X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Euthyrox N25

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Otoz mam taki problem ze lekko mam za wysokie tsh do staran, a mianowicie 2,66. Wszystkie inne badania z panelu tarczycowego sa okej. Wiec lekarka dala mi euthyrox n25 zebym brala pol tabletki dziennie. Teraz rozpoczynam 3tydzien z tym lekiem ale pojawilo mi.sie pytanie jak go odstawic, czy go odstawic, i czy nie bedzie jakichs problemow z tego ze pobiore sobie tylko miesiac, skontroluje tsh i jak bedzie okej to poprostu odatawie. Maacie jakies doswiadczenia w tym kierunku?
    Dodam ze dwie gin-endo mi tak powiedzialy.

    10.09.2019 Marcel
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 września 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odstawisz Euthyrox to jest duże prawdopodobieństwo, że TSH znowu wzrośnie. Ten lek działa jak się go bierze.
    Przy staraniach o ciążę TSH powinno być poniżej 2,5. W ciąży też trzeba mieć poniżej 2,5. Dlatego nie wiem dlaczego miałabyś lek odstawić po miesiącu.

    klamka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:19

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahaa no mam opakowanie 100tabletek wiec zapas jest. W takim razie po miesiacu pojde zbadac samo tsh(wystarczy)? Jesli nie ruszy lub ruszy troche to zaczne brac po 1 tabletce dziennie i tez potem zbadam.

    Wlasnie dziwne mi sie wydawalo to ze mam odstawic tak o. No ale skoro nie mam niedoczynnosci ani niczego no to moze dlatego nie bedzie problemu z odstawieniem i zeby ten wynik sie utrzymywal... kurcze, juz sama nie wiem

    10.09.2019 Marcel
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 września 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobisz oczywiście jak uważasz. Ale Twoje TSH przekracza normę dla kobiet planujących ciążę. To, że na wyniku są wyższe normy nie oznacza, że te normy obowiązują wszystkich. Tu chodzi o bezpieczeństwo dziecka, o które się starasz. Optymalnie w ciąży jest mieć TSH około 1. Wartość 2,5 to górna granica normy. I to zalecone pół tabletki może być dla Ciebie za male tak jak pisze Klamka.
    Najlepiej badać razem TSH i fT4.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 24 września 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym nie odstawiała i pamiętaj żeby w ciąży kontrolować TSH i nie wierz gin-endo tylko w razie czego idź do endokrynologa, tylko wyszukaj dobrego bo takiego że świeczka szukać.

    Nie wiem czy lekarka mówiła, ale wiem, że często zapominają. Eutyrox bierze się na czczo, a z jedzeniem śniadania musisz odczekać pół godziny.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Zrobisz oczywiście jak uważasz. Ale Twoje TSH przekracza normę dla kobiet planujących ciążę. To, że na wyniku są wyższe normy nie oznacza, że te normy obowiązują wszystkich. Tu chodzi o bezpieczeństwo dziecka, o które się starasz. Optymalnie w ciąży jest mieć TSH około 1. Wartość 2,5 to górna granica normy. I to zalecone pół tabletki może być dla Ciebie za male tak jak pisze Klamka.
    Najlepiej badać razem TSH i fT4.
    Oczywiscie wiem ze przekracza norme dla staraczek. Stad ten lek tylko wlasnie mam kolejne pytanie, czy jesli po miesiacu brania pol tabletki to tsh mi sie obnizy troszku to powinnam brac potem po 1calej tabletce? Zeby mi sie to tsh nie obnizylo za duzo... nie wiem ile taka dawka jestw stanie obnizyc te tsh. Zeby znowu nie przegiac w druga strone.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Też bym nie odstawiała i pamiętaj żeby w ciąży kontrolować TSH i nie wierz gin-endo tylko w razie czego idź do endokrynologa, tylko wyszukaj dobrego bo takiego że świeczka szukać.

    Nie wiem czy lekarka mówiła, ale wiem, że często zapominają. Eutyrox bierze się na czczo, a z jedzeniem śniadania musisz odczekać pół godziny.
    Jestem z uk dlatego udzielam sie tutaj. Nie mam mozliwosci pojsc gdziekolwiek z tym :-(
    Tak wiem ze na czczo. Zarzywam go razem z tym jak mierze temp. Dopiero pare godzin pozniej jem sniadanie. Ale owszem obie zapomnialy mi o tym powiedziec. Dowiedzialam sie prze przypaadek. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 12:21

    10.09.2019 Marcel
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 września 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest mała dawka. U nas przy takim TSH dostałabyś pewnie od razu 25. Skontrolujesz TSH po miesiącu i zobaczysz jaki jest wynik. Może się nawet okazać że w ogóle się po tej małej dawce nie zmieni. Raczej nie ma szansy przy tej dawce przegiąć w drugą stronę :-)

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    To jest mała dawka. U nas przy takim TSH dostałabyś pewnie od razu 25. Skontrolujesz TSH po miesiącu i zobaczysz jaki jest wynik. Może się nawet okazać że w ogóle się po tej małej dawce nie zmieni. Raczej nie ma szansy przy tej dawce przegiąć w drugą stronę :-)
    Zalecili mi go w Pl nie w Uk :-) takze... wszystko jest mozliwe. Hehe :-)

    Okeej skontroluje tsh po miesiacu jesli sie nie ruszy to zaczne brac po calej tabletce i bede kontrolowac na ile mi tu pozwola mozliwosci :-)
    A jesli bede brala powiedzmy przez kolejne 3 miesiace dawke jednej tabletki dziennie ( w grudniu juz bede w Pl) to mi to nie obnizy zabardzo? Jestem strasznie lewa w tym temacie, wybaczcie za te wnikliwe pytania, ale nie chce sobie tym zaszkodzic.

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:19

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 24 września 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz problem z tarczycą to absolutnie się go nie odstawia.
    Mało tego w ciąży zwiększa się dawkę, bo maluch okrada mamę ze wszystkiego i zanim jego własna tarczyca nie zacznie działać korzysta z mamy.
    połowa 25 to jest bardzo minimalna dawka
    Przy staraniach najlepiej mieć tsh 1-1,5, w każdym razie poniżej 2

    Po miesiącu najlepiej zbadać tsh (czy w ogóle dawka działa) i skonsultować to z endo
    Nic sama nie decyduj

    Przy takiej dawce nie ma możliwości, żebyś obniżyła je drastycznie. U mnie dawka 50 niewiele obniżyła, 75 coś tam drgnęło
    w sumie ustabilizowanie zajęło mi z pół roku, więc spokojnie do grudnia nic sie nie wydarzy. Nie przy takiej minimalnej dawce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 14:33

    klamka lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 września 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak badalam tarczyce na usg. Jest w porzadku. Po miesiacu zbadam tsh i zobacze Jak stoji :-)

    Reni lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 września 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz brałam przez ponad miesiąc Euthyrox 25, ale całą tabletkę i TSH mi ładnie spadło - z prawie 4 do poniżej 2. Tak więc wydaje mi się, że u Ciebie nawet tak mała dawka powinna spokojnie zadziałać.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 września 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Ja teraz brałam przez ponad miesiąc Euthyrox 25, ale całą tabletkę i TSH mi ładnie spadło - z prawie 4 do poniżej 2. Tak więc wydaje mi się, że u Ciebie nawet tak mała dawka powinna spokojnie zadziałać.
    Ale odlozylas go bez problemu po miesiacu? Kontrolowalas potem czy nie skacze znow w gore?

    10.09.2019 Marcel
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 września 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzisiaj idę do mojej gin i mi powie co dalej, ale wydaje mi się, że nie powinno się odstawiać, jak już się zaczęło brać, bo przecież nie ma się gwarancji, że TSH znów nie skoczy, a przecież chodzi o to, że utrzymać je na odpowiednim poziomie. No to tak na logikę, ale zobaczę co mi powie ginekolog.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 września 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Właśnie dzisiaj idę do mojej gin i mi powie co dalej, ale wydaje mi się, że nie powinno się odstawiać, jak już się zaczęło brać, bo przecież nie ma się gwarancji, że TSH znów nie skoczy, a przecież chodzi o to, że utrzymać je na odpowiednim poziomie. No to tak na logikę, ale zobaczę co mi powie ginekolog.
    Okeej wlasnie mnie sie to tez dziwne wydaje wiec dlatego zalozylam watek :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 25 września 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odstawiłam przy 2 z kawałkiem, nie brałam kilka ładnych miesięcy i wskoczyło mi na 6,339

    więc nie odstawiaj nic sama

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 września 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    ja odstawiłam przy 2 z kawałkiem, nie brałam kilka ładnych miesięcy i wskoczyło mi na 6,339

    więc nie odstawiaj nic sama
    Tez za ty jestem juz teraz jak wiem z czym sie to wiaze. :-)
    Z tym ze jesli ladnie spadnie to brac taka sama dawke? I oczywiscie co miesiac kontrolowac :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 13:48

    10.09.2019 Marcel
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ