X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • ew ka Przyjaciółka
    Postów: 64 54

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam rodzice do pierwszej procedury tez dołożyli sporo dlatego też łatwiej było zdecydować się na kolejną bo inaczej musielibyśmy zakończyć przygodę z in vitro. Chociaż trochę to ze się udało zajść w ciążę motywuje i nawet gdyby kasy nie było to człowiek by kombinowal żeby się znalazły ☺

    Polly plan B na pewno sie uda ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ew ka, dzięki. Chciałabym..

    U nas nikt nie wie. 70tys nas to wszystko kosztowało... :(

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polly- 70 tys. masakra ... My po pierwszej procedurze policzyliśmy wszystko i wyszło 11 tys. <a to i tak dzięki tańszym badaniom i lekom>...

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • ew ka Przyjaciółka
    Postów: 64 54

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyszło 13 tys. łącznie z paliwem bo mamy do Łodzi 150 km. Teraz przy drugiej myślałam że będzie mniej bo badania mi odejdą bo są ważne pół roku ale procedura podrożała więc pewnie wyjdzie to samo ;/

    Polly to ile miałaś procedur?

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja już nie liczyłam paliwa a mamy 50km. My jak by co to musimy łącznie z badaniami robić, bo do końca marca/ początek kwietnia mamy ;/ A te nowe ceny śnią mi się po nocach...

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewka w sumie 3, jedna na koszt Gamety. Wszystkie z kd, każda po 14,250zł, łącznie 7 transferów, wszystko płatne. cała immunologia, prywatne zabiegi. łącznie 71tys

  • ew ka Przyjaciółka
    Postów: 64 54

    Wysłany: 7 marca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra.. podziwiam wytrwałość!

  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly, ale by były czaderskie wakacje za to ;) Prawda taka, że każda z nas chodziłaby w ciuchach z lumpów, byleby tylko te wydane złotówki przyniosły upragnione rodzicielstwo.

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka, wysłałam Ci wiadomość. Podaj mi adres na priv, to wyślę Ci te tabsy.

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniab, starczyłoby na 3 x wakacje w Stanach. Na przykład... :)

    Ewa, wytrwałość... tak naprawdę kończy się ona wlasnie gdzieś i czuję, że tuż za rogiem..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałyście o Adenomiozie? To jest coś,co wg przypuszczeń mogę mieć :( Proszę Was o informacje jakiekolwiek co to do cholery jest. Ktoś mi powiedział,że przy tym schorzeniu trzeba oznaczyć marker nowotworowy CA125...

  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 8 marca 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze słyszę o adenomiozie, ale ten marker, podwyższony, może wskazywać na stany zapalne endometriozy. To chyba trochę takie uzupełnienie innych badań w tym kierunku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 15:44

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • katrina Autorytet
    Postów: 659 350

    Wysłany: 8 marca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly, choroba ta jest jedną z odmian endometriozy, przy czym endometrioza polega na rozrośnięciu się błony śluzowej macicy poza jej jamą, a adenomioza związana jest z nadmiernym rozrostem śluzówki w samej macicy.
    Z reguły adenomioza nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę, może jednak znacznie zakłócić jej przebieg. Diagnozowanie odbywa się za pomocą badania ginekologicznego, USG, rezonansu magnetycznego, badania histopatologicznego, i tak jak pisałaś - badania antygenu CA 125.
    I endometrioza i adenomioza wymagają interwencji chirurgicznej: laparoskopii lub laparotomii. Następnie leczy się je wprowadzając kobietę w farmakologiczną menopauzę, ponieważ rozwój choroby powodowany jest przez menstruację. Stosuje się do tego leki (progestageny - pochodne progesteronu, np. Orgametril lub Visane).

    To Twoje przypuszczenia, czy lekarza?

    relgx1hpnsuaq9hd.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    słyszałyście o Adenomiozie? To jest coś,co wg przypuszczeń mogę mieć :( Proszę Was o informacje jakiekolwiek co to do cholery jest. Ktoś mi powiedział,że przy tym schorzeniu trzeba oznaczyć marker nowotworowy CA125...

    Zagadaj Arlenke na fioletowej kontynuacji ivf (ciężarówki iui i ivf). Ma to. Jest mamą. Byla tez Ako ale u niej byly tez inne problemy. Na etapie,na którym sie zatrzymalam z jej historia to się nie udalo kilka transferów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 17:30

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrina, Anatolka-dziękuję Wam za informację. Generalnie, temat endometriozy czy też adenomiozy jest mi zupełnie obcy. Byłam na wizycie w KTW, w Provicie, gdzie dr Paliga (polecana mi wcześniej pani ginekolog) po zrobieniu usg stwierdziła,że mam adenomiozę. Do tego pogrubioną ścianę macicy. Zleciła biopsję endometrium, ale byc może trzeba będzie znów machnąć histero. Może uda się zrobić histero i podczas zabiegu pobrać wycinek. Okaże się w sobotę. Własnie dziś znajoma powiedziała mi też o konieczności wykonania markerów i zaczęłam się już nie na żarty martwić... Zobaczymy..

  • ew ka Przyjaciółka
    Postów: 64 54

    Wysłany: 9 marca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometriozę, a pierwsze słyszę o jej odmianie...masakra skąd się biorą te dziwne choroby :(
    Ten marker może podpowiedzieć że jest endo ale z tego co mi kiedyś lekarz powiedział to on nie służy to stwierdzenia czy jest czy jej nie ma.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, ktos mnie ostatnio zaprosił do grupy dot endometriozy. Jak poczytałam historie dziewczyn to nie spałam pół nocy. Mam w głowie mętlik. Co to jest, skąd to mam. I co dalej ze mną bedzie. Jutro obejrzy mnie Połać (czy on sam tego nie widział?!) nie robiłam markerów, czekam na jutrzejszą wizytę i zobaczymy co on zleci. Generalnie to jak to wszystko pier***ę to wióry polecą. Ale w koncu może spokoj jakiś bedzie...

  • aniab2205 Autorytet
    Postów: 1560 781

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale u Ciebie przecież nie było jak dotąd żadnych zmian ogniskowych, nic na usg nie wychodziło. Badania zrobić dobra rzecz, ale może się okazać, że wszystko tam gra jeśli o to chodzi. Ja wiem, to podstępna choroba i lubi czaić się przez lata, ale nie jest powiedziane, że i u Ciebie ją zdiagnozują. Kurczę, jak ja nie lubię tego, co się dzieje z tą naszą diagnostyką. Nie wiadomo w którą stronę uderzyć, na czym się skupić, na co wykosztować, bo możliwości jest tyle, że nawet lekarze przy tym głupieją i nie wiedzą: zlecać/ nie zlecać, samemu diagnozować/ olać sprawę czy wysłać gdzie indziej na konsultację? K.... Jak nie przeklinam, tak mi się bluzgi na język cisną.

    Prawie 5 l. starań, 3 stymulacje do ivf+ próba na oocytach, 1.08- beta 237.90, 03.08- beta 456.59, 17.08 26dpt- wizyta pęcherzykowa i jest ❤, 29.09 usg prenatalne,24.11 usg połówkowe,26.01 ostatnie usg genetyczne, 13.04- narodziny naszego szczęścia :)
    08.18r-et nieudany
    09.18r- próba na 6 oocytach,0blastek
  • ew ka Przyjaciółka
    Postów: 64 54

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja dowiedziałam się o endometriozie rok temu bo skierowano mnie na laparoskopie bo po 2 latach starań nic nie pomagało i się nie udawało. Lekarz po operacji powiedział tak "mieliśmy sporo pracy u Pani" zapytałam dlaczego to powiedział że miałam bardzo dużo ognik i w 6 różnych miejscach ogólnie głównie w miednicy mniejszej. Zapytałam czy nie dało się tego inaczej zdiagnozować i czemu nikt wcześniej nie zauważył tego. On odpowiedział że tylko laparoskopia wykryje endometriozę i że u mnie wyglądało to tak jakbym miała już ją z 15 lat... złapałam się za głowę..
    W wieku 15 lat narzekałam na ból krzyża przy miesiączkach miałam strasznie bolesne i obfite, przyplątała mi się anemia i nikt nie wpadł na pomysł że może to być endo... po operacji przez kilka miesięcy krzyż nie bolał ale później wrócił więc przypuszczam że pojawiły się nowe ogniska :(

    Szkoda że nikt jeszcze nie wymyślił jednego porządnego badania które stwierdzi co nam dolega i jaka jest przyczyna tego :( bo takie szukanie przez kilka lat to wykańcza a jeszcze nic na koniec się nie udaje..

    Daj znać co Połać powiedział :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, po tylu latach walki jestem w stanie stanąć na rzęsach by sobie jakoś pomóc. Jednak jak po tylu latach słyszę,że może mi doszedł kolejny problem no to ja chyba podziękuję. tyle pytań...Czy Połać do cholery nie widział tego? Czy to jest faktycznie kwestia słabego usg? To w Gamecie ma ponoć liche, zawsze mówił,że w Medeorze jest usg-dzik. No to jutro jestem w Medeorze i niech szuka. a może to pani dr podniosła niepotrzebnie larum? Cholera wie.
    Może być tak, jak mówi Ewa,że trzeba będzie machnąć laparoskopię. dobrze-wszystko dam sobie zrobić. A przy okazji Ewa, dziś odebrałam wyniki. Hemoglobina 7,1. Pilna konsultacja z lekarzem, anemia. Extra...
    Dam znać po wizycie, jasne

‹‹ 679 680 681 682 683 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ