X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 26 września 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam zazdroszczę dziewczyny. Ja ciagle oczekuje na wizyte w Krakowie do Gamety jade 29 na usg cft, nasienie i amh. Na tym koniec przygody z Gameta ze wzgledu na brak srodkow. Mam nadzieje ze w Krakowie pojdzie szybko, krotkim protokolem. Przeraza mnie te prawie 500 km w jedna strone, ale czego sie nie robi ... walczymy dalej

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 28 września 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pilne pytanie,

    czy przyjmujecie jakieś leki na endometrium farmakologicznie?

    Mam endometrium,a in vitro będę miała dopiero na początku roku?Boję się żeby przez ten okres nie zrobiło mi się znów "coś". Nie wiem co robic....Dwie laparoskopie już przeszłam...

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 września 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometriozę? Tabletki antykoncepcyjne możesz brać wtedy endometrioza jest jakby uśpiona.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 28 września 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna tez visanne. Ja to biore czekajac na ivf.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 28 września 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ENDOMETRIOZA;)

    BO NIKT MI TEGO NIE PRZEKAZAŁ i nie wiem co robić. Czy iść na wizytę do Gameta....bo nie wiem co robić.

  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 28 września 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale przepisał Wam to lekarz?

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 28 września 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom lekarz. U mnie bylo na zasadzie ze jak chce to moge przejsc na visanne oczekujac na kolejne podejscie. Teraz jak sie ktos stara to noe rekomenduja lekow, ale jak sie jest zdecydowanym na ivf to nie ma sie co narazac na rozrost endo.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 28 września 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki zielinka;) czyli muszę się zapisać do lekarza.

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 3 października 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IVA wrote:
    Dziewczyny mam do Was pilne pytanie,

    czy przyjmujecie jakieś leki na endometrium farmakologicznie?

    Mam endometrium,a in vitro będę miała dopiero na początku roku?Boję się żeby przez ten okres nie zrobiło mi się znów "coś". Nie wiem co robic....Dwie laparoskopie już przeszłam...
    sorki nie chciałam polubić,kliknełam na ekranie i weszło....:(
    nadrabiam czytanie bo kilkanascie dni nie zagladałam , a przeniosłam sie do gamety i też czekam....
    Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 3 października 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancoma wrote:
    Podchodizłaś prywatnie czy z programu rządowego ?? Które podejście ?/
    Były teraz jakieś problemy z umawianiem sie na wizyty ? Czy może troche sie przerzedziło odkąd nie ma funduszy ??Ja mama zaczac w październiku 3 podejscie do ivf
    Ancoma ja też zaczne III podejście ,ale dopiero w nowym roku pewnie...
    Jakimi szłaś protokułami dotychczas, a jak teraz?
    Ja pomimo dosyć niskiej rezerwy miałam dwa długie niestety( invicta) i chyba to nie był dobry pomysł :( przynajmniej dla mnie.

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 3 października 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za I razem był długi protokół - jedna komórka jajowa nadajaca sie do in vitro , reszta niedojrzałe , zarodek podany w 2 dobie , ciązy brak
    za II protokół krótki , 3 komórki jajowe , wszystkie sie zapłodniły w 5 dobie podano blastocyste klasy 2 ( bodajże ) , pozostałe niesety nie rozwinęły sie do poziomu blastocysty wiec ich nie zamrożono
    a za III podejsciem tez mam miec krótki , bo sa jakies minimalnie lepsze efekty

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 4 października 2015, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki w takim razie &&&&
    Ja też wolałabym krótki,mam nadzieje że tak będzie -tylko do stycznia jeszcze tyle czasu....
    Za I razem pobrano 5 ale tylko 1 dotrwała do 5doby,ciaży brak
    Za II razem 6 ,dotrwały 2 ale w 5 dobie były rozwiniete do stadium moruli podobno a nie blastocysty, brak ciaży
    Więc pewnie do 3 razy sztuka :)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 4 października 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby :)
    To do stycznia wszystkie moje kciuki beda zajete bo tyle dziewczyn zaczyna stymulacjie :)

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 4 października 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie jak to jest z badaniami krwi do kwalifikacji ivf refundowanego, w Gamecie musieliśmy je wykonać sami i opłacić a w innych klinikach po pierwszej wizycie zlecaja badania już na fundusz. Czy w zwiazku z tym przysługuje nam jakiś zwrot tych kosztów?mamy za wszystko faktury. Mimo wykonanych badań nie dostaliśmy się na rzadówkę i będziemy podchodzić w Krakowie.

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 4 października 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zależy o jakie badania Ci chodzi ?? Badania na fundusz można uzyskać tylko w przypadku kwalifikacji do programu , a żeby sie zakwalifikować muszą byc wskazania ( czyli w większości przypadków potrzebne sa juz wykonane badania )
    Z tego co ja sie orientuje to na fundusz tylko w kierunku chorób zakaźnych wykonują ale juz po kwalifikacji

  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 5 października 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Trzymam kciuki w takim razie &&&&
    Ja też wolałabym krótki,mam nadzieje że tak będzie -tylko do stycznia jeszcze tyle czasu....
    Za I razem pobrano 5 ale tylko 1 dotrwała do 5doby,ciaży brak
    Za II razem 6 ,dotrwały 2 ale w 5 dobie były rozwiniete do stadium moruli podobno a nie blastocysty, brak ciaży
    Więc pewnie do 3 razy sztuka :)

    Ja też czekam do stycznia, ale na II podejście w Gamecie. I też mam niższą rezerwę jajnikową. Przy I podejściu miałam długi protokół, pobrano 6 komórek, ale tylko 3 były dojrzałe, a zapłodniły się 2. Niestety żadna nie dotrwała do 5 dnia i transfer się nie odbył. Też liczę na krótki protokół następnym razem.

    Agniesia
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 5 października 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancoma wrote:
    zależy o jakie badania Ci chodzi ?? Badania na fundusz można uzyskać tylko w przypadku kwalifikacji do programu , a żeby sie zakwalifikować muszą byc wskazania ( czyli w większości przypadków potrzebne sa juz wykonane badania )
    Z tego co ja sie orientuje to na fundusz tylko w kierunku chorób zakaźnych wykonują ale juz po kwalifikacji

    Od naszego lekarza mielismy zaswiadczenie o kwalifikacji, 3 lata starań i oligozoospermia III stopnia mojego M. Mimo, że mieliśmy zaświadczenie o kwalifikacji w Gamecie kazali robić nam wszystkie badania, zakaźne również, histeroskopie itp.prywatnie. A kiedy uzbieraliśmy wyniki powiedzieli,że skończyły się pieniadze i że proponuja wersje komercyjna. Jestem zniesmaczona Gameta

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 5 października 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm .. na pewno nie ma w ramach funduszu tych badań , sa jedynie te o których pisałam .Wasz lekarz mógł Wam tylko dac zaświadczenie o leczeniu , tz długości leczenia , ale nie mógł sam zakwalifikowac bo robia to tylko lekarze w Klinikach . A niesety nie wiem jak w takim przypadku jak Wy przebiega kwalifikacjia , choć pewnie lekarz musi miec wiedze czy u Ciebie jest wszytstko ok , czego mozna sie ewentualnie spodziewac przy stymulacji .
    JHedyne co to rzeczywiście badania zakaźne oni mówią żeby zrobic wcześniej tłumaczac to tym żę jak wyjdą nieprawidłowo które trzeba leczyć wczesniej ( tak jak Chlamydie ) czy wyjaśniac czy nie wystapił błąd laboratoryjny to trwa i zabiera czas . Na badania w kierunku Chlamydi czeka sie ok 2 tyg .
    Nam tez powiedzieli zebysmy zrobili bad w kierunku chorób zakaźnych wcześniej , zrobilismy tylko Chlamydie ,żeby skrócić czas , a pozostałe dopiero po kwalifikacji .

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 5 października 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancoma wrote:
    Hmm .. na pewno nie ma w ramach funduszu tych badań , sa jedynie te o których pisałam .Wasz lekarz mógł Wam tylko dac zaświadczenie o leczeniu , tz długości leczenia , ale nie mógł sam zakwalifikowac bo robia to tylko lekarze w Klinikach . A niesety nie wiem jak w takim przypadku jak Wy przebiega kwalifikacjia , choć pewnie lekarz musi miec wiedze czy u Ciebie jest wszytstko ok , czego mozna sie ewentualnie spodziewac przy stymulacji .
    JHedyne co to rzeczywiście badania zakaźne oni mówią żeby zrobic wcześniej tłumaczac to tym żę jak wyjdą nieprawidłowo które trzeba leczyć wczesniej ( tak jak Chlamydie ) czy wyjaśniac czy nie wystapił błąd laboratoryjny to trwa i zabiera czas . Na badania w kierunku Chlamydi czeka sie ok 2 tyg .
    Nam tez powiedzieli zebysmy zrobili bad w kierunku chorób zakaźnych wcześniej , zrobilismy tylko Chlamydie ,żeby skrócić czas , a pozostałe dopiero po kwalifikacji .

    Wydał nam kwalifikacje normalnie na druku ponieważ ten lekarz również pracuje w klinice i wykonuje in vitro,z tym, że w klinice zdrówko w Niemczu,gdzie już nie było funduszy na rzadówke.

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 6 października 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem do końca tej sytuacji . W tej poprzedniej Klinice Was juz zakwalifikowali do programu ?? Czyli wpisali na ta liste programowa par w rzadowy programie ??A Wy sie przeniesliście pozniej do Gamety ?Bo mi sie wydaje ze Klinice zdrówko Was nie wpisali na ta liste , wiec kwalifikacje mieli Wam zrobic w Gamecie . A z tymi kwalifikacjami to tez różnie bywa nawet w obrebie tej samej Kliniki lekarze troche inaczej działaja , np w programie nie ma napisane jak aktualne banie AMH jest wymagane , ale w wiekszosci chca zeby nie było dalej niz 6 miesiecy temu zrobione .

‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ