X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Genom Ruda Śląska
Odpowiedz

Genom Ruda Śląska

Oceń ten wątek:
  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Księgowa, warto mieć ze sobą całą swoją dokumentację z dotychczasowych starań.

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Czy macie jakieś doświadczenia z tą poradnią genetyczną. Dziś dostałam z mężem skierowania. O dziwo zapisano nas na wizytę za 5 dni.
    Czy długo się czeka na zrobienie badań? Jak wygląda diagnostyka w ramach NFZ w kierunku badania przyczyn niepłodności?
    Jeśli ktoś coś... to zapraszam do podzielenia się doświadczeniem.
    Hej. Ja korzystałam. Jeżeli dostaniecie skierowanie na badania, to wykonywane są w tym samym dniu od razu po wizycie, ponieważ do wykonania badań genetycznych nie trzeba być na czczo. Ze skierowaniem na kariotypy problemu raczej nie będzie, gorzej z diagnostyką w kierunku trombofilii, ponieważ mają jakieś wytyczne i jak ich nie spełnisz, to raczej kiepsko. Trombofilia najbardziej istotna jest w diagnostyce kobiety. Pełen pakiet kosztuje coś koło 350 zł (przynajmniej wtedy kiedy ja badałam), i sprawdza 6 różnych mutacji genetycznych. Także jak nie dostaniesz skierowania, albo tylko na jedną z 6 mutacji, warto zainwestować i sobie sprawdzić pozostałe na własną rękę. No i jeszcze kwestia wyników, w Genomie czeka się do 8 tygodni, a jak robisz prywatnie to wyniki są w przeciągu 2 tygodni, przynajmniej jeżeli chodzi o trombofilie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2023, 19:41

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za informację. A mówiliście po co przyszliście ? Czy czekaliście aż pani doktor da skierowanie ?

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za informację. A mówiliście po co przyszliście ? Czy czekaliście aż pani doktor da skierowanie ?

    My za wiele nie zdążyliśmy powiedzieć bo pani doktor przeczytała wszystkie te ankiety co wypełnialiśmy, zapytała tylko czy mam wyniki bety z ciąż i od razu powiedziała że daje nam skierowanie na badanie. Nawet nie musieliśmy tłumaczyć z jakim problemem przyszliśmy, bo wszystko miała.

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za informację. A mówiliście po co przyszliście ? Czy czekaliście aż pani doktor da skierowanie ?
    Wszystko też zależy skąd masz skierowanie, bo jak z poradni leczenia niepłodności, to oczywista sprawa po co przyszliście 😉 Zobaczysz jak potoczy się wizyta.

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Czy skierowanie musimy mieć osobno ja i osobno mąż? Czy może je wystawić lekarz rodzinny?

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Hej
    Czy skierowanie musimy mieć osobno ja i osobno mąż? Czy może je wystawić lekarz rodzinny?
    Musiałabyś zadzwonić i dopytać. My dostaliśmy osobno ja i osobno mąż od lekarza ginekologa z poradni leczenia niepłodności.

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Hej
    Czy skierowanie musimy mieć osobno ja i osobno mąż? Czy może je wystawić lekarz rodzinny?

    Ja dostałam od swojego lekarza rodzinnego, mój partner od swojego rodzinnego. Jak ja dzwoniłam do genomu dopytać o skierowanie to mi pani z rejestracji powiedziała że musimy mieć każdy swoje skierowanie bo ona musi kody skierowania wprowadzić. Umawiają na wizytę razem parę, ale skierowania musi mieć każdy osobno.
    Przynajmniej tak było jak nas rejestrowałam w sierpniu 22.

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    Ja dostałam od swojego lekarza rodzinnego, mój partner od swojego rodzinnego. Jak ja dzwoniłam do genomu dopytać o skierowanie to mi pani z rejestracji powiedziała że musimy mieć każdy swoje skierowanie bo ona musi kody skierowania wprowadzić. Umawiają na wizytę razem parę, ale skierowania musi mieć każdy osobno.
    Przynajmniej tak było jak nas rejestrowałam w sierpniu 22.
    Dzięki :)
    Co było napisane na tym skierowaniu?

    Do UCK nie chce chodzić, bo mam zle doświadczenia :/ tzn w ostateczności bym poszła ale wolę jednak tego uniknąć.

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam. Każdy musi mieć skierowanie osobno i dopiero wtedy dzwonisz umawiać termin. My mieliśmy od rodzinnego. Z tego, co pamiętam, to było napisane - do poradni genetycznej, proszę o dalsze leczenie.
    Rodzinny dał skierowanie na teleporadzie. Nie było problemu. Tylko sprawdził, czy może.
    Jeśli chodzi o UCK to wątpię, że dadzą skierowanie :-/ nie znam Twojej historii, ale mam wrażenie, że nie są zwolennikami takich badań. Jak kiedyś coś wspomniałam, to stwierdzili, że to niepotrzebne i w sumie po co.

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz proszę, to screen mojego skierowania z kodem.

    IMG-20230113-184219.jpg

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Potwierdzam. Każdy musi mieć skierowanie osobno i dopiero wtedy dzwonisz umawiać termin. My mieliśmy od rodzinnego. Z tego, co pamiętam, to było napisane - do poradni genetycznej, proszę o dalsze leczenie.
    Rodzinny dał skierowanie na teleporadzie. Nie było problemu. Tylko sprawdził, czy może.
    Jeśli chodzi o UCK to wątpię, że dadzą skierowanie :-/ nie znam Twojej historii, ale mam wrażenie, że nie są zwolennikami takich badań. Jak kiedyś coś wspomniałam, to stwierdzili, że to niepotrzebne i w sumie po co.
    No właśnie wiem, że trochę z tym ciężko u nich :/

    Sol35 dziękuję ❤️

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A proszę bardzo☺️

    A jeszcze tylko dodam że u mnie rodzinny lekarz bez problemu dała mi skierowanie na teleporadzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2023, 20:19

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    No właśnie wiem, że trochę z tym ciężko u nich :/

    Sol35 dziękuję ❤️

    A chodzisz tam do poradni leczenia niepłodności ?

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    A proszę bardzo☺️

    A jeszcze tylko dodam że u mnie rodzinny lekarz bez problemu dała mi skierowanie na teleporadzie.
    Ja idę do ginekologa z wynikami histopatu polipa i spróbuję wziąć skierowanko. Jeśli nie da rady to pojde do rodzinnego.

    W UCK nie widzieli ponad 2 cm polipa i dlatego nie mam zaufania (jednak taki polip może przeszkadzac w zagnieżdżeniu).

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok
    Dostałam to skierowanie od lekarza rodzinnego. Byłam u ginekologa ale chciał jakieś dokumenty z poradni leczenia niepłodności. A rodzinny dał od ręki na teleporadzie. Czasem nie warto kombinować:)

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Ok
    Dostałam to skierowanie od lekarza rodzinnego. Byłam u ginekologa ale chciał jakieś dokumenty z poradni leczenia niepłodności. A rodzinny dał od ręki na teleporadzie. Czasem nie warto kombinować:)

    To fajnie że tak Ci się udało 🙂 To teraz tylko umawiać termin. Jeśli chcesz w Genomie to osobiście polecam dzwonić do rejestracji koło 12-13.30. mnie się nigdy do południa nie udało dodzwonić. Zwykle koło 13 się udawało. Ale próbować można🙂

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Jestem po wizycie. Na wynik kariotypu czeka się 3 miesiące. Polecam przyjechać pół godziny wcześniej, bo wypisywania ankiet co nie miara.
    Wizyta krótka, chciała tylko wynik bety i nic więcej (a miałam cała teczkę)
    Echhh. Teraz czekamy

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Hej.
    Jestem po wizycie. Na wynik kariotypu czeka się 3 miesiące. Polecam przyjechać pół godziny wcześniej, bo wypisywania ankiet co nie miara.
    Wizyta krótka, chciała tylko wynik bety i nic więcej (a miałam cała teczkę)
    Echhh. Teraz czekamy

    A może się uda i wynik będzie szybciej🙂 do nas pani doktor zadzwoniła wcześniej- nie było 2 miesięcy od pobrania krwi na badanie, a też mówili że 3 miesiące czekania. Życzę żeby u Was też były szybciej wyniki i trzymam kciuki 🙂🍀

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1399 1881

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    A może się uda i wynik będzie szybciej🙂 do nas pani doktor zadzwoniła wcześniej- nie było 2 miesięcy od pobrania krwi na badanie, a też mówili że 3 miesiące czekania. Życzę żeby u Was też były szybciej wyniki i trzymam kciuki 🙂🍀
    Dziękuję:)
    Mam nadzieję, że to będzie wcześniej niż te 3 miechy. Bo jednak to strasznie długo, ale z drugiej strony 900 zł piechotą nie chodzi więc warto

    Sol35 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ