Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr Kaczyński invimed/dr Banach Gameta
Odpowiedz

Dr Kaczyński invimed/dr Banach Gameta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • przyszłamama96 Ekspertka
    Postów: 167 77

    Wysłany: 6 kwietnia, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny proszę wypowiedzcie się o tych dwóch lekarzach. Stoje przed dylematem, za nami nieudana procedura, transfery z beta albo 0 albo ciąże biochemiczne. Zarodki nie były badane. Zastanawiamy się gdzie szukać pomocy dalej, do tej pory leczyliśmy się w Czechach, u nas mimo dużej ilości zarodków nie pomogli .. histeroskopia, stan zapalny ok, do transferów encorton, acard, heparyna, kontrolowany estradiol i progesteron .. co jeszcze mogę zrobić, a może polecacie kogoś kto innego niż wymienieni lekarze? Warszawa, Łódź, Białystok ewentualnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia, 20:35

  • elaela10 Ekspertka
    Postów: 167 84

    Wysłany: 7 kwietnia, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Osobiscie nie mam doswiadczenia z żadnym z nich, ale ostatnio widziałam kilka wpisów na grupie na facebooku, gdzie dziewczyny chwaliły dr Kaczyńskiego

    Czynnik męski
    AMH 1,33

    Invimed, dr K.

    24.06 start 💉
    28.06 - monitoring 🥚 rosną
    3.07 - 12 🥚 na lewym jajniku, 14 na prawym
    8.07 - punkcja pobrano 13 komórek
    15.07 karta z hodowli: 4AA❄️, 4AA❄️, 4AB❄️, 4BB❄️, 4BB❄️
    7.08 - transfer🙏🏻
  • Ola4354 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 8 kwietnia, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakiś czas temu oglądałam webinar z doktorem Kaczyńskim. Wydawał się bardzo konkretny

  • Esti84 Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 16 kwietnia, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczyłam się u dr.K. Mi nie pomógł , nie mogę go polecić. Do ostatniej 3 stymulacji nie miał na mnie już pomysłu.

    Ona 39l AMH 0,74 ->2022r.

    Start 2022 Invimed Wwa
    I procedura październik 22 - pobrane 4 komórki- 0 zarodków
    II procedura listopad 22 - pobrano 2 komórki - 0 zarodków
    III procedura grudzień 22- pobrano 3 komórki - 0 zarodków
    2023 klinika Eurofertil Czechy
    IV procedura luty 23- pobrano 4 komórki - 1 zarodek ( zdrowy genetycznie )
    V procedura marzec 23 - pobrano 2 komórki - 1 zarodek ( mozaika nie do transferu )
    28.04.23 - 1 transfer zdrowej blastocysty - nieudany :(
    VI procedura 3 lipiec 23 -pobrano 2 komórki - 2 zarodki ( 2 chore :( )
    VII procedura 19 lipiec 23- pobrano 4 komórki - 2 zarodki ( 1 zdrowy , drugi chory )
    VIII procedura 16 sierpień 23 - pobrano 3 komórki - 0 zarodków :(
    Histeroskopia diag. i badanie CD 138 CD 56 -> 4 października
    13 grudzień 23- transfer zdrowego zarodka (encorton+prograf) nieudany :(
  • KarRad Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że dr Kaczyński to dobry wybór w tej sytuacji. On ma mega doświadczenie w trudnych przypadkach i cały czas coś kombinuje żeby pomóc. Nawet ostatnio widziałam jak jedna dziewczyna na Facebooku pisała, że u niej pomogło jak wprowadził jej hormon wzrostu czy coś takiego do leczenia, gdzie ja się wcześniej nie spotkałam z tym, żeby ktoś to stosował. Mnie to mega zaskoczyło, ale bardzo fajnie, że stosuje jakieś nowe metody, jeśli pomagają. No i tez pytanie co było u Was wskazaniem do in vitro? Robiliście test receptywnosci endometrium?

    Starania prawie 2 lata

    1 próba in vitro - 02.2020, 0 zapłodnionych komórek 😭

    Ona 41 lat
    - AMH 0,98 ng/ml

    on 39 lat
    - asthenozoospermia
    - Translokacja chromosomu 14 i 21
  • xena90 Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 18 kwietnia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie myśleliście o tym, żeby jednak zrobić badania tych zarodków? Czasem tutaj może być problem i jeśli zarodki były wadliwe, to możliwe że dały ciążę biochemiczną. Invimed robi badania zarodków embrace i PGT, ale o tym, jakie lepiej wykonać decyduje zazwyczaj genetyk. Kariotypy gadaliście? Co do lekarza to ja też słyszałam, że dr Kaczyński jest polecany przy trudnych przypadkach i potrafi pomóc wtedy, kiedy były już jakieś nieudane próby. No i od czerwca ma być już ta rządowa refundacja in vitro, więc będzie z tym wszystkim mam nadzieje łatwiej.
    Może w tym czasie coś z dietą podziałajcie, jakaś akupunktura? Pomaga na ukrwienie macicy, więc może akurat coś się poprawi.

  • Genia Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 20 maja, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po kilku nie powodzeniach byłam u Kaczyńskiego. Zaprezentował zupełnie inne podejście niż Kuczyńska w Kriobanku, która nie chce prowadzić diagnostyki, tylko „ trzeba próbować”, „mało zarodków bo nasienie słabe” i wypisuje leki na kolejne symulacje i transfery.
    Kaczyński stwierdził, że raczej problem jest w złej jakości komórki( zarodki przestają się rozwijać w 3 dobie), ewentualnie w stanie zapalnym endometrium. Kazał zrobić masę badań, których mimo 3 stymulacji nie miałam i na ich podstawie wybierze stymulację, tak aby komórki były dobrej jakości a nie było 26 pęcherzyków z czego połowa pusta.
    Nie uśmiecha mi się przechodzenie 20 stymulacji i 40 transferów, więc chyba spróbuję z diagnostyką u Kaczyńskiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 20:18

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1633 2228

    Wysłany: 22 maja, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Hej, dziewczyny proszę wypowiedzcie się o tych dwóch lekarzach. Stoje przed dylematem, za nami nieudana procedura, transfery z beta albo 0 albo ciąże biochemiczne. Zarodki nie były badane. Zastanawiamy się gdzie szukać pomocy dalej, do tej pory leczyliśmy się w Czechach, u nas mimo dużej ilości zarodków nie pomogli .. histeroskopia, stan zapalny ok, do transferów encorton, acard, heparyna, kontrolowany estradiol i progesteron .. co jeszcze mogę zrobić, a może polecacie kogoś kto innego niż wymienieni lekarze? Warszawa, Łódź, Białystok ewentualnie
    Dr Kunicki Invicta Warszawa
    Kaczyńskiego nirpolecam straciłam przez niego dziecko..zbagatelizował i olał mnie jak dzwoniłam i złe się działo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 21:57

  • Ola4354 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 23 maja, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Hej, dziewczyny proszę wypowiedzcie się o tych dwóch lekarzach. Stoje przed dylematem, za nami nieudana procedura, transfery z beta albo 0 albo ciąże biochemiczne. Zarodki nie były badane. Zastanawiamy się gdzie szukać pomocy dalej, do tej pory leczyliśmy się w Czechach, u nas mimo dużej ilości zarodków nie pomogli .. histeroskopia, stan zapalny ok, do transferów encorton, acard, heparyna, kontrolowany estradiol i progesteron .. co jeszcze mogę zrobić, a może polecacie kogoś kto innego niż wymienieni lekarze? Warszawa, Łódź, Białystok ewentualnie

    Ile mieliście zarodków z tej procedury? Czy lekarz, który Was prowadził miał jakieś podejrzenia dlaczego transfery sie nie udały? Czynników może być wiele. Robiliscie jakies dodatkowe badania? Na pewno warto dobrze wybrać lekarza, a dr Kaczyński ma duże doświadczenie i nie raz widziałam, jak był polecany przy tzw “trudnych przypadkach”. Natomiast zawsze działa zasada, że każdy poleci lekarza i miejsce, gdzie mu się udało. Mi się wydaje, że najlepiej jest samu sprawdzić, czy lekarz nam odpowiada i czy spełnia nasze oczekiwania. Poza forum, możesz poszukać jeszcze innych opinii czy to na facebooku, czy na znanym lekarzu, bo prawdopodobnie tyle ile osób tyle różnych opinii, a na pewno ty sama będziesz też mieć swoją własną.

  • moonlight Koleżanka
    Postów: 104 11

    Wysłany: 23 maja, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Hej, dziewczyny proszę wypowiedzcie się o tych dwóch lekarzach. Stoje przed dylematem, za nami nieudana procedura, transfery z beta albo 0 albo ciąże biochemiczne. Zarodki nie były badane. Zastanawiamy się gdzie szukać pomocy dalej, do tej pory leczyliśmy się w Czechach, u nas mimo dużej ilości zarodków nie pomogli .. histeroskopia, stan zapalny ok, do transferów encorton, acard, heparyna, kontrolowany estradiol i progesteron .. co jeszcze mogę zrobić, a może polecacie kogoś kto innego niż wymienieni lekarze? Warszawa, Łódź, Białystok ewentualnie

    A myślałaś o zrobieniu testu ERA? Może okno implantacyjne jest przesunięte, skoro zarodki były ok, a transfery nieudane. Nie sugerowali Wam, żeby jednak przebadać te zarodki? Kariotypy mieliście badane?

    Invimed Warszawa/dr K.

    Oligospermia, marzec 2021 start stymulacji - 5 zarodków
    Maj 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Lipiec 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Wrzesień 2021 - kriotransfer udany❤️

    uwo93e3kwp8g3jx1.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1633 2228

    Wysłany: 23 maja, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genia wrote:
    Po kilku nie powodzeniach byłam u Kaczyńskiego. Zaprezentował zupełnie inne podejście niż Kuczyńska w Kriobanku, która nie chce prowadzić diagnostyki, tylko „ trzeba próbować”, „mało zarodków bo nasienie słabe” i wypisuje leki na kolejne symulacje i transfery.
    Kaczyński stwierdził, że raczej problem jest w złej jakości komórki( zarodki przestają się rozwijać w 3 dobie), ewentualnie w stanie zapalnym endometrium. Kazał zrobić masę badań, których mimo 3 stymulacji nie miałam i na ich podstawie wybierze stymulację, tak aby komórki były dobrej jakości a nie było 26 pęcherzyków z czego połowa pusta.
    Nie uśmiecha mi się przechodzenie 20 stymulacji i 40 transferów, więc chyba spróbuję z diagnostyką u Kaczyńskiego.
    To widzę że zmienił podejście bo my podchodząc do niego do 1 procedury wręcz nalegalismy na diagnostykę dodatkowe badania jedynie zlecił badanie nasienia i kariotypy nic więcej...
    Sama zrobiłam diagnostykę poronna...wyszło że mam mutacje genowe...a uważam że jeśli ktoś pochodzi do transferów warto u kobiet zrobić badanie na trombofilie wrodzona masa dziewczyn to ma i niejestvswiadoma tego..w naszym przypadku przez za słaba obstaw lękowa gówniana weryfikacje,bez testu na kurczliwości macicy i sprawdzeniu moich komórek zrobiliśmy 4 procedury ,procedury 2 w invimed gdzie za drugim razem byłam w ciąży ale przez mutacje i skurcze macicy poroniłam byly bez sensu...nikt wtedy niepowiedsial ms pani skurcze proszę brać nospę...Ja dzwoniłam do dr Kaczyńskiego ale mnie olał uspil moją czujność...zamiast kazać jechać dobkliniki lub na sor..byc moze wtedy dziecko by było...
    Teraz mam synka ale nie dzięki niemu...
    Niemam do tego dr serca i tyle...są dziewczyny którym pomogl ale mi osobiście uważam że kawę na ławę wyłożył Kunicki niepierdolił się powiedział wprost jak to wygląda gdzie jakie mam szanse i dziękuję mu za tą utrzciwosc dzirki niej mamy synka...

  • tamara88 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 24 maja, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Hej, dziewczyny proszę wypowiedzcie się o tych dwóch lekarzach. Stoje przed dylematem, za nami nieudana procedura, transfery z beta albo 0 albo ciąże biochemiczne. Zarodki nie były badane. Zastanawiamy się gdzie szukać pomocy dalej, do tej pory leczyliśmy się w Czechach, u nas mimo dużej ilości zarodków nie pomogli .. histeroskopia, stan zapalny ok, do transferów encorton, acard, heparyna, kontrolowany estradiol i progesteron .. co jeszcze mogę zrobić, a może polecacie kogoś kto innego niż wymienieni lekarze? Warszawa, Łódź, Białystok ewentualnie

    No czasem tak jest, że te transfery się nie udają i nie wiadomo dlaczego. To wszystko jest mega skomplikowane. Kiedyś to się myślało, że z tym zajściem w ciąże to jest hop siup i się odkładało w czasie, a teraz okazuje się, że tu jest tyle rzeczy, które maja wpływ, ze trudno to w ogóle ogarnąć... Myślę, że dobry lekarz i zaufanie do niego to jednak podstawa. Moja koleżanka leczyła się z mężem u dr Kaczyńskiego i była bardzo zadowolona z opieki, bo zawsze odpowiadał na wiadomości i szukał pomysłu, co zrobić, aby im pomóc. Natomiast też myślę, że warto pomyśleć o dodatkowych badaniach. Jakie w ogóle mieliście wskazania do in vitro?

    Kwiecień 2022 -histeroskopia

    Planowana stymulacja - maj/czerwiec

    Invimed Warszawa dr Z.
  • wiolla Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 24 maja, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genia wrote:
    Po kilku nie powodzeniach byłam u Kaczyńskiego. Zaprezentował zupełnie inne podejście niż Kuczyńska w Kriobanku, która nie chce prowadzić diagnostyki, tylko „ trzeba próbować”, „mało zarodków bo nasienie słabe” i wypisuje leki na kolejne symulacje i transfery.
    Kaczyński stwierdził, że raczej problem jest w złej jakości komórki( zarodki przestają się rozwijać w 3 dobie), ewentualnie w stanie zapalnym endometrium. Kazał zrobić masę badań, których mimo 3 stymulacji nie miałam i na ich podstawie wybierze stymulację, tak aby komórki były dobrej jakości a nie było 26 pęcherzyków z czego połowa pusta.
    Nie uśmiecha mi się przechodzenie 20 stymulacji i 40 transferów, więc chyba spróbuję z diagnostyką u Kaczyńskiego.

    A zaproponował Ci jakieś działanie, które ma poprawić te komórki? Ostatnio widziałam, jak jakaś jego pacjentka pisała, że była poprawa po zastosowaniu hormonu wzrostu, ale przeglądając ostatnio stronę kliniki rzuciło mi się w oczy też coś takiego jak mezoterapia jajników i teraz zgłębiam temat, co może mieć lepsze efekty

    Przygotowujemy się do in vitro!

    U męża zdiagnozowana azoospermia.

    Invimed dr D.
    31.01 badanie Kariotypów -ok

    marzec 2022 stymulacja do in vitro
    6.04 planowana punkcją
  • Genia Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 27 maja, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiolla wrote:
    A zaproponował Ci jakieś działanie, które ma poprawić te komórki? Ostatnio widziałam, jak jakaś jego pacjentka pisała, że była poprawa po zastosowaniu hormonu wzrostu, ale przeglądając ostatnio stronę kliniki rzuciło mi się w oczy też coś takiego jak mezoterapia jajników i teraz zgłębiam temat, co może mieć lepsze efekty

    Zlecił mi masę badań, w tym te w kierunku ewentualnego zastosowania hormonu wzrostu. Słyszałam o jednej kobiecie, która miała bardzo niską rezerwę jajnikową. W większości klinik, nie dawano jej szans. A po mezoterapii jajników zaszła w ciąże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 08:36

  • Genia Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 27 maja, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    To widzę że zmienił podejście bo my podchodząc do niego do 1 procedury wręcz nalegalismy na diagnostykę dodatkowe badania jedynie zlecił badanie nasienia i kariotypy nic więcej...
    Sama zrobiłam diagnostykę poronna...wyszło że mam mutacje genowe...a uważam że jeśli ktoś pochodzi do transferów warto u kobiet zrobić badanie na trombofilie wrodzona masa dziewczyn to ma i niejestvswiadoma tego..w naszym przypadku przez za słaba obstaw lękowa gówniana weryfikacje,bez testu na kurczliwości macicy i sprawdzeniu moich komórek zrobiliśmy 4 procedury ,procedury 2 w invimed gdzie za drugim razem byłam w ciąży ale przez mutacje i skurcze macicy poroniłam byly bez sensu...nikt wtedy niepowiedsial ms pani skurcze proszę brać nospę...Ja dzwoniłam do dr Kaczyńskiego ale mnie olał uspil moją czujność...zamiast kazać jechać dobkliniki lub na sor..byc moze wtedy dziecko by było...
    Teraz mam synka ale nie dzięki niemu...
    Niemam do tego dr serca i tyle...są dziewczyny którym pomogl ale mi osobiście uważam że kawę na ławę wyłożył Kunicki niepierdolił się powiedział wprost jak to wygląda gdzie jakie mam szanse i dziękuję mu za tą utrzciwosc dzirki niej mamy synka...

    Ja już jestem po 3 procedurach, 6 transferach, 2 histeroskopiach w celu wycięcia polipa ( bez diagnostyki w kierunku stanu zapalnego) i jedyne co mi proponuje sławna dr. Kuczyńska z najlepszej kliniki w Polsce, to kolejne transfery bo jej 40 letniej pacjentce udało się za 9 transferem. A jakaś diagnostyka? A po co to? Właściwie 1 zarodek z 12 zapłodnionych komórek? To pewnie wina słabego nasienia, bo ja to ogólnie jestem zdrowa i badania nie mają sensu.
    Tak więc gorzej już chyba nie będzie.

  • moonlight Koleżanka
    Postów: 104 11

    Wysłany: 27 maja, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genia wrote:
    Ja już jestem po 3 procedurach, 6 transferach, 2 histeroskopiach w celu wycięcia polipa ( bez diagnostyki w kierunku stanu zapalnego) i jedyne co mi proponuje sławna dr. Kuczyńska z najlepszej kliniki w Polsce, to kolejne transfery bo jej 40 letniej pacjentce udało się za 9 transferem. A jakaś diagnostyka? A po co to? Właściwie 1 zarodek z 12 zapłodnionych komórek? To pewnie wina słabego nasienia, bo ja to ogólnie jestem zdrowa i badania nie mają sensu.
    Tak więc gorzej już chyba nie będzie.

    A kariotypy są u Was ok? Pod kątem trombofilii robiłaś badania?

    Invimed Warszawa/dr K.

    Oligospermia, marzec 2021 start stymulacji - 5 zarodków
    Maj 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Lipiec 2021 - kriotransfer - ciąża biochemiczna
    Wrzesień 2021 - kriotransfer udany❤️

    uwo93e3kwp8g3jx1.png
  • Genia Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 27 maja, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonlight wrote:
    A kariotypy są u Was ok? Pod kątem trombofilii robiłaś badania?

    Czekamy, na kariotyp, bo o dziwi żaden lekarz do tej pory nie zalecił nam tego podstawowego badania…

  • KarRad Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 28 maja, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genia wrote:
    Zlecił mi masę badań, w tym te w kierunku ewentualnego zastosowania hormonu wzrostu. Słyszałam o jednej kobiecie, która miała bardzo niską rezerwę jajnikową. W większości klinik, nie dawano jej szans. A po mezoterapii jajników zaszła w ciąże.

    Też słyszałam o tym, że mezoterapia jajników może totalnie wszystko zmienić. W invimedzie też ją robią, prawda?

    Starania prawie 2 lata

    1 próba in vitro - 02.2020, 0 zapłodnionych komórek 😭

    Ona 41 lat
    - AMH 0,98 ng/ml

    on 39 lat
    - asthenozoospermia
    - Translokacja chromosomu 14 i 21
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1633 2228

    Wysłany: 28 maja, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genia wrote:
    Ja już jestem po 3 procedurach, 6 transferach, 2 histeroskopiach w celu wycięcia polipa ( bez diagnostyki w kierunku stanu zapalnego) i jedyne co mi proponuje sławna dr. Kuczyńska z najlepszej kliniki w Polsce, to kolejne transfery bo jej 40 letniej pacjentce udało się za 9 transferem. A jakaś diagnostyka? A po co to? Właściwie 1 zarodek z 12 zapłodnionych komórek? To pewnie wina słabego nasienia, bo ja to ogólnie jestem zdrowa i badania nie mają sensu.
    Tak więc gorzej już chyba nie będzie.
    Spróbuj w Invicta dr Kunicki...Z resztą kogo byś niewybraka czy Pałaszewski cxy Niedbała bardzo dobrzy lekarze...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1633 2228

    Wysłany: 28 maja, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarRad wrote:
    Też słyszałam o tym, że mezoterapia jajników może totalnie wszystko zmienić. W invimedzie też ją robią, prawda?
    W invicta na 100% robią...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ