X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 listopada 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to za choroba jeśli wolno spytać?

    M&M
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 29 listopada 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz sie odchodzi od badania po stosunku. Zastepuje je z wiekszym powodzeniem test ma p/ciala przeciwplemnikowe z krwi, nasienia i chyba u kobiety ze sluzu( tegi nie jestem pewna). Na bank u kobiet badaja krew pod tym kątem. Test PC po stosunku czesto wychodzi falszywie dodatni. Tak a propo mojej wiedzy na ten temat, a kazda niech sama podejmie decyzje.

    Odnosnie IUI uzyskalam w gamecie ta sama info. M.R pytal czy wiem jaka jest skutecnosc IUI w przeliczeniu na cykl. Powiedzial ze 20%. To dokladnie tyle samo ile w przypadku naturalnego stosunku. Wg zalecen wykonanie jej ma zasadnosc przy niemoznosci odbycia stosunku plciowego, trudnosciami ze zdeponowaniem nasienia w pochwie lub przy wykrytych przeciwcialach przeciwplemnikowych u kobiety i ewentualnych wadach anatomicznych narzadu rodnego.
    Teraz mysle ze gameta będzie robic insemki masowo bo dostep do ivf juz jest ograniczony a na czyms i tak musza zarobic choc to niezgodne z zaleceniami PTMR. Na poczatku o IUI mowil jak napisalam a na ostatniej wizycie powiedzial ze jesli nasienie bedzie dobre a nie bedzie przedluzonego programu to ewentualnie zgodzi sie wykonac IUI, ale mam byc swiadoma ze nie jest to zgodne z aktualna wiedza medycyny rozrodu. Takze tak sie zmienia punkt widzenia jak sie zmienie punkt Siedzenia.

    Kamiś lubi tę wiadomość

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 listopada 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jednak spróbujemy iui. A ile to czas i psychika pokażą.

    M&M
  • Kamiś Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 29 listopada 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    a co to za choroba jeśli wolno spytać?
    Martoszka mam endometrioze rozsianą wszędzie na otrzewnej, płucu, nerkach, pęcherzu moczowym, jelitach, kościach, ostatnio podejrzewaja ze nawet w mózgu mam małe ognisko co wykazal rezonans ale do konca nie jest zbadane bo musieliby czaszke otwierac. Najgorsze jest to ze choruje juz dlugo a dowiedzialam sie dopiero jakies 4 lata temu gdy przez rok po ślubie nie udalo nam sie zajsc w ciaze i poszlam do nowego ginekologa ktory od razu zrobil mi laparoskppie i zdiagnozowal to cholerstwo ale juz bylo za późno bo był juz 3-ci stopien na 4 mozliwe. No i od razu mowili mi ze najwieksze szanse mam zeby zajsc idąc na ivf ale po pierwsze nie wierzylam po drugie nie mielismy kasy na takie rzeczy bo wtedy nie byly refundowane jeszcze no i szukalam jakiejs alternatywy ze przeciez in vitro to ostatecznosc itp itd a teraz wiem poprostu ze bylam glupia i bardzo zaluje. Dopiero w styczniu tego roku zapisalismy sie do programu po drodze byly problemy musialam miec kolejną juz ósmą laparoskopie żeby oczyścic moje narządy ze zrostów i nowych ognisk bo cieżko z tym bolem funkcjonowac na co dzien i dopiero w maju zaczelismy podejscie. A czekalismy z tym 4 lata szukając alternatyw i zrobił sie ostatni 4-ty stopien mimo ciąglych laparoskopi czyszczenia i leków. W międzyczasie raz udalo mi sie zajsc w ciaze 2 lata temu no ale poronilam serduszko dzidziusia nie biło i najprawdopodobniej wlasnie endometrioza zabija moje dzieci. Niektorzy odczuwaja niewielki bol i zachodzą bez problemu inni tak jak ja zwijają sie z bólu prawie caly miesiac i bardzo trudno im zajsc reguly nie ma. Dlatego dziewczyny naprawde chcialam pomoc Wam pisząc swoje zdanie na temat IUI poparte wiedzą od wielu lekarzy nie tylko z Łodzi czy z Gamety.

    *Starania 5lat, endometrioza- 8laparoskopii
    *01.2014 ciaza naturalna 9tc [*] brak ♡
    *06.2015 ICSI GAMETA 5 blastocyst, ostra hiperstymulacja
    *30.07, 04.09, 27.10- criotransfery [*] ;(
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 29 listopada 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    To teraz faktycznie nie dziwię się, że Tobie IUI nie polecają. Szkoda, że od razu z tym in vitro nie działaliście, ale czasu się nie cofnie. Ja konsultowałam się z pięcioma lekarzami, także takimi, którzy nie mają okazji na nas zarobić - mówiąc wprost, więc dlaczego nie spróbować. Wszyscy widzieli sens 4 a nawet 5 inseminacji. Ja na pewno nie będę odwlekać decyzji o in vitro, choć to dla mnie ostateczność. Po prostu teraz jesteśmy na tym etapie. I tyle.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 30 listopada 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI przy problemie kiepskiego nasienia to strata pieniążków. Sama jestem po 3 IUI i wiem , teraz po fakcie , że zmarnowałam te pieniądze. Przy innych czynnikach jak najbardziej polecam.

    Kamiś lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 listopada 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do in vitro nie podejdziemy, bo to za duże obciążenie psychiczne dla mnie, ale iui chcę spróbować tak dla świętego spokoju, że zrobiłam wszystko co mogłam.

    M&M
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 30 listopada 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Z IUI tak już jest - jednym się udaje, innym nie. Czasem nie udaje się tym, którzy nasienie maja mega, ale widocznie coś innego nie działa. Znam przypadki, że po IUI przy nawet 3 mln plemników na 1 ml były ciąże, więc naprawdę niech każdy decyduje sam czy robi, czy nie. My robimy. Nasza decyzja, nasze pieniądze...Pozdrawiam :)

    Martoszka lubi tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 listopada 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica, ale z in vitro tez tak jest przecież. Każda metoda u jednych zadziala, u innych nie.

    KasicaLisica lubi tę wiadomość

    M&M
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 30 listopada 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dokładnie tak. Dlatego każdy musi przejść swoją drogę :)

    Martoszka lubi tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 30 listopada 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ! ja jutro jade do Gamety na pierwsze podgladanie pecherzykow - 3 in vitro w programie rzadowym ,

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 30 listopada 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a która z Was teraz jest podczas stymulacji ??

  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 30 listopada 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja się szykuje do IUI.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na @ i idę na transfer :D jedynie muszę zadzwonić bo czytałam , że jakieś badania dodatkowe trzeba wykonać.

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Kamiś Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 30 listopada 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    Ja czekam na @ i idę na transfer :D jedynie muszę zadzwonić bo czytałam , że jakieś badania dodatkowe trzeba wykonać.
    Asiamar owszem jest troche tych badan... ja wlasnie dzis mialam moj 4-ty transfer i musialam biegac z badaniami zeby zdazyc ale sie udalo. Zrob te badania minimum 1,5 tygodnia wczesniej no i nie polecam robic ich w gamecie bo oni oczywiscie beda Cie namawiac ale u nich komplet tych badan kosztuje 488zl a ja za wszystkie zaplacilam gdzies indziej 260zl wiec roznica duza. Jedynie niektore badania co mialas robione przed punkcja a jesli minelo Ci juz pol roku to trzeba bedzie powtorzyc ale one w gamecie beda darmowe chodzi mi o te zakaźne hiv, kila, anty HBs itp. A te dodatkowe sa platne wszystkie.

    *Starania 5lat, endometrioza- 8laparoskopii
    *01.2014 ciaza naturalna 9tc [*] brak ♡
    *06.2015 ICSI GAMETA 5 blastocyst, ostra hiperstymulacja
    *30.07, 04.09, 27.10- criotransfery [*] ;(
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wymagane do programu a płatne nie rozumiem tego :/ jak dla mnie to n ciąganie :/ a jakie jeszcze prócz zakaźnymi i różyczką muszę zrobić ??

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytologia, chlamydia pcr, czystość pochwy, antyHCV, cytomegalia igg i igm, rozyczka igg i igm, toxo igg i igm

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    wymagane do programu a płatne nie rozumiem tego :/ jak dla mnie to n ciąganie :/ a jakie jeszcze prócz zakaźnymi i różyczką muszę zrobić ??
    Wymagane sa ogolnie do in vitro niezaleznie czy z programu czy z komercji to ze wzgledu na nowa ustawe . A program byl juz dawno napisany wiec nie ma tych badan uwzglednionych .

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Zielinka ! a Ty rozumiem czekasz na nowe fundusze w Gamecie ?? Ale jak beda od stycznia to startujecie od razu ? jak widzisz to ze dla mnie byly zablokowane pieniadze niewiele czasowo zmieniło , najpierw jakas przerwa po poprzednim podejsciu pozniej zamieszanie z nowymi przepisami wiec musialismy przelozyc to na teraz .Pozdrawiam

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancoma ale przynajmniej wiesz ze ta stymulacje bedziesz miala, ja tej pewnosci nie mam. Nie wiadomo czy kliniki dostana kase po nowym roku, ale jesli tak to planuje oczywiście skorzystac.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ