X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    AMH nie jest jeszcze złe. Trzymamy kciuki Alisa :)
    dziękuję Sil :-) I Tobie życzę zdrówka:-)

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 26 października 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Witajcie Dziewczyny:-)
    jestem pacjentką dr M w Katowicach od nastu lat.

    Przy nim doczekałam się dwójki dzieci. Staramy się o 3.
    Chciałam Was spytać o inseminację domaciczną: czy któraś z Was miała w GC?
    Nie będę pytała jak to wygląda bo mniej więcej wiem.
    Chodzi mi jedynie o badania, które ja i mąz musimy wykonać - ile one są ważne? czy przed każdą inseminacją trzeba je powtarzać?

    będę wdzięczna za pomoc.

    Miałam 2 inseminacje w GC i przed robiłam badanie AMH i mąż badał nasienie. Nic więcej. Inseminacje na przełomie 2015/2016r.

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Miałam 2 inseminacje w GC i przed robiłam badanie AMH i mąż badał nasienie. Nic więcej. Inseminacje na przełomie 2015/2016r.

    Wesołku, na ich stronie jest tyle badań wypisanych... to ja już nie rozumiem...Dzisiaj mam wizytę u dr M - zapytam.
    AMH mam, nasienie zbadane mamy więc jeśli to by wystarczyło to działamy w listopadzie.

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 26 października 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa powodzenia:) a widzę że masz tez te mutację co na to bierzesz??
    Powiedz najpierw miałaś 2 dzieci a potem te 3 razy poroniłaś po ciążach naturalnych?? straszne przez co przeszłaś :(

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 26 października 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa...zapytaj dr M o te badania. A AMH masz dobre. Ja miałam 0,97 w wieku 30 lat. Powodzenia :-)

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Alisa powodzenia:) a widzę że masz tez te mutację co na to bierzesz??
    Powiedz najpierw miałaś 2 dzieci a potem te 3 razy poroniłaś po ciążach naturalnych?? straszne przez co przeszłaś :(

    MTHFR: formy metylowane: kwas foliowy Swansona, B-Balance 200 Swansona.
    Po tej suplementacji homocysteina ładnie spadła.

    Było tak: poronienie (6tc.), ciąża donoszona (2003), ciąża donoszona (2008), poronienie (7tc.), poronienie (8tc. listopad 2015).

    W styczniu br usunięta przegroda macicy, która niby powodowała te poronienia.
    W ciążę zachodziłam zawsze w Ics. A od tego roku po usunięciu przegrody - brak owulacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż wstyd mi przyznać dlaczego podchodzimy do inseminacji...
    Bo mój M nie daje rady często, a ja już mam dość...tych kłótni o <3.
    Same powiedzcie co to za przyjemność wtedy...


    Dziewczyny, czy faktycznie inseminacja daje małą skuteczność?

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 26 października 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inseminacja ma taką sama skuteczność jak normalny sex. No chyba ze masz np. Wrogi śluz to wtedy skuteczność jest lepsza. Dziewczyny zachodzą w ciąże po inseminacji, ale niestety te należą do szczęściar :) ja dopiero wszystkie badania o których wspominasz robiłam przed in vitro.

    Alias- Co do tego, ze mąż nie daje rady, to muszę przyznać ze jak zaczynałam swoją przygodę z chodzeniem na monitoring cyklu, to po kilku cyklach mój M tez czasami miał problemy, gdzie normalnie zawsze w łóżku b. Dobrze się bawimy. Nie chce nikogo oceniać bo Nie znam waszej sytuacji, ale myśle, ze Twój M ma dość sexu na zawolanie, a umówmy się- u faceta aspekt psychologiczny ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o wzwód. My możemy zawsze, nawet jak nie chcemy, a facet jak nie ma "nastroju" to nie ma szans. Myśle, ze powinniście wrócić do spontanicznego sexu, albo powinnaś robić tak jak ja kiedyś : nie mówiłam ze ide do lekarza i nie mówiłam ze wlasnie mam owulacje, po prostu sexownie sie ubierałam i go zawsze skusiłam :) przynajmniej on czerpał z tego frajdę, bo dla mnie to był tylko sex dla ciazy. Nie ciśnij tak chłopa bo sie tak zestresuje, ze nawet jak zajdziesz w ciąże będzie miał problem....

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 26 października 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Aż wstyd mi przyznać dlaczego podchodzimy do inseminacji...
    Bo mój M nie daje rady często, a ja już mam dość...tych kłótni o <3.
    Same powiedzcie co to za przyjemność wtedy...


    Dziewczyny, czy faktycznie inseminacja daje małą skuteczność?
    to u mnie odwrotnie :-) M by serduszkowal non stop,a ja oziebla :-)
    Jest forum na ovu-inseminacja,mozesz pogadac z dziewczynami...ja mialam 5 inseminacji ale moze u Ciebie zaskoczy,skoro dwojke juz macie :-)

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Alias- Co do tego, ze mąż nie daje rady, to muszę przyznać ze jak zaczynałam swoją przygodę z chodzeniem na monitoring cyklu, to po kilku cyklach mój M tez czasami miał problemy, gdzie normalnie zawsze w łóżku b. Dobrze się bawimy. Nie chce nikogo oceniać bo Nie znam waszej sytuacji, ale myśle, ze Twój M ma dość sexu na zawolanie, a umówmy się- u faceta aspekt psychologiczny ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o wzwód. ...


    wiesz Kasiurku, mnie się to po prostu w głowie nie mieści, że facet może mieć z tym problem - ze wzwodem. A jednak... Jak nie było tematu ciąży - nie było problemu. Jak tylko pojawił się temat ciąży - cuda dzieją się.
    Ja wiem, że go przybija to co się teraz dzieje wokół nas: monitoringi, leki, seks - w te dni bo trzeba, bo tak kazał gin.
    Ale kurna, ja tyle poświęciłam, tyle przeszłam a on ma problem ze wzwodem!!!

    Na letrozolu sięgnęłam dna, to było dla mnie coś strasznego - te 5 dni na tym leku, ale tłumaczyłam sobie, że robię to po coś i zaciskałam zęby.
    A jak przyszło co do czego ten zaniemógł - no powiedz sama, myślałam, że kurwicy dostanę.

    Faktycznie, teraz jest tak jak piszesz: seks tylko dla ciąży, zalewać formę.
    No, ale mus to mus. Jesteśmy w takiej sytuacji a nie innej.
    Mój M sam pyta o te dni więc mu mówię kiedy są. No, ale raz da radę raz nie.
    Już nie mówiąc o <3 dzień po dniu... od razu odpada.

    W każdym razie teraz u nas w domu ciche dni po jego "wyskoku"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2016, 10:56

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 26 października 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    wiesz Kasiurku, mnie się to po prostu w głowie nie mieści, że facet może mieć z tym problem - ze wzwodem. A jednak... Jak nie było tematu ciąży - nie było problemu. Jak tylko pojawił się temat ciąży - cuda dzieją się.
    Ja wiem, że go przybija to co się teraz dzieje wokół nas: monitoringi, leki, seks - w te dni bo trzeba, bo tak kazał gin.
    Ale kurna, ja tyle poświęciłam, tyle przeszłam a on ma problem ze wzwodem!!!

    Na letrozolu sięgnęłam dna, to było dla mnie coś strasznego - te 5 dni na tym leku, ale tłumaczyłam sobie, że robię to po coś i zaciskałam zęby.
    A jak przyszło co do czego ten zaniemógł - no powiedz sama, myślałam, że kurwicy dostanę.

    Faktycznie, teraz jest tak jak piszesz: seks tylko dla ciąży, zalewać formę.
    No, ale mus to mus. Jesteśmy w takiej sytuacji a nie innej.
    Mój M sam pyta o te dni więc mu mówię kiedy są. No, ale raz da radę raz nie.
    Już nie mówiąc o <3 dzień po dniu... od razu odpada.

    W każdym razie teraz u nas w domu ciche dni po jego "wyskoku"

    A może warto by było odpuścić na 2 czy 3 cykle. A może okłam męża ze masz owulacje wcześniej niż zwykle albo ze nie masz owulacji, zeby sie przestał spinać i może wtedy będzie to dla niego spontaniczny sex, a nie będzie miał ciśnienia.
    Wiem co czujesz, bo u mas tez często lekarz mówił- sex dzisiaj i jutro rano, i zdarzało się, ze mój nie miał po prostu ochoty i nie dał rady, a ja byłam wściekła jak osa, nasz sex w ogóle zaczą kuleć i sama uznałam ze wprowadziłam zbyt duże ciśnienie. Po kilku cyklach przerwy wszystko wróciło do normy i znowu zaczęliśmy sie cieszyć aobą, i wtedy tez w obawie ze wsYstko wróci przestałam mówić " dzisiaj sie kochamy bo mam owulacje" tylko po prostu go zaczepiałam, a jak pytał kiedy mam owulke to mówiłam ze nie wiem bo przestałam to liczyć, a po cichu chodziłam do gina na monitoring. Nie udało się nam, ale przynajmniej oszczędziłem mu wstydu z powodu" niemożności", bo może my na to inaczej patrzymy, ale dla faceta to jest mega wstyd jak nie daje rady. I może to w łatwy sposób doprowadzić do stałych problemów ze wzwodem.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 26 października 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa odpuść bo będzie tylko gorzej.
    Ja tez teraz chociaż nie chce, to postanowiłam ze jak teraz nie bede w ciazy, to odpuszczam trzecie podejście bo muszę "naprawić" nasz związek. Ważniejsze jest dla mnie szczęśliwe życie, niż posiadanie dziecka na sile. Bo może sie okazać, ze jestem w ciazy, ale zostanę samotną matką. Niepłodność czy problemy w tej kwestii są ogromnym wyzwaniem dla pary i trzeba pogodzić starania p dziecko ze staraniami o związek. U mnie zaczęły przeważać stresy i ciśnienie na ciąże, dlatego stopuje na chwile bo nie chce stracić mojej miłości.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inseminacja daje od 11-13% skuteczności. Naturalnie podobno dochodzi do zapłodnienia raz na 6 cykli czyli skutecznośc naturalnego cyklu jest wyższa niż przy inseminacji. Inseminacja pomaga faktycznie, gdy plemniki mają problem z dostaniem się do komórki, ale jeśli to nie to jest problemem, to... na świcie odchodzi się od tego zabiegu, uważa się go za marnowanie czasu.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 26 października 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 6ds i estradiol 2700 podekrzalam...ostatnio taki to nie był przed samą punkcja...ciekawe co to oznacza

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To oznacza że idzie dobrze, pewnie dużo pęcherzyków będzie. Nawet bardzo dużo. Przy czym, w GynC jak masz estradiol pow 3 tyś to odradza się transfer świeżych zarodków.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 26 października 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi co lepsze olej lniany czy z wiesiołka

    5a594d206d5d9.png
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykałam wiesiołka

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 26 października 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym wybrała lniany ale nie oczyszczony :)

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 26 października 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ja mam już hiperke bo od wczoraj mam mega wzdęcia i nudności ze aż mnie ciągnie. ..:(

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Inseminacja daje od 11-13% skuteczności. Naturalnie podobno dochodzi do zapłodnienia raz na 6 cykli czyli skutecznośc naturalnego cyklu jest wyższa niż przy inseminacji. Inseminacja pomaga faktycznie, gdy plemniki mają problem z dostaniem się do komórki, ale jeśli to nie to jest problemem, to... na świcie odchodzi się od tego zabiegu, uważa się go za marnowanie czasu.
    Sil - dajesz mi do zrozumienia, że mam darować sobie IUI?
    na razie rozważam tą opcję, zobaczymy co dzisiaj dr M powie na to.

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ