X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 17 lipca, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjaciolka wrote:
    Hej dziewczyny ja mam swoją pierwszą punkcje jutro!! 🙈

    Trzymamy kciuki za pełen kurnik ! ✊🏼✊🏼😍
    Daj znać po jak się czujesz! ❤️

    Przyjaciolka, Chomik_mandżurski lubią tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 1176 633

    Wysłany: 18 lipca, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Cześć Dziewczyny, być może moja poprzednia wiadomość gdzieś tu umknęła, dlatego zdecydowałam się napisać ponownie :) szykujemy się z mężem do umówienia pierwszej wizyty w klinice i mam do Was kilka pytanek. Wątek "przekartkowałam", odpowiedzi na swoje pytania szukałam z wyszukiwarką, ale albo nie umiem dobrze szukać albo wyszukiwanie nic mi nie dało:( a wiec:
    Moje badania hormonów i AMH mają już kilka lat, TSH mam sprzed półtora roku. Czy takie badania muszę/powinnam mieć na 1szej wizycie świeże? Mąż chce powtarzać badanie nasienia, czy powinien je robić w gamecie i mieć na wizycie? Poprzednie robił w invikcie. Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętac/wiedzieć?
    Z góry Wam bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️

    Pytanie czy idziecie na pierwszą wizytę w klinice w ogóle? Czy np przenosicie się z innej i chcecie iść w ivf? Jeśli ivf to żadnych badań nie musisz robić na własny koszt, wszystkie potrzebne są refundowane. Badania nasienia też.

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    2023 - 4 IUI nasieniem dawcy, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6, mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany

    26.07. 2024 - start 2. procedury, 10 komórek- zarodków brak 💔
  • Hania1990 Koleżanka
    Postów: 46 38

    Wysłany: 18 lipca, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Cześć Dziewczyny, być może moja poprzednia wiadomość gdzieś tu umknęła, dlatego zdecydowałam się napisać ponownie :) szykujemy się z mężem do umówienia pierwszej wizyty w klinice i mam do Was kilka pytanek. Wątek "przekartkowałam", odpowiedzi na swoje pytania szukałam z wyszukiwarką, ale albo nie umiem dobrze szukać albo wyszukiwanie nic mi nie dało:( a wiec:
    Moje badania hormonów i AMH mają już kilka lat, TSH mam sprzed półtora roku. Czy takie badania muszę/powinnam mieć na 1szej wizycie świeże? Mąż chce powtarzać badanie nasienia, czy powinien je robić w gamecie i mieć na wizycie? Poprzednie robił w invikcie. Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętac/wiedzieć?
    Z góry Wam bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️

    Hej, ja bym na Waszym miejscu poczekała - jak dostaniecie się do programu to może będziecie mieć bezpłatnie część :) My teraz do transferu mieliśmy większość w pakiecie, tylko jakieś dodatkowe sobie robiłam płatnie. Pierwsza wizyta będzie płatna, ale jak dostaniecie kwalifikacje to potem już płaci NFZ :)

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

  • Hania1990 Koleżanka
    Postów: 46 38

    Wysłany: 18 lipca, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    Jeszcze nie wiem 🫣 w piątek mam wizytę kontrolną i będę wiedziała więcej 😊 ale mam stresa bo to moja pierwsza procedura i nie wiem czego się spodziewać 🙈

    To tym bardziej trzymam kciuki, niech komórki pięknie rosną :) A podczas punkcji super się wyśpisz!

    Żabka🐸 lubi tę wiadomość

  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Pytanie czy idziecie na pierwszą wizytę w klinice w ogóle? Czy np przenosicie się z innej i chcecie iść w ivf? Jeśli ivf to żadnych badań nie musisz robić na własny koszt, wszystkie potrzebne są refundowane. Badania nasienia też.

    Niekoniecznie, bo na jakiejś podstawie lekarz musi zakwalifikować do ivf 🙂 jeśli pójdą z niczym to mogą zostać odesłani z kwitkiem 🙂

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania1990 wrote:
    To tym bardziej trzymam kciuki, niech komórki pięknie rosną :) A podczas punkcji super się wyśpisz!

    Oby było tak jak mówisz 😅❤️

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    Hej hej 😊 my byliśmy na wizycie kwalifikacyjnej w czerwcu (wcześniej byliśmy w maju żeby się zorientować co musimy mieć przygotowane na czerwiec), musiałam odświeżyć AMH, jeśli masz problemy z tarczycą to TSH FT3 FT4 też musisz odświeżyć. Mąż miał badania nasienia sprzed kilku lat z invicty i jedno sprzed roku z Gamety. Dodatkowo musieliśmy zrobić badania genetyczne męża (AZF, CFTR, kariotyp). I to chyba na tyle 😊
    Żabka dziękuję za odpowiedź ❤️
    Mam do powtórzenia badania dla immunologa, zastanowię się też nad tym AMH przy okazji, bo moje ma już 3 lata. Tarczycę też w takim razie zbadam. Nie mam problemów, ale staram się kontrolować co roku średnio. :) mąż się zastanawia, czy nie mógłby po prostu przy okazji wizyty zrobić badania - czy wiecie może, czy jest taka możliwość? Osobiście preferowałabym, żebyśmy przed wizytą w miarę wiedzieli na czym stoimy - no ale przymuszać go nie będę ;)

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Pytanie czy idziecie na pierwszą wizytę w klinice w ogóle? Czy np przenosicie się z innej i chcecie iść w ivf? Jeśli ivf to żadnych badań nie musisz robić na własny koszt, wszystkie potrzebne są refundowane. Badania nasienia też.
    Tak, na całkiem pierwsza wizytę, wcześniej leczyłam się u mojej ginekolog, ale już nic więcej nie byłyśmy w stanie że tak powiem osiągnąć - mam PCOS, IO, nie miałam owu, pod wpływem leków i supli mam przywrócone owu co najmniej parę razy w roku, miałam drożność i ok jest, ale oprócz biochema nic się nie udało 💔 dodatkowo mam zalecenia od immunologa, ale one też na razie nic nie przyniosły (tu muszę powtórzyć badania i mam zapowiedzianą zmianę leczenia), staraliśmy się naturalnie, tyle że ze wsparciem leków, supli i monitoringów cykli.
    Biorę in vitro pod uwagę, ale zdecydowanie nie wiem czego się spodziewać po klinice i pierwszej wizycie. I czy pierwsze nie poleci ew. inseminacja.

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania1990 wrote:
    Hej, ja bym na Waszym miejscu poczekała - jak dostaniecie się do programu to może będziecie mieć bezpłatnie część :) My teraz do transferu mieliśmy większość w pakiecie, tylko jakieś dodatkowe sobie robiłam płatnie. Pierwsza wizyta będzie płatna, ale jak dostaniecie kwalifikacje to potem już płaci NFZ :)
    No tu jest ta kwestia że nie wiem czego się spodziewać, w którym kierunku pójdziemy. Dziękuję za wskazówkę, przegadam z mężem. :)

  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Żabka dziękuję za odpowiedź ❤️
    Mam do powtórzenia badania dla immunologa, zastanowię się też nad tym AMH przy okazji, bo moje ma już 3 lata. Tarczycę też w takim razie zbadam. Nie mam problemów, ale staram się kontrolować co roku średnio. :) mąż się zastanawia, czy nie mógłby po prostu przy okazji wizyty zrobić badania - czy wiecie może, czy jest taka możliwość? Osobiście preferowałabym, żebyśmy przed wizytą w miarę wiedzieli na czym stoimy - no ale przymuszać go nie będę ;)

    Jest taka możliwość, tylko musicie wcześniej się umówić na badanie nasienia tego samego dnia 😊 bo z marszu może być ciężko 😉

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    Niekoniecznie, bo na jakiejś podstawie lekarz musi zakwalifikować do ivf 🙂 jeśli pójdą z niczym to mogą zostać odesłani z kwitkiem 🙂
    Ok, czyli wychodzi na to, że warto coś mieć, ale żeby nie przesadzić 😀 wstrzymamy się w takim razie myślę z AMH i genetycznymi u męża - ja robiłam u siebie mutacje MTHFR i PAI po cb, bez kariotypów.

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc ❤️

    Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć, ile mniej więcej się czeka na pierwszą wizytę?

  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Tak, na całkiem pierwsza wizytę, wcześniej leczyłam się u mojej ginekolog, ale już nic więcej nie byłyśmy w stanie że tak powiem osiągnąć - mam PCOS, IO, nie miałam owu, pod wpływem leków i supli mam przywrócone owu co najmniej parę razy w roku, miałam drożność i ok jest, ale oprócz biochema nic się nie udało 💔 dodatkowo mam zalecenia od immunologa, ale one też na razie nic nie przyniosły (tu muszę powtórzyć badania i mam zapowiedzianą zmianę leczenia), staraliśmy się naturalnie, tyle że ze wsparciem leków, supli i monitoringów cykli.
    Biorę in vitro pod uwagę, ale zdecydowanie nie wiem czego się spodziewać po klinice i pierwszej wizycie. I czy pierwsze nie poleci ew. inseminacja.

    To weź ze sobą dokumentację od swojej ginekolog, na pewno będzie pomocna w uzyskaniu kwalifikacji do ivf 😊

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Ok, czyli wychodzi na to, że warto coś mieć, ale żeby nie przesadzić 😀 wstrzymamy się w takim razie myślę z AMH i genetycznymi u męża - ja robiłam u siebie mutacje MTHFR i PAI po cb, bez kariotypów.

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc ❤️

    Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć, ile mniej więcej się czeka na pierwszą wizytę?

    Ja czekałam chyba około tygodnia 😊 ale jak program ruszył z kopyta to może czas oczekiwania się wydłużył 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 09:13

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • Żabka🐸 Ekspertka
    Postów: 183 349

    Wysłany: 18 lipca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Ok, czyli wychodzi na to, że warto coś mieć, ale żeby nie przesadzić 😀 wstrzymamy się w takim razie myślę z AMH i genetycznymi u męża - ja robiłam u siebie mutacje MTHFR i PAI po cb, bez kariotypów.

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc ❤️

    Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć, ile mniej więcej się czeka na pierwszą wizytę?

    Badania genetyczne męża kazał nam zrobić lekarz więc z tym się wstrzymajcie, bo może u Was nie ma takiej potrzeby 😉 ale AMH bym wzięła świeże ze sobą, bo jest to bardzo ważne badanie 🙂

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩31
    06.2024- AMH 5.56
    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia
    🧑37
    Obniżone parametry nasienia
    🟢Kariotyp
    🟢AZF
    🟢CFTR

    Starania od 2018

    14.07.2024 rozpoczęcie IVF
    25.07 9°° punkcja, 22 kumulusy, 15 dojrzałych 🥚🥚, 6 zapłodnionych, 9 zamrożonych
    25.07 23°° SOR, krwotok po punkcji, operacja na CITO...

    Mamy ❄️❄️❄️🥹🥰

    09.2024 transfer?? 🥹🥹
  • Hania1990 Koleżanka
    Postów: 46 38

    Wysłany: 18 lipca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Ok, czyli wychodzi na to, że warto coś mieć, ale żeby nie przesadzić 😀 wstrzymamy się w takim razie myślę z AMH i genetycznymi u męża - ja robiłam u siebie mutacje MTHFR i PAI po cb, bez kariotypów.

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc ❤️

    Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć, ile mniej więcej się czeka na pierwszą wizytę?

    To pewnie też zależy do kogo - masz już wybranego lekarza? Ja najpierw poszłam do dr Zamkowskiej, a potem od niej przejął mnie dr Wójcik, bo do niego w ogóle nie ma zapisów nowych pacjentek :/

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 1176 633

    Wysłany: 18 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Tak, na całkiem pierwsza wizytę, wcześniej leczyłam się u mojej ginekolog, ale już nic więcej nie byłyśmy w stanie że tak powiem osiągnąć - mam PCOS, IO, nie miałam owu, pod wpływem leków i supli mam przywrócone owu co najmniej parę razy w roku, miałam drożność i ok jest, ale oprócz biochema nic się nie udało 💔 dodatkowo mam zalecenia od immunologa, ale one też na razie nic nie przyniosły (tu muszę powtórzyć badania i mam zapowiedzianą zmianę leczenia), staraliśmy się naturalnie, tyle że ze wsparciem leków, supli i monitoringów cykli.
    Biorę in vitro pod uwagę, ale zdecydowanie nie wiem czego się spodziewać po klinice i pierwszej wizycie. I czy pierwsze nie poleci ew. inseminacja.

    A to inna kwestia, lekarz na pewno najpierw zaleci stymulację owulacji i naturalne starania albo inseminacje. To warto mieć panel tarczycowy, mówisz że masz IO więc krzywa glukozowo - insulinową na pewno robiłaś. Do tego amh. Mi Ś na pierwszej wizycie kazał też zrobić ft3, ft4, shgb, 17progesteron oh cokolwiek mówiły mu te badania zrobiłam je xd Od siebie dodam że warto zrobić homocysteine, ferrytyna, kwas foliowy, witaminę d.

    MałaStokrotka lubi tę wiadomość

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    2023 - 4 IUI nasieniem dawcy, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6, mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany

    26.07. 2024 - start 2. procedury, 10 komórek- zarodków brak 💔
  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    Jest taka możliwość, tylko musicie wcześniej się umówić na badanie nasienia tego samego dnia 😊 bo z marszu może być ciężko 😉
    Rozumiem, dziękuję za odpowiedź :)

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    To weź ze sobą dokumentację od swojej ginekolog, na pewno będzie pomocna w uzyskaniu kwalifikacji do ivf 😊
    Tak tak, ostatnio nawet zrobiłam porządeczek w swoich wynikach/kartach wizyt, do którego zabierałam się od miesięcy, ale w końcu się udało za to zabrać :D mam taką kolorową teczkę z kolorowymi przekładkami :D

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka🐸 wrote:
    Ja czekałam chyba około tygodnia 😊 ale jak program ruszył z kopyta to może czas oczekiwania się wydłużył 🤔
    Nie próbowałam jeszcze dzwonić, poczekam już do sierpnia, i tak jestem przed okresem i muszę powalczyć z zapaleniem, które mi wyszło w cytologii :( mąż chciałbym ruszyć od września, więc powiedzmy że wszystko na razie to etap naszych takich przygotowań. Obawiałam się, że oczekiwanie leci w miesiącach, wtedy zajęłabym się terminem raczej szybciej niż później. Chociaż to na pewno też zależne od lekarza?

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 566 513

    Wysłany: 18 lipca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania1990 wrote:
    To pewnie też zależy do kogo - masz już wybranego lekarza? Ja najpierw poszłam do dr Zamkowskiej, a potem od niej przejął mnie dr Wójcik, bo do niego w ogóle nie ma zapisów nowych pacjentek :/
    Hania1990 myślałam o dr Skweresie, czytałam że on dobrze współpracuje z dr Suchanek i dodatkowo raczej z dr Śliwińskim bym się nie dogadała :D o innych lekarzach zbyt dużo nie czytałam, poczytam na wszelki wypadek może, gdyby na recepcji chcieli mnie dać do kogoś innego :D

‹‹ 3846 3847 3848 3849 3850 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ