X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim! 🙂 To moja pierwsza wiadomość tutaj. Z góry przepraszam, ale nie czytałam wątku od początku.
    Również leczę się w Gamecie w Rzgowie.
    Aktualnie jestem po pierwszym kriotransferze na cyklu sztucznym, 14dpt.
    Moje wyniki beta w 11dpt wskazywały 170, natomiast w 13dpt 270. Lekarz mówi, że przyrost jest w porządku, jednak ja jestem świadoma, że powinien być nieco większy. Odczucia codziennie inne: raz pobolewa mnie brzuch, na drugi dzień praktycznie nic, następnego dnia jak na miesiączkę i tak w kółko. Wizyta usg dopiero za tydzień i nie wiem jak wytrwam ten czas😩
    Moje pytanie do Was: czy któraś z Was miała trochę za mały przyrost bety na samym początku i wszystko potoczyło się dobrze? 🤰
    Dzięki za odp,
    Pozdrawiam wszystkie starające się❤️

  • KalaW Autorytet
    Postów: 1114 1552

    Wysłany: 2 lutego 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja wrote:
    Cześć kochana - widzę na wątku lutowym, że zarodki nie dały rady. Wiesz, że miałam tak samo - udało nam się otrzymać 7 zarodków, 1 został podany w 3 dobie, a reszta zatrzymała się w rozwoju, w tym również te A-klasy. Ten podany się zagnieździł :-) oczywiście jestem na początkowym etapie, jeszcze teraz to plamienie mnie dobija i chyba jutro popędzie na wizytę, ale ..... zagnieździł się :-)
    Dziękuję Ci za te słowa. Mam nadzieję że spotka to i mnie.
    Niestety już nauczałam się, że to co zdarza się innym, niekoniecznie zdarzy się nam.
    No ale czekam....
    Narazie mam popieprzone objawy z głowy, których nie powinnam jeszcze mieć (mdłości, zmęczenie, sikanie) a za to takie, które powinnam mieć (rozpieranie. Jeżdżnie i skurcze w macicy + czule cycki) kompletna cisza.
    Chyba prześpię następne 3-4dni

    3jgxdqk3tske6v4q.png

    PCOS, MTHFR A1298C C/C homozygotyczne, 20210 G-A heterozygotyczne
    ok. 4, 5 roku starań
    CB: 10.2018 -> 01.2019(CP?) -> 08.2019
    CP: 01.2020 -> 07.2020

    01/2021 IVF - 1 podejście
    29.01 ET 3 dniowego 7B
    5 dpt bhcg 4,35 -> 7 dpt 6:00 bhcg 9,6 prog 190ng/ml -> 9 dpt 18:00 bhcg 71,16 -> 12 dpt 6:00 bhcg 155,1 ->15 dpt 6:00 bhcg 324,3 (63,2%) ->16 dpt 18:00 bhcg 593 🥰 -> 20 dpt 18:00 bhcg 2708
    22.02.21 - 24 dpt mamy zarodeczek i 💗
    8w5d 2cm dzidzi | 171 bpm

    Brak ❄️ (4 zatrzymały się w rozwoju po 3dobie)

    Mój instagram:
    i_want_2_be_mom
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Cześć wszystkim! 🙂 To moja pierwsza wiadomość tutaj. Z góry przepraszam, ale nie czytałam wątku od początku.
    Również leczę się w Gamecie w Rzgowie.
    Aktualnie jestem po pierwszym kriotransferze na cyklu sztucznym, 14dpt.
    Moje wyniki beta w 11dpt wskazywały 170, natomiast w 13dpt 270. Lekarz mówi, że przyrost jest w porządku, jednak ja jestem świadoma, że powinien być nieco większy. Odczucia codziennie inne: raz pobolewa mnie brzuch, na drugi dzień praktycznie nic, następnego dnia jak na miesiączkę i tak w kółko. Wizyta usg dopiero za tydzień i nie wiem jak wytrwam ten czas😩
    Moje pytanie do Was: czy któraś z Was miała trochę za mały przyrost bety na samym początku i wszystko potoczyło się dobrze? 🤰
    Dzięki za odp,
    Pozdrawiam wszystkie starające się❤️

    Cześć Jane, witaj na forum. Poemat 13 zgłoskowcem można by napisać o becie i jej przyrostach. Przyrost nie jest statyczny. Ktoś kiedyś policzył, że przyrost powinien wynosić 66% by ciąża rozwijała się prawidłowo. Tego algorytmu dziś wszyscy się trzymają jak tonący brzytwy. Patrząc po sobie- w ciąży z przyrostem prawidłowym nic nie wyszło. Gdy zaszłam w kolejną, z której mam dziecko, betę zbadałam w 9dpt i później w 11 przyrost. Był prawidłowy, więcej nie chciałam badać. To było najlepsze co mogłam zrobić. Kolejna rozwijała się książkowo, przyrosty były piękne, ale nie zakończyła się happy endem, mimo, że była już wysoka. Doświadczenie więc pokazuje, że beta ma wystartować i tyle. A to jak przyrasta to rzecz nieco drugorzędna. Były tu przypadki gdzie przyrosty wynosiły po 50 parę % i urodziły się zdrowe dzieci. Trzymam za Ciebie kciuki. Głowa do góry. Najtrudniejszą część procedury masz za sobą z wynikiem pozytywnym i to jest ważne. Wasze szanse są już ogromne. I niech Twoja ciąża pięknie się rozwija🍀🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 09:23

    Alicja83*, KalaW, jane789, Sunray lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One, dziękuję za słowa otuchy🙂 Prześladuje mnie te stwierdzenie o prawidłowych 66% przyrostu bety, a chyba faktycznie jest to zbyt mocno sprecyzowane kryterium.
    Masz rację, najcięższe etapy już za nami - ogółem mieliśmy 4 zamrożone blastocysty, z czego kriotransfer jednej odbył się w styczniu❄️
    Nie spodziewałam się, że jest to aż tak ciężka emocjonalnie przeprawa. Ciągły niepokój. Mimo, że na tę chwilę jest się czym cieszyć to z tyłu głowy cały czas siedzi dużo obaw.

    One lubi tę wiadomość

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 2 lutego 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    One, dziękuję za słowa otuchy🙂 Prześladuje mnie te stwierdzenie o prawidłowych 66% przyrostu bety, a chyba faktycznie jest to zbyt mocno sprecyzowane kryterium.
    Masz rację, najcięższe etapy już za nami - ogółem mieliśmy 4 zamrożone blastocysty, z czego kriotransfer jednej odbył się w styczniu❄️
    Nie spodziewałam się, że jest to aż tak ciężka emocjonalnie przeprawa. Ciągły niepokój. Mimo, że na tę chwilę jest się czym cieszyć to z tyłu głowy cały czas siedzi dużo obaw.
    Ciąża to stan, którego pragniemy walcząc o dziecko. Mam jednak jedno przemyślenie, które pasuje Idealnie do tego stanu. Oczywiście na podstawie mojej ciąży i moich przemyśleń-podczas jej trwania, na każdym jej etapie, za przeproszeniem, można się nabawić kurwicy. Użyłam tego słowa celowo, bo nie potrafię go zastąpić żadnym innym. Od et, przez betę, jej przyrost, pęcherzyk, później serduszko i każdą wizytę, na której najpierw wypytujemy się czy wciąż bije, prenatalne, połówkowe, ruchy dziecka (jak się rusza super ale nie daj Boże by przez chwile się nie ruszało) później czy się rusza aby w odpowiednią stronę, czy nie za bardzo. Bo jak za bardzo się rusza to też nie najlepiej. Później poród. To już w ogóle kosmos. A później się zaczyna inna jazda. Oczywiście to trochę z przymróżeniem oka napisałam, ale tak to mniej więcej wygląda😉
    Powodzenia Wam wszystkim dziewczyny🍀🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 15:52

    jane789, Bellakawa, I am waiting for a miracle, Sunray, jaina_proudmoore, Justin82, Dianka lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie napisałam najważniejszego, że jaki to wysiłek by nie był, nic piękniejszego Was w życiu nie spotka. Dlatego walczcie i nie poddawajcie się✊️✊️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 13:23

    jane789, I am waiting for a miracle, Dianka lubią tę wiadomość

    18’córka❤️
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Ja wiem, że przetrwam wszystko aby doczekać się naszego cudu🍀🙏🙂

    One lubi tę wiadomość

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie leków.

    Jakie dawki dostałyście po kriotransferze na cyklu sztucznym? Chodzi mi głównie o progesteron.

    Mam cyclogest 400mg x2 i duphaston 10mg x4. Czy to wystarczy?

    Czy Wam też w ogóle nie zlecają badania tego hormonu po transferze?

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 2 lutego 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie leków.

    Jakie dawki dostałyście po kriotransferze na cyklu sztucznym? Chodzi mi głównie o progesteron.

    Mam cyclogest 400mg x2 i duphaston 10mg x4. Czy to wystarczy?

    Czy Wam też w ogóle nie zlecają badania tego hormonu po transferze?
    Ja brałam 3x200mg Utrogestanu, Duphaston 3x1, Prolutex 1x1. Badanie prg tylko dzień przed kontrolą endo. Mój lekarz nigdy nie zleca badania prg i zawsze się wkurzał, gdy je robiłam na własną rękę.

    18’córka❤️
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mój też po transferze ani razu nie zlecił mi tego badania.

    Ja zbadałam sobie progesteron razem z beta w 13dpt, ale chyba i tak wynik nie jest adekwatny do realnego poziomu w organizmie. Niektóre z tych leków nie są wykrywalne podczas badania krwi, z tego co wiem?

    Dodam, że chodzi o cykl sztuczny:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 15:38

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 2 lutego 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Ja brałam 3x200mg Utrogestanu, Duphaston 3x1, Prolutex 1x1. Badanie prg tylko dzień przed kontrolą endo. Mój lekarz nigdy nie zleca badania prg i zawsze się wkurzał, gdy je robiłam na własną rękę.

    No właśnie I.P. nie zaleca, ja mu nigdy nie mówię, ale zawsze kontroluję i nie wyobrażam sobie, żeby tego nie zrobić tak na wszelki wypadek. U mnie akurat z progesteronem nie było nigdy problemu, ale jednak czytam czasem historie dziewczyn, które ten problem mają.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 2 lutego 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Ciąża to stan, którego pragniemy walcząc o dziecko. Mam jednak jedno przemyślenie, które pasuje Idealnie do tego stanu. Oczywiście na podstawie mojej ciąży i moich przemyśleń-podczas jej trwania, na każdym jej etapie, za przeproszeniem, można się nabawić kurwicy. Użyłam tego słowa celowo, bo nie potrafię je zastąpić żadnym innym. Od et, przez betę, jej przyrost, pęcherzyk, później serduszko i każdą wizytę, na której najpierw wypytujemy się czy wciąż bije, prenatalne, połówkowe, ruchy dziecka (jak się rusza super ale nie daj Boże by przez chwile się nie ruszało) później czy się rusza aby w odpowiednią stronę, czy nie za bardzo. Bo jak za bardzo się rusza to też nie najlepiej. Później poród. To już w ogóle kosmos. A później się zaczyna inna jazda. Oczywiście to trochę z przymróżeniem oka napisałam, ale tak to mniej więcej wygląda😉
    Powodzenia Wam wszystkim dziewczyny🍀🍀

    Super napisane. Nie wyobrażam sobie, jaki to musi być wkurw podczas ciąży, jak teraz mój sięga zenitu ;)

    One lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Agawa85 Autorytet
    Postów: 624 1757

    Wysłany: 2 lutego 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ma może któraś z was info odnośnie tego kiedy może ruszyć dofinansowanie? Ja dzwoniłam jakiś tydzień temu i jeszcze nic nie było wiadomo.

    oqoXp2.png


    12.05 transfer zarodeczka 4.2.2 AH + embroglue🙏
    6dp beta 78 mIU/ml🙏🙏
    8dp beta 240 mIU/ml🙏🙏
    10dp beta 640 mIU/ml
    13dp beta 2527 mIU/ml 🙏
    29.05 pierwsze usg🙏
    Mamy pęcherzyk ciążowy🙏
    11.06 mamy ❤ i 11 mm
    28.06 kropuś ma 3,1 cm😍

    Transfer w maju✊✊
    5 mrozaczków
    Punkcja 10.04✊✊
    IVF
    KIR Bx
    NK 25%😔
    PAI-4G/5G układ homozygotyczny 😔
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 2 lutego 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie leków.

    Jakie dawki dostałyście po kriotransferze na cyklu sztucznym? Chodzi mi głównie o progesteron.

    Mam cyclogest 400mg x2 i duphaston 10mg x4. Czy to wystarczy?

    Czy Wam też w ogóle nie zlecają badania tego hormonu po transferze?
    Ja mam dokładnie takie same.
    Dziś kontaktowałam się z dr G. w temacie mojego plamienie i powiedział, że przy takiej dawce nie widzi potrzeby oznaczania progesteronu i nie praktykuje. Miałam ET.

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Justin82 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 2 lutego 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, tez jestem pacjentka Gamety, u IP, et i beta w 10 dniu 217, w 14 dpt 916, nie wiem czy to dobrze rokuje, mam bardzo niskie Amh 0,1 (38 lat) i bardzo się denerwuje czy wszystko się uda. Progesteron i estradiol tez badam choć IP nie zlecił progesteron 15 i estradiol ok 2000 ale biorę cyklogest 2x dziennie i duphastol 3x dziennie oraz estrofem 3x dziennie w tym wieczorem dopochwowo. Za 2 tyg usg a dzisiaj miałam rozwolnienie i bóle brzucha czy to normalne? Pozdrawiam wszystkie walczące kobietki 🙏🏻❤️

  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 2 lutego 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin82 wrote:
    Witajcie dziewczyny, tez jestem pacjentka Gamety, u IP, et i beta w 10 dniu 217, w 14 dpt 916, nie wiem czy to dobrze rokuje, mam bardzo niskie Amh 0,1 (38 lat) i bardzo się denerwuje czy wszystko się uda. Progesteron i estradiol tez badam choć IP nie zlecił progesteron 15 i estradiol ok 2000 ale biorę cyklogest 2x dziennie i duphastol 3x dziennie oraz estrofem 3x dziennie w tym wieczorem dopochwowo. Za 2 tyg usg a dzisiaj miałam rozwolnienie i bóle brzucha czy to normalne? Pozdrawiam wszystkie walczące kobietki 🙏🏻❤️
    Myśle, że to mega rokuje!
    Jeśli masz wątpliwości co do bólu, to zadzwoń do IP. Każda z nas Ci powie, że coś tam w ciąży bolało, ale lekarz to zawsze lekarz.

    Justin82 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja wrote:
    Ja mam dokładnie takie same.
    Dziś kontaktowałam się z dr G. w temacie mojego plamienie i powiedział, że przy takiej dawce nie widzi potrzeby oznaczania progesteronu i nie praktykuje. Miałam ET.


    Ja miałam lekkie plamienie w 8dpt i jeszcze mniejsze w 10dpt. Wtedy zadzwoniłam i lekarz powiedział mi, że mogę zwiększyć duphaston z 3x1 na 4x1, ale zaznaczył, że te dawki i tak już są bardzo wysokie i są ok.

    Ja na własną rękę zrobiłam ten progesteron w 13dpt, w sumie nawet nie wiem po co, pewnie mój lekarz wywnioskuje, że jestem nadgorliwa, ale co tam.. 🤪

  • Justin82 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 2 lutego 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja wrote:
    Myśle, że to mega rokuje!
    Jeśli masz wątpliwości co do bólu, to zadzwoń do IP. Każda z nas Ci powie, że coś tam w ciąży bolało, ale lekarz to zawsze lekarz.

    Mam nadzieję, że wszystko jest ok 🙏🏻 Jutro zadzwonię do IP, a czy wy tez miewacie rozwolnienia ?

  • Justin82 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 2 lutego 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie leków.

    Jakie dawki dostałyście po kriotransferze na cyklu sztucznym? Chodzi mi głównie o progesteron.

    Mam cyclogest 400mg x2 i duphaston 10mg x4. Czy to wystarczy?

    Czy Wam też w ogóle nie zlecają badania tego hormonu po transferze?

    Ja po krio nadal mam przyjmować estrofem 3xd, duphastol 10mgx3, cyklogest x2.

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 3 lutego 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin82 wrote:
    Mam nadzieję, że wszystko jest ok 🙏🏻 Jutro zadzwonię do IP, a czy wy tez miewacie rozwolnienia ?


    Ja nie miewam. Wręcz odwrotnie.. 😩🤷‍♀️

‹‹ 1024 1025 1026 1027 1028 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ