X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Bielsko Biała
Odpowiedz

Gyncentrum Bielsko Biała

Oceń ten wątek:
  • Kasiek.28 Przyjaciółka
    Postów: 94 93

    Wysłany: 11 marca 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ile osób tyle opinii. Może wszystko zależy od rodzaju problemu, który dotyczy danej pary. I w przypadku jednych zlecają różne dodatkowe badania, które u innych nie są konieczne 🤔

    Czarnuszka666 - możesz zdradzić na jaką klinikę w Czechach się zdecydowaliście? Też bierzemy pod uwagę Czechy, gdyby pierwsze podejście w Angeliusie się nie powiodło 🙈

    Totallyburntout - trzymam kciuki za owocną punkcję i powodzenie na dalszych etapach! 🥰

    Totallyburntout lubi tę wiadomość

    ♀️ 29
    ♂️ 34

    Ciąże:
    styczeń 2018 💔
    maj 2018 💔
    sierpień 2019 💔

    kariotyp ♂️ - 🆗
    kariotyp ♀️ - translokacja wz. zr. 13 i 16
    AMH - 6,08 ng/ml

    2023 - decyzja o IVF

    Czerwiec 2023 - ciąża naturalna
    beta-HCG:
    6.06 - 1063
    9.06 - 4424
    12.06 - 12159

    15.06 - 2.8mm i mamy ❤️
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 12 marca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totallyburntout wrote:
    Hej:-) my zakwalifikowaliśmy bez problemu do programu, po diagnozie niedrożnych jajowodów - bez żadnych badań. Co prawda, część badań mieliśmy wcześniej zrobionych - jeszcze przed diagnozą i są one aktualne.l, nie trzeba było ich powtarzać. Na ten moment jedyny dodatkowy koszt to rozmowa z embriologiem - 150 zł - nieobowiązkowa. Jestem przed punkcją. Zobaczymy jak będzie dalej :)


    Daj proszę znać jak poszło :)
    Trzymam kciuki!

    Totallyburntout lubi tę wiadomość

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 12 marca 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek.28 wrote:
    Czyli ile osób tyle opinii. Może wszystko zależy od rodzaju problemu, który dotyczy danej pary. I w przypadku jednych zlecają różne dodatkowe badania, które u innych nie są konieczne 🤔

    Czarnuszka666 - możesz zdradzić na jaką klinikę w Czechach się zdecydowaliście? Też bierzemy pod uwagę Czechy, gdyby pierwsze podejście w Angeliusie się nie powiodło 🙈

    Totallyburntout - trzymam kciuki za owocną punkcję i powodzenie na dalszych etapach! 🥰


    EUROFERTIL , mamy pierwszą wizytę w czerwcu i się okaże co i jak, u nas problem jest z nasieniem :( jestem ciekawa co nam zaproponują.

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Kasiek.28 Przyjaciółka
    Postów: 94 93

    Wysłany: 12 marca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby dobrze poszło!

    ♀️ 29
    ♂️ 34

    Ciąże:
    styczeń 2018 💔
    maj 2018 💔
    sierpień 2019 💔

    kariotyp ♂️ - 🆗
    kariotyp ♀️ - translokacja wz. zr. 13 i 16
    AMH - 6,08 ng/ml

    2023 - decyzja o IVF

    Czerwiec 2023 - ciąża naturalna
    beta-HCG:
    6.06 - 1063
    9.06 - 4424
    12.06 - 12159

    15.06 - 2.8mm i mamy ❤️
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 13 marca 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja jestem pod opieką doktora Kopca w gyncentrum.
    Pierwsza procedura nam nie przyniosła rezultatów bo dotrwała tylko jedna blastka i okazała się mieć wady wykryte przez pgta. Zapytam co w drugiej procedurze możemy zrobić inaczej, żeby wzrosły szanse wychodowania większej ilości blastek. Sama mam kilka propozycji.
    Będziemy podchodzić jeszcze raz i zapytam doktora o ten program, bo mnie to nurtuje.
    A co do embriologow to dr Kopiec poprzednio pracował w klinice w Czechach. Teraz pracuje w gyncentrum i uważa, że ten embriolog w Katowicach to jest magik i bóg 😄 i że przeniósł się z Czech aby móc współpracować z nim właśnie. Także ten…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2023, 11:58

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 14 marca 2023, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nam dr Kopiec mówił, że raczej osoby w naszym wieku - około 30tki - biorą opcję 2+1 zamiast tego bez ryzyka. Jednak mimo wszystko zalecane jest zrobienie PGTA, o którym piszesz, a ono w programie bez ryzyka finansowego jest w pierwszej procedurze w pakiecie, a to są spore koszty. Nie wiem, przypuszczam, że wszystko zależy od tego co Cię faktycznie sprowadza, czy jest diagnoza konkretna czy, niestety, nie wiadomo co jest przyczyną braku powodzenia w tej sferze. Jeśli chodzi o Czechy to mnie polecano ProNatal w Ostravie, a jeśli chodzi o Katowice to klinikę Angelius właśnie. Przypuszczam, że każda klinika ma swoje plusy i minusy. My próbujemy pierwszy raz i zobaczymy:) podzielę się później wrażeniami :D ogólnie mało jest opinii jeśli chodzi o samo miasto Bielsko - Biała, a szkoda :) dawajcie znać potem jak u Was i życzę powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2023, 15:02

    Esti, Czarnuszka666 lubią tę wiadomość

  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totallyburntout wrote:
    Cześć, nam dr Kopiec mówił, że raczej osoby w naszym wieku - około 30tki - biorą opcję 2+1 zamiast tego bez ryzyka. Jednak mimo wszystko zalecane jest zrobienie PGTA, o którym piszesz, a ono w programie bez ryzyka finansowego jest w pierwszej procedurze w pakiecie, a to są spore koszty. Nie wiem, przypuszczam, że wszystko zależy od tego co Cię faktycznie sprowadza, czy jest diagnoza konkretna czy, niestety, nie wiadomo co jest przyczyną braku powodzenia w tej sferze. Jeśli chodzi o Czechy to mnie polecano ProNatal w Ostravie, a jeśli chodzi o Katowice to klinikę Angelius właśnie. Przypuszczam, że każda klinika ma swoje plusy i minusy. My próbujemy pierwszy raz i zobaczymy:) podzielę się później wrażeniami :D ogólnie mało jest opinii jeśli chodzi o samo miasto Bielsko - Biała, a szkoda :) dawajcie znać potem jak u Was i życzę powodzenia!


    Dokładnie, co klinika to inne plusy i minusy idealnej chyba jeszcze nie ma. Fajnie, że ruszył ten wątek bo bardzo mało opinii jest o BB i ogólnie o Gyncentrum, więc może tutaj ludzie będą coś więcej pisali :)

    Widziałam dzisiaj wpis na innej grupie odnośnie tego programu Ciąża bez ryzyka i ktoś tam pisał, że specjalnie nie wytłumaczyli w regulaminie, czy urodzenie dziecka albo zwrot pieniędzy czy zajście w ciążę albo zwrot pieniędzy bo np. Ciąża biochemiczna albo ciaza niedonoszona będzie uznawana za ciążę i wtedy zwrotu nie będzie.
    Cwaniaki, ten program był za idealny, aby był bez haczyka :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2023, 19:15

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 15 marca 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiesz co, w naszej umowie jest zapis, tak jak wcześniej ktoś wspominał, że jeśli jest ciąża i bije serduszko - około 6 tygodnia - to in vitro jest uznane za udane. Pytałam o to w klinice i powiedziano mi, że ciąża musi być potwierdzona badaniem USG, a nie tylko beta hCG. Konsultowałam to ze swoją dr ginekolog, do której uczęszczałam już jakiś czas na regularne badania i mówiła, że przy takim zapłodnieniu ogólnie ciąża jest bardziej wymagająca - dostaje się leki itp. i, żeby aż tak się tym nie martwić. Ale nie ma reguły - poronienie w każdym przypadku może się zdarzyć - czy skorzystasz z programu czy nie. Jednak faktem jest, że jak orientowałam się w innych klinikach to w Angeliusie jest to do 12 tygodnia! Także na pewno też warto wziąć to sobie pod uwagę :)
    PS. Też się cieszę, że wątek ruszył :)

  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 16 marca 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na wizycie. Dostałam nowe leki do stymulacji i zostały mi wytłumaczone te programy lojalnościowe. Jeszcze się nie zdecydowałam, ale mąż mnie namawia na ten bez ryzyka finansowego. Choć on jest tak naprawdę z ryzykiem, bo jeśli się uda w pierwszej procedurze zajść to nie ma zwrotów żadnych kosztów. W 2+1 jest jakiś zwrot.
    Ale dziewczyny. Siedziałam w gabinecie 50 minut i nikt mnie nie wyganiał. A godzinę z paniami na recepcji rozmawiałam. Także ja mam narazie pozytywne doświadczenie w opiece nad pacjentem. A co z tego wyjdzie czas pokaże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2023, 13:23

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokładnie tak jest, jak się uda za pierwszym razem to super :) tylko się cieszyć! Wszystko zależy od tego z czym przychodzicie. Ja dzisiaj miałam pierwszą punkcję, ale wiem, że były Panie już któryś raz z kolei, bez oczekiwań żadnych, że się kolejne in vitro uda. Także wszystko zależy... chyba od organizmów - nie wiem. Weź sobie też pod uwagę, że w tym bez ryzyka jest kilka dodatkowych rzeczy jak Assisted Hatching i EmbryGlue - my np. mamy to w programie i dzisiaj nie dopłacaliśmy już za to nic, a embriolog nam to zalecił, patrząc na nasze wyniki badań. Wszyscy byli naprawdę uprzejmi, jak miałam pytania to pomagali, jak bolał brzuch to podano mi dodatkowy lek przeciwbólowy. Wszystko sprawnie i bez opóźnień. Dodatkowo informuję, że zdecydowaliśmy się na dodatkowy zabieg "wybierania" zdrowych plemników i za to dopłacaliśmy - ale decyzja należała do nas, mieliśmy czas, aby to przedyskutować, nikt nas nie poganiał.
    Z drugiej strony, jeśli będzie taka sytuacja, że po 3 razie się nie uda, raczej nie będzie czasu "odpocząć" na chwilę, bo program trwa 36 miesięcy i w tym czasie trzeba się "zmieścić" z 6 cyklami (gdybyśmy np. chcieli sobie na chwilkę odpuścić...). Wszystko zależy czego potrzebujecie, oczekujecie, w jakim jesteście wieku. Dawaj znać co zdecydowaliście i jakie wrażenia :)

    Esti lubi tę wiadomość

  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, assisted hatching wynika jakby z samej procedury pgta bo tam się nacina otoczkę do pobrania komórek. Ostatnio mi pani mówiła, żebym przypadkiem za to nie płaciła przy transferze dodatkowo bo moja blastka i tak będzie już nacina po pgta. Embrioglue w pakiecie na plus.
    Chyba się zdecydujemy na pakiet, mąż mówi, że się opłaca. Choć 6 razy nie zamierzam podchodzić. Za trochę ponad rok się wyprowadzamy za ocean i myślę, że 3 procedury to dla mnie maks. Potem odpuszczam. No ale my jesteśmy już rodzicami to nam łatwiej jest odpuścić w razie czego. Powodzenia tobie, oby ci ładnie rosło!
    Fajnie, że timelaps jest w pakiecie, bo to też jednak niweluje te czynniki zewnętrzne. Ja ostatnio tego nie brałam. Nie wiem czy wynik byłby inny, ale na drugi raz brałabym to.
    Ja następnym razem też będę brać tą inną metodę wyboru plemników. Ostatnio nam się poddawały po 3 dobie zarodki, czyli czynnik męski mi o świetnych wyników ogólnych nasienia mógł się do tego przyczynić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2023, 17:31

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 17 marca 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za info! A myślisz, że to badanie PGTa trzeba robić co punkcję? tu się zastanawiamy z mężem. Jak myślicie? Macie jakieś doświadczenia ogólnie w tej kwestii, nie tylko z GC?

  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 17 marca 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totallyburntout wrote:
    Dziękuję za info! A myślisz, że to badanie PGTa trzeba robić co punkcję? tu się zastanawiamy z mężem. Jak myślicie? Macie jakieś doświadczenia ogólnie w tej kwestii, nie tylko z GC?
    Nie trzeba robić. To zależy od klienta. Ale powodzenie transferu przebadanego zarodka jest większe. Ja miałam 3 ciąże naturalne gdzie były puste jaja płodowe lub / i aberracje chromosomowe. Dlatego ja sobie nie wyobrażam nie badać zarodków i bawić się w ruletkę dalej. To jest cały nasz powód in vitro, bo my w ciąże zachodzimy, mamy syna, ale niestety nie chcę kolejnych poronień gdzie dopiero po fakcie badam zarodki i dowiaduję się, że od początku nie miało szans powodzenia.

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 17 marca 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totallyburntout daj znać po telefonie od embriologa ile wam zapłodnionych wyszło. Trzymam kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2023, 10:28

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 17 marca 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti wrote:
    Nie trzeba robić. To zależy od klienta. Ale powodzenie transferu przebadanego zarodka jest większe. Ja miałam 3 ciąże naturalne gdzie były puste jaja płodowe lub / i aberracje chromosomowe. Dlatego ja sobie nie wyobrażam nie badać zarodków i bawić się w ruletkę dalej. To jest cały nasz powód in vitro, bo my w ciąże zachodzimy, mamy syna, ale niestety nie chcę kolejnych poronień gdzie dopiero po fakcie badam zarodki i dowiaduję się, że od początku nie miało szans powodzenia.

    Hej, dziękuję za odpowiedź, bo to mnie nurtowało.

  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 17 marca 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti wrote:
    totallyburntout daj znać po telefonie od embriologa ile wam zapłodnionych wyszło. Trzymam kciuki!

    Pierwszy dzień po punkcji - mamy 12 zapłodnionych komórek :)

  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 17 marca 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny wynik!
    Czytałam, że twoja kwalifikacja do invitro była na podstawie niedrożności jajowodów?
    Wy jesteście młodzi? Poza tym wyniki macie dobre?

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti wrote:
    Piękny wynik!
    Czytałam, że twoja kwalifikacja do invitro była na podstawie niedrożności jajowodów?
    Wy jesteście młodzi? Poza tym wyniki macie dobre?

    :)

    Mamy po 31 lat w tym roku. W grudniu 2022 potwierdzono mi diagnozę (histeroskopia, laparoskopia). Poza tym nie mam żadnych problemów zdrowotnych. W nasieniu były małe "odstępstwa" od normy, ale na tyle niewielkie, że wystarczyły dieta i suplementy, trochę ruchu.

    Poszliśmy na wizytę w styczniu, zastanawialiśmy się nad in vitro, udostępniono nam obie umowy do programów, z Panią zajmującą się umowami rozmawialiśmy chyba w sumie trzy razy, bo ciągle nasuwały nam się jakieś pytania. Gdy podjęliśmy decyzję, poszliśmy na wizytę (już byłam w trakcie brania antykoncepcji, bo lekarz przepisał w styczniu na wszelki wypadek), przyszłam już z umowami podpisywanymi i po krótkiej rozmowie Pan Doktor podpisał, przy tym sugerując, że raczej osoby w naszym wieku biorą ten program 2+1. Jednak po analizie rozmów ws. tych umów, chcąc zrobić badanie PGTA oraz mrozić wszystkie zarodki to wyszło by nam tak czy tak ponad 20 000 zł.

  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 18 marca 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee to super macie. Ten program też dla was tańszy, dla nad by kosztował 30k.
    Młodzi, zdrowi, ani się obejrzycie i dzidziuś będzie z wami ♥️

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Totallyburntout Znajoma
    Postów: 23 10

    Wysłany: 18 marca 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti wrote:
    Eee to super macie. Ten program też dla was tańszy, dla nad by kosztował 30k.
    Młodzi, zdrowi, ani się obejrzycie i dzidziuś będzie z wami ♥️

    Dziękuję za miłe słowa :) trzymam za Was mocno kciuki!

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ