X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Encorton wskazania....
Odpowiedz

Encorton wskazania....

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, tak mi przykro :( Idz koniecznie, powiedz o niepowodzeniu.. Nie mów szczegółów o nasieniu męża, bo jeszcze przypisze to temu...
    Sarrra, przepisano mi lek o innej nazwie, ale też steryd. Wysokie nk mogą powodować problemy z zagnieżdżeniem czy poronienia. Czy u mnie tak też było? Przekonamy się. Zacznę łykać 3 tyg przed inseminacją, w ciąży też się przyjmuje do ktoregoś tygodnia.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to pewnie ten sam rodzaj sterydu co encorton. Ja dlatego chce zrobic komórki nk ana i ana 2 żeby nigdy nie doszło do poronienia.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Sylwia, tak mi przykro :( Idz koniecznie, powiedz o niepowodzeniu.. Nie mów szczegółów o nasieniu męża, bo jeszcze przypisze to temu...
    Sarrra, przepisano mi lek o innej nazwie, ale też steryd. Wysokie nk mogą powodować problemy z zagnieżdżeniem czy poronienia. Czy u mnie tak też było? Przekonamy się. Zacznę łykać 3 tyg przed inseminacją, w ciąży też się przyjmuje do ktoregoś tygodnia.

    Czara, dlatego jestem umówiona do immunologa. Szkoda mi zarodka, bo był bardzo ładny 4AA.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)

    jestem po 5 poronieniach... lekarze szukają przczyny w immunologii, mam już wyniki badań NK ale to jakaś czarna magia .... bardzo dużo tu jakiś CD3+, CD3+CD8+, CD16+CD56+... a wy piszecie o % ;/ mam prośbę :) na co ja mam patrzeć ?

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    % komórek NK

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam zielonego pojęcia. Ja mam jutro dopiero jutro pobranie krwi pod badania ana i nk

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, a masz jeszcze mrozaczki? Czasem jest tak, że te najsłabsze zarodki okazują się być najsilniejszymi!

    Koniczyna - nie masz %nk?

  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    % komórek NK

    w procentach mam tylko podane to :|

    Limfocyty – 31,1 % (zakres referencyjny 20,0 – 40,0 %)

    i oczywiście te CD3+, CD3+CD8+, CD16+CD56+....

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Sylwia, a masz jeszcze mrozaczki? Czasem jest tak, że te najsłabsze zarodki okazują się być najsilniejszymi!


    Czara, tak mamy dwa zarodki jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 11:10

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Czara wrote:
    Sylwia, a masz jeszcze mrozaczki? Czasem jest tak, że te najsłabsze zarodki okazują się być najsilniejszymi!


    Czara, tak mamy dwa zarodki jeszcze.
    Dostaniesz steryd, i za rok będziesz mamą z wąsem ;)

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 lipca 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Dostaniesz steryd, i za rok będziesz mamą z wąsem ;)

    Wolałabym mama bez wąsa:)))

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 26 lipca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Dostałam encorton do stosowania od bieżącego cyklu. Jestem przy 4 stymulowanym cyklu z letrozolem. Nigdy nie miałam robionych badań związanych z genetyką i immunologią. lekarz chyba w takim razie wdrożył mi ten lek typowo zapobiegawczo. Przyjmuję od 2 dc 1x 10mg. Byłam sceptycznie nastawiona i bałam się skutków ubocznych. Przedwczoraj miałam bardzo podwyższony puls i nie mogłam zasnąć, myśle że to od tego sterydu bo nigdy wcześniej nie miałam takich objawów. Zobaczymy, mam nadzieje, że jeśli nie pomoże to chociaż nie zaszkodzi...
    A Wy jakie przyjmujecie dawki?

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 lipca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Biore encorton 3ci tydzień na własną rękę, bo w badaniach wykonanych również na własną rękę ( man dość lekarzy) wyszly mu silnie dodatnie ASA. Chcialan Wam poradzić, aby przy encortonie suplementowac potas, zeby nie dochodzilo do zaburzen rytmu serca. Sterydy bardzo wyplukuja potas.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 lipca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmWu wrote:
    Witajcie :) Dostałam encorton do stosowania od bieżącego cyklu. Jestem przy 4 stymulowanym cyklu z letrozolem. Nigdy nie miałam robionych badań związanych z genetyką i immunologią. lekarz chyba w takim razie wdrożył mi ten lek typowo zapobiegawczo. Przyjmuję od 2 dc 1x 10mg. Byłam sceptycznie nastawiona i bałam się skutków ubocznych. Przedwczoraj miałam bardzo podwyższony puls i nie mogłam zasnąć, myśle że to od tego sterydu bo nigdy wcześniej nie miałam takich objawów. Zobaczymy, mam nadzieje, że jeśli nie pomoże to chociaż nie zaszkodzi...
    A Wy jakie przyjmujecie dawki?
    Trzeba suplementowac potas, to od sterydu te problemy :)

    EmWu lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 lipca 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola na własną rękę steryd?

    dlaczego robiłaś te badania ASA? na co to jest?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 lipca 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Rucola na własną rękę steryd?

    dlaczego robiłaś te badania ASA? na co to jest?


    a to są przeciwplemnikowe. to robiłam

    Rucola lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 lipca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Rucola na własną rękę steryd?

    dlaczego robiłaś te badania ASA? na co to jest?
    Dokładnie przeciwplemnikowe. Przeszlam hsg, stymulacje i wiele innych a przy tskun ASA nie bylo szans na zaplodniebie. Dlatego mam focha na lekarzy i badam u lecze sue sama

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sterydy nie są tylko na receptę? Ja będę przyjmować 16 mg, ale innego (wyżej napisałam nazwę). Boje się skutków ubocznych, m.in. utraty potasu. Już teraz prawdopodobnie mam niedobór.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 lipca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dojscie do lekow. Potas tez biore na recepte :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 lipca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam bete w 9 dniu po owulacji wyszła >2 a prog wyszedł az 20,49 . wow bardzo wysoki jak na mnie. wezme jeszcze tylko jutro heparyne a w pt powtórzę bete gdy nic nie bedzie odstawa=iam. w pt bede 11 dzien po owu wiec juz pewnie bedzie wiarygodna.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ