X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz racje . choc mialam nadzieje ze to bedzie wczesniej , powiem Ci ze pustki w Gamecie

  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja patrząc wstecz uważam że kasa na IUI to kasa wyrzucona w błoto. Chyba że jest wrogi śluz. Ale to milion innych rzeczy musi iść w parze, dobrej jakości komórki jajowej, drożne jajowody, dobre Endo, dobra morfologia.

    Kamiś lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że inseminacja też jest ważna. Na pewno tak jak dla mnie to był kolejny krok do in vitro. Wiadomo, że wszystko zależy od problemu z jakim para się zmaga.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Si Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem Si.
    Staramy się z mężem o dzidziusia od ponad 5 lat.
    "Leczymy się" w Gamecie w Rzgowie pomimo,iż jesteśmy zdrowi.
    Absurd...a jednak :)
    Na ostatniej wizycie zostało zaproponowane nam "IVF".
    Z uwagi na fakt, iż musieliśmy z mężem to przemyśleć, zobligowaliśmy się iż decyzję pozostawimy do kolejnej wizyty.
    Zdecydowaliśmy się :)
    Chciałabym prosić Was o wszelkie informacje dot. "IVF".
    Wiem, że dostaniemy skierowanie i że będziemy musieli wykonać "kilka dodatkowych badań".
    Ponadto rejestracja...ale co dalej??? czy po nowym roku tzn. we wrześniu,czy w lutym? :)
    Czytam...i czytam...i mam wrażenie, że nic nie wiem ;(
    Powiedzcie proszę jak wygląda to finansowo?
    Leki czytałam,że są finansowane, ale w 100% ?
    Ile wizyt w danym cyklu? itp...itd...
    Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.
    Dziękuję pięknie ;)
    Pozdrawiam i 3mam kciuki za Wszystkie Staraczki :)


    Si
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancoma wrote:
    Wymagane sa ogolnie do in vitro niezaleznie czy z programu czy z komercji to ze wzgledu na nowa ustawe . A program byl juz dawno napisany wiec nie ma tych badan uwzglednionych .
    A jakie dodatkowo trzeba zrobić badania do in vitro rządowego zgodnie z nową ustawą - poza tymi, które wymagali przed kwalifikacją? Ja też czekam na kolejną stymulację w styczniu i mogłabym już zrobić na zaś te badania, bo mam 370 km do kliniki i nie chcę jechać tylko po karteczkę z listą badań :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 19:46

    Agniesia
  • Kamiś Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    wymagane do programu a płatne nie rozumiem tego :/ jak dla mnie to n ciąganie :/ a jakie jeszcze prócz zakaźnymi i różyczką muszę zrobić ??
    Asiamar badania dodatkowe wymagane przez ustawe ktora weszła 1.11 to:
    Wymazy z pochwy:
    Cytologia, stopień czystości pochwy i chlamydia PCR
    Badania z krwi: Anty HBc, CMV IgG i IgM, rubella IgG i IgM, Toxoplazmoza IgG i IgM
    Na chlamydie wymaz czeka sie okolo 7 dni wiec warto zrobic wczesniej. Warto rowniez zaznaczyc w laboratorium jesli bedzie to inne niz gameta ze na wyniku chlamydii musi byc napis PCR lub informacja o materiale który zostal pobrany do badania np. wymaz czy cos w tym stylu. Bo u mnie bylo napisane tylko antygen chlamydia i sie juz czepiali ale na szczescie przymkneli oko. Ja pozostale wyniki mialam z dnia na dzien.

    Agniesia30 lubi tę wiadomość

    *Starania 5lat, endometrioza- 8laparoskopii
    *01.2014 ciaza naturalna 9tc [*] brak ♡
    *06.2015 ICSI GAMETA 5 blastocyst, ostra hiperstymulacja
    *30.07, 04.09, 27.10- criotransfery [*] ;(
  • Kamiś Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Si wrote:
    Witam.
    Jestem Si.
    Staramy się z mężem o dzidziusia od ponad 5 lat.
    "Leczymy się" w Gamecie w Rzgowie pomimo,iż jesteśmy zdrowi.
    Absurd...a jednak :)
    Na ostatniej wizycie zostało zaproponowane nam "IVF".
    Z uwagi na fakt, iż musieliśmy z mężem to przemyśleć, zobligowaliśmy się iż decyzję pozostawimy do kolejnej wizyty.
    Zdecydowaliśmy się :)
    Chciałabym prosić Was o wszelkie informacje dot. "IVF".
    Wiem, że dostaniemy skierowanie i że będziemy musieli wykonać "kilka dodatkowych badań".
    Ponadto rejestracja...ale co dalej??? czy po nowym roku tzn. we wrześniu,czy w lutym? :)
    Czytam...i czytam...i mam wrażenie, że nic nie wiem ;(
    Powiedzcie proszę jak wygląda to finansowo?
    Leki czytałam,że są finansowane, ale w 100% ?
    Ile wizyt w danym cyklu? itp...itd...
    Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.
    Dziękuję pięknie ;)
    Pozdrawiam i 3mam kciuki za Wszystkie Staraczki :)
    Witaj Si
    To kiedy beda śrokdi i kiedy zaczniesz stymulacje tego nie wiadomo niestety. Gameta czeka na pieniadze a przez nowy rząd różnie może być. Niby ma wszystko ruszyc po nowym roku. Jak juz beda pieniadze dla Ciebie pojdziesz na wizyte z badaniami ktore zlecili i podpiszecie umowę o in vitro. Dostaniesz leki na stymulacje jejeczkowania zastrzyki ktore bedziesz sobie robic w brzuch do dnia punkcji jajnikow czyli pobrania komórek jajowych. W czasie stymulacji bedziesz musiala pare razy przyjechac do gamety na podglądanie jajnikow przez usg zeby kontrolowac wzrost pecherzykow i bedziesz miec badany hormon estradiol tam na miejscu 2 godziny przed wizytą badanie jest darmowe i pozwala ocenic jak przebiega stymulacja u Ciebie. Na wizytach dojdą nowe leki niestety kłóć bedzie więcej ale da sie wytrzymac. W koncu umówią Cie na punkcje musisz wtedy przyjechac z mężem bo on będzie oddawał nasienie. Przyjeżdżasz w dniu punkcji na czczo robią Ci badania bezpłatnie no i zabierają Cie na fotel i tam dostajesz narkoze wiec sobie zasypiasz. Punkcje robią przez pochwe. Wybudzają Cie na sali wybudzeniowej spędzasz 1-1,5 godziny w zaleznosci jak sie bedziesz czula. Gdy juz pobiorą komórki Twój maz pojdzie oddac nasienie do specjalnego pokoiku. Potem opuscisz sale wybudzeniowa i bedziesz musiala posiedziec sobie na gorze jakies 2 godzinki. Przed wyjsciem bedzie wizyta u lekarza gdzie dowisz sie ile komorek pobrali i ile jest prawidlowej budowy. No i pojdziesz do domu. Na drugi dzien lub za 2 dni zadzwoni do Ciebie embriolog be poinformowac ile komorek sie zaplodnilo. Transfer zazwyczaj jest w 3 dniu po punkcji lub w 5 dniu po punkcji ale to rzadko bywa raczej w 3 dniu. Umowia Cie na konkretna godzine jest on bezbolesny moze wejsc z Toba mąż ale musi miec fartuch. Trwa jakies 15 minut widzisz wszystko na monitorze. I jedziesz od razu do domku. W 5-tej dobie dzwoni znow embriolog i mowi ile zarodeczkow zamrożą i w piątej dobie jest to stadium blastocysty zarodka czyli mocnego zarodka. No i potem czeka Cie bhcg. Jesli dodatnie to juz Cie lekarze pokieruja jesli ujemne odstawiasz leki i po okresie w 2-3 dniu cyklu bierzesz estrofem i umawiasz sie na wizyte miedzy 11-14 dnie cyklu zeby umowic sie na transfer crio czyli z mrozonych zarodkow musisz byc z mezem by zgode podpisac no i przyjezdzasz potem na transfer i taki sam schemat caly czas.
    Co do lekow to owszem te do stymulacji sa po 3zl ale jest tez mnostwo innych lekow ktore miesiecznie kosztuja okolo 350zl przy punkcji troche sie wykosztujecie na leki nie pamietam ile ale trzeba miec cos kasy odlozonej niestety. Same leki przeciwzakrzepowe clexane kosztuja 115zl opakowanie a musisz miec 2 opakowania. Jeśli np nie tolerujesz luteiny dopochwowej albo bedziesz miec po niej stany zapalne to znow dochodzą duze koszty bo przepiszą Ci progesteron w zastrzykach tzw prolutex ktory za 7 ampułek kosztuje 170-190zl a musisz miec 16 fiolek wiec koszty sa duze bo luteina kosztuje 3,20zl za 3o tabletek biorąc np 6 dziennie. Takze trzeba byc przygotowanym niestety bo różnie moze byc. Ja wlasnie musze brac brac ten drogi progesteron i dzis w aptece zostswilam za leki po transferze 600zl. Ale mysle ze warto, jesli pragnie sie dziecka to naprawde warto sprobowac.
    Mam nadzieje ze napisalam wszystko ;) powodzenia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:28

    Si lubi tę wiadomość

    *Starania 5lat, endometrioza- 8laparoskopii
    *01.2014 ciaza naturalna 9tc [*] brak ♡
    *06.2015 ICSI GAMETA 5 blastocyst, ostra hiperstymulacja
    *30.07, 04.09, 27.10- criotransfery [*] ;(
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ile są ważne te badania bo ja je wszystkie robiłam przy pierwszej procedurze , ale w innej klinice

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Kamiś Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pół roku są ważne. Ja tez większośc robilam rok temu i mi nie uznali musialam robic drugi raz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:22

    *Starania 5lat, endometrioza- 8laparoskopii
    *01.2014 ciaza naturalna 9tc [*] brak ♡
    *06.2015 ICSI GAMETA 5 blastocyst, ostra hiperstymulacja
    *30.07, 04.09, 27.10- criotransfery [*] ;(
  • Si Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiś dziękuję :)
    Twoja odpowiedź rozjaśniła mi to,co do tej pory było dość skomplikowane :)
    Trzymam za Ciebie kciuki :) no i oczywiście będę zaglądać tu częściej :)
    Buziaki ;*

    Si
  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie.
    W poniedziałek miałam punkcję, powiedziano mi ze bedą dzwonić i informować ile się zapłodniło i kiedy bedzię transfer,ale do tej pory cisza...

    nie wiem co robić?

    Do Was dzwonili czy sami musiałyście zadzwonić by uzyskać informację?

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iva z pierwszymi wiesciami dziś pewnie zadzwonia czy transfer bedzie jutro czy w 5 dobie. Dzwonia tak kolo 16 bardziej. Jak nie zadzwonia to sama zadzwon to cie przelacza do embriologow

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IVA wrote:
    Dziewczyny mam pytanie.
    W poniedziałek miałam punkcję, powiedziano mi ze bedą dzwonić i informować ile się zapłodniło i kiedy bedzię transfer,ale do tej pory cisza...

    nie wiem co robić?

    Do Was dzwonili czy sami musiałyście zadzwonić by uzyskać informację?

    Też mi dzień punkcji przypadał na poniedziałek. W środę zniecierpliwiona dzwoniłam około 12. Powiedzieli mi, że telefony wykonują po 15, tak więc będą jeszcze do Ciebie dzwonić.

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • IVA Ekspertka
    Postów: 170 259

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek wrote:
    Też mi dzień punkcji przypadał na poniedziałek. W środę zniecierpliwiona dzwoniłam około 12. Powiedzieli mi, że telefony wykonują po 15, tak więc będą jeszcze do Ciebie dzwonić.

    dziękuję za informację listek. Tak wiec czekamy, oby a dobre wieści;)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro chcę się zapisać na wizytę by lekarz odgadł co się stało z moimi okresami. miałam 3-4 dniowe, a od roku 1-2 dni i to takie skąpe.
    Zastanawiam się nad R.B*****, drugą R. B********* i nad P. R*****. Jak myślicie, kogo wybrać? Potem rozwiązaniu tego problemu chcę podejść do IUI i chcę u tego samego lekarza co teraz już będę. Kogo wybrać?

    M&M
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Si wrote:
    Witam.
    Jestem Si.
    Staramy się z mężem o dzidziusia od ponad 5 lat.
    "Leczymy się" w Gamecie w Rzgowie pomimo,iż jesteśmy zdrowi.
    Absurd...a jednak :)
    Na ostatniej wizycie zostało zaproponowane nam "IVF".
    Z uwagi na fakt, iż musieliśmy z mężem to przemyśleć, zobligowaliśmy się iż decyzję pozostawimy do kolejnej wizyty.
    Zdecydowaliśmy się :)
    Chciałabym prosić Was o wszelkie informacje dot. "IVF".
    Wiem, że dostaniemy skierowanie i że będziemy musieli wykonać "kilka dodatkowych badań".
    Ponadto rejestracja...ale co dalej??? czy po nowym roku tzn. we wrześniu,czy w lutym? :)
    Czytam...i czytam...i mam wrażenie, że nic nie wiem ;(
    Powiedzcie proszę jak wygląda to finansowo?
    Leki czytałam,że są finansowane, ale w 100% ?
    Ile wizyt w danym cyklu? itp...itd...
    Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.
    Dziękuję pięknie ;)
    Pozdrawiam i 3mam kciuki za Wszystkie Staraczki :)
    Kamiś dość dobrze to wszytsko Ci opisała , ja mam tylko do dodania na temat ceny lekow , wszystko zalezy jakie leki lekarz wypisze Ci do stymulacji i w jakich dawkach , przy pierwszym podejsciu do ivf na same leki do stymulacji wydałam ok 1000 zł , teraz jestem w trakcie 3 podejscia do ivf i jak narazie wydałam 640 zl - choc mam mała nadzieje ze na tym wydatki na leki do stymulacji sie skoncza . Nie chce Cie straszyc tylko przygotowac ze z tymi wydatkami na leki to roznie bywa .

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancoma a czym cie teraz stymuluja? Jest lepsza reakcja?

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz tez mam krotki protokól , od poczatku Puregon , pozniej doałaczony Menopur i Ornlutran

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciezko jeszcze powiedziec czy lepsza , dzisiaj jest 8 dzien przyjmowania lekow , jutro kolejna wizyta ,

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marze o 6 komorkach , jak na ironie w moim przypadku mogli by juz wszystkie pobrane zapłodnić - 3 procedura ivf znosi ograniczenie do 6 kom

‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ