X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

FAMSI

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,ktora.miala FAMSI i w jakiej klinice?Wyglada na to,ze tylko to Invicta na razie robi,czy moze kros jeszcze?

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 24 marca 2018, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt na świecie tego nie robi.jakie masz wskazania?

    Szs
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 24 marca 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mimila ja miałam Famsi, ale z tego co wyczytalam to jest to nic innego jak wybór plemników pod duuzym powiększeniem i dodatkowo test na wiązanie z kwasem hialuronowym żeby wybrać tylko dojrzałe plemniki. U nas było to w pakiecie a że wskazań to niska morfologia (0-2%) i moje niskie amh. Byłam w invicie w Gdańsku.

    klz96iye30cupjne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam to 3 razy w Invicta. Nikt na świecie tego nie robi bo to sobie Invicta wymyśliła. I nadała temu nazwę FAMSI. To jest nic innego jak połączenie IMSI z PICSI. Czyli test na wiązanie dojrzałych plemników z hialuronianem plus duże powiększenie. Jak powiedziałam lekarzowi w Londynie o tym to był zdumiony. Powiedział, że to jest ciężkie w praktyce do wykonania i nic nie wnosi. Moim zdaniem to kolejny chwyt marketingowy Invicty.

    Na świecie robi się albo PICSI (test na wiązanie plemników z hialuronianem) albo IMSI (selekcja plemników pod dużym powiększeniem) albo MACS (separacja plemników -przy dużej fragmentacji DNA nasienia, takiej powyżej 20%).

    Ja teraz będę robić PICSI.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,czyli to wymyśliła Invicta?Dziwne... A PICSI to tez wybor pod dużym powiększeniem?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,czyli to wymyśliła Invicta?Dziwne... A PICSI to tez wybor pod dużym powiększeniem?
    Nie, PICSI to test wiązania plemników z hialuronianem. IMSI to selekcja plemników pod dużym powiększeniem mikroskopowym. PICSI i IMSI nie wymyśliła Invicta, robi się to na całym świecie. Invicta wymyśliła sobie, że będzie te dwa badania robić jednocześnie i nazwała to sobie FAMSI. Problem jest taki że te badania są czasochłonne i nie wiem jak to wpływa na jakość badanego nasienia. Mój lekarz w Londynie krytycznie się na ten temat wypowiedział.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O FAMSI nikt nie słyszał ani w Czechach ani w UK ani nie robi się tego w żadnej innej klinice w Polsce. Taką nazwę wymyśliła Invicta.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy w PICSI też jest mikroskopową ocena plemnika pod kątem morfologii ale przy IMSI to powiększenie mikroskopowe jest o wiele większe.

    Nam lekarz w Czechach mówił żeby nawet PICSI nie robić bo w naszym przypadku nie polepszy to niczego a tylko kasa wydana na darmo. Mówił, że zwykłe ICSI wystarczy, ale ja się uparłam na PICSI bo mamy lekko podwyższoną fragmentację DNA nasienia.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,dziękuję za wyjaśnienie ,wiesz co mi powiedzieli w Invikcie?Ze teraz innego zapłodnienia to juz nie stosują,a ja mialam ze soba wyniki nasienia meza i fragmentacha byla tylko 6%,a Dr Jakubow powiedział,ze to stare badanie i stara metodą i by mu nie ufal,tylko potrzebowałby nowe. Dziwne...

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,dziękuję za wyjaśnienie ,wiesz co mi powiedzieli w Invikcie?Ze teraz innego zapłodnienia to juz nie stosują,a ja mialam ze soba wyniki nasienia meza i fragmentacha byla tylko 6%,a Dr Jakubow powiedział,ze to stare badanie i stara metodą i by mu nie ufal,tylko potrzebowałby nowe. Dziwne...
    To przedziwne że tylko FAMSI stosują ... to musi być jakaś ściema. 6% to bardzo mała fragmentacja i normalne ICSI by Wam wystarczyło. Możecie powtórzyć to badanie jeśli chcesz. Teraz robi się to badanie metodą TUNEL i takiej metody używa obecnie Invicta.

    Ja po 3 in vitro w Invicta bym zdecydowanie już więcej do tej kliniki nie poszła. Nie wiem jak wykonują mezoterapię ale moim zdaniem to nie jest dobra klinika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 13:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas fragmentacja 18%

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    To przedziwne że tylko FAMSI stosują ... to musi być jakaś ściema. 6% to bardzo mała fragmentacja i normalne ICSI by Wam wystarczyło. Możecie powtórzyć to badanie jeśli chcesz. Teraz robi się to badanie metodą TUNEL i takiej metody używa obecnie Invicta.

    Ja po 3 in vitro w Invicta bym zdecydowanie już więcej do tej kliniki nie poszła. Nie wiem jak wykonują mezoterapię ale moim zdaniem to nie jest dobra klinika.
    Bea,wlasnie to mi mowil,ze sa nowe metody teraz ale myslisz,ze ta fragnentacja bedzie większa ta nowa metoda?Kurcze;nie wiem ci myslec i tej Invikcie ale z mezoterapia nie mam za bardzo wyboru,bo tylko oni to robia w Polsce,nie bede jechala do Grecji,choc mam tam siostrę ale daleko od Aten,za bardzo to skomplikowane zeby robic tam. Mam nadzieję,ze mi tu zrobia dobrze i nic nie uszkodza.Troche sie boje...Oni robili tu 60 osobom,Grek 800 ale to jest prosty zabieg,kluczowym tu jest laboratorium.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do powtórzenia badania to kiepsko będzie,bo moj maz ma straszne problemy z tymi badaniami,a jak go wkurze to się w ogole wycofa z tego ostatniego podejscia.

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powtarzaj. Nawet jeśli przy metodzie TUNEL wyszłaby Wam dwa razy taka fragmentacja czyli 12% to cały czas jest to dobry wynik bo w Invicta norma jest zdaje się do 16 lub 17%. Jaką macie ilość plemników w nasieniu? jeśli dużo to nawet jakby 12% było sfragmentowanych to cały czas będzie z czego wybierać. Ile przy takim niskim AMH możesz wyprodukować komórek? 2 może 4? to potrzebne Wam tylko 4 dobre plemniki. Ja przy 11 pobranych miałam 6 lub 7 dojrzałych i zapłodnionych. Niekoniecznie wszystkie z pobranych komórek będą dojrzałe i niezdegradowane. Ile miałaś pobranych przy poprzednim in vitro? kiedy ostatni raz robiłaś? dwa lata temu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 14:47

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Nie powtarzaj. Nawet jeśli przy metodzie TUNEL wyszłaby Wam dwa razy taka fragmentacja czyli 12% to cały czas jest to dobry wynik bo w Invicta norma jest zdaje się do 16 lub 17%. Jaką macie ilość plemników w nasieniu? jeśli dużo to nawet jakby 12% było sfragmentowanych to cały czas będzie z czego wybierać. Ile przy takim niskim AMH możesz wyprodukować komórek? 2 może 4? to potrzebne Wam tylko 4 dobre plemniki. Ja przy 11 pobranych miałam 6 lub 7 dojrzałych i zapłodnionych. Niekoniecznie wszystkie z pobranych komórek będą dojrzałe i niezdegradowane. Ile miałaś pobranych przy poprzednim in vitro? kiedy ostatni raz robiłaś? dwa lata temu?
    Bea,mialam zawsze 5 komórek i 5 zarodków,do blastocyst przetrwaly 2 albo 3,ostatnim razem 3,a reszta padala w 5 dobie,czyli to wskazuje na czynnik męski. Wszystkie komórki pobrane miaoam zawsze dobre i wszystkie sie zapladnialy. Ostatnie ivf robilam koniec maja 2016.Plemnikow moj maz mial zawsze bardzo duzo,tylko morfologia kiepska,1 %,potem 2 %,a potem 6.Myslisz,ze nie ma wskazania do famsi?Za 3 ivf mielismy imsi i byly najlepsze wyniki,mimo;ze rok po poprzednich probach,a wcześniej mielisci icsi.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,mialam zawsze 5 komórek i 5 zarodków,do blastocyst przetrwaly 2 albo 3,ostatnim razem 3,a reszta padala w 5 dobie,czyli to wskazuje na czynnik męski. Wszystkie komórki pobrane miaoam zawsze dobre i wszystkie sie zapladnialy. Ostatnie ivf robilam koniec maja 2016.Plemnikow moj maz mial zawsze bardzo duzo,tylko morfologia kiepska,1 %,potem 2 %,a potem 6.Myslisz,ze nie ma wskazania do famsi?Za 3 ivf mielismy imsi i byly najlepsze wyniki,mimo;ze rok po poprzednich probach,a wcześniej mielisci icsi.
    Jeśli to Wasza ostatnia próba to zróbcie to FAMSI. Żeby sobie nic potem nie wyrzucać.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 24 marca 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Jeśli to Wasza ostatnia próba to zróbcie to FAMSI. Żeby sobie nic potem nie wyrzucać.
    Bea ale gdzie to zrobic skoro tylko Invicta to proponuje?Zadna inna klinika tego nie robi,po tym co pisalas o Invikcie to ja nie chce tam robic ivf,tylko mezo,a poza tym moj maz nie zgodzi sie na dojezdzanie do Wroclawia,no i tez wiem,ze moj lekarz mnie dobrze zna i zawsze dobrze mnie stymulowal.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea ale gdzie to zrobic skoro tylko Invicta to proponuje?Zadna inna klinika tego nie robi,po tym co pisalas o Invikcie to ja nie chce tam robic ivf,tylko mezo,a poza tym moj maz nie zgodzi sie na dojezdzanie do Wroclawia,no i tez wiem,ze moj lekarz mnie dobrze zna i zawsze dobrze mnie stymulowal.
    Fakt, zapomniałam. To jeśli nie robisz w Invicta to zróbcie IMSI i cześć jeśli to z morfologia są problemy.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 25 marca 2018, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Fakt, zapomniałam. To jeśli nie robisz w Invicta to zróbcie IMSI i cześć jeśli to z morfologia są problemy.
    Do tej pory byly z morfologia;a badania stare,to teraz nie wiem.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Do tej pory byly z morfologia;a badania stare,to teraz nie wiem.
    Jeśli nie chcecie powtarzać testów to bym IMSI robiła na Waszym miejscu. Czy Twój mąż przyjmuje suplementy? Nam lekarz z Invicty zalecił jedną kapsułkę Androvitu dziennie, 1000 mg witaminy C, 2000 mg L-karnityny. A oprócz tego 300 jednostek ubichinolu. To bierze codziennie mój mąż. Podawaj też swojemu.

    A i jeszcze mu daję kapsułkę zielonej herbaty dziennie. Zarówno dla kobiety jak i mężczyzny ważne jest przyjmowanie przeciwutleniaczy. Wpływa to na jakość gamet.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 11:26

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ