Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Endometrioza a powodzenie ivf z KD
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Bea77_2
Autorytet
1037

Wysłany: 9 listopada, 20:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jagoda7 napisała:
PS. W prawidłowym zarodku jest dokładnie ta sama formułka. Czyli zastrzegają sobie, że pomimo prawidłowego wyniku, nieprawidłowości też mogą wystąpić w ciąży.
Dokładnie tak. Ja już nie wierzę w PGS.

Bea77
2017 - ciąża naturalna (*6 tydzień)
2017 - 3 x FAMSI :-(
2018 - 1 PICSI :-(
2018 - 1 IMSI :-(

Jagoda7
Ekspertka
70

Wysłany: 9 listopada, 20:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bea77_2 napisała:
On podsumował, że wady letalne i "nic by z tego i tak nie było". No ale to Invicta to czego się więcej spodziewać... w Czechach genetyk mi powiedział że nawet jak blastki wychodzą z wadami to po konsultacji z genetykiem para może podać zarodek, który choć trochę rokuje. A w Invicta z automatu niszczą. W Czechach nikt z automatu nie niszczy zarodków, nawet tych po PGS. Do zniszczenia zawsze potrzebna jest zgoda pary.

Wiesz, ale właśnie dlatego o tym piszę. Może nie niszczą od razu - tylko po roku. Nie wiem tego, ale jak lekarka odwróciła ekran komputera z zarodkiem, który miałam mieć podany, to ten mój chory nadal tam był. System go pokazywał, tak jakby były dwa zarodki. Sama ENW była tym zdziwiona.

HSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
Prolaktyna wreszcie prawidłowa
Histeroskopia zabiegowa
2018 - 1 x IMSI - 25.10. - transfer blastki :(

Magdala
Autorytet
13389

Wysłany: 9 listopada, 20:44
Cytuj | (1) | Zgłoś
Bea77_2 napisała:
Warto wyznaczyć sobie inny cel w życiu, podobnie ważny jak chęć zajścia w ciążę, żeby odwrócić myšli od starań.

Mam. Zeby to jeden..ale mimo wszystko. Sama wiesz jak to jest.

Bea77_2 lubi tę wiadomość

Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 9 listopada, 21:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam

Mam pytanie - czemu ivf z KD, a nie z własną komórką? Przepraszam, że nie czytałam dokładnie Wasze posty i mogłam coś ominąć. U mnie wykryto endometriozę 3 stopnia, torbiel na jajniku podczas zabiegu laparo. Wypalili mi ogniska endometriozy. Miałam bolesne miesiączki, ale nie myślałam, że to z powodu endo i nie wiem czy bóle miałam z tego powodu. Podeszliśmy do ivf a konkretniej do IMSI, głównie z powodu problemu u męża. Chcę Was pocieszyć, że udało się nam za pierwszym razem. Moja koleżanka ma endometriozę i dwa razy zaszła w ciążę naturalnie. Oczywiście każdy przypadek jest inny.

IMSI - szczęśliwy transfer 15.07.2016

tb73px9il7ny3lb9.png

Bea77_2
Autorytet
1037

Wysłany: 9 listopada, 22:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
ewa81 napisała:
Witam

Mam pytanie - czemu ivf z KD, a nie z własną komórką? Przepraszam, że nie czytałam dokładnie Wasze posty i mogłam coś ominąć. U mnie wykryto endometriozę 3 stopnia, torbiel na jajniku podczas zabiegu laparo. Wypalili mi ogniska endometriozy. Miałam bolesne miesiączki, ale nie myślałam, że to z powodu endo i nie wiem czy bóle miałam z tego powodu. Podeszliśmy do ivf a konkretniej do IMSI, głównie z powodu problemu u męża. Chcę Was pocieszyć, że udało się nam za pierwszym razem. Moja koleżanka ma endometriozę i dwa razy zaszła w ciążę naturalnie. Oczywiście każdy przypadek jest inny.
Ja jestem po 5 in vitro dlatego rozważam KD i taki wątek założyłam bo się zastanawiałam czy endometrioza może zakłócać implantację. Oczywiście, że są osoby z endometriozą, które zachodzą w ciążę, jednak większości zajmuje to dość dużo czasu.

Bea77
2017 - ciąża naturalna (*6 tydzień)
2017 - 3 x FAMSI :-(
2018 - 1 PICSI :-(
2018 - 1 IMSI :-(

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 9 listopada, 22:20
Cytuj | (1) | Zgłoś
Bea77_2 napisała:
Ja jestem po 5 in vitro dlatego rozważam KD i taki wątek założyłam bo się zastanawiałam czy endometrioza może zakłócać implantację. Oczywiście, że są osoby z endometriozą, które zachodzą w ciążę, jednak większości zajmuje to dość dużo czasu.

Rozumiem. Trzymam mocno kciuki abyś zaszła w upragnioną ciążę i jak również pozostałym dziewczynom.

Bea77_2 lubi tę wiadomość

IMSI - szczęśliwy transfer 15.07.2016

tb73px9il7ny3lb9.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)