X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiurek86 wrote:
    Alisa odpuść bo będzie tylko gorzej.
    Ja tez teraz chociaż nie chce, to postanowiłam ze jak teraz nie bede w ciazy, to odpuszczam trzecie podejście bo muszę "naprawić" nasz związek. Ważniejsze jest dla mnie szczęśliwe życie, niż posiadanie dziecka na sile. Bo może sie okazać, ze jestem w ciazy, ale zostanę samotną matką. Niepłodność czy problemy w tej kwestii są ogromnym wyzwaniem dla pary i trzeba pogodzić starania p dziecko ze staraniami o związek. U mnie zaczęły przeważać stresy i ciśnienie na ciąże, dlatego stopuje na chwile bo nie chce stracić mojej miłości.

    u mnie jest tak silna chęć posiadania dziecka, że o niczym innym nie myślę. Oczywiście ma to przełożenie na życie rodzinne. Tak jak piszesz Kasiurku: stres, ciśnienie.
    Ale ja sobie nie wyobrażam odpuścić. Choć mojemu M byłoby to pewnie na rękę.
    Ja nie chcę przestoju w walce.
    Ja sobie nie wyobrażam dalej wspólnego życia w momencie kiedy teraz np. M by wycofał się. Odeszłabym od niego. Po tych zabiegach, przygotowaniach...


  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiperka pojawia się po punkcji, to woda, która pozostaje w jajnikach po wyjęciu komórek, teraz masz objawy wielu komórek po prostu. Hiperka to ogromny ból od jajników aż pod pierś, przenoszący się, trudny do wytrzymania. Powoduje, że nie możesz ani siedzieć, ani leżeć, ani stać. To może prowadzić do ostrych stanów, omdleń czasami konieczna jest hospitalizacja, niektóre dziewczyny lądują na OIOMie. Teraz jeszcze nie masz się czego bać, ale lekarz na pewno będzie uważał...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 26 października 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi co lepsze olej lniany czy z wiesiołka
    Lniany lepszy

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Sil - dajesz mi do zrozumienia, że mam darować sobie IUI?
    na razie rozważam tą opcję, zobaczymy co dzisiaj dr M powie na to.
    Kochana nie chcę byś się tym sugerowała, być może wam to pomoże, wcześniej zachodziliście naturalnie. Po prostu jest bardzo mała skuteczność tej metody. Niektórzy lekarze, zwykle z poza klinik, zalecają 6, 8, 10 podejść, a mówi się że 2-3 to max powinien być. Spróbujcie, może się uda. Ale nie zatracajcie się w tym...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa ale ja dobrze rozumiem, ty masz już dwójkę dzieci?

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Alisa ale ja dobrze rozumiem, ty masz już dwójkę dzieci?
    Tak, parkę.
    Od lat walczyłam z M o trzecie dziecko, właściwie o jego zgodę na 3 i temat zamiatany był pod dywan.
    Jak tylko M zgodził się (w zeszłym roku we wrześniu) to od razu bach i ciąża.
    No, ale skończyło się jak się skończyło.

    Także mając przyzwolenie M na 3 dziecko działam dopóki sił starczy.
    Ale tak sobie myślę, że M teraz żałuje tej decyzji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2016, 12:41

  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 26 października 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można brać ten i ten i czy w ciąży też

    5a594d206d5d9.png
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 26 października 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Tak, parkę.
    Od lat walczyłam z M o trzecie dziecko, właściwie o jego zgodę na 3 i temat zamiatany był pod dywan.
    Jak tylko M zgodził się (w zeszłym roku we wrześniu) to od razu bach i ciąża.
    No, ale skończyło się jak się skończyło.

    Także mając przyzwolenie M na 3 dziecko działam dopóki sił starczy.
    Ale tak sobie myślę, że M teraz żałuje tej decyzji.
    Pytam, bo w sumie stawiasz sprawę na ostrzu. Serio jakby mąż miał opory to byś go zostawiła, choć macie dwójkę dzieci? Często tak się dzieje, gdy para od lat stara się o dziecko i go nie ma. To poważnie wyniszcza związek. Ale zawsze wydawało mi się, że sukcesem jest już ich posiadanie, a nie posiadanie konkretnej ilości... Nie potraktuj to jako zarzut. Znam sporo osób które od lat starają się o 2 czy 3 dziecko. Pierwsze przyszły bez problemu a potem kolejne już z kłopotem. Zwykle jednak nie spotykam się ze stawianiem tak sprawy, chyba że np. dzieci są z poprzednich związków...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 26 października 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku jak z ruchami twoich szkrabów są coraz mocniejsze czy słabsze?? Bo pod koniec jak brakuje miejsca to ruchy chyba są słabsze U mnie narazie coraz mocniejsze....
    Waga dalej u Ciebie stoi ja już mam 13 kg na plusie :)
    Mam eszcze pytanie gdzie kupowałąś ochraniacz (podkład) na materac i ile płaciłaś???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2016, 13:10

    Wesołek :-) lubi tę wiadomość

    Karolcia885
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 26 października 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    A można brać ten i ten i czy w ciąży też
    Olej z wiesiołka można brać tylko do owulacji, lniany możesz pić cały czas. W ciąży wiesiołek absolutnie nie, a o lnianym czytałam sprzeczne opinie.
    Minusem oleju lnianego jest to, że najlepiej go pić (butelkę należy przechowywać w lodówce), a nie łykać w tabletkach.
    Czy są przeciwwskazania do stosowania ich jednocześnie niestety nie wiem...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Pytam, bo w sumie stawiasz sprawę na ostrzu.
    Quote:
    Sil, opiszę Ci wszystko jak tylko wrócę od M. Szykuje się na wizytę.

  • Kasiurek86 Autorytet
    Postów: 257 100

    Wysłany: 26 października 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa- jak Ci zależy na rodzinie to odpuść mężowi. Pamiętaj, ze pewne decyzje podejmuje się wspólnie, a nie "bo ja chce i koniec". No chyba ze zależy Ci tylko na dziecku, a męża traktujesz jak pomoc w osiągnięciu celu i nic więcej. Nie traktuj moich słów jak zarzut. Myśle, ze forum jest miejscem gdzie dzięki pewnej anonimowości możemy powiedzieć co faktycznie myślimy i czego nikomu ze znajomych byśmy nie powiedziały, pomimo tego, ze niektóre rzeczy są przyjęte w naszym środowisku jako kontrowersyjne.

    My tu raczej w ogóle "modlimy" sie o pierwszą ciąże, dlatego niektórym z nas pewnie cieżko jest Cię zrozumieć, bo już masz dzieci.

    A tak w ogóle to kochasz jeszcze swojego męża? Bo wydaje mi się, ze nawet jak inny facet by Cię zapłodnił to byś sie cieszyła, no bo osiągnęłabys swój cel. Wybacz ostre słowa, nie mam zamiaru w żadnym wypadku Cię atakować.

    4.11.2017 testuje :) to będzie 4-ty raz, oby ostatni :)
    Jak zwykle beta mnie niż 0,1- pasuje na jakiś czas.
    06.2018r. zmiana kliniki i stymulacja długim protokołem, 4 blastki.
    07.03.2019. crio blastocysty, czekam na betę
    11dpt- beta hcg 1140, 13dpt - beta hcg 2540
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 26 października 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć..a ja nie mam dobrych wiadomości

    8.30 telefon od embriologa- z 5 pecherzyków dojrzały tylko 1 przy czym po zapłodnieniu przestał sie rozwijać :( ale czekamy i mam miec jeszcze jeden telefon...nadziei brak :(:(:(:(:(:(:( . Dzwoniłam teraz o 13 ale mówili ze beda dzwonic :( jestem jeszcze bardziej załamana :(


    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    cześć..a ja nie mam dobrych wiadomości

    8.30 telefon od embriologa- z 5 pecherzyków dojrzały tylko 1 przy czym po zapłodnieniu przestał sie rozwijać :( ale czekamy i mam miec jeszcze jeden telefon...nadziei brak :(:(:(:(:(:(:( . Dzwoniłam teraz o 13 ale mówili ze beda dzwonic :( jestem jeszcze bardziej załamana :(
    Zizia a jaki mialas estradiol? nie trac nadzieji zarodeczek walczy!!3mam mocno kciuki:**

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 26 października 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estradiol tylko 550 :( jest dupa blada :(

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 26 października 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia885 wrote:
    Wesołku jak z ruchami twoich szkrabów są coraz mocniejsze czy słabsze?? Bo pod koniec jak brakuje miejsca to ruchy chyba są słabsze U mnie narazie coraz mocniejsze....
    Waga dalej u Ciebie stoi ja już mam 13 kg na plusie :)
    Mam eszcze pytanie gdzie kupowałąś ochraniacz (podkład) na materac i ile płaciłaś???

    Dzieci szaleją może trochę mniej ale czasami wszystko mnie boli. Leżeć mogę tylko na lewym boku bo inaczej odrazu się buntują. Tydzień temu waga była +9,5kg zobaczymy jutro czy coś się zmieniło. Wogóle w GC jest nowa waga i odejmuje 3 kg :-). Ochraniacz na materac zamawialam na allegro i płaciłam za niego niecałe 20 zł ale ile dokładnie to Ci nie powiem bo robiłam spore zakupy u jednego sprzedawcy. Zobaczymy czy rzeczywiście będzie chronił. A Ty jak się czujesz? Toczysz się już czy na spokojnie? Ja to czasami zapominam, że mam brzuch i muszę uważać żeby na coś nie wpaść :-).

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 26 października 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr ogólnie w szoku ze tak poszło ma takich małych dawkach 75/75 bardzo mój organizm zareagował...komórki są ponoc juz do punkcji. Mam jutro przyjść czy estradiol rośnie czy spada. Sil co znaczy jeżeli by spadał ?
    Dziś i jutro tylko cetrotide.
    I czy któraś chce oddam za darmo menopur zaczęty zostało w ampułkce 150?

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 26 października 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia...nie trać nadzieji !
    Za krótko chyba Cię stymulowali :(

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 26 października 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa...dla mnie inseminacja w GC była tylko stratą czasu i pieniędzy. Wiem, że niektórym pomaga. Do tego moje samopoczucie po inseminacji było masakryczne: straszny ból brzucha, wymioty, gorączka. Nie wiem czemu i lekarze w sumie też nie. Trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji i daj znać po wizycie.

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 26 października 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki mandy

    mandy11 lubi tę wiadomość

    5a594d206d5d9.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ