X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 8 września 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mokka rozumiem. kiedy masz tą wizytę?
    Pytanie do dziewczyn, które mają którąś z mutacji - czy od razu dostałyście zalecenie przyjmowania acardu i hepatyny? Czy acard od pozytywnego testu czy już w momencie starań?

    Agacikowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tę łagodniejszą mutację. Łykam acard od owulacji. Heparynę nie każdy chce dawać. Ja mam białko S na granicy normy i jednak to za mało. Teraz będę powtarzać i zobaczymy jak wynik i czy dadzą.

  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 8 września 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Czara a homocysteinę miałas badaną? Zastanawiam się, czy jak mam mutacje i wysoki poziom homcosyetiny czy dadza mi refundacje, bo ostatnio było ciężko, ale nie miałam sprawdzonego poziomu homocysteiny.
    P.S. Gdzie robiłaś badania?

    Agacikowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteinę miałam w normie - 6,3.
    Badania zrobiłam w invicta, ale żałuję, bo tylko MTHFR. Nie mam zbadanego pai-1 i czegoś na P.

    Jaką dokładnie masz mutację? Z tego co czytałam na grupie i po rozmowie z hematologiem, to przy Leider dają refundację (to zbadałam - nie mam), przy zaniżonym białku S, czasem pai - ale i tu są dziewczyny, które się skarżyły, że nie dostały.

    Homocysteinę zbadaj, będziesz wiedziała jakie dawki metyli musisz łykać. Ale nawet jak będzie wysoka, to nikt nie da heparyny. To się nie łączy z krzepliwością (chociaż ja czytałam ostatnio, że to wysoka homocysteina, a nie nadmiar cholesterolu może prowadzić do zawału).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteinę najlepiej robić w punkcie, gdzie od razu jest zbadana, a nie wożą jej po całym mieście. Podobno krew powinna być przebadana jak najszybciej, inaczej wynik będzie zafałszowany - też wyczytane na grupie.

    Homocysteine badałam w UCK na Dębinkach. Większość badań tam robię.

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 8 września 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczęłam brać acard na własną ręke, później tylko gin mówił,żeby brać jak biore, czyli cały cykl. Jak zdecydował o heparynie, to od pozytywnego testu.
    Dziewczyny ja mam już odstawić heparynę. Mówił mi to już Ś w Gamecie i teraz po zmianie drugi gin, też każe odstawić, troche się obawiam... ale nie pozostaje nic, jak im zaufać.

    Domili, nie poddawaj się, czasami beznadziejny przypadek, a jednak z wielką chęcią do walki i celu przynosi piękny rezultat. Jeśli masz słabej jakości komórki, to tak jak pisze Czara, suplementuj się.
    Dziewczyny ze złymi kariotypami próbują, u nich musi być dodatkowo selekcja później, bo zarodki mogą być chore... ale walczą.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 8 września 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie mam wysoką homocysteinę, ale teraz boje się, że wynik może być sfałszowany, bo faktycznie była krew transportowana. Mam MTHFR i PAI. Ja robiłam w testDNA i dałam za 6 mutacji 330 zł, moja siostra później się badała i dostała 30 zł zniżki na cały pakiet z racji badania rodzinnego

    Agacikowa
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili,a ana podstawie jakiego badanie lekarz stwierdzil ze masz slabe komorki?
    Wkurza mnie takie odbieranie nadzieji :( poza tym nie takie cuda sie zdazaja, i nawet z 0 iloscia plemnikow kobiety zachodza!
    Domili nie zalamuj sie prosze, na pewno jest jakies wyjscie, a jakie w ogole wyszlo Ci amh i fsh?

    Asia ja odstawialam steryd w 12tc i tez sie balam :)
    a od 14tc wszystkie luteiny i duphastony i az ze strachu poszlam zbadac ten cholerny prg, czy przypadkiem nie spadl;)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena kochana jeśli dobrze pamiętam Ty też byłaś u dr Czech jak wygląda critransfer... czy można cykl po cyklu podchodzić?? Ile kosztowało? Możesz mi cos powiedzieć... z góry dZiękuję

    froncia
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    froncia wrote:
    Lena kochana jeśli dobrze pamiętam Ty też byłaś u dr Czech jak wygląda critransfer... czy można cykl po cyklu podchodzić?? Ile kosztowało? Możesz mi cos powiedzieć... z góry dZiękuję
    Froncia, ja akurat cykl po cyklu nie podchodzilam nigdy, ale chyba mozna. Wazne zeby jajniki i macica byly "czyste".
    Crio kosztuje niestety 1800zl. U mnie crio bylo zawsze na cyklu sztucznym, czyli bralam estrofem od 2dc. Miedzy 12 a 15dc wizyta + badaniem progesteronu. Dr sprawdza grubosc endometrium. W zaleznosci ilu dniowy masz zarodek, zaczynasz brac progesteron(lut+duph).Czyli jesli masz 5dniowa blastocyste zaczynasz 5dni wczesniej. Godzine przed transferem bierzesz 1 tabletke relanium i 1 piroxicamu, + pełen pecherz.
    Po 10dniach robisz bhcg.
    Froncia, a mialas juz swieży transfer?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź tak właśnie mialam w poniedziałek 04.09 transfer w w poniedziałek chce isc na bete lekarz kazał 14.09 sprawdzic Ale nie wytrzymam tylko ze ja sie czuje jak na okres i się obawiam ze sie nie udało :(:( dlatego tak podpytuje....

    froncia
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Froncia, to ze cmi jak na @ to nic nie znaczy! Mnie pamietam, przy pierwszym transferze cmilo wlasnie tak jak na @ i przebeczalam 3 dni, a beta byla pozytywna!
    Poza tym dzis dopiero Twoj 4dpt ;) malas blastke?
    A ile masz mrozaczkow?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2017, 17:39

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram sie nie nakręcac na nie... ale bolą mnie plecy tak jak zawsze przed miesiączka.... I to mnie martwi.. już troszkę dziś poplakalam

    froncia
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam blastek 4aa i mam jeszcze 3 zamrożone.. jedna jeszcze 4aa druga 3bb chyba i jeszcze jedna dkl nie pamietam uff..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2017, 17:45

    lena7 lubi tę wiadomość

    froncia
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Froncia musisz byc dobrej mysli, chociaz to trudne, koniec i kropka! :)
    trzymam kciuki i fajnie ze macie mrozaki i to bardzo dobrych klas!
    Ja ostatnio tez nie wytrzymalam i poszlam szybciej na bete, bylam pewna i "czułam"na 100% ze sie nie udalo ;)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaram się być dobrej myśli..

    froncia
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cos pisalas niedawno o torbieli? wchlonela sie, czy co z nia?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wchloniła się i mogliśmy przystąpić dalej do procedury

    froncia
  • froncia Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 8 września 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś te wiadomości mi się ucinają.. nie wiem czemu.... A jak u Ciebie który to juz miesiąc?? Jak samopoczucie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2017, 18:15

    froncia
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 września 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze :)
    Ja aktualnie 17tc, a samopoczucie w ogole nie ciazowe, zupelnie normalne..ostatnio bylam na usg 19.08, i juz schizuje(przyganial kocioł garnkowi nie?) ;) teraz ide w srode i znowu robie w pampersa :)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ