Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Dr Paśnik

Oceń ten wątek:
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 25 sierpnia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaguushh wrote:
    Hej, a ja pierwszą szczepionkę mam w poniedziałek 😊
    Z tego co mi się gdzieś obiło (jak błędnie to mam nadzieję, że mnie ktoś sprostuje), to allo trzeba zrobić po szczepieniach, tzn. jak masz zalecone 3, a 4 w ciąży, to po tym 3. Nie wiem jedynie po jakim czasie to zbadać, ale Docent mówił, że w razie jakiś wątpliwości po godzinie 14 nie trzeba się już rejestrować i można do niego wejść na słówko coś podpytać. Ja mam zalecone 2 szczepienia i 3 w ciąży, także po tym 2 tak mam właśnie zamiar zrobić. Ja robiłam allo w cytolabie w Katowicach. Według mojego ginekologa z kliniki robią wiarygodne badania. Koszt 700 zł.
    Dobrze że piszesz ja myślałam żeby sipuero po wszystkich szczepieniach umawiać się Na transfer. Przed drugim szczepieniem skontaktuje się z docentem odnośnie zaleceń bo wiadomo że trzeba też z konsultować to z lekarzem prowadzącym gin .
    To Powodzenia w poniedziałek mam nadzieję że nie będziemy odczuwać żadnych skutków ubocznych.



    Pytanie z trochę innej kategorii gdzie blisko APC
    Można zjeść dobre śniadanie ? Jesteśmy z okolic Szczecina więc czeka nas długa podróż i jak wiadomo będziemy głodni😁

    Sylwia211987
  • aaguushh Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 25 sierpnia, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia211987 wrote:
    Dobrze że piszesz ja myślałam żeby sipuero po wszystkich szczepieniach umawiać się Na transfer. Przed drugim szczepieniem skontaktuje się z docentem odnośnie zaleceń bo wiadomo że trzeba też z konsultować to z lekarzem prowadzącym gin .
    To Powodzenia w poniedziałek mam nadzieję że nie będziemy odczuwać żadnych skutków ubocznych.



    Pytanie z trochę innej kategorii gdzie blisko APC
    Można zjeść dobre śniadanie ? Jesteśmy z okolic Szczecina więc czeka nas długa podróż i jak wiadomo będziemy głodni😁

    No ja też 😊 chociaż gdzieś czytałam, że jak się coś odczuwa to dobrze, bo szczepionka działa 🙆
    My jesteśmy z okolic Katowic. Po pobraniu od męża krwi wybieramy się do Manufaktury, żeby przeczekać do 14:00, coś zjeść, wypić kawkę... Jak sprawdzaliśmy na GPS do odległość 20 minut samochodem.

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1697 638

    Wysłany: 25 sierpnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaguushh wrote:
    No ja też 😊 chociaż gdzieś czytałam, że jak się coś odczuwa to dobrze, bo szczepionka działa 🙆
    My jesteśmy z okolic Katowic. Po pobraniu od męża krwi wybieramy się do Manufaktury, żeby przeczekać do 14:00, coś zjeść, wypić kawkę... Jak sprawdzaliśmy na GPS do odległość 20 minut samochodem.
    Ooo dzięki sprawdzę .😊

    Sylwia211987
  • Lilithgirl Autorytet
    Postów: 275 206

    Wysłany: 26 sierpnia, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy do badania cytokin miałyście jakieś zalecenia od docenta jeśli chodzi o dzień cyklu? Chce zrobić w przyszłym tygodniu razem z allo MLR i cross match, ale prawdopobnie będę miała wtedy miesiączkę. Napisałam maila do docenta z zapytaniem w tej sprawie, ale wraca teraz od Niego ta automatyczna zwrotka o tym, że nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile ze względu na ich ilość, więc prawdopodobnie nie odpisze.

    Ona: 87' kariotyp ok, PCOS, AMH=5,07 (01.24), niedrożny lewy jajowód, hipoglikemia reaktywna, tarczyca ok, MTHHFR C677T MTHFR A1298C PAI-1 hetero, KIR AA, immunofenotyp ok, ANA1 dodatnie, ANA3 ujemne

    On 82' kariotyp ok, słaba jakość nasienia

    03/04/05.23 - 3 x IUI nieudane (Aromek, Ovitrelle, Duphaston)

    03.24 - stymulacja (Gonal F, Ganirelix, Ovitrelle) -> hiperstymulacja
    Pobrano 21 komórek (jedna pusta) -> zapłodniono 14 -> po 3 dobie 10 zarodków -> po 5 dobie 4 zarodki -> PGT-A -> 3 zarodki 3BB, 4AA, 5AB

    04.24 scratching endometrium + biopsja -> CD138 25/10HPF CD56 >100/1HPF -> doxycylina 14x2

    18/07 PET 4AA (cykl sztuczny, acard, encorton, EG) 💔
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 665 1233

    Wysłany: 27 sierpnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze było tak ciężko złapać termin do Pasnika? Panie na rejestracji nie zapisują , na Facebooku nikt praktycznie nie zwalnia terminów, tylko zamiana, ale co mam zamieniać jak nie mam żadnego terminu 😵‍💫
    Transfer mógłby odbyć się za miesiąc ale nie ma opcji, bo dr polecił konsultację u doc P.

    33 lata | AMH 3,8
    1 IUI ❌ 2 IUI ❌3 IUI • 10 tydzień 💔

    Start IVF I - 13.11.20 punkcja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ (3 zarodki prawidłowe genetycznie, dwa nieprawidłowe)
    1 FET • 14.01.21 ❌
    2 FET • 14.03.2021 🩷 Nasz mały cud od 24.11.2021 z Nami 🥹🌸
    3 FET • 04.11.23 ❌

    IVF II 21.11.23
    7.12 punkcja
    ❄️❄️❄️ (2 zarodki prawidłowe genetycznie, jeden nieprawidłowy)

    4 FET • 27.03.2024 ❌
    5 FET • 13.07.2024 ❌

    ✅Kariotypy
    ✅Czynnik V (Leiden)
    ✅Czynnik V (R2)
    ✅Czynnik II (protrombina)
    ✅CD 138
    ✅EndomeTrio
    ❌MTHFR
    ❌PAI-1
    ❌Trombofilia

    IVF III start sierpień
  • Olga_7 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 27 sierpnia, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie w interpretacji wyników immunologicznych? Termin na konsultacje telefoniczna u doc - październik... Może ktoś z Was miał podobne wyniki i zna drogę postępowania?

    Badanie KIR

    WYNIK
    HAPLOTYP HAMUJĄCY AA: WYKRYTO
    HAPLOTYP Bx: NIE WYKRYTO

    KIR OBECNE
    2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS4[del-22bp], 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm

    KIR NIEOBECNE
    2DL2, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DPivar
    INTERPRETACJA

    Ustalono haplotyp hamujący AA dla receptorów KIR.


    Test IMK (MultiTest)

    Limfocyty T : 79,0 % norma 60,0 — 82,0
    Limfocyty B : 5,0 % ↓ norma 7 - 23
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ : 50 % norma 30 - 51
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ : 25 % norma 19 - 39
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8. : 2 ratio. norma 0,8 - 2,5
    Komórki NK (CD3-/CD16+56+): 15 %. norma 7 - 24



  • aaguushh Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 27 sierpnia, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Zawsze było tak ciężko złapać termin do Pasnika? Panie na rejestracji nie zapisują , na Facebooku nikt praktycznie nie zwalnia terminów, tylko zamiana, ale co mam zamieniać jak nie mam żadnego terminu 😵‍💫
    Transfer mógłby odbyć się za miesiąc ale nie ma opcji, bo dr polecił konsultację u doc P.

    Pytanie czy to miałaby być twoja pierwsza wizyta czy nie. Bo jeżeli pierwsza to może być ciężko. Docent ze względu na zbyt dużą ilość pacjentów, nowych obecnie nie przyjmuje. W kwietniu były zapisy mailowe na okres VII-XII i tyle. Kto nie zdążył, to została jedynie lista rezerwowa. Wczoraj byłam na szczepieniu w APC i na własne uszy słyszałam jak pani w rejestracji informowała jakieś dwie panie, że ich nie zapisze, bo nie ma już miejsc i może zaproponować jedynie listę rezerwowych na wypadek jakby się coś zwolniło.

  • Lwica_Lewka Ekspertka
    Postów: 173 131

    Wysłany: 28 sierpnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilithgirl wrote:
    Czy do badania cytokin miałyście jakieś zalecenia od docenta jeśli chodzi o dzień cyklu? Chce zrobić w przyszłym tygodniu razem z allo MLR i cross match, ale prawdopobnie będę miała wtedy miesiączkę. Napisałam maila do docenta z zapytaniem w tej sprawie, ale wraca teraz od Niego ta automatyczna zwrotka o tym, że nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile ze względu na ich ilość, więc prawdopodobnie nie odpisze.
    Ja akurat robiłam w 21-22 dc, tak mi zalecono z kliniki. Możesz też zadzwonić do rejestracji APC Łódź, tam pani może coś Ci podpowie, który dzień jest odpowiedni

    Lilithgirl lubi tę wiadomość

    11.2021 - rozpoczęcie starań
    09.2022 - 1. ciąża 💔 8t 6d
    05.2023 - 2. ciąża 💔 9t 2d
    11.2023 - 3. cb 💔 4t 4d

    05.2022 - HyCoSy - oba jajowody drożne
    - niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    - hipoglikemia na czczo - metformina

    ✅genetyka: kariotypy, CFTR, mutacja w genie protrombiny
    ✅zespół antyfosfolipidowy
    ✅hormony, wit D, wit B12, homocysteina, panel tarczycowy
    ✅AMH -3,24
    ✅badanie nasienia + fragmentacja DNA
    ✅HLA-C męski C1/C1
    ✅allo MLR - 44,7%
    ✅test IMK - NK 12%
    ❌rozjechane cytokiny
    ❌cross match - 31,2% - po antybiotykoterapii wzrost 😡 33,4%
    ❌KIR AA (HLA-C - C1/C2)
    ❌ brak kirów implantacyjnych

    I IVF
    • stymulacja w 2 fazie cyklu: Menopur 225, Gonapeptyl, Ovitrelle
    • 19.08.2024 - punkcja 11x 🥚
    • 2x ❄️ 5.2.2 - czekamy na wyniki badan 🧬
    • 1 zdrowy ❄️ po pgt-a
  • Lwica_Lewka Ekspertka
    Postów: 173 131

    Wysłany: 28 sierpnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_7 wrote:
    Cześć Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie w interpretacji wyników immunologicznych? Termin na konsultacje telefoniczna u doc - październik... Może ktoś z Was miał podobne wyniki i zna drogę postępowania?

    Badanie KIR

    WYNIK
    HAPLOTYP HAMUJĄCY AA: WYKRYTO
    HAPLOTYP Bx: NIE WYKRYTO

    KIR OBECNE
    2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DS4[del-22bp], 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1norm

    KIR NIEOBECNE
    2DL2, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DPivar
    INTERPRETACJA

    Ustalono haplotyp hamujący AA dla receptorów KIR.


    Test IMK (MultiTest)

    Limfocyty T : 79,0 % norma 60,0 — 82,0
    Limfocyty B : 5,0 % ↓ norma 7 - 23
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ : 50 % norma 30 - 51
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ : 25 % norma 19 - 39
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8. : 2 ratio. norma 0,8 - 2,5
    Komórki NK (CD3-/CD16+56+): 15 %. norma 7 - 24


    Test IMK -wszystko u Ciebie na moje oko wygląda prawidłowo.

    Co do receptorów KIR to mam jak u Ciebie, wszystko teraz zależy jakie HLA-C ma partner. Mój ma akurat C1/C1, więc nie koliduje z moim AA i immunolog nie zaproponował na to żadnych leków, np. Accofilu

    11.2021 - rozpoczęcie starań
    09.2022 - 1. ciąża 💔 8t 6d
    05.2023 - 2. ciąża 💔 9t 2d
    11.2023 - 3. cb 💔 4t 4d

    05.2022 - HyCoSy - oba jajowody drożne
    - niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    - hipoglikemia na czczo - metformina

    ✅genetyka: kariotypy, CFTR, mutacja w genie protrombiny
    ✅zespół antyfosfolipidowy
    ✅hormony, wit D, wit B12, homocysteina, panel tarczycowy
    ✅AMH -3,24
    ✅badanie nasienia + fragmentacja DNA
    ✅HLA-C męski C1/C1
    ✅allo MLR - 44,7%
    ✅test IMK - NK 12%
    ❌rozjechane cytokiny
    ❌cross match - 31,2% - po antybiotykoterapii wzrost 😡 33,4%
    ❌KIR AA (HLA-C - C1/C2)
    ❌ brak kirów implantacyjnych

    I IVF
    • stymulacja w 2 fazie cyklu: Menopur 225, Gonapeptyl, Ovitrelle
    • 19.08.2024 - punkcja 11x 🥚
    • 2x ❄️ 5.2.2 - czekamy na wyniki badan 🧬
    • 1 zdrowy ❄️ po pgt-a
  • Klara_ona Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 września, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Byłam dzisiaj na pierwszym szczepieniu w APC. Jak się czułyście po szczepieniach? Mąż mnie namawia na rezygnacje z cześci dodatkowej pracy na czas szczepień i nie wiem czy to nie przesada? A całe to leczenie kosztuje...Będę wdzięczna za historie o waszym samopoczuciu.

  • Tośka89 Ekspertka
    Postów: 126 168

    Wysłany: 3 września, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam problem immunologiczny i szukam już pomocy wszędzie. Może któraś z Was ma taki sam problem i może mi pomóc ?
    W wynikach wyszło mi że mam mutacje genu Pai-1 poliformizm 675 4G/4G układ homozygotyczny
    Dr Paśnik zalecił mi przy takim wyniku zwiększenie dawki Heparyny do 6tys jednostek przy transferze
    Dodatkowo dostałam accofil co 3 dni 1/4 ampułki
    Była poprawa bo poprzednie moje ciążę kończyły się 15 dni po transferze, tym razem udało mi się dotrwać do 6 tyg . Transfer miałam 12 sierpnia a ciążę utraciłam w nocy z 1-2 wrzesień .
    Może któraś z Was ma taki sam problem jak ja i inne zalecenia ?

    Pierwszy udany w 6 tyg poronienie
    Dwa kolejne nie udane
    4 coś drgnęło beta ale minimalna
    Zalecenie badań (histeroskopia)
    Lekko podwyższony poziom komórek NK
    Budowa macicy ok brak stanów zapalnych
    5 transfer uprzedzony wlewem z accofilu
    12 dni po transferze beta 809
    14 dni po t. 1980
    15.dpt. krew i wszystko wpłynęło
    16 dpt. 551
    badania
    Miałam robione z krwi Leiden
    Nie wykryto wariantu patogennego C.1601G>A (mutacja Leiden , inna numeracja C.1691G>A )
    W obu allelach genu czynnika V krzepnięcia krwi
    (Brak obciążenia genetycznego)
    6 transfer wlew z accofilu
    27 luty beta 332
    2 marzec 720 (plamienie rano) (wieczorem pogotowie z przełomem cisnieniowym ze stresu)
    3 marzec beta 900
    4 marzec wieczorem beta 908.6 ( od 17 krwawienie żywa krwią do godziny 20 )
    6 marzec beta dużo spadkowa , stwierdzenie poronienia, wypis do domu.


    11.04 nadejście @ i działamy dalej !

    25 kwietnia wlew z accofilu

    27 transfer 1 ❄4AA

    09.05. Beta 149.1
    12.05 Beta 442.2
  • aaguushh Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 3 września, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara_ona wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Byłam dzisiaj na pierwszym szczepieniu w APC. Jak się czułyście po szczepieniach? Mąż mnie namawia na rezygnacje z cześci dodatkowej pracy na czas szczepień i nie wiem czy to nie przesada? A całe to leczenie kosztuje...Będę wdzięczna za historie o waszym samopoczuciu.

    Wejdź na temat: Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami. Tam na ostatniej stronie pisałam dzisiaj o tym do Sylwii.

    Klara_ona lubi tę wiadomość

‹‹ 71 72 73 74 75
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ