X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiM wrote:
    Ja po dwóch nieudanych próbach nie poddałam się. Czekałam na swojego lekarza więc mam sierpień na odpoczynek od leków i wakacje w Bułgarii. Potrzebuje tego strasznie i o niczym innym teraz nie myślę jak pakowanko i wylot. Podjęliśmy wspólnie z naszym lekarzem decyzję do trzech razy sztuka. Dowalimy w tym transferze encorton, acard i heparynę. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Nasz lekarz mówi że spokojnie mi to nie zaszkodzi a pomoc może. Chyba dołożymy też embrioglu. Więc kartę mam już rozpisaną, czekam na okres i jazda. Jak się nie uda to histeroskopia. Ja mam ten komfort że moje zarodeczki na nas czekają 🥰 zaryłam już tyle razy twarzą w ziemię, że to mnie tylko wzmocniło. Aaaa no i mój lekarz nam czule mówi, że chce już mnie mieć z głowy 🤣🤣🤣

    Super, ze Ty i reszta dziewczyn walczycie dalej. Coś czuje, ze owocna jesień nam się szykuje!!!
    Encorton, heparyna i acard to dobry zestaw!! Profilaktycznie warto włączyć :)
    Udanych wakacji ♥️

  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Pina wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam że się wcinam na wątek ale czy robił ktoś badanie kariotypu na NFZ? Chciałabym przed IV zrobić to badanie. Mam iść do lekarza rodzinnego po skierowanie tak? A później do poradni genetycznej na wizytę czy od razu na badanie? Robił ktoś takie badanie gdzieś w Łodzi? Pozdrawiam


    Witam, robiłam to badanie na NFZ, ale tylko dlatego, że jestem po 2 poronieniach, a wtedy takie badanie przysługuje bezpłatnie właśnie na NFZ. Jak i kilka innych mutacje mthr, cytomegalia, antykoagulant toczniowy ... których nazw nawet jusz nie pamiętam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 21:47

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1316 1507

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi ;) wrote:
    Witam, robiłam to badanie na NFZ, ale tylko dlatego, że jestem po 2 poronieniach, a wtedy takie badanie przysługuje bezpłatnie właśnie na NFZ.

    Niekoniecznie. My z mężem byliśmy u genetyka na nfz właśnie z powodu niepłodności, nigdy nie byłam w ciąży. Dostaliśmy bez problemu skierowanie na kariotypy. To było co prawda z 3 lata temu, może teraz coś się zmieniło.

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • _Pina Autorytet
    Postów: 280 247

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o lekarza rodzinnego to tak może wystawić skierowanie do poradni genetycznej powód to poronienia bądź jak wyżej w związku z leczeniem niepłodności. Genetyk wtedy kieruje na badanie kariotypu, szkopuł w tym aby znaleźć poradnię, która ma w miarę krótkie terminy (piszę o wizycie i bAdaniach wykonywanych na NFZ). Tyle zdążyłam się dowiedzieć. Robił ktoś takie badania w Genosie w Łodzi?

    preg.png
  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma w przyszłym tygodniu wizytę u Pani dr Renaty Banach Struzyckiej? Jeśli tak to napiszcie prosze dzień i godzinę. Chcemy wysłać jej kwiaty poczta kwiatowa i fajnie żeby była w tym dniu w pracy

  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika1 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was ma w przyszłym tygodniu wizytę u Pani dr Renaty Banach Struzyckiej? Jeśli tak to napiszcie prosze dzień i godzinę. Chcemy wysłać jej kwiaty poczta kwiatowa i fajnie żeby była w tym dniu w pracy

    Ja mam 17.08 o 11:00. :)

  • Sylwia26 Koleżanka
    Postów: 101 9

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam leczę się w gamecie Kielce ale mam polipa do usunięcia i odeslali mnie na zabieg do łodzi. Lekarz zaproponował prof.radwana ale go nie ma i zaproponowali mi panią dr.renate Banach struzycka i moje pytanie czy któraś miała zabieg i czy wszystko było dobrze ?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia26 wrote:
    Witam leczę się w gamecie Kielce ale mam polipa do usunięcia i odeslali mnie na zabieg do łodzi. Lekarz zaproponował prof.radwana ale go nie ma i zaproponowali mi panią dr.renate Banach struzycka i moje pytanie czy któraś miała zabieg i czy wszystko było dobrze ?
    Robi się histeroskopowo.
    Pani doktor jest jedną z niewielu osób, w klinice, która wykonuje punkcje, histeroskopie i inne zabiegi.

    M&M
  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patiii22 wrote:
    Ja mam 17.08 o 11:00. :)
    Dziękuję!

    Patiii22 lubi tę wiadomość

  • Sylwia26 Koleżanka
    Postów: 101 9

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam a któraś z was miała zabieg u prof.jerzego Radwana ?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia26 wrote:
    Witam a któraś z was miała zabieg u prof.jerzego Radwana ?
    Nie wiem czy on jeszcze to wykonuje.

    M&M
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do dziewczyn, które mają za sobą kilka procedur, a zostały w ten samej klinice. Żarem, czy druga procedura, czy też kolejna, przebiegała dokładnie tka smao jak pierwsza? Mam na myśli, czy zostały zastosowane dokładnie te same leki, a jeśli tak, to czy organizm zareagował tak samo, czy inaczej. Które ewentualnie podejście dało dopiero zmiany w sposobie leczenia?

    Pytam, bo we wrześniu chce zrobić od nowa badania (moje straciły ważność 6 miesiecy) i od października przystąpić do drugiej procedury. Boję się jednak, że stymulacja będzie dokładnie taka sama, a efekty jak przy pierwszej (info w stopce). Wiem, że jestem już stara i mam mniejsze szanse niż 30 - tka, ale nie ukrywam, że chciałabym mieć gotowe rozwiązanie tej magicznej zagadki, którego tak na prawdę nie mam. Ciekawe, co powie dr Połać na wizycie startującej. Miałam zaczas od sierpnia, ale tradycyjnie mam pecha, bo dr ma urlop. Ehhh... W styczniu było tak samo. Miałam przystąpić w marcu, a suma sumarum (okres nie wczas, choroba) i przystąpiłam dopiero w czerwcu.

    Pozostałe moje "szczesciary", jak tam samopoczucie?
    Patii 2, Madzixon, na jakim jesteście etapie?

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi ;) wrote:
    Hej, mam pytanie do dziewczyn, które mają za sobą kilka procedur, a zostały w ten samej klinice. Żarem, czy druga procedura, czy też kolejna, przebiegała dokładnie tka smao jak pierwsza? Mam na myśli, czy zostały zastosowane dokładnie te same leki, a jeśli tak, to czy organizm zareagował tak samo, czy inaczej. Które ewentualnie podejście dało dopiero zmiany w sposobie leczenia?

    Pytam, bo we wrześniu chce zrobić od nowa badania (moje straciły ważność 6 miesiecy) i od października przystąpić do drugiej procedury. Boję się jednak, że stymulacja będzie dokładnie taka sama, a efekty jak przy pierwszej (info w stopce). Wiem, że jestem już stara i mam mniejsze szanse niż 30 - tka, ale nie ukrywam, że chciałabym mieć gotowe rozwiązanie tej magicznej zagadki, którego tak na prawdę nie mam. Ciekawe, co powie dr Połać na wizycie startującej. Miałam zaczas od sierpnia, ale tradycyjnie mam pecha, bo dr ma urlop. Ehhh... W styczniu było tak samo. Miałam przystąpić w marcu, a suma sumarum (okres nie wczas, choroba) i przystąpiłam dopiero w czerwcu.

    Pozostałe moje "szczesciary", jak tam samopoczucie?
    Patii 2, Madzixon, na jakim jesteście etapie?
    Zmianę leku na Menopur miałam przy 3 stymulacji, choć ilość komórek i zarodków była taka sama jak przy Bemfoli. Przy 3 procedurze miałam tez leki od immunologa.

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Bardotka 37 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny ktorego lekarza polecacie w game cie rzgow? Zamiezamy z mezem podejsc tam do.in vitro. Chcemy drugiego bobaska. Czy moglabym poprosic o wasze opinie?

  • Iga89 Autorytet
    Postów: 577 1053

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam Pania doktor Renate Banaszczyk i Pania doktor Renate Banach - Struzycka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2022, 13:34

    Starania od 2017
    Decyzja o in vitro w 2022
    4 transfery w tym 3 ciaze biochemiczne.
    5 transfer udany, cykl sztuczny, z pomocą immunologa ( antybiotyk na stan zapalny organizmu)
    25.04.2023💉
    Od 4 dpt ⏸️
    9dpt beta 217 🤩progesteron 19
    11 dpt beta 569 🤩progesteron 21,40
    13 dpt wizyta, widoczny zarys pęcherzyka 🤩
    15 dpt 3539🤩
    17 dpt 8038🤩progesteron 12,50!!!
    20dpt 28484 🤩
    16.05 2023-21 dpt mamy pęcherzyk ciazowy i żółtkowy 🤩
    23.05.2023-28dpt mamy malenstwo 0,80cm z ❤️
    22.06 mój mały człowieczek 5,15 cm ❤️❤️❤️FHR 160
    10.07.23 prenatalne i pappa idealne❤️❤️❤️
    28.08.23 połówkowe - 380 g zdrowego chłopca ❤️❤️❤️
    29+6 - 1530 g ❤️❤️❤️
    32+4 - 2050 g❤️❤️❤️
    37+2 - 2900 g ❤️❤️❤️
    39+4-3100 ❤️❤️❤️
    Czekają ❄️❄️
    age.png
  • Bardotka 37 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz a leczy sie Pani u ktorejs z nich? Jakie podejscie maja do pacjenta?

  • Iga89 Autorytet
    Postów: 577 1053

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka 37 wrote:
    Dziekuje za odpowiedz a leczy sie Pani u ktorejs z nich? Jakie podejscie maja do pacjenta?
    Ja lecze sie u doktor Banaszczyk, jak dla mnie Pani doktor jest przemila, doradzi, zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie:) z Pania Banach mialam stycznosc 2 razy, jeden raz wizyta, 2 raz punkcja i rowniez zrobila na mnie dobre wrazenie :)

    Starania od 2017
    Decyzja o in vitro w 2022
    4 transfery w tym 3 ciaze biochemiczne.
    5 transfer udany, cykl sztuczny, z pomocą immunologa ( antybiotyk na stan zapalny organizmu)
    25.04.2023💉
    Od 4 dpt ⏸️
    9dpt beta 217 🤩progesteron 19
    11 dpt beta 569 🤩progesteron 21,40
    13 dpt wizyta, widoczny zarys pęcherzyka 🤩
    15 dpt 3539🤩
    17 dpt 8038🤩progesteron 12,50!!!
    20dpt 28484 🤩
    16.05 2023-21 dpt mamy pęcherzyk ciazowy i żółtkowy 🤩
    23.05.2023-28dpt mamy malenstwo 0,80cm z ❤️
    22.06 mój mały człowieczek 5,15 cm ❤️❤️❤️FHR 160
    10.07.23 prenatalne i pappa idealne❤️❤️❤️
    28.08.23 połówkowe - 380 g zdrowego chłopca ❤️❤️❤️
    29+6 - 1530 g ❤️❤️❤️
    32+4 - 2050 g❤️❤️❤️
    37+2 - 2900 g ❤️❤️❤️
    39+4-3100 ❤️❤️❤️
    Czekają ❄️❄️
    age.png
  • Madzixon Autorytet
    Postów: 325 215

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka 37 wrote:
    Hej. Dziewczyny ktorego lekarza polecacie w game cie rzgow? Zamiezamy z mezem podejsc tam do.in vitro. Chcemy drugiego bobaska. Czy moglabym poprosic o wasze opinie?
    Ja z całego serca polecam Panią Doktor Renatę Banach Strużycka, super podejście do pacjenta, taka bardzo otwarta, konkretna, zawsze przychodziłam na wizyty z notesem pytań, zawsze na wszystkie odpowiedziała, czułam się bardzo zaopiekowana, zawsze miała plan działania co dalej, nie czułam że błądzę w tym leczeniu. W trakcie procedury pojawiła się gorączka jako efekt po stymulacji , od razu był kontakt, konsultacja zlecone badania, czułam że jestem w dobrych rękach, wszystko się dobrze skończyło . Ciągle w to nie wierzę ale jestem w ciąży w 10tc po pierwszej próbie, Pani Doktor mówi że to normalne u jej pacjentek z invitro że nie mogą w to uwierzyć ale mówi że mam czas do porodu żeby uwierzyć 😉 jestem jej mega wdzięczna! 🥺

    Starania od 12.2019
    Lipiec 2021 Sono Hsg ✅
    29.01.2022 1 IUI ❌
    (leki : Clostilbegyt+ Ovitrelle)
    01.03.2022 2 IUI - ❌
    (leki: Aromek + Ovitrelle)
    ➡️ 05.2022 IVF - ICSI 🤞🏻
    Leki : od 21 dc Estrofen💊
    Krótki protokół - stymulacja : Bemfola 175, Orgalutran 0.25, przed punkcją : Ovitrelle +Gonapeptyl.
    Wychodowalam 13 pęcherzyków.
    Punkcja 31.05.2022🥚 - > pobrano 9 komórek-> blastki 5dniowe 3x❄️❄️❄️ transfer odroczony
    1 FET 30.06.2022 🤞🏻-beta Hcg 9dpt 241! 🤞🏻🧡, beta Hch 12dpt 1177! 🤞🏻🧡
    USG 5+5 - > mamy zarodek 🧡🙏🏻
    USG 7+4 - > zarodek dalej z nami i jest serduszko 😍 crl 1, 32 cm tętno 160
    USG 9+3/9+6->bejbik dalej na pokładzie 😍crl 2,97 cm tętno 180 🧡❤️
    10+6 badanie Sanco - wynik prawidłowy ❤️ będzie synek 🧡👶🏼
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi ;) wrote:
    Hej, mam pytanie do dziewczyn, które mają za sobą kilka procedur, a zostały w ten samej klinice. Żarem, czy druga procedura, czy też kolejna, przebiegała dokładnie tka smao jak pierwsza? Mam na myśli, czy zostały zastosowane dokładnie te same leki, a jeśli tak, to czy organizm zareagował tak samo, czy inaczej. Które ewentualnie podejście dało dopiero zmiany w sposobie leczenia?

    Pytam, bo we wrześniu chce zrobić od nowa badania (moje straciły ważność 6 miesiecy) i od października przystąpić do drugiej procedury. Boję się jednak, że stymulacja będzie dokładnie taka sama, a efekty jak przy pierwszej (info w stopce). Wiem, że jestem już stara i mam mniejsze szanse niż 30 - tka, ale nie ukrywam, że chciałabym mieć gotowe rozwiązanie tej magicznej zagadki, którego tak na prawdę nie mam. Ciekawe, co powie dr Połać na wizycie startującej. Miałam zaczas od sierpnia, ale tradycyjnie mam pecha, bo dr ma urlop. Ehhh... W styczniu było tak samo. Miałam przystąpić w marcu, a suma sumarum (okres nie wczas, choroba) i przystąpiłam dopiero w czerwcu.

    Pozostałe moje "szczesciary", jak tam samopoczucie?
    Patii 2, Madzixon, na jakim jesteście etapie?

    Ja miałam dwie procedury w innej łódzkiej klinice. Zestaw leków dostałam ten sam, ale dawki były inaczej rozpisywane i w innej kombinacji na sam koniec stymulacji. Zamiast ICSI z pierwszej procedury zaproponowano mi zwykły IVF i przy tych niewielkich zmianach druga procedura wypadła lepiej. Pierwsza procedura jest zawsze taka badawczą, bo nigdy nie wiadomo jak pacjentką zareaguje. Trzecia procedura podczas stymulacji rokowała najsłabiej, pomimo, że byłam do niej świetnie przygotowana - akupunktura, suplementy, zdrowe odżywianie, sen itd, ale jakoś słabiej reagowałam na inny zestaw leków, choć finalnie to ta procedura przyniosła mi ciążę.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • _Pina Autorytet
    Postów: 280 247

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy możecie się wypowiedzieć na temat doktor Banach-Strużyckiej w temacie diagnostyki przyczyn niepłodności? Czy jest otwarta również na badania (histeroskopia itd.). Jest lekarzem, który może pokierować jakie badanie zrobić, co jeszcze sprawdzić?

    preg.png
‹‹ 1169 1170 1171 1172 1173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ