiem jaki będzie Twój zapach
    Na pewno bedzię przyjemny i słodki,
    Choć jest mi obce to wiem że bedę kochać....
    kochać z całych sił i całego serducha...
    Za Tobą czasami łzy moje ronię
    Łzy bezsilności, łzy bólu, łzy cierpienia.....
    Choć w sercu ból to na twarzy uśmiech
    Mam ciągle nadzieję że bedziesz....
    Nie wiem jak to jest trzymać Cię w dłoniach....
    Czekam na tą chwilę.... z utesknieniem...
    Choć iskierka nadziei jest to odpuszczam
    Może tak będzie mi łatwiej
    I szybciej bedę mieć Ciebie...
    Choć czasami słowa niektórych zabolą
    To się nie poddam
    dalej będę iść tą drogą...
    Drogą do Ciebie moje Kochane...
    Bo zawsze jest szansa
    I cuda się zdarzają...
    Czekam na ciebie....
    Choć czasami serce mi pęka, krwawi....
    Ciekawa jestem jak to będzię
    Wiem jedno że będziesz moim Cudem wyczekiwanym
    Bo do pełni szczęścia tylko Ciebie brakuje....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2015, 17:38

    godaweri, Nadira, Tosia 1981, opu, Anna255, adrenalina, józefka, sylvuś lubią tę wiadomość

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 11 października 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się przyłączę. Zawsze to raźniej będzie czekać. :)
    Ja teraz czekam na drugą procedurę w ramach MZ. Jeśli oczywiście będę w styczniu nowe środki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2015, 17:35

    Ania1986, Nadira lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszka:) ja czekam na pierwsza procedurę a wiec nawet nie wiem co mnie czeka ;)

    Nadira lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 11 października 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ania. Czasem lepiej nie wiedzieć może ;) Ja też nie wiedziałam. Czasem wracam do wpisów u siebie na blogu z tego okresu. Masa emocji. Najróżniejszych emocji. Wszystko nowe i nieznane było.
    Trzeba po prostu wierzyć, że będzie dobrze :)

    Nadira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    Cześć Ania. Czasem lepiej nie wiedzieć może ;) Ja też nie wiedziałam. Czasem wracam do wpisów u siebie na blogu z tego okresu. Masa emocji. Najróżniejszych emocji. Wszystko nowe i nieznane było.
    Trzeba po prostu wierzyć, że będzie dobrze :)
    ja tak wierze w to ze program zostanie przedluzony , bo tak to mamy szanse podejsc tylko do 1 procedury bo pewnie na wiecej nie starczy czasu i kasy...

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 11 października 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że go przedłużą. Mój lekarz jest podobnego zdania. Co nieco ostatnio mi na wizycie tłumaczył. Myślę, że będzie szansa na jego przedłużenie.

    A może się okaże, że ta jedna procedura wystarczy :) Tego Ci życzę :)

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 października 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dopisuje się, bardzo fajny wątek! W kupie raźniej będzie czekać!
    Może i ja jestem naiwna, ale nadzieję mam że w tym popier... kraju pieniądze się znajdą dla nas dziewczyny i wielu innych par aż do 2019 roku a może i dłużej.

    Ja jestem po pierwszym nieudanym ivf, emocje na każdym etapie sięgały zenitu. Teraz przeraża mnie myśl co to by było gdyby wcale się nie udało :( ale za chwilę powtarzam sobie, że uda się tylko wtedy, kiedy będziemy walczyć. Nie można się nam poddać nigdy. Bez względu ile bitew trzeba będzie stoczyć, wojnę wygramy na pewno, tylko muszą być z nas mocne zawodniki!

    Agnieszka_A., Ania1986, Tosia 1981, Lonia lubią tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 11 października 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja może też się dopiszę, choć pewnie nie uda nam się wrócić do programu rządowego... I mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na styczeń, tylko może jakoś w drugiej połowie listopada zaczniemy z Ovulastanem... Jak dobrze pójdzie... Tylko ja już chyba nie chcę nic planować, bo jak planowałam, to nic z tego nie wychodziło :(

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 11 października 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja co prawda do wątku nie dołączam. Wiem jednak co to strach i zwątpienie a przede wszystkim co to czekanie.
    Chciałam tylko napisać, że mocno Wam kibicuje i życzę aby te miesiące czekania szybko Wam minęły i aby po nowym roku zawrzało tu od informacji o nowych fasolkach :)

    Agnieszka_A., Tosia 1981 lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 11 października 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka,
    To moze program InVitro za darmo za dawstwo komórek? Pisałam o tym na "Staraczki 2016" wczoraj.

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 11 października 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Asiulka,
    To moze program InVitro za darmo za dawstwo komórek? Pisałam o tym na "Staraczki 2016" wczoraj.

    Czytałam i sprawdzałam jakie są warunki. Nie piszę się na to i nie dlatego, że nie chcę oddać komórek jajowych - mam zamrożone 4 i jak nie będą nam potrzebne to je oddam do adopcji. Ten program jest we Wrocławiu, ja mieszkam w Warszawie i nie jestem w stanie tak dojeżdżać i brać sobie dużo wolnego. Zostaję w mojej klinice - już za program komercyjny zapłaciliśmy i czekamy na rozwiązanie naszej sprawy - albo oddadzą nam część kasy albo przeksięgują to na kolejny program ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 11 października 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przyłącze do oczekiwnia na styczeń :-*

    Nadira, Ania1986, Agnieszka_A., Nina86 lubią tę wiadomość

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe(stare) znajome:) napewno bedzie nam razniej tu oczekiwac bo na watku IVF to ciezko jest tak czekac bezczynnie jak tam takie akcje sie dzieja i sypią sie fasolki jak oszalałe:)


    w tym oczekwaniu staracie sie naturalnie czy calkiem juz zdałyscie sie na ivf?

    Nadira lubi tę wiadomość

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 11 października 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witam nowe(stare) znajome:) napewno bedzie nam razniej tu oczekiwac bo na watku IVF to ciezko jest tak czekac bezczynnie jak tam takie akcje sie dzieja i sypią sie fasolki jak oszalałe:)


    w tym oczekwaniu staracie sie naturalnie czy calkiem juz zdałyscie sie na ivf?

    U nas to może być ciężka sprawa, bo już w pewnym momencie nawet z Clo było ciężko o owulację, a i parametry nasienia mojego męża pozostawiają trochę do życzenia :(
    Poza tym i tak jeśli teraz czeka mnie poronienie, to pierwszy cykl po nim będzie stracony, bo lepiej wtedy nie próbować to raz, a dwa raczej nie będą nam <3 w głowie...

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 października 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bez jaj, uważam że w całości powinni oddać pieniądze jeśli beta będzie rosła, a jeśli nie to bez żadnych dopłat powinni zagwarantować Wam kolejną procedurę. To przecież nie jest Wasza wina że zakwalifikowali Ciebie do nowej procedury w ciąży.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 11 października 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witam nowe(stare) znajome:) napewno bedzie nam razniej tu oczekiwac bo na watku IVF to ciezko jest tak czekac bezczynnie jak tam takie akcje sie dzieja i sypią sie fasolki jak oszalałe:)


    w tym oczekwaniu staracie sie naturalnie czy calkiem juz zdałyscie sie na ivf?


    Hmm czy się staramy to trudno powiedzieć. U mnie z owulacją jest problem. Nasienie męża z wyników wynikało, że beznadziejne.
    Ale...jakaś szansa zawsze może być. Więc powiem raczej - cieszymy się seksem. A jak coś z tego wyjdzie - to tylko się cieszyć ;)

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 11 października 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    No bez jaj, uważam że w całości powinni oddać pieniądze jeśli beta będzie rosła, a jeśli nie to bez żadnych dopłat powinni zagwarantować Wam kolejną procedurę. To przecież nie jest Wasza wina że zakwalifikowali Ciebie do nowej procedury w ciąży.

    No niestety, ale wykorzystaliśmy część wizyt. Ewentualnie możemy napisać odwołanie do zarządu, ale oni rozpatrują takie pisma przez 2-3 tygodnie. A teraz pani prezes idzie na 2 tygodnie na urlop... Ale spokojnie, wykorzystaliśmy na tyle różne rzeczy, które nam do tej pory przysługiwały, że nie będziemy mocno stratni ;)
    Gorzej, że to oni obracają teraz naszymi pieniędzmi, ale trudno... najwidoczniej nie można mieć wszystkiego ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 października 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witam nowe(stare) znajome:) napewno bedzie nam razniej tu oczekiwac bo na watku IVF to ciezko jest tak czekac bezczynnie jak tam takie akcje sie dzieja i sypią sie fasolki jak oszalałe:)


    w tym oczekwaniu staracie sie naturalnie czy calkiem juz zdałyscie sie na ivf?


    Ja tam w serduszkowanie zawsze będę wierzyć. Ostatnio wróciłam nawet do mierzenia temperatury i poczułam się świeżo, jakbym dopiero założyła konto, a wtedy nawet przez chwilę nie myślałam o ivf. Może nie lecę już co miesiąc po test ciążowy i nie robię go z rumieńcami na twarzy ale zawsze mogę poobserwować swój organizm :)

    U nas atrakcje to dopiero się posypią! :-) już nie mogę się doczekać stycznia!

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 11 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witam nowe(stare) znajome:) napewno bedzie nam razniej tu oczekiwac bo na watku IVF to ciezko jest tak czekac bezczynnie jak tam takie akcje sie dzieja i sypią sie fasolki jak oszalałe:)


    w tym oczekwaniu staracie sie naturalnie czy calkiem juz zdałyscie sie na ivf?
    Ja dzis 10dc na clo od 2-7dc +pabi dexamethason ...jutro pierwsze podglądanie...nie liczę na niewiadomo co,bo mam świadomość tego że skoro 7 cykli na clo nie dały mi upragnionego groszka,to niby dlaczego teraz miał by pomóc? Ale wolę mieć świadomość ze robie cokolwiek...za długo "nic nie robiłam" w tym kierunku...przez podupadniecie psychiczne związane z niepowodzeniem w staraniach poprostu odpadlam na jakiś czas...ale wróciłam! Ze zdwojoną siłą,i zrobię wszystko żeby w końcu po tylu latach osiągnąć cel <3

    Nadira, Agnieszka_A. lubią tę wiadomość

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    No niestety, ale wykorzystaliśmy część wizyt. Ewentualnie możemy napisać odwołanie do zarządu, ale oni rozpatrują takie pisma przez 2-3 tygodnie. A teraz pani prezes idzie na 2 tygodnie na urlop... Ale spokojnie, wykorzystaliśmy na tyle różne rzeczy, które nam do tej pory przysługiwały, że nie będziemy mocno stratni ;)
    Gorzej, że to oni obracają teraz naszymi pieniędzmi, ale trudno... najwidoczniej nie można mieć wszystkiego ;)

    Sytuacja to delikatnie mówiąc jest wyjątkowa, nikt nie mógł się na to przygotować. Ale nie ma takiego deszczu co by po nim słońce nie wyszło!

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ