X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Genom Ruda Śląska
Odpowiedz

Genom Ruda Śląska

Oceń ten wątek:
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 6 marca 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:03

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My korzystaliśmy. Robiliśmy kariotypy a teraz trombofilie,mutacje u mnie i Azf u męża.
    Na wyniki czeka się do 6 tyg.
    Terminy faktycznie zaskakują 🤣 również byłam zdziwiona że da się tak szybko. I to na NFZty.

    wdrodze82 lubi tę wiadomość

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:03

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 8 marca 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również tam byliśmy. Też mieliśmy szybko pierwszą wizytę. Od wizyty do pobrania krwi na kariotypy minęło ok. 2 tygodnie. Potem czekanie na wyniki. Po ok. 6 tygodniach od badania pojechaliśmy na wizytę. W ten sam dzień pobrano u męża krew na AZF.

    wdrodze82 lubi tę wiadomość

  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 8 marca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:03

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 9 marca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wizyty do pobrania krwi 1,5 tyg. Jakie będziecie robić badania?

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 9 marca 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:03

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 9 marca 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 3 stracie robią trombofile i mutację, po 2 kariotypy.
    Chyba, że genetyk zleci inaczej, Pewnie zależy od przypadku, Jesteś u franika w kato?

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 9 marca 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:04

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 9 marca 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam. Strata czasu Jedyny plus to wykonane Badania.
    HSG i histero też tam Ci zrobią Korzystaj ile Się da. 😁
    Wybrałaś już klinikę ivf? Skąd jesteś w ogóle ?

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 10 marca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ dopiero po 3 stratach zalecają badania- tak niestety trzeba prywatnie choc nie wiem, jak masz jakieś obciążenie w rodzinie , może wtedy.

    Jeżeli chcesz mieć szybciej diagnostykę to niestety musisz prywatnie wykonac badania.

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 10 marca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:04

  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 10 marca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Dariina A robiłaś może histeroskopię/hsg w UCK? Szczerze to nie wiem, czy nie lepiej iść do Provity ze skierowaniem (o ile takowe dostane). Niestety mam kiepskie doświadczenia ze szpitalami państwowymi, wprawdzie warmińskimi, ale jednak.
    Kliniki jeszcze nie wybrałam. Na razie zbieram dane, podczytuję opinie.
    Jestem z Zagłębia, okolice DG. Ty widzę okolice Katosów :)

    Śnieżka90, dlatego nie nastawiam się zbytnio, że dużo wywalczę na NFZ. Jednak ile się da zrobić, tyle zrobię.
    Polecam Provite- miałam tam histo i mega fajnie. Histolaparo w Chorzowie i nigdy wiecej- od bólu po syf w szpitalu nigdy więcej.

    Ja po poronieniu wszystlo zrobilam na własną rękę bo czekanie na NFZ ...

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 10 marca 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Tak. Miałam HSG.
    Dziewczyny miały też histero.
    Były Przyjęte na oddział i robili badania plus zabieg.

    Ja i tak większość robiłam prywatnie Ja mam się prosić o skierowanie to 🤮

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 17:56

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Niedługo mam wizytę w Rudzie Śląskiej. Chcieliśmy z mężem zrobić kariotypy. Mamy udokumentowane 2 lata starań i tylko jedno poronienie ( własnościowe to ciąża biochemiczna, ale lekarz wpisał mi słowo "poronienie"). Powiedzcie mi proszę, czy bez problemu dadzą nam skierowanie na kariotypy? Czy musimy coś "szczególnego" powiedzieć ?

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 520 233

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Hej Dziewczyny! Niedługo mam wizytę w Rudzie Śląskiej. Chcieliśmy z mężem zrobić kariotypy. Mamy udokumentowane 2 lata starań i tylko jedno poronienie ( własnościowe to ciąża biochemiczna, ale lekarz wpisał mi słowo "poronienie"). Powiedzcie mi proszę, czy bez problemu dadzą nam skierowanie na kariotypy? Czy musimy coś "szczególnego" powiedzieć ?

    MałaMiMi byłam z partnerem w Rudzie Śląskiej z końcem listopada 22r. na wizycie w poradni. U nas historia trochę inna bo mamy 3 poronienia na koncie i w tym wypadku pani doktor bez problemu dała nam skierowanie na kariotypy. Nie wiem jak to będzie wyglądało w waszym przypadku. Na wizytę zabierz wyniki badań z bety HCG jeśli je robiłaś, bo to było potrzebne pani doktor do wydania skierowania. Ewentualnie jeśli masz możliwość załatwienia sobie wypisu ze swojej dokumentacji medycznej od lekarza dot tej ciąży to warto mieć. Jeśli robiłaś badania w kierunku trombofilii to też weź wynik.
    Pobranie krwi na kariotypy było razu po wyjściu z gabinetu lekarskiego, przeszliśmy tylko pod zabiegowy.
    Co do mówienia czegoś szczególnego to nie wiem co by to miało być bo będziecie wypełniać bardzo szczegółowy wywiad dot waszego stanu zdrowia, przebytych chorób w tym zakaźnych, zabiegów medycznych oraz informacji dot waszej najbliżej rodziny (rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo rodziców). Pani doktor to potem czyta jak coś jeszcze będzie chciała wiedzieć to dopytuje.
    To tyle co mi na teraz przychodzi do głowy. Jak chcesz jeszcze coś dopytać to pisz🙂

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    MałaMiMi byłam z partnerem w Rudzie Śląskiej z końcem listopada 22r. na wizycie w poradni. U nas historia trochę inna bo mamy 3 poronienia na koncie i w tym wypadku pani doktor bez problemu dała nam skierowanie na kariotypy. Nie wiem jak to będzie wyglądało w waszym przypadku. Na wizytę zabierz wyniki badań z bety HCG jeśli je robiłaś, bo to było potrzebne pani doktor do wydania skierowania. Ewentualnie jeśli masz możliwość załatwienia sobie wypisu ze swojej dokumentacji medycznej od lekarza dot tej ciąży to warto mieć. Jeśli robiłaś badania w kierunku trombofilii to też weź wynik.
    Pobranie krwi na kariotypy było razu po wyjściu z gabinetu lekarskiego, przeszliśmy tylko pod zabiegowy.
    Co do mówienia czegoś szczególnego to nie wiem co by to miało być bo będziecie wypełniać bardzo szczegółowy wywiad dot waszego stanu zdrowia, przebytych chorób w tym zakaźnych, zabiegów medycznych oraz informacji dot waszej najbliżej rodziny (rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo rodziców). Pani doktor to potem czyta jak coś jeszcze będzie chciała wiedzieć to dopytuje.
    To tyle co mi na teraz przychodzi do głowy. Jak chcesz jeszcze coś dopytać to pisz🙂
    Dziękuję za info o becie- nie pomyślałam, żeby wydrukować wyniki spadającej bety. Mam je i wezmę na wizytę.
    Pytałam o coś "szczególnego" bo u nas na ten moment nie ma wskazań. Po prostu chcemy to zrobić, bo zaczynamy procedurę in vitro i nie wiem jakie lekarze w Rudzie mają do tego podejście. Czy wystarczy powiedzieć po co się przyszło, czy udawać, że nie mam pojęcia, że chciałabym skierowanie na kariotypy ;-) mam też obawy, że np. powiem o jednym poronieniu a oni dają skierowania od 2, albo powiem o 3 latach starań a okaże sie, że badanie przysługuje od 3 lat itp. nie chce nikogo oszukiwać, ale też nie chce się "wywalić" na samym wejściu.

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziękuję za info o becie- nie pomyślałam, żeby wydrukować wyniki spadającej bety. Mam je i wezmę na wizytę.
    Pytałam o coś "szczególnego" bo u nas na ten moment nie ma wskazań. Po prostu chcemy to zrobić, bo zaczynamy procedurę in vitro i nie wiem jakie lekarze w Rudzie mają do tego podejście. Czy wystarczy powiedzieć po co się przyszło, czy udawać, że nie mam pojęcia, że chciałabym skierowanie na kariotypy ;-) mam też obawy, że np. powiem o jednym poronieniu a oni dają skierowania od 2, albo powiem o 3 latach starań a okaże sie, że badanie przysługuje od 3 lat itp. nie chce nikogo oszukiwać, ale też nie chce się "wywalić" na samym wejściu.

    Ja nie mialam żadnych poronien na koncie, ale 2 lata nieudanych staran przy dobrych wynikach i jedynie, co mieliśmy na minus to trombofilia. Pani Doktor, która przyjmowała mnie i meza, wypisala skierowanie na kariotypy bez problemu. Malo tego, mówiła, ze w razie czego pozniej następne badania zleca, ale jak przyszły wyniki to juz bylam w ciazy 😉

    PS. Warto mieć cala dokumentację ze soba, nawet te cb, bo nas Pani Doktor pytala o różne rzeczy, włącznie z badaniem nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2023, 12:51

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Ja nie mialam żadnych poronien na koncie, ale 2 lata nieudanych staran przy dobrych wynikach i jedynie, co mieliśmy na minus to trombofilia. Pani Doktor, która przyjmowała mnie i meza, wypisala skierowanie na kariotypy bez problemu. Malo tego, mówiła, ze w razie czego pozniej następne badania zleca, ale jak przyszły wyniki to juz bylam w ciazy 😉

    PS. Warto mieć cala dokumentację ze soba, nawet te cb, bo nas Pani Doktor pytala o różne rzeczy, włącznie z badaniem nasienia.

    Dziękuję. A byliście też u tej pani na S? Nie pamiętam jak się nazywa.

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 520 233

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo a to nas nie pytała o badania nasienia.
    U nas też jak pokazałam wynik mój na trombofilię to powiedziała że w takim razie skoro już mam to nie będzie mi dawać na to badanie skierowania i od razu jak zobaczyła to zaczęła wypytywać czy biorę metylowane formy witamin i kwasu foliowego i że jak będziemy mieć następną wizytę na omówienie wyników to da mi skierowanie do hematologa.

    Tak, pani doktor Sodowska.

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ