Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dr.Sydor immunolog aktualności
Odpowiedz

Dr.Sydor immunolog aktualności

Oceń ten wątek:
  • Olska Ekspertka
    Postów: 158 56

    Wysłany: 19 czerwca 2024, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to prawda, zobaczymy jeszcze jak u mnie wyjdzie.
    A jako ciekawostka, to u mnie allo mlr 35% i mam powtórzyć badanie w innym miejscu, bo podobno różnice pomiędzy laboratoriami są do 40%😳

  • Eve83 Ekspertka
    Postów: 247 207

    Wysłany: 19 czerwca 2024, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiecie może jak wygląda sprawa brania leków a wykonania testu IPLE? Pani w Krośnie nie odpowiedziała mi na to pytanie. Leki typu accofil, prograf, encorton...wlew z accofilu? Musi minąć określony czas od brania leków do wykonania badania? Doktor nie powiedział mi nic na ten temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2024, 16:02

  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 1772 2373

    Wysłany: 19 czerwca 2024, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które przyjmowały encorton do transferu, kiedy zaczynałyście? W cyklu transferowym w którymś dniu czy przed cyklem transferowym? Byłam dziś na wizycie u dr S i wyszło, że ja od swojego prowadzącego dostałam inny lek, który jest odpowiednikiem encortonu (Metypred) i dr S kazał mi go kontynuować ale zapomniałam zapytać jakie dni byłyby najlepsze i jakie dr proponuje.

    👩🏻
    36 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy
    🧑🏻
    40 lat, problem z morfologią plemników; ruchliwość i ilość poniżej normy

    2021 - rozpoczęcie starań
    2.2024 - punkcja (27 🥚 -> 8 ❄️)

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    4.2024 - transfer ❄️ 6AB - beta 0 💔
    7.2024 - transfer ❄️ 4AB - cb 💔

    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):

    6 dpt bHCG 42,2; 8 dpt bHCG 99,1;
    10 dpt bHCG 269; 12 dpt bHCG 869;
    14 dpt bHCG 2352; 26 dpt CRL 0,73cm, jest 💓

    1. prenatalne - ryzyka niskie, CRL 6,74cm
    ~ it's a boy! ~
    2. prenatalne - 390g
    3. prenatalne - 1560g

    🩵 23.05.25, CC, 3350g, 54cm 🩵

    age.png
  • Delulu Autorytet
    Postów: 300 262

    Wysłany: 19 czerwca 2024, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Dziewczyny, które przyjmowały encorton do transferu, kiedy zaczynałyście? W cyklu transferowym w którymś dniu czy przed cyklem transferowym? Byłam dziś na wizycie u dr S i wyszło, że ja od swojego prowadzącego dostałam inny lek, który jest odpowiednikiem encortonu (Metypred) i dr S kazał mi go kontynuować ale zapomniałam zapytać jakie dni byłyby najlepsze i jakie dr proponuje.

    Nie masz tej informacji na karcie wizyty od dr S albo od dr prowadzącego? Ja zaczynałam 5 dni przed transferem. Od dnia kiedy progestron był wdrożony na cyklu sztucznym. Powinno się też odstawiać stopniowo schodząc z dawki w przypadku negatywnej bety. Ale lepiej zapytaj jak to powinno być w Twoim konkretnym przypadku. 😉 Trzymam kciuki, żebyś nie musiała odstawiać leku zbyt szybko! 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2024, 21:31

    Baby girl! 💕
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 1772 2373

    Wysłany: 19 czerwca 2024, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delulu wrote:
    Nie masz tej informacji na karcie wizyty od dr S albo od dr prowadzącego? Ja zaczynałam 5 dni przed transferem. Od dnia kiedy progestron był wdrożony na cyklu sztucznym. Powinno się też odstawiać stopniowo schodząc z dawki w przypadku negatywnej bety. Ale lepiej zapytaj jak to powinno być w Twoim konkretnym przypadku. 😉 Trzymam kciuki, żebyś nie musiała odstawiać leku zbyt szybko! 🍀

    Mam od prowadzącego zalecenia by wdrożyć od dnia włączenia proga ale chciałam zapytać o to dr Sydora czy on rekomenduje tak samo czy dłużej czy wcześniej itp i niestety nie przyszło mi to do głowy. Dziękuję za odpowiedź ☺️

    👩🏻
    36 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy
    🧑🏻
    40 lat, problem z morfologią plemników; ruchliwość i ilość poniżej normy

    2021 - rozpoczęcie starań
    2.2024 - punkcja (27 🥚 -> 8 ❄️)

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    4.2024 - transfer ❄️ 6AB - beta 0 💔
    7.2024 - transfer ❄️ 4AB - cb 💔

    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):

    6 dpt bHCG 42,2; 8 dpt bHCG 99,1;
    10 dpt bHCG 269; 12 dpt bHCG 869;
    14 dpt bHCG 2352; 26 dpt CRL 0,73cm, jest 💓

    1. prenatalne - ryzyka niskie, CRL 6,74cm
    ~ it's a boy! ~
    2. prenatalne - 390g
    3. prenatalne - 1560g

    🩵 23.05.25, CC, 3350g, 54cm 🩵

    age.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2846 1708

    Wysłany: 26 czerwca 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robiłam biopsję endometrium z cd138 i komórkami uNK. Odebrałam wynik mam stan zapalny. Muszę się przeleczyć. Doksylina, Metronizadol i globulki macmiror. Niestety nie wiem jaki jest wynik komórek uNk (CD56) Czy według Was powinnam się skonsultować z tym wynikiem z dr Sydorem. Czu dopiero jak się przelecze i powtórzę biopsję endometrium.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 118 53

    Wysłany: 26 czerwca 2024, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny robiłam biopsję endometrium z cd138 i komórkami uNK. Odebrałam wynik mam stan zapalny. Muszę się przeleczyć. Doksylina, Metronizadol i globulki macmiror. Niestety nie wiem jaki jest wynik komórek uNk (CD56) Czy według Was powinnam się skonsultować z tym wynikiem z dr Sydorem. Czu dopiero jak się przelecze i powtórzę biopsję endometrium.
    Skonsultuj już teraz i koniecznie dopytaj czy powtarzać biopsje.

    Starania od 2021

    wiek - 36
    AMH - od 0,8 do 1,6; FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - 3🥚, 2❄️, po PGT-a 1❄️
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton - nieudany
    09.2024 - 9🥚, po PGT-a 0❄️
    01.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a OK, transfery nieudane
    11.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a - ❌
    02.2026 - 10🥚, 6❄️, 3❄️PGT-a OK
    1.06.2026 - KET ❄️5AA
    4dpt ⏸️🤞

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 27 czerwca 2024, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Podpowie ktoś jak to lepiej zrobić. Byliśmy u Pana doktora Wojciecha Sydora, zlecił zrobić biopsję endometrium i wysłać do laboratorium w Krośnie. Może wie ktoś gdzie to można zrobić w Katowicach lub okolicach. Dziękuję za odpowiedź

  • Eve83 Ekspertka
    Postów: 247 207

    Wysłany: 28 czerwca 2024, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Cześć dziewczyny. Podpowie ktoś jak to lepiej zrobić. Byliśmy u Pana doktora Wojciecha Sydora, zlecił zrobić biopsję endometrium i wysłać do laboratorium w Krośnie. Może wie ktoś gdzie to można zrobić w Katowicach lub okolicach. Dziękuję za odpowiedź

    Biopsję endometrium zrobisz w Katowicach w klinice np. Gyncentrum, Angelius, Bocian, Zięba Clinic. Najlepiej na początku cyklu ustalić termin, czasem kliniki robią kontrolne usg np. w okolicach 12-15 dnia cyklu i wtedy w czasie wizyty ustalany jest termin biopsji. Dodatkowo musisz dopytać jakich klinika wymaga badań przed biopsją. Niektóre chcą mieć aktualny wymaz na bakterie/grzyby + wymaz na chlamydię, mycoplasmę i ureoplasmę, a także beta hcg. To już indywidualne zasady klinik zarówno odnośnie badań jak i dodatkowej wizyty przed biopsją.

    BladaMaria lubi tę wiadomość

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 9 lipca 2024, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wiecie może jak skontaktować się z doktorem potrzebuje receptę na accofil

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2024, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    Dziewczyny czy wiecie może jak skontaktować się z doktorem potrzebuje receptę na accofil

    Chyba najlepiej przez SMS.

  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 118 53

    Wysłany: 9 lipca 2024, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty1983 wrote:
    Cześć dziewczyny. Podpowie ktoś jak to lepiej zrobić. Byliśmy u Pana doktora Wojciecha Sydora, zlecił zrobić biopsję endometrium i wysłać do laboratorium w Krośnie. Może wie ktoś gdzie to można zrobić w Katowicach lub okolicach. Dziękuję za odpowiedź
    Gdzie - tak jak napisała wyżej Eve83.
    Jak będziesz dzwoniła po rejestracjach to koniecznie dopytaj o wysyłkę preparatu, bo z tego co wiem kliniki wydadzą Ci materiał, jak powiesz o tym wcześniej. Pacjentki zawożą próbkę do Krosna własnym transportem. Oficjalnie materiału nie możesz wysłać kurierem, a latem musiałabyś go dodatkowo zabezpieczyć przed temperaturą.

    Starania od 2021

    wiek - 36
    AMH - od 0,8 do 1,6; FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - 3🥚, 2❄️, po PGT-a 1❄️
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton - nieudany
    09.2024 - 9🥚, po PGT-a 0❄️
    01.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a OK, transfery nieudane
    11.2025 - 7🥚, 3❄️, PGT-a - ❌
    02.2026 - 10🥚, 6❄️, 3❄️PGT-a OK
    1.06.2026 - KET ❄️5AA
    4dpt ⏸️🤞

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 9 lipca 2024, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Chyba najlepiej przez SMS.
    A masz może numer do doktora bo ja chyba nie mam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2024, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    A masz może numer do doktora bo ja chyba nie mam

    Na tej kartce co od niego dostałaś powinnaś mieć 😊

    Hania2010 lubi tę wiadomość

  • Qwerty1983 Koleżanka
    Postów: 77 16

    Wysłany: 9 lipca 2024, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BladaMaria wrote:
    Gdzie - tak jak napisała wyżej Eve83.
    Jak będziesz dzwoniła po rejestracjach to koniecznie dopytaj o wysyłkę preparatu, bo z tego co wiem kliniki wydadzą Ci materiał, jak powiesz o tym wcześniej. Pacjentki zawożą próbkę do Krosna własnym transportem. Oficjalnie materiału nie możesz wysłać kurierem, a latem musiałabyś go dodatkowo zabezpieczyć przed temperaturą.

    Już załatwiłam. Biopsję będę robić w Ostrawie, w klinice Reprofit, oni nie mają formaliny 10 %, to zamówiłam na allegro. Po biopsji zawiozę własnym transportem do Krosna. Teraz będę po wystąpieniu miesiączki brać wszystkie leki i w dzień transferu zamiast niego robić biopsję. Taki mamy plan.

    BladaMaria lubi tę wiadomość

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 10 lipca 2024, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Na tej kartce co od niego dostałaś powinnaś mieć 😊
    Dziękuję kartkę znalazlam mam nadzieję że doktor odpisze w miarę szybko bo recepta potrzebna na już w sumie max na czwartek nie wiedziałam w sumie dalej nie wiem co z transferu wyjdzie bo beta poniżej normy ale w końcu po 4 transferach ruszyła więc może tu będzie światełko w tunelu

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2024, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    Dziękuję kartkę znalazlam mam nadzieję że doktor odpisze w miarę szybko bo recepta potrzebna na już w sumie max na czwartek nie wiedziałam w sumie dalej nie wiem co z transferu wyjdzie bo beta poniżej normy ale w końcu po 4 transferach ruszyła więc może tu będzie światełko w tunelu

    Powodzenia 🍀

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 10 lipca 2024, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Powodzenia 🍀

    a nie wiesz czy trzeba sie umowic na teleporade zeby dostac recepte ?
    czy doktor oddzwania odpisuje bylam u niego tylko raz na wizycie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2024, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    a nie wiesz czy trzeba sie umowic na teleporade zeby dostac recepte ?
    czy doktor oddzwania odpisuje bylam u niego tylko raz na wizycie

    Nie wiem jak jest z recepta,ale jeśli chodzi o teleporade to doktor też nie zawsze dzwoni. Kiedyś prosiłam o teleporade i się nie doczekałam.

  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 10 lipca 2024, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Nie wiem jak jest z recepta,ale jeśli chodzi o teleporade to doktor też nie zawsze dzwoni. Kiedyś prosiłam o teleporade i się nie doczekałam.
    To chyba uderzę do receptomatu może tu się uda

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ